Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Wg mnie ostatnia wersja firmware wraz z aplikacjami (01-17-080812-15-POP-402-000) jest najlepszą do tej pory.
Mocno poprawiono poruszanie się po "mkv hd" czyli go to, time seek, stabilność przewijania. Działa to już całkiem szybko :rolleyes:
W trzech sprawdzonych filmach znikło przerywanie DTS 1536 kbit które do tej pory irytowało :_beczy:
Za pomocą Transmission przeczytałem i daję przeczytać innym bez kłopotów w prywatnych czytelniach :_beczy:
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='114179' date='23.08.2008, 10:07 ']Witam
Wg mnie ostatnia wersja firmware wraz z aplikacjami (01-17-080812-15-POP-402-000) jest najlepszą do tej pory.
Mocno poprawiono poruszanie się po "mkv hd" czyli go to, time seek, stabilność przewijania. Działa to już całkiem szybko :rolleyes:
W trzech sprawdzonych filmach znikło przerywanie DTS 1536 kbit które do tej pory irytowało :_beczy:
Za pomocą Transmission przeczytałem i daję przeczytać innym bez kłopotów w prywatnych czytelniach :D
pzdr[/quote]

Dla mnie ta wersja , to niestety spory zawód. Dalej tną się filmy czytane z innego popcorna i nie działają w nich zewnętrzne napisy :_beczy:

Co do transsmision: Wiesz może jaką ścieżkę należy ustawić , aby wrzucić pliki do katalogu download ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Alcazar' post='114216' date='23.08.2008, 13:09 ']filmu FULL HD zawsze będą się ciąć odtwarzane z innego PCH[/quote]

1080p możliwe (nie sprawdzalem) , ale 720 już oglądałem płynnie i bezproblemowo. Niestety od momentu opuszczenia czerwcowej oficjaki i przesiadki na kolejne bety i sierpniową oficjalke nic już nie da się obejrzeć z filmów 720p.
Poza tym nie działają cały czas napisy przy oglądaniu z innego popcorna, mimo iż z miesiąc temu raportowałem to do popcorna , a oni podobno puścili dalej do Syabas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rav4' post='114210' date='23.08.2008, 12:48 ']...

Co do transsmision: Wiesz może jaką ścieżkę należy ustawić , aby wrzucić pliki do katalogu download ?[/quote]


W końcu znalazłem :)

/opt/sybhttpd/localhost.drives/HARD_DISK/ po tym oczywiście podajesz nazwę katalogu na dysku - w moim przypadku to Download/ pewnie wielkość liter ma znaczenie.

EDIT : Po zmianie dysku HDD i ponownej konfiguracji NMT nowa ścieżka zapisu została automatycznie ustawiona na /share/Download w efekcie dane będą zapisywane w tym samym miejscu.

Nie miałem czasu na więcej testów, ale plik Vantage.Point.2008.Blu-ray.1080p.DTS.x264.dxva-EuReKA który na wszystkich wcześniejszych wersjach zacinał się już w pierwszej minucie filmu teraz idzie płynnie, więc chociaż ten oficjalny firmware jest zbiorem ostatnich bet to jednak niesie ze sobą także kolejne poprawki.

Pliki m2ts chodzą już z napisami srt i nie trzeba zmieniać ich nazw na ts.

Niestety plik mkv 1080p z DTS o stosunkowo małym bitracie 7Mbps (Anima rip z BD) sieje na ekranie kwadratami , podejrzewam że NMT nie rozpoznaje prawidłowo plików o profilu HP@L.5.0 lub po prostu podczas re-enkodowania użyto jakichś niestandardowych funkcji.

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apatch
W pliku, który udostępniłeś - ostatni 01-17-080812-15-POP-402 NMT 00-17-080808-15-POP-402 jest błąd - nie ładują się aplikacje nmt. Dobrze by było go podmienić na prawidłowy (na stronie firmowej już jest).

Dla mnie ostatnie bety i to oficjalna jest tym czego potrzebowałem. Wszystko śmiga nawet po sieci, wysokie bitrate, kilka audio w pełnym HD.
Prawdą jest, że nie testowałem jak chodzą filmy po usb z zewnętrznego dysku twardego (ciągle miałem to zrobić ale brak czasu).
Teraz trochę zaczynam się martiwć po informacji, że z drugim popcornem są problemy. Muszę to sprawdzić.

