Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sptrawdził ktoś, czy najnowszy FW czyta poprawnie pliki WAV (stereo i DTS) oraz FLAC?

Pozdro

PS. może ktoś podrzucić jakiegoś linka gdzie jest opisana metoda kopiowania z/do Popcorna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emigrant' post='129564' date='05.11.2008, 22:54 ']OK jestem po update, oczywiście DTS już działa po analogu pcm. Co sie rzuciło w oczy to w "info" pokazuje nam w czasie rzeczywistym bitrate video i audio, dość miły dodatek. Doszło trochę funkcji dla "zoom", doszła opcja w Audio/Video "Colorspace", gdzie można wybrać albo 16-235 lub 0-255. Doszło chyba jeszcze WMA Pro, ale nie jestem pewien czy to już wcześniej nie było?
BTW o co chodzi z tym colorspace i jaki macie wybrany? pewnie jakaś głębia kolorów, ale o co chodzi z tym przedziałem 16-235?[/quote]

Witam,

opcje zoom mam ale info nie pokazuje mi bitrate'u.
Czemu?
Sprawdzałem na pliku w MPEG-2 (TS).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='124829' date='08.10.2008, 16:41 ']Jestem Wielki B) Jestem Wielki :)

Od jakiegoś czasu (tak z dwa miesiące) nie wgrywałem nowego firware'u. U mnie kopiowanie starą metodą działa.
Nie wiem jak jest na ostatnich wersjach.[/quote]

Fantom, jaka to była ta stara metoda?
Pytam bo nigdy nie używałem bo nie potrzebowałem a teraz by się przydało.

W A110 działa file mode i to już rozgryzłem.
Na B110 na pierwszym firmwar'ze file mode nie działa. Może ta "stara" metoda zadziała?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp']Fantom, jaka to była ta stara metoda?[/quote]

Zaznaczanie pliku to przycisk ANGLE (coś jak Ctrl+C)
Kopiowanie pliku (trzeba wybrać gdzie się skopiować i) naciskasz TIME SEEK (jak Ctrl+V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='130408' date='10.11.2008, 16:38 ']1. a z jakiego sprzetu to plik?
2. jaki PH?
3. jaki firmware?
4. czy masz wlaczone jakies uslugi sieciowe na PH (torrenty, klienty, itd?).[/quote]

1. miniDV Sony DCR-HC85E
2.A110
3.Najnowszy
4.Nie

Cos mi przychodzi do glowy... W material wklejona jest data za pomoca Visual DV Time Stamp 1.70, ale nigdy nie bylo problemow na innych sprzetach. Niestety nie posiadam juz "czystego" materialu bo kamera poszla do ludzi - teraz jest full HD.

Edit:
Znalazlem kawalek "czystego" materialu i dalej ciemnosc czyli to nie to :)

Pozdrawiam Piotrek

Edytowane przez piotralski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czysty AVI z miniDV Canona nie rusza :) . Z tym , że ja mam A100 ale też z najnowszym FW. Po konwersji do MPEG 2 śmiga. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym wsadzac kija do mrowiska, ale chyba popelnilem tak zaj...sty zakup jak kiedys z KISSem :lol: Generalnie wszystko dziala i smiga... poza malymi wyjatkami, ktore juz za chwileczke juz za momencik zostana naprawione w kolejnym FW :lol: Jak zycie pokazalo co jedno naprawili to drugie spier...lili :lol:

No coz, chyba jeszcze dlugo nie bedzie urzadzenia ktoze obsluzy i ogarnie wszystko (pomijajac komputer).

Pozdrawiam Piotrek

Edytowane przez piotralski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, czysty AVI z kamer DV to format o bardzo niskiej kompresji (albo nawet bez kompresji). Super nadaje się do obróbki, do archiwizacji nagrań amatorskich raczej nie- ze względu na ogromne zapotrzebowanie na pamięć. Przy odtwarzaniu jest też bardzo wysoki bitrate.
Nie spotkałem się z odtwarzaczem multimedialnym który by to czytał, choć ludzie często pytają. Moim zdaniem są dwa powody - nikt nie przechowuje takich nagrań w archiwach (mówię o nagraniach amatorskich), gdyż na dysku 1TB zmieści się dość niewiele materiału... No i procesory obsługują bitrarte do 20-40Mbit, a tu zdaje się trzeba więcej....
Chwilowo nie mam takiego materiału testowego, więc piszę ogólonie, bez podawania szczegółowych pojemności i Mb/s, ale może ktoś poda szczegoły. Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie DVI tylko DV , a kompresja jest prawie bez strata 4:1 , 1h materiału to około 18GB danych strumienia.

niestety we wcześniejszym poście grubo się pomyliłem plik który odtwarzałem i byłem przekonany że jest surowym DV okazał się plikiem po obróbce, dziś przetestowałem kilka innych strumieni i niestety PH nie odtwarza takiego formatu.

jedyne co mozna zobaczyc to czarny ekran , przez chwile mialem dzwiek PCM bitrate 1500 , a video PH określiło jako MP4 :)

no cóż trudno, z drugiej strony uważam że jest to zbędna funkcja.

Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='130777' date='12.11.2008, 01:44 ']nie DVI tylko DV , a kompresja jest prawie bez strata 4:1 , 1h materiału to około 18GB danych strumienia.[/quote]

...1h u mnie to 16GB

[quote name='Alcazar' post='130777' date='12.11.2008, 01:44 ']niestety we wcześniejszym poście grubo się pomyliłem plik który odtwarzałem i byłem przekonany że jest surowym DV okazał się plikiem po obróbce, dziś przetestowałem kilka innych strumieni i niestety PH nie odtwarza takiego formatu.

jedyne co mozna zobaczyc to czarny ekran , przez chwile mialem dzwiek PCM bitrate 1500 , a video PH określiło jako MP4 :o

no cóż trudno, z drugiej strony uważam że jest to zbędna funkcja.[/quote]

... ale zapytać nie zaszkodzilo aby upewnic sie ze u wszystkich jest podobnie :)

Pozdrawiam Piotrek

Edytowane przez piotralski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do najnowszego firmawe'u (01-17-081106-15-POP-402-000). Przetestowałem i :
- poprawiono trochę renderowanie czcionek (napisali że szybsze), wydaje mi się że są też troszkę ładniejsze
- zdecydowanie zwiększono szybkość chodzenia po zawartości dysków (aczkolwiek wciąż nie jest idealnie)
- dodano skakanie (z klawiatury numerycznej) po zawartości katalogów, przydaje się jak mamy dużo na dysku
- poprawiono synchronizację po przewijaniu. Teraz gdy przewijamy x2,x4,x8 i nacisniemy Play to od razu film idzie dalej. Nie mam już oczekiwania jak dawniej.

Przetestowałem tylko te najistotniejsze zmiany dla mnie. Chodzi ładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='130777' date='12.11.2008, 01:44 ']nie DVI tylko DV , a kompresja jest prawie bez strata 4:1 , 1h materiału to około 18GB danych strumienia.

niestety we wcześniejszym poście grubo się pomyliłem plik który odtwarzałem i byłem przekonany że jest surowym DV okazał się plikiem po obróbce, dziś przetestowałem kilka innych strumieni i niestety PH nie odtwarza takiego formatu.

jedyne co mozna zobaczyc to czarny ekran , przez chwile mialem dzwiek PCM bitrate 1500 , a video PH określiło jako MP4 :)[/quote]

Dokładnie u mnie też ciemność na surówce DV - trochę szkoda ale jak to się mówi nie można mieć wszystkiego, może następna generacja chipsetów Sigmy będzie (zegar 500 Mhz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z PH. Mam wgrane najnowsze oprogramowanie oficjalne.
1) Nie mogę przewijać w tył filmów HD mkv, x264
2) Nie działa mi schudler w BT. Z poziomu PC jest widoczny ale się nie zapisują ustawienia. Z poziomu PH widoczna jest tylko skala czasowa bez tej kratki do zaznaczania godzin. Nie wiem niestety czy to wina nowego oprogramowania czy coś się zwaliło. Wcześniej działało.
Restart (prądowy) nie pomaga.
Proszę o jakieś podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='130802' date='12.11.2008, 12:11 ']Co do najnowszego firmawe'u (01-17-081106-15-POP-402-000). Przetestowałem i :
- dodano skakanie (z klawiatury numerycznej) po zawartości katalogów, przydaje się jak mamy dużo na dysku
Przetestowałem tylko te najistotniejsze zmiany dla mnie. Chodzi ładnie :([/quote]

Jako świeży posiadacz a110 mam pytanie jak wyszukiwać dany plik w katalogu, czy pozostaje tylko"page up/down" ? Za pomocą klawiszy numerycznych mogę się poruszać ale tylko w obrębie numeracji widocznej na ekranie.

pozdrawiam serdecznie
Yorgs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie z innej mańki :-) (sorry za offtopic) jak wgrać większą ilość plików torrent na raz? Czy trzeba zawsze pojedynczo poprzez interfejs www? Edytowane przez appaloosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='130802' date='12.11.2008, 12:11 ']Co do najnowszego firmawe'u (01-17-081106-15-POP-402-000). Przetestowałem i :[/quote]
Przepraszam za lamerskie pytanie ale nigdzie nie widzę skąd można ściągnąć tę wersję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu nie mam dźwięku przez ampli onkyo 605 poprzez HDMI w tym pliku?:

