Skocz do zawartości
buku

TVP HD - staje się rzeczywistością - dyskusja o kanale satelitarnym TVP HD

Rekomendowane odpowiedzi

W pełni należy zaakceptować opłaty za dostawę sygnału (obecnie analogowego - wkrótce cyfrowego, a w okresie przejściowym obu naraz).
Wybudowanie inftrastruktury masztowej, zakup nadajników, wkrótce dekodery AD, zasilanie, konserwacja, podatki gruntowe, czynsze dzierżawne to są koszty i to niemałe. Bo RP ma obowiązek sygnał R&TV nam (posiadaczom urządzeń, np. aparat gsm czy auto z radiem) dostarczyć.

Bo niby dlaczego osoba nie posiadająca urządzenia technicznego zdolnego do odbioru .... miałaby współuczestniczyć w tych kosztach (w przypadku zniesienia abonamentu).
Nie widzę więc takiej możliwości. Nazwa, formuła (super model w UK) i wysokość jest do dyskusji.

[b]Cieszy natomiast planowane zniesienie obowiązku uzyskiwania koncesji na nadawanie satelitarne.[/b]
Tu widzę ogromne możliwości rozwoju. Nie ma ograniczeń ilościowych, jakościowych, żadnych multipleksów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyzbysmy mieli przedstawiciela Komitetu? Bo nic tu nie ma o tym, ze z tych oplat finansowane sa rowniez odprawy w setkach tysiecy zlotych, ze TVP przedstawia BEZNADZIEJNY poziom zarowno pod wzgledem technicznym jak i produkowanych programow, ze sciaga straszna kase z reklam itd...A czy TVP SPORT przynosi dochod czy strate ? I nie powinien byc publiczny ? (bo chyba taki jjest obowiazek w ustawie ?)
Do cudzych pieniedzy to zawsze znajda sie chetni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='90893' date='13.03.2008, 14:59 ']Czyzbysmy mieli przedstawiciela Komitetu? Bo nic tu nie ma o tym, ze z tych oplat finansowane sa rowniez odprawy w setkach tysiecy zlotych, ze TVP przedstawia BEZNADZIEJNY poziom zarowno pod wzgledem technicznym jak i produkowanych programow, ze sciaga straszna kase z reklam itd...A czy TVP SPORT przynosi dochod czy strate ? I nie powinien byc publiczny ? (bo chyba taki jjest obowiazek w ustawie ?)
Do cudzych pieniedzy to zawsze znajda sie chetni...[/quote]

Wczoraj Premier Tusk wypowiadał sie w tej sprawie w Kropce u Moniki Olejnik.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='demek' post='90872' date='13.03.2008, 13:49 ']w uk gdy kupujesz tv w sklepie to spisuje sie twoje dane i wysyla do "sciagaczy haraczu" zwanego abonamentem[/quote]

Ło kurde, to jeszcze gorszy faszyzm niż u nas!

Propaganda pod hasłem misji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja akceptacja dotyczy wyłącznie kosztów dostawy sygnału ( głównie EMITEL ) a nie utrzymywania RadioKomitetu.

Ja to nawet internetu nie mam, co by nie mówić innych tam takich.
A ile ten abo kosztuje ? Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
140F rocznie za kolorowy tv a 50 za czarno bialy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem mecz na TVP.... przecież to woła o pomstę do nieba! Jakość jak z youtube. I ta stacja chce się brać za HD? Pewnie w ich wykonaniu HD będzie jakości co najwyżej lepszego SD. Trzeba by zlikwidować tą stacje i będzie spokój :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooooo ja już myslałem , że mi się coś z oczami zrobiło albo tv się zepsuł :( A tu widzę, że nie tylko ja zauważyłem tą skandaliczną jakość !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='93279' date='27.03.2008, 11:26 ']Nooooo ja już myslałem , że mi się coś z oczami zrobiło albo tv się zepsuł :( A tu widzę, że nie tylko ja zauważyłem tą skandaliczną jakość ![/quote]


A ja myślę zę to będzie retransmisja z Kamer HD Pekińczyków lub innych nadawców , więc tylko udostępnią tor HD który uruchomią

