Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

można kupic teraz Pendrive WIFI jako anteny , większe mniejsze , najróżniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='102702' date='19.05.2008, 11:33 ']Należało bo raczej stwierdzić że karta sieciowa jest wbudowana w procesor (Sigma).[/quote]
No nie do końca jest wbudowany w procesor, Realtek 8201 do obsługi warstwy fizycznej łącza siedzi w Popcornie i to on ma ograniczenie do 100 Mbps. Oczywiście faktycznie procek w tej Sigmie jest słaby i wrzucenie kontrolera 1 Gbps pewnie nic by nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@janek_pl

Prośba.

Możesz udostępnić kolejną wersję bety?

01-17-080529-15-POP-402-000

Firmware release notes:

1. Requires NMT apps 00-17-080529-15-POP-402
2. Please step through 01-17-080522-15-POP-402-000 first, if you have not done so
3. Fixed missing dimension and AR info
4. Workaround long auto-login when SMB name resolution failed
5. Fixed info bar becomes translucent after ISO playback (#QA0480)
6. Fixed MKV audio info not updated after switching, reported as audio switching failure.

NMT apps (00-17-080529-15-POP-402) release notes:

1. Minimum firmware version to use this NMT App is 01-17-080529-15-POP-402-000
2. Fixed upload cap for BT client reverting to 0
3. Fixed Samba auto login delay

Pozdrawiam

Wreszcie doczekałem się stabilnej wersji bety obsługującej idealnie ac3 x.x i dts x.x w jednym pliku.
Koniec problemów.
Do tej pory tylko z tym był problem przy ostatnich wersjach softu.
Nie rozumiem, jakie u innych problemy występują. Piszą, że nie chodzi jakiś film.
U mnie filmy nie sprawiają problemów: 50, 100 i więcej pozycji.
Problem był tylko w czkawce przy dts w pliku mkv posiadającym też ac3.
Są pozycje, w których ten problem nadal występował. Jest na to rada.
Należy wszystkie składniki wyciągnąć i ponownie połączyć (włącznie z video).
Wystarczy narzędzie MKVtoolnix (ostatnia wersja). Edytowane przez s2k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie to co niedzialalo , albo dzialalo przez 5s teraz nie dziala wogole wiec , chyba bardziej stawiam na zwalone pliki niz na bledy w firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='s2k2' post='105116' date='02.06.2008, 17:29 ']Nie rozumiem, jakie u innych problemy występują. Piszą, że nie chodzi jakiś film.
U mnie filmy nie sprawiają problemów: 50, 100 i więcej pozycji.[/quote]
Czego nie rozumiesz?
Skoro ktoś pisze, że nie działa jakiś film tzn że jest jakiś problem.
A może piszący o problemie z odtwarzaniem w tym i ja to jacyś fanboy'e...Tvix'a może?

Alcazar
A gdy te same pliki dają się odtwarzać na wcześniejszych wersjach oprogramowania?

pzdr Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='priem']A gdy te same pliki dają się odtwarzać na wcześniejszych wersjach oprogramowania?[/quote]

Dokładnie. Mam parę plików które doskonale działają z wcześniejszymi wersjami firmware.
Z obecnym nie.

Stawiam na błędy w firmware. Developerzy dokładają nowe rzeczy (obsługę wielu/nowych streamów, wmuxowanych napisów, itp. itd.).
Niestety zapominają o porządnym przetestowaniu czy czegoś nie zepsuli.

Efekty jakie są każdy widzi.
Ja już od jakiegoś czasu nie wymieniam firmware'u. To znaczy testuje je ale zawsze wracam do jednej z poprzednich wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='s2k2' post='105116' date='02.06.2008, 17:29 ']Wreszcie doczekałem się stabilnej wersji bety obsługującej idealnie ac3 x.x i dts x.x w jednym pliku.
Koniec problemów.[/quote]

A możesz podać link do tej bety?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='105607' date='05.06.2008, 11:58 ']A możesz podać link do tej bety?

Pozdro[/quote]

[url="http://www.padaka.net/nmt/01-17-080529-15-POP-402-000.zip"]Link do ostatniej bety PH[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy oficjal dostępny [url="http://www.popcornhour.com/download/01-17-080612-15-POP-402.html"]tu[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rav4' post='107337' date='18.06.2008, 08:33 ']Nowy oficjal dostępny [url="http://www.popcornhour.com/download/01-17-080612-15-POP-402.html"]tu[/url][/quote]


Zauważ, że ten oficjal został przemianowany z ostatniej bety :) więc nic nowego się nie spodziewaj

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='107340' date='18.06.2008, 09:41 ']Zauważ, że ten oficjal został przemianowany z ostatniej bety :) więc nic nowego się nie spodziewaj

Pozdrawiam[/quote]

