Jump to content

HDev

Użytkownik
 • Content Count

  737
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

31 Excellent

1 Follower

About HDev

 • Rank
  1080p

Profile Information

 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

8,953 profile views
 1. Stare modele Dune działają pod Linuksem i mają menu BD. Te najstarsze robią to bardziej sprzętowo (czyli Dune Max, Duo, seria Smart) ale nie miały 4K, Z nowszych, np Dune Solo 4K obsługuje menu BD programowo, ale 4K ma HDMI 1.4, a więc do 30Hz, niekompletnie. I ciągle jest tam Linux bez Androida. Najnowsze modele Dune i konkurencji, z HDMI 2.0 to już wszystko Android. Producenci chipsetów w kolejnych generacjach z HDMI 2.0 poszli w Androida. Można na tych ukłądach zbudować coś na Linuxie, ale producenci dostarczyli SDK dla obsługi video i też sprzętu (HDMI!) dla Androida. Nie wiem jak OPPO (czyli to co z niego zostało) - chyba ostatnie modele jakie wypuścili miały Linuxa z HDMI 2.0 i obsługą menu BD i pewnie też BD4k
 2. Dune w modelach PRO nie obsługuje myszki w swojej głównej aplikacji używanej do nawigacji (Dune Shell).
 3. Serwer DLNA nie ingeruje w zawartość udostępnianego pliku (chyba że włączysz transkodowanie). Więc nie pytanie czy serwer poradzi sobie z 4k czy HDR nie bardzo ma sens. Serwer dostarcza plik, poradzić sobie ma odtwarzacz. Można zatem rozwarzać np, czy dany server DLNA na danym serwerze NAS czy na PC, z wadnej konfiguracji sprzętowej i dla danej infrastruktury sieciowej będzie w stanie dostarczyć do płynnego odtwarzania plik o bitrate XYZ.
 4. Na stronach dune-hd.com powjawiła się właśnie informacja o nowym modelu Dune HD Solo 4K. http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/48 Specyfikacja sprzętowa wydaje się podobna do tego co mamy w konkurencyjnym Popcornie VTen (mocny procesor Sigma SMP8758), ale na tym w sumie podobieństwa się kończą. Jest wbudowane WiFi 802.11b/g/n/ac ((2.4 GHz + 5.0 GHz, 2T2R) z opcją pracy jako AccessPoint, jest opcja instalacji dysku 2,5". Dual boot - czyli zapewne system znany z bieżących modeli oraz alternatywnie android z aplikacjami GooglePlay i systemem Kodi. Nadal jednak HDMI 1.4b, ale to pewnie warunkuje procesor. Oczywiście jest rozdzielczość 4K, HVEC, obsługa koloru 10bit, zgodność z Dolby Atmos, Apple-HLS czy MPEG-DASH. Jest też oczywiście obsługa 3D i znane z Popcornów VXP. I jest coś do czego Dune podchodził od dawna - obsługa Z-Wave do sterowania urządzeniami Smart Home. Ale to jako opcja - pewnie trzeba będzie dokupić odpowiedni moduł radiowy. LAN oczywiście 1Gbit, do tego funkcje pracy jako serwer Samba, serwer FTP i serwer UPnP/DLNA. Na obrazkach widzę także złącze anteny TV - nie ma tego w specyfikacji na stronach, ale odtwarzacz ma być wyposażony w tuner DVBT/T2. A więc, patrząc na konkurencyjne odtwarzaczem, wyposażenie całkiem kompletne. Z tego co wiem cena ma być na poziomie 300 euro, z polskim VATem pewnie będzie 1299, pierwsze sample mają trafić do dystrybutorów w styczniu. Czyli na dziś sprzęt nie jest jeszcze gotowy do sprzedaży, na półki trafi zapewne w lutym lub marcu 2016.
×
×
 • Create New...