Skocz do zawartości
buku

TVP HD - staje się rzeczywistością - dyskusja o kanale satelitarnym TVP HD

Rekomendowane odpowiedzi

"[b]Wojna Domowa[/b]" - wow, moi rodzice będą zachwyceni. A ja sam też lubię ten klimat :angry:

To co, dalej mamy "Rejs", "Nóż w wodzie", "Popiół i diament" ? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seriale, jak seriale... ale [b]Sexmisja[/b], czy [b]Kingsajz [/b]mogą przeżyć swoją drugą młodość w wersji HD :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To piszcie emaile do TVP HD, że nie chcecie po raz 348 oglądać olimpiady, "Na dobre i na złe" w HD (czy którego tam tasiemca puszczają), upconverta "Jasminum" i "Placu Zbawiciela" tylko, że wolicie stare polskie seriale, stare (i nowe też) polskie filmy, nawet w oryginalnym formacie 4:3. A jak widać na zachodzie nikt się 4:3 nie boi. Star Treki w HD wyszły w 4:3, Siedmiu Samurajów w USA poszło w 4:3, Czarnoksiężnika z Oz też nikt się nie odważył przekadrować.
Może TVP powinno zacząć w końcu realizować misje i zamiast komercyjnej szmiry którą nas karmi w jedynce i dwójce pójść w przypadku kanału HD w tematykę Kino Polska+Discovery+Sport? Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Na dobre i na złe 1080i" jest fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem wczoraj kolejny odc. Janosika i widzę, że jest znaczna poprawa jakości w porównaniu z odcinkiem nr. 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chcemy HD w 4:3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z Na dobre i na złe to proszę zejść :P To nie sa powtórki tylko odcinki premierowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnieeeeee, koncert w Wiednia! Powiem szczerze, że zrobił na mnie ogromne wrażenie i aż się prosi by wyszło to na BD! Pięknie słychać, piękne widoki (super realizacja), dla takich rzeczy warto mieć TVP HD. Mam nadzieje, że będzie można to kupić. Bo oczywiście bitrate brakło trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kheeem, kheeem, bitrate'u brakowało (i brakuje) na wspaniałej platformie telewizji nowej degenaracji (obrazu). W DVB-T bitrate też jest skandaliczny (8 Mbps), ale to co robi N to jest masakra, bo te 6 Mbps (czyli troszeczkę więcej niż dają TVNowi SD! - 5,2 Mbps) to jest już poniżej wszelkich granic i standardów.
Oczywiście nie byłoby problemów jakby jakiś pacan z TVP (zapewne przekupiony) nie wymyślił kiedyś, że TVP wchodzi ze swoimi dosyłami na Astrę zamiast na HB. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nigdzie indziej kanału TVP HD nie ma więc dla mnie to brakuje bitrate na TVP HD :P;) a nie na n ; ) 6 czy 8 to przecież i tak śmiech na sali. Od 10 się zaczyna coś w tym temacie. I tak nie wiem jak to możliwe, że ten koncert wygląda jak wygląda. I w ogóle ten kanał bo ja oglądam nie które pozycje i mam banana na gębie. Po prostu widać, że TVP robi dobrą robotę co kiedyś by mi przez gardło nie przeszło a teraz? Chcę ten koncert ! : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='139789' date='02.01.2009, 23:39 ']No ale nigdzie indziej kanału TVP HD nie ma więc dla mnie to brakuje bitrate na TVP HD :P;) a nie na n ; )[/quote]
Od TVP na Astrze wychodzi 9,5 Mbps. Czyl N obcina 3,5 Mbps. Sporo za dużo. A te 2 Mbps różnicy pomiędzy N a DVB-T też robi różnicę i to sporą. Tak więc bitrate'u brakuje na N a nie na TVP HD...
TVP HD nie na na innych platformach satelitarnych to fakt, ale jest w niektórych kablówkach, które nie przycinają tak jakości jak N.

BTW. Ten niski bitrate powoduje, że filmy skanowane z taśmy miejscami wyglądają słabo jak upconverty. Zresztą to samo zauważyłem swego czasu na C+ Film HD (jak nadawali stałym 8 Mbps) na niektórych starszych produkcjach (generalnie tam gdzie jest więcej ziarna). Podobnie było na MGM HD i Filmbox HD dopóki encodery nie zostały odpowiednio ustawione. Operacja Samum po przejściu przez encoder wyszła co najmniej średnio, a oryginał był ostry jak żyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable już nie mają. Aster wycofał TVP HD. Tylko n i DVB czyli dla większości tylko n ;p . Ja tam patrzę na naziemne TVP HD i i tak fruwają makrobloki. Dla mnie jedno i to samo. A mam koło siebie dwa ekrany ; ) więc zobaczyć różnicę to trzeba być naprawdę sprawnym wzrokowcem z lupą. Aż żal dupę ; p ściska, że tak wszystko musi być upychane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, nie zapominaj, że Polska to nie tylko Warszawa ;) W kilku innych miejscach w Polsce jeszcze TVP HD jest w kablu. Ale oczywiście dystrybucja tego kanału jest żałosna, gdyby nie N to nikt by o tym kanale nawet nie słyszał. Szkoda tylko, że N uznała, ze skoro już TVP HD ma lepszą zawartość od TVN HD to chociaż ubiją mu jakość bitratem, żeby nie było za dużą konkurencją.