Przyznam , że nie wrzucałem ostatnich wersji dla beta-testerów. Czekałem , aż wyjdzie coś oficjalnego. Ale faktycznie z tego co piszesz cudów nie można się spodziewać. A szkoda , bo dalej mam pare niechodzących MKV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzucilem jak update na styczniowy firmware i coz moge powiedziec jak narazie odpalilem kilka filmow wszystkie dzialaly jedyny problem z 1 plikiem - demko sony bravia balls w ts - chyba cos zle z niego odczytuje bo nie leci demko a wczesniej lecialo. Reszta jak narazie bez zarzutów i plus w stosunku do styczniowego to różne opcje dodatkowe ale to penie nie jakies nowinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich,
dzisiaj zapodam sobie nowy firmware, z nadzieja, że może w końcu przyśpieszyli obsługę katalogów. mam tutaj na myśli sytuacje, kiedy wchodzę sobie w muzyczkę (mam ponad 1000 albumów), a tutaj przewijanie Page Up i Page Down, do szukanego albumu trwa wieczność. zanim zejdę do literki L, to naprawde musze sie naklikac i uzbroić w cierpliwosc. w moim wcześniejszym odtwarzaczu KISS dp-600 chodziło, to jak burza, niczym jak na kompie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='priem' post='105594' date='05.06.2008, 10:06 ']Czego nie rozumiesz?
Skoro ktoś pisze, że nie działa jakiś film tzn że jest jakiś problem.
A może piszący o problemie z odtwarzaniem w tym i ja to jacyś fanboy'e...Tvix'a może?

pzdr[/quote]

Trochę czasu upłynęło od ostatniej mojej wizyty.
priem - nie rozumiem co znaczy nie działa: czy to znaczy nie uruchamia się, przerywa, brak obrazu lub dźwięku, itd.
Nie miałem na myśli, że ktoś wymyśla, tylko dosłownie: co nie działa?
Po ilości posiadanych i przetestowanych plików mogę stwierdzić na pewno, że jeśli coś nie działa (?) to jest to wina tzw. "zwalonych" plików.
Kiedyś zadałem Ci pytanie dotyczące poprawnego odtwarzania filmów w mkv z dwiema ścieżkami dźwiękowymi (dts i ac3 5.1).
Odpowiedziałeś, że dts działa w jednym filmie i to wszystko.
Zaraz, krótko po tym otrzymałem NMT i sprawdziłem, w tamtej wersji oprogramowania działało tylko od przypadku i pewnych kombinacjach.


[quote name='pmcomp' post='105607' date='05.06.2008, 10:58 ']A możesz podać link do tej bety?
J.w. trochę czasu upłynęło.


Pozdro[/quote]
Trochę czasu upłynęło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Krótka instrukcja do nzbget[/b] [i]dot. dzisiejszej wersji beta[/i]


1) Edit the nzbget.conf file in /share/.nzbget to configure your server account settings

2) To access the web interface, make sure the NMT ihome server is
running, and use a web browser to point to http://<NMT IP Address>:8077.
Username: user
Password: pass


Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wow! nzbget!
hehe, się nie chcę chwalić, ale piłowałem ten request na forum PCH!

ciekawe jak będzie działać w praniu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='helcik' post='108090' date='26.06.2008, 12:03 ']wow! nzbget!
hehe, się nie chcę chwalić, ale piłowałem ten request na forum PCH!

ciekawe jak będzie działać w praniu....[/quote]

A co to w ogóle jest że się zapytam? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='appaloosa' post='109034' date='06.07.2008, 22:46 ']A co to w ogóle jest że się zapytam? :rolleyes:[/quote]

grupy binarne, google it...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Przyszedł wczoraj dehaelem i wgrałem oprogramowanie z internetu (chyba najnowszy firmware). PH nie reaguje na korekcję napisów przyciskam >>subtitle<< a strzałki lewo-prawo przewijają film zamiast zmieniać ustawienia napisów. Czy radzicie zmienić firmware na jakieś starsze, czy coś pokpiłem w ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainteresowała mnie nowa beta z nzbgetem i trasmission i...
(...)"temat powraca jak bumerang"(...)

...właśnie nie do końca rozumiem, jak mógł bym zrobić updejt samych aplikacji bez systemu, na to wyjaśneinia w tym wątku nie znalazłem.
W najnowszej becie jest jeden plik 00-17-080710-15-POP-402.nmt, wiem że muszę zmienić nazwę na syb8634.nmt i użyć pliku usbupdate.html z poprzedniczkach updejtów, a tam w środku jest takie coś (ostani official):
[code]<A href="01-17-080612-15-POP-402-000.bin" update>Firmware: 01-17-080612-15-POP-402-000</A>[/code]
W readme takie coś stoi:
[code]6. After NMT boots up with new firmware, if a NMT applications update is needed, the NMT applications update Wizard will start automatically.[/code]

No a jak chcę tylko applikacje updejtnać to zmienić wpis w html'u na <A href="syb8634.nmt " update> ?? Edytowane przez Josiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmieniasz nazwę pliku na syb8634.nmt i KONIEC.
nie ruszasz żadnych htmli ani nic, one są niepotrzebne.
Mainenance->NMT Wizzard i wybierasz z USB, na którym w katalogu głównym umieszczasz plik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh na najprostsze rozwiązania czasami ciężko wpaść, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Załadowałem najnowszą betę 001-17-080711-15-POP-402-000 i przestało mi działać MSP i Saya TV. Ma ktoś podobne problemy ?

EDIT: po powrocie do ostatniej oficjalki wszystko jest ok. Edytowane przez rav4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSN działa bez zarzutu i tak samo SayaTV - przynajmniej u mnie wszystko sprawdzalem , ale upgrade robilem z najnowszej stabilnej , zlożonymi dwoma ostatnimi betami , a raczej ostatnim softem i ostatnim firmware.

zmiana aspektów obrazu działa znakomicie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm. A mógłbyś podać linkę do tego softu ? U mnie zmiana firmware'u przeszła bez zarzutu , natomiast jak próbowałem zaktualizować aplikacje NMT asystent twierdził, że nie widzi urządzenia USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...