A.View.from.Space.with.Heavenly.Music.HDDVD.1080i.MPEG-2.ts
Video #1
Nominal bit rate: 23.0 Mbps
Width: 1920 pixels
Height: 1080 pixels
Frame rate: 29.970 fps
Scan type: Interlaced

Audio #1
Format: PCM
Format settings, Endianness: Big
Format settings, Sign: Signed
Bit rate mode: Constant

Audio #2 - #9
Format: AC-3
Duration: 58mn 8s
Bit rate mode: Constant
Bit rate: 448 Kbps
Channel(s): 6 channels
Channel positions: Front: L C R, Rear: L R, LFE
Sampling rate: 48.0 KHz

Pzdr
Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grrrr. skąd ściągnę najnowsza beta firmware:/ janek_pl nie podlinkował. hmmm....chyba, że szare ludki nie maja dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ice-scream' post='132382' date='21.11.2008, 17:36 ']grrrr. skąd ściągnę najnowsza beta firmware:/ janek_pl nie podlinkował. hmmm....chyba, że szare ludki nie maja dostępu.[/quote]
Gdy będzie dostępny oficjalny release dowiesz się pierwszy.
Wersje beta są tylko dla testerów.
Zresztą janek_pl wyraźnie to wytłumaczył jakiś czas temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nikt nie wie czemu nie mam dźwieku (dwa posty wyżej) :D .
Ale widzę chyba jeszcze jeden problem prawdopodobnie po tym jak wgrałem nowy soft do PH.
Na dysku mam całą swoją muzyczke w mp3 którą puszczam przez ampli onkyo 605 po hdmi.
zauważyłem że większość mp3 zaczęła mi w czasie grania jak gdyby trzeszczeć tzn jak by kolumny nie wyrabiały i dźwięk jest hmm przesterowany trzeszczący (nie wiem jak to nazwać). Nie jest to wina zepsutych kolumn bo radio gra ładnie i czysto. MP3 nie idzie czasem słuchać. Może ktoś w tym przypadku mi pomoże. Może moje dzieci poprzestawiały coś w ampli.
Kurcze nie mam pojęcia i prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='yorgs' post='131449' date='15.11.2008, 22:24 ']Jako świeży posiadacz a110 mam pytanie jak wyszukiwać dany plik w katalogu, czy pozostaje tylko"page up/down" ? Za pomocą klawiszy numerycznych mogę się poruszać ale tylko w obrębie numeracji widocznej na ekranie.

pozdrawiam serdecznie
Yorgs[/quote]

Po braku odpowiedzi/pomocy wnoszę iż odpowiedz na moje pytanie jest zbyt skomplikowana, banalna, lub nie istnieje.

bardzo serdecznie pozdrawiam
Yorg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chlopie PCH jest bardzo rozbudowanym playerem chinskiej produkcji, ma mianowicie snopowiazalke, mlynek do kawy i odkurzacz, niestety nie wszyscy wiedza jak to wszystko wlaczyc bo nie umieja CZYTAC INSTRUKCJI.

dziekuje i pozdrawiam Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze bym tylko dodał do [b]Alcazar'a[/b] wypowiedzi że o takie pierdoły bym się wstydził pytać i jeszcze stroić fochy. Logiczne jeżeli ktoś nie odpowiada tzn. że nie ma innej możliwości. Nikt tu nie pracuje na etacie "odpowiadacza" - instrukcja, opcja szukaj i przeglądanie forum producenta się kłania.

Tak z ciekawości ile masz tych plików w katalogach, że musisz mieć wyszukiwania po frazach czy w wyrazach ? Nie przesadzajmy - popatrz na inne konstrukcje czy mają chociaż tyle samo co popcorn. :D

Edytowane przez Qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Qubus' post='132616' date='22.11.2008, 21:28 ']Ja jeszcze bym tylko dodał do [b]Alcazar'a[/b] wypowiedzi że o takie pierdoły bym się wstydził pytać i jeszcze stroić fochy. Logiczne jeżeli ktoś nie odpowiada tzn. że nie ma innej możliwości. Nikt tu nie pracuje na etacie "odpowiadacza" - instrukcja, opcja szukaj i przeglądanie forum producenta się kłania.

Tak z ciekawości ile masz tych plików w katalogach, że musisz mieć wyszukiwania po frazach czy w wyrazach ? Nie przesadzajmy - popatrz na inne konstrukcje czy mają chociaż tyle samo co popcorn. :D[/quote]

Witam
Oczywiście rozumiem że nikt na etacie "odpowiadacza" nie pracuje, większość opcji wyczytałem to tu to tam, brak możliwości wyszukiwania bardzo mi doskwiera, na dysku 1TB mam około 1200 plików. Inne konstrukcje nie mają tyle co popcorn, nawet gdyby nie miał wyszukiwania byłby bardzo dobry.

pozdrawiam
Yorg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...