Inna sprawa, że w TVP oczywiście jakiś pazerny pacan wymyślił taką cenę za gniazdko (dla programu który cały czas jest oficjalnie TESTOWY!!!) że nie dziwię się, że kablarze z tego rezygnują. Zwłaszcza, że od powtórek Pekinu już mi zaczyna się cofać.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to muszę uprzejmie donieść, że bitrate TVP HD na DVB-T spadł ostatnio o 0,5 Mbps, czyli teraz jest 7,5 Mbps. Emisji TVP gratulujemy... Widocznie chcą dorównać jakością telewizji n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to muszę ci uprzejmie donieść, że od dziś bitrate TVPHD w N wynosi 9 Mbit/s :(

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wow, czyżby efekt zakupu nowego transpondera?

A orientujesz się czy jakimś dziwnym zrządzeniem losu udało im się asynchron pokonać? Bo ostatnio był w okolicach 2-3 klatki i nie dało się tego oglądać.

Hmm... nie to żebym ślepo wierzył stronce linowsat.de ale:

[url="http://www.linowsat.de/0130/bitrate/1400/15202.html"]http://www.linowsat.de/0130/bitrate/1400/15202.html[/url]

Coś mi to nie wygląda na 9 Mbps. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złej strony używasz. SatcoDX aktualniejsze. Polecam. No i jakiegoś życzliwego kolege z kartą DVB-S2 do kompa.
No to jeszcze niech za dwa transpondery po TPS zakupią to można ich będzie pochwalić. :( Na razie tylko tak delikatnie za TVPHD i 11Mbit/s na HBO HD.
Nie zauważyłem żadnego asynchronu na TVPHD. Pewnie dlatego, że mam lipsync w ampie załączony.

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='141221' date='09.01.2009, 22:14 ']Złej strony używasz. SatcoDX aktualniejsze. Polecam. No i jakiegoś życzliwego kolege z kartą DVB-S2 do kompa.[/quote]
Ano faktycznie, bo dzisiaj jest 09.01 a nie 08.01, nie ma to jak żyć dniem wczorajszym :( Faktycznie SatcoDX aktualniejsze, linowsat pewnie jutro będzie miał nowe dane. Karte DVB-S2 to nawet mam, tylko chwilowo anteny nie mam :lol:

[quote name='arsenal' post='141221' date='09.01.2009, 22:14 ']Na razie tylko tak delikatnie za TVPHD i 11Mbit/s na HBO HD.[/quote]
No jak na polskie warunki to 11 Mbps to jest ultra-luksus jak dla kanału filmowego. A TVPHD ma dosył z Astry z bitratem 9 Mbps, więc więcej nie miałoby sensu dawać.

Tak czy inaczej emisja TVP HD powinna dostać baty za bitrate a oprócz tego to nie wiem jak na N, ale w DVB-T wszystko wychodzi mocno zazielenione w porównaniu do oryginału. No ale to niby test jest...

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z TVPHD na DVB-T już od jakiegoś czasu nie korzystam. Najpierw zaczął się odbiór z "czkawką"co kilka minut a w listopadzie tak osłabili moc sygnału, że nic nie odbieram ze Śremu. Nawet paczki POT w MPEG2. Ale hej! To tylko wieczne testy DVB-T! Wejdzie Polsat i TV4 do TNK to sobie mogą tą naziemną wiecie gdzie wsadzić. :(
Przy okazji. Transponder po analogowym TVN załadowali tylko śmioma kanałami. Każdy z 4Mbit/s! Nawet tyle Filmboxom tam nie pomaga. :lol:
Pomaga za to odciążenie 11,393 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cos kombinuja, ale jak teraz leci plywanie to jakosc siada nie widac tych 9Mbit/s.
Logo TVP HD jest zaszumione. Wczesniej lecial film "U Pana Boga..." i jakosc byla zmienna w trakcie filmu.

Natomiast czesc kanalow po przenosinach na tp. 53 nie pozwala sie nagrac - zrywa dzwiek i obraz. Poza tym przelacznie kanalow trwa dluzej fonia jest szybciej niz wizja. Wybrali sobie poczatek weekendu na takie akcje gdy ludzie siedza przed tv a tu takie niespodzianki.
Realnie na jakosci zyskal HBO Comedy - duza widoczna poprawa. Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TVPHD nie leci wcale 9Mbits. Wlaczyli tylko VBR i chwilami dochodzi do 9, ale srednio jest ok 7. Zreszta HBO HD nie jest nadawane tez z 11Mbits. Takie rzeczy to tylko.. no na pewno nie w N. Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro włączyli VBR to i tak jest lepiej niż stale 6,5 Mbit/s. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jest tos jakis krok do przodu, ale do stanu sprzed 20 pazdzienika sporo brakuje (stale 9.3 Mbits). Zreszta niepokoi mnie, ze bawia sie w takie polsrodki skoro maja kupe wolnego miejsca na nowym transpordzerze a tu chodzi o glupie 2Mbits...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z arsenalem, VBR jest dobrym krokiem. Co do rozdziału miejsca na transponderach to dajmy im trochę czasu, ze dwa tygodnie chociaż ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...