Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='s2k2' post='114950' date='27.08.2008, 15:40 ']Wewnętrzny dysk pch był przygotowany i sformatowany przez oprogramowanie pch automatycznie, niczego nie zmieniałem (zewnętrzny dysk jest w ntfs).[/quote]

Aaaha, zalapalem o co chodzi. Jak zahacze katalog lub kilka katalogów ktore zawieraja plik 4,5G lub wiecej i chce go skopiowac na wewnętrzny to jest zwiecha, ale jak zrobie to z samym plikiem 4,5G to idzie. Co ciekawe katalogi z 700megowymi plikami kopiuje.
Potwierdzcie prosze czy u Was jest tak samo.
Guzik "file mode" co prawda wyraznie mowi o plikach no ale... moze za duzo wymagam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Josiv' post='115013' date='27.08.2008, 20:56 ']Dts ripujesz do dts-wave (np foobar2000) zapisujesz z rozszerzeniem wave i z głośnością 44 leci.[/quote]
Ale ja właśnie mówię o plikach z rozszerzeniem wav.
Pobrałem z forum nmt jakiś przykładowy plik dts wav i nie chodzi u mnie.
Dodam że jeszcze hmm 2 tygodnie temu wszystko chodziło poprawnie.
Jaki masz FW, jakie masz ustawienia audio-video, jaki masz ampli?
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj troszeczkę posiedziałem w nocy i potestowałem nową bete - MASAKRA.

1. RMVB - pliki nie są czytane przez PCH tylko transkodowane przez MyIhome
2. Nie działa autorotacja zdjęć , ani na oryginałach mniejszych od 2048x2048 ani na przeskalowanych na mniejsze.
3. Czarny błysk jest i tak i tak tylko krótszy, a opcja wnikania działa nie pomiędzy zdjęciami tylko od czarnego - bezsensowna bzdura.
4. Rozszerzenie przesyłu koloru nie wiem o co chodzi to chyba opcja z A110? - zwiększa kontrast.
5. No i najlepsze wszystkie dosłowie WSZYSTKIE pełne ripy Blu-rey i HDDVD przestały działać poprawnie , wszystkie pliki się tną, a dzwięku brak.

po godzinie 2 w nocy byłem już przy ostatniej oficjalce i wszystkie filmy spowrotem śmigają rewelacyjnie.
takiej bety jeszcze nie testowałem, u mnie za każdym razem było lepiej, a teraz bałem się czy nie zwaliłem nią sprzętu...

nikomu nie polecam tego instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek_r' post='115034' date='27.08.2008, 21:02 ']Aaaha, zalapalem o co chodzi. Jak zahacze katalog lub kilka katalogów ktore zawieraja plik 4,5G lub wiecej i chce go skopiowac na wewnętrzny to jest zwiecha, ale jak zrobie to z samym plikiem 4,5G to idzie. Co ciekawe katalogi z 700megowymi plikami kopiuje.
Potwierdzcie prosze czy u Was jest tak samo.
Guzik "file mode" co prawda wyraznie mowi o plikach no ale... moze za duzo wymagam[/quote]
Wybrałem