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='93277' date='27.03.2008, 10:17 ']Wczoraj oglądałem mecz na TVP.... przecież to woła o pomstę do nieba! Jakość jak z youtube. I ta stacja chce się brać za HD? Pewnie w ich wykonaniu HD będzie jakości co najwyżej lepszego SD. Trzeba by zlikwidować tą stacje i będzie spokój :([/quote]

Mowisz o sygnale z jakiejs platformy? Potwierdzam, ze na N byla tragedia. Nie tylko pixeloza ,ale obraz strasznie wyblakly i nieostry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='demek' post='90872' date='13.03.2008, 13:49 ']w uk gdy kupujesz tv w sklepie to spisuje sie twoje dane i wysyla do "sciagaczy haraczu" zwanego abonamentem

to samo ma sie w przypadku tunerow zewnetrznych do dvb-t a ostatnio nawet [url="http://cgi.ebay.co.uk/USB-DIGITAL-TV-FREEVIEW-TUNER-RECORDER-DVB-T-HDTV-DV7_W0QQitemZ300206706403QQihZ020QQcategoryZ3761QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem"]http://cgi.ebay.co.uk/USB-DIGITAL-TV-FREEV...1QQcmdZViewItem[/url] takich urzadzen ....[/quote]


[quote name='Sober' post='90922' date='13.03.2008, 16:43 ']Ło kurde, to jeszcze gorszy faszyzm niż u nas!

Propaganda pod hasłem misji...[/quote]


[quote name='demek' post='90944' date='13.03.2008, 18:53 ']140F rocznie za kolorowy tv a 50 za czarno bialy[/quote]
Tyle że w UK płaci się od domostwa, a nie jak u nas, od odbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pampalini' post='93386' date='27.03.2008, 20:12 ']Tyle że w UK płaci się od domostwa, a nie jak u nas, od odbiornika.[/quote]

nie do konca

dom, ktory kiedys byl jednym domem a zostal przerobiony na dwa mieszkania musi placic dwa razy - a to dalej jedna posesja, a nie jest blokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='93284' date='27.03.2008, 10:42 ']Mowisz o sygnale z jakiejs platformy? Potwierdzam, ze na N byla tragedia. Nie tylko pixeloza ,ale obraz strasznie wyblakly i nieostry.[/quote]

Tak, ja też na nce oglądałem. Ale chyba na wszystkich platformach jest wspólny sygnał? Na moje oko to było coś rzędu 1Mbps przy MPEG-2....

[quote name='Pampalini' post='93386' date='27.03.2008, 21:12 ']Tyle że w UK płaci się od domostwa, a nie jak u nas, od odbiornika.[/quote]

Mówiąc faszyzm chodziło mi nie o kwoty a o sposób ściągania haraczu. Przecież fakt że człowiek nie może sobie po prostu pójść do sklepu i kupić telewizora, tylko ten fakt musi być odnotowywany przez urzędników to jest totalna paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='93475' date='28.03.2008, 10:35 ']Tak, ja też na nce oglądałem. Ale chyba na wszystkich platformach jest wspólny sygnał? Na moje oko to było coś rzędu 1Mbps przy MPEG-2....[/quote]

Nie, kazda platforma nadaje TVN na wlasna reke. CYFRA ma nalepiej bo ma sygnal od TVP po swiatlowodzie i nadajza w MPEG2 ze znosnym bitrate. A N widze, ze rowna do POLSATU, ktory nadaje TVP biorac sygnal analogowy z nadajnikow naziemnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kamcyk N bierze sygnal z Astry i obraz ma porównywalny do CYfry a polsat bierze z anologa i ma fatalna jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jaka obecnie ma jakosc CYFRA, ale to co mozna bylo zobaczyc na N podczas meczu w srode bylo na poziomie wloskich kanalow telezakupowych. Sygnal z ASTRY jest batrdzo dobry ale N go rekompresuje do MPEG4 co daje fatalne rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakość była fatalna nawet w dosyle na Eutelsacie 7E. Trafiło najprawdopodobniej tym razem na najgorszy wóz transmisyjny w stajni TVP. Obraz z głównej centralnej kamery niczym jak z kamerki internetowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Środę 6 sierpnia 2008 roku można uznać za datę startu nowego kanału telewizyjnego Telewizji Polskiej nadawanego w standardzie High Definition - TVP HD. W tym dniu na antenie stacji rozpoczną się pierwsze transmisje z Pekinu.
Podczas konferencji prasowej szef sportu w TVP Robert Korzeniowski poinformował, że kanał TVP HD z regularną emisją ruszy już 6 sierpnia 2008 roku, gdy na Igrzyskach Olimpisjkisch 2008 w Pekinie rozgrywane będą pierwsze mecze piłki nożnej.

