Jump to content

Adam Rzetelski

Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About Adam Rzetelski

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rozumiem, że pisząc o równomierności, odnosisz się do OLED-ów? Czym się ona przejawia? A patrząc na modele z 2018 roku, to LG 55C8 jest najlepszym w kategorii telewizorów do 7k? Czy warto na coś innego/lepszego spojrzeć? Jeśli chodzi o "must to have" w telewizorze: to OLED, jeśli to nadmuchany problem i nie mam czym się przejmować, HDR to chyba norma, 120 Hz i UHD to chyba już też norma no i 55 cali, bo 65 cali jak widzę jest ciut za drogie, mówiąc delikatnie. Wiadomo lepsze by było 65 cali, ale ceny się nie oszuka, a szkoda. Na telewizory z 2019 roku pewnie nie mam co liczyć, bo przygniotą one ceną jak mniemam? Jest jakaś strona/poradnik jak sprawdzać dokładnie, co sprawdzać w telewizorze od razu po jego zakupie? Jak kolega wyżej wspomniał o sprawdzaniu telewizora w oparciu o plansze i filmy. A może to forum posiada taki poradnik?
 2. Jestem świadomy problemu, lecz opinie ludzi w internecie czasami pozwalają dojść do wniosku jakoby problemy dotyczyły nieuchronnie każdego egzemplarza. Jestem świadomy problemu, lecz nie skali w jakiej on występuje. Niedoprecyzowałem, chodziło mi o strach przed zakupem sprzętu, który może się zepsuć, a producent umyje od tego rączki. Ale jak rozumiem LG nie robi problemu z gwarancją, jeśli się normalnie korzysta z telewizora? Wiadomo, że każdy sprzęt może się zepsuć, lecz zawsze mamy gwarancje o ile wiadomo nie jest to z naszej winy, a według wielu osób jakoby wypalenie OLED-ów nie było uznawane, ale widze, że jednak jest skoro piszecie iż forumowicze nie mają z tym problemu. Możliwe, że problem mojego "strachu" jest fakt naczytania się za dużo o problemach i opiniach osób niezadowolonych, czy którzy mieli problem i wyolbrzymają go. Bo odkąd przeczytałem o OLED-ach pierwszy raz, to zawsze obok tego była opinia, że wypalają się na potęgę, a producent ma to gdzieś. Czyli jeśli podsumowując: Nie mam się czym martwić, sprawdzić telewizor po zakupie, korzystać jak bozia nakazała, normalnie jak człowiek bez statycznych obrazów, pozwolić telewizorom czyścić się przez 7 min i problem wypalenia się zejdzie do poziomu każdego inne problemu? A w razie wypalenia, nie martwić się, bo LG nie zrobi problemu? Tak mam to rozumieć, czy coś przeinaczyłem, czy przegapiłem?
 3. Witam przymierzam się do zakupu telewizora, najchętniej OLED-owego. Jestem w sumie zdecydowany z racji jakości obrazu, idealnej czerni, nieskończonego kontrastu. Jednak jest małe "ale". Jak wiadomo jest problem wypalania się OLED-ów czy pojawiania się powidoków. Jestem świadomy, że jest to wina technologii, a nie kaprysu człowieka, więc tego zmienić nie można, jedynie chciałbym się dowiedzieć jak realnie sytuacja wygląda w prawie 2019 w kwestii tych problemów. Jest się czego bać jak to piszą ludzie w internecie? Chociaż wiem, że wiele z tych rzeczy o częstotliwości pojawiania się tych problemów jest wyolbrzymiona, to jednak jakieś ziarno prawdy w tym musi być. Sam zastanawiam się nad LG OLED 55C8 telewizor, który kosztuje 7k. Jest to niewątpliwie kwota, która do małych nie należy i nie jest to kwota do zebrania w jeden miesiąc czy nawet krócej dla większości w tym i dla mnie. Niestety nie mogę sobie pozwolić na zakup telewizora, który miałby się zepsuć, a według opinii czy jak pamiętam, sam LG wydał oświadczenie, iż wypalenie matrycy się nie zalicza do gwarancji. Piszę ten temat z chęcią dyskusji, czy może poznania prawdy jak to jest w rzeczywistości bez wyolbrzymiania prawdy i przesadzania. Jak korzystać z OLED-ów, jak nie korzystać, jak się w ogóle obchodzić z takim telewizorem, aby nie powodować uszkodzeń matrycy, czy kończąc na tym jak wygląda kwestia gwarancji przy wypaleniu. Bo niestety nie mogę sobie pozwolić wydać 7k zł i ryzykować wypalenia i braku uznania tego na gwarancji. Wtedy wolałbym przeboleć brak OLED-a na rzecz LCD, ale pozbyć się tego problemu. Jednak liczę na Was i na wasze doświadczenie, bo jak widziałem są tu osoby, które w OLED-ach siedzą już długi czas i wiedzą chyba najlepiej jak wygląda sprawa OLED-ów przy codziennym użytkowaniu. PS. Użytkować OLED-a miałbym do filmów, seriali, lecz bez typowej telewizji, oraz chciałbym podłączyć laptopa czy mini PC, lecz głównie też do oglądania filmów i poza tym to wszystko. Pozdrawiam
 4. Cześć Posiadam iPada 3 generacji i niedługo planuje zakup iPada Pro, jednakże z racji, że iPad będzie mi służył głównie jako domowe urządzenie to nie będę chciał kupować ze znacznie rozszerzoną pamięcią. Dlatego wolałbym kupić NAS, który byłby kompatybilny z iOS. Na NAS trzymałbym głównie filmy, muzykę, ale również jakieś inne dokumenty czy pliki. Filmy i muzykę z NAS chciałbym strumieniować bezpośrednio do iPada. Polecono mi program Emby, który można właśnie zainstalować na NAS jak również na iPadzie. Budżet ciężko mi określić, bo się w tym temacie nie orientuje i nie wiem ile potrzeba wydać, aby mieć coś sensownego, czyli nie z najniższej półki pierwsze lepsze, ale też nie kupować lepszego niż potrzeba. Pojemność: Myślę że 4 TB będą optymalne, żeby nie martwić się o brak miejsca ani teraz ani w przyszłości. Prosiłbym o pomoc w wyborze, bo sam się nie orientuje, a nie chciałbym źle wybrać. Jeśli nie podałem istotnych informacji, to piszcie to dopisze.
×
×
 • Create New...