[quote name='apatch' post='114233' date='23.08.2008, 13:35 ']Niestety plik mkv 1080p z DTS o stosunkowo małym bitracie 7Mbps (Anima rip z BD) sieje na ekranie kwadratami , podejrzewam że NMT nie rozpoznaje prawidłowo plików o profilu HP@L.5.0 lub po prostu podczas re-enkodowania użyto jakichś niestandardowych funkcji.[/quote]
Myślę, że to jest wina zmiany matrycy (tak jak kiedyś w mpeg kodowaniu), ponieważ szukałem istotnych zmian w stosunku do filmów, które dobrze chodzą i niczego nie mogłem znaleźć. Sam trafiłem na takie filmy - kiedyś Are We Done Yet a ostatnio The Fountain. Musiałem je reenkodować ponownie przy pomocy megui.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popraw mnie jeśli się mylę ale link prowadzi do poprawionego firmware'u [url="http://www.popcornhour.com/download/A100/firmware/01-17-080812-15-POP-402.zip"]http://www.popcornhour.com/download/A100/f...-15-POP-402.zip[/url] może go podmienili pozostawiając ten sam link, czytałem o zmianie w każdym razie ściągałem i stary i teraz nowy z linku i jakoś niczym się nie różnią, fakt że update robiłem przez net a nie z pliku, popraw mnie jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o.k. Nie sprawdzałem linku. :)
Ponieważ mam łącze mocno obciążone, pobrałem plik, jak tylko poinformowałeś o nowości i okazało się na nastepny dzień, że jest problem.
Inni pobierając później, na pewno dostali dobrą wersję.
Większość uaktualnia przez nmt, więc problemu nie powinno być.
Gdyby było inaczej to nasze posty wyjaśnią problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='114233' date='23.08.2008, 14:35 ']W końcu znalazłem :)

/opt/sybhttpd/localhost.drives/HARD_DISK/ po tym oczywiście podajesz nazwę katalogu na dysku - w moim przypadku to Download/ pewnie wielkość liter ma znaczenie.[/quote]

Wielkie dzięki. W końcu działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='114179' date='23.08.2008, 09:07 ']Witam
Wg mnie ostatnia wersja firmware wraz z aplikacjami (01-17-080812-15-POP-402-000) jest najlepszą do tej pory.
Mocno poprawiono poruszanie się po "mkv hd" czyli go to, time seek, stabilność przewijania. Działa to już całkiem szybko :blink:
W trzech sprawdzonych filmach znikło przerywanie DTS 1536 kbit które do tej pory irytowało ;)
Za pomocą Transmission przeczytałem i daję przeczytać innym bez kłopotów w prywatnych czytelniach :)
pzdr[/quote]

No ja bym polemizował... Wgrałem tą ofcjalkę dzisiaj i na dzień dobry cloverfield w 1080p nie chce ruszyć. Nie działał także dzwięk w covenant (odtwarzane z pliku źródłowego bluray).
Powróciłem do wercji beta z dnia 1 sierpnia i wszystko działa.

Szkoda że tak sp...li oficjalkę, bo już sięcieszyłem że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt, im dłużej się bawię tym mniej zadowolony jestem.
Póki co dwa filmy (1080p) są źle rozkodowywane (pikseloza). Jeden to rozumiem po był profil 4.0 i coś tam czytałem
że to właśnie dlatego ale co złego jest w tym:

Format : Matroska
Rozmiar pliku : 13.1 GB
Czas trwania : 2h 19min.
Przepływność bitów : 13.4 Mb/s
Zdekodowana data : UTC 2008-06-13 17:50:00
Zapisywana aplikacja : mkvmerge v2.2.0 ('Turn It On Again') built on May 15 2008 19:09:07
Zapisywana biblioteka : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo #0
Kodek : AVC
Kodek/Family : AVC
Kodek/Info : Advanced Video Codec
Codec profile : High@L5.1
Codec settings, CABAC : Yes
Czas trwania : 2h 19min.
Przepływność bitów : 11.0 Mb/s
Nominal bit rate : 11.5 Mb/s
Szerokość : 1920 piksele
Wysokość : 816 piksele
Proporcje : 2.35
Przepływność ramek : 23.976 r/s
Chroma : 4:2:0
Interlacement : Progressive
Zapisywana biblioteka : x264 - core 60 r880M 2389de2
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=8 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=7 / rdcmp=psy / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=0 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=6,4 / chroma_qp_offset=0 / threads=6 / nr=0 / decimate=0 / mbaff=0 / bframes=16 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=11530 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=1.00 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=2:1.00
Język : Angielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@priem:

Z profilem High@L5.1 i bitratem 11.0 Mb/s generalnie nie mam problemu, Mam Bank Job z takimi samymi parametrami i idzie płynnie.
Ale pytanie czy nie jest to przez przypadek "Format settings, ReFrames : 8 frames" bo to oficjalnie nie idzie na PCH.
Zgłoś na oficjalnym forum.