Olimpiada oficjalnie rusza dwa dni później - 8 sierpnia. W TVP HD Igrzyska Olimpijskie obecne będą przez kilkanaście godzin na dobę - od 3 rano do około 17 można spodziewać się relacji na żywo, po godzinie 17 najciekawsze retransmisje.

Po Igrzyskach Olimpijskiej kanał będzie miał ofertę ogólnotematyczną, nie zabraknie także sportu. Na konferencji zdradzono, że kanał dostępny będzie w sieciach kablowych (najprawdopodobniej m.in. w Aster czy Vectra) oraz [b]"na pewnej platformie cyfrowej", z którą obecnie prowadzone są rozmowy. [/b]Na razie przedstawiciele TVP nie chcą ujawniać szczegółów rozmów z operatorami kablowymi oraz satelitarnymi.

media2.pl

Z komentarzy na powyzszej stronie wynika, że to n-ka ma być tą tajemniczą platformą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu sprawa jest chyba prosta. Moim zdaniem ilość sprzedanych dekoderów HD odgrywa kluczową rolę. Poza tym gdzie jest TVP Sport?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zdanie troszkę martwi:

"Z uwagi na to, że standardem HDTV dla produkcji i emisji przyjętym dla TVP jest standard HD 720p, to przychodzące sygnały HD przekonwertowywane będą ze standardu 1080i do standardu 720p zaś dźwięk w systemie 5.1 i równolegle w stereo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='upan[beeep]' post='109326' date='09.07.2008, 11:12 ']To zdanie troszkę martwi:

"Z uwagi na to, że standardem HDTV dla produkcji i emisji przyjętym dla TVP jest standard HD 720p, to przychodzące sygnały HD przekonwertowywane będą ze standardu 1080i do standardu 720p zaś dźwięk w systemie 5.1 i równolegle w stereo"[/quote]
Mnie tam nie martwi. W końcu od czego jest Eurosport HD ;)

Czuję, że to TVP HD może być wielką porażką i wyrzucaniem publicznych pieniędzy w błoto. Gdyby było dostępne jako FTA albo chociaż DVB-T w HD byłoby popularniejsze, to miałoby to jakiś sens. Ale w takiej sytuacji zauważmy, że - nie licząc DVB-T - każdy potencjalny widz TVP HD będzie miał też dostęp do Eurosport HD, który najprawdopodobniej będzie lepszy technicznie i - jak pokazywały poprzednie lata - merytorycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Tylko że Eurosport HD nie będzie w większości pokazywał Polaków na IO. Tu TVP wygrywa. Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci polacy beda brali udzial w dyscyplinach ktore sa pokazywane przez Eurosport wiec pewnie ich zobaczymy a czy dlugo to juz inna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe gdzie tu "misja"tV? Płacę abo. a oni TVP HD dadzą do jednej platformy - czyli jakaś część mojego abo.idzie w ....Tak samo jest z TVP sport jako TV publiczna żyjąca z abo. powinna swoje programy dawać wszystkim zainteresowanym.Ciekawe czy bym wygrał w sądzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To Ty płacisz jeszcze abo ? Ja już z 5 lat nie płacę i nie mam zamiaru. Złodziejom nabijać kasą kieszenie żeby sobie żyli jak królowie i moją kasę marnotrawili na jakieś TVP Sport , które jest dostępne tylko w N , TVP HD ktora będzie tylko w jednej platformie albo jakieś jazdy na lodzie ? Mam ich gdzieś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...