Może podchodzi pod to:
[url="http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=5326"]http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=5326[/url] Edytowane przez Josiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek_r' post='114023' date='21.08.2008, 21:41 ']Czy probowaliscie kopiowac na dysk wewnetrzny po USB pliki wieksze niz 700M ?
Bo wgralem ver. 01-17-080808-15-POP-402-000 i jak zaznaczam katalog do skopiowania (przyciskiem "file mode") a potem chce go skopiowac lub movnąc to pudło robi zwis.
Pojedynczy standardowy 700M poszedl, a zaznaczylem jesli pamietam 3 sztuki to tez zwiecha. Nie wiem jak to bylo na wczesniejszym firmwarze bo pudełko mam od niedawna, wlasciwie przedwczoraj.[/quote]Z mojego zewnętrznego dysku twardego 500 GB po USB kopiowanie idzie bez problemu. Sprawdzałem np. plik 7.9 GB - kopiował 13 minut. To dość długo, ale co zrobić. Niewygodne jest tylko to, że w trakcie kopiowania nic nie można robić innego.
Pełna obsługa filmów z tego dysku też działa bez problemów.
Dla mnie ta ostatnia wersja jest bardzo udana. Oczywiście ja wykorzystuję tylko część funkcji, więc u innych przy innych operacjach może jeszcze pojawić się sporo niedoróbek.
[quote name='Plesken']No ja bym polemizował... Wgrałem tą ofcjalkę dzisiaj i na dzień dobry cloverfield w 1080p nie chce ruszyć.[/quote]U mnie akurat ta pozycja idzie bez problemu, ale może to inna wersja.
[quote name='priem']Fakt, im dłużej się bawię tym mniej zadowolony jestem.
Póki co dwa filmy (1080p) są źle rozkodowywane (pikseloza). Jeden to rozumiem po był profil 4.0 i coś tam czytałem
że to właśnie dlatego ale co złego jest w tym:....[/quote]Też nie potafię znaleźć przyczyny. Jak już pisałem ja miałem takie dwie pozycje. Teraz sprawdziłem kilkadziesiąt starszych i wszystko chodzi prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='s2k2' post='114513' date='25.08.2008, 14:07 ']Z mojego zewnętrznego dysku twardego 500 GB po USB kopiowanie idzie bez problemu. Sprawdzałem np. plik 7.9 GB - kopiował 13 minut. To dość długo, ale co zrobić. Niewygodne jest tylko to, że w trakcie kopiowania[/quote]

Jaki zalozyles system plikow na wewnetrznym dysku? Ja podlaczam po USB dysk 2,5" ale wydaje sie ze to bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek_pl' post='114930' date='27.08.2008, 14:27 '][b]27-08-2008
01-17-080822-15-POP-402-000[/b]

7. Audio with new info display and ID3v2 (album art if available)

8. Added filename, bitrate in video info display. Bitrate information currently limited, more to come

9. New Photo app
- Added information display
- eliminate black-out gap between slides
- auto rotation for photo (JPEG)

12. RMVB support (requires new myiHome to perform transcoding)
- myiHome-v5.1.0-rc1-x86
- myiHome-v5.1.0-rc1-x64
Pozdrawiam[/quote]

W szoku jestem, bardzo pozytywne zmiany...RMVB - tego się nie spodziewałem.
Czy to jest BETA?...bo w domu będę dopiero za 2 godziny. Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to jest beta. Zaraz wysyłam do Alcazara, żeby umieścił na sererze.

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej cieszy to:

2. MKV fixes
- HTTP cache increase to improve HTTP streaming performance

Już się nie mogę doczekać nowej bety :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W związku z tym, że zainteresowanie nową betą jest duże to za kilka minut umieszczę wszystko na bardzo szybkich serwerach RS na koncie Premium

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Link już podałem w odpowiednim dziale, Miłej zabawy.

@Alcazar Pobierz i umieść tam gdzie zawsze.

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek_r' post='114603' date='25.08.2008, 20:21 ']Jaki zalozyles system plikow na wewnetrznym dysku? Ja podlaczam po USB dysk 2,5" ale wydaje sie ze to bez znaczenia.[/quote]Wewnętrzny dysk pch był przygotowany i sformatowany przez oprogramowanie pch automatycznie, niczego nie zmieniałem (zewnętrzny dysk jest w ntfs).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Na nowej becie Apollo 13 w wersji 1080p (13GB) hula aż miło, do tej pory był źle rozkodowywany (pikseloza).
Sprawdziłem foty, faktycznie nie ma już tej chwilowej przerwy z czarną planszą pomiędzy zdjęciami. Jeżeli ktoś w ten sposób
ogląda swoje foty to było to mocno irytujące. Mówimy tu o fotach z dysku wewnętrznego. Nie zauważyłem za to żeby PH je sam obracał.
Podczas oglądania video doszedł w info wers z nazwą pliku...info o bitrate póki co brak.
Nie sprawdziłem rmvb...bo od dawna żadnego nie posiadam :)
Jeszcze jedna ważna sprawa, przed aktualizacją miałem kilka torrentów aktywnych w tym jeden nieukończony.
Dałem na wszystko pauzę a po aktualizacji wszystko jak należy...nic nie zniknęło.
Czy ktoś wie jak zmusić PH do poprawnego odtwarzania DTS audio CD 44,1 kHz. Do tej pory wystarczyło ustawić vol na 49,
a teraz jakaś lipa...do ampli trafia PCM z białym szumem.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie wzięli się za obsługę fotek!

Dts ripujesz do dts-wave (np foobar2000) zapisujesz z rozszerzeniem wave i z głośnością 44 leci. Edytowane przez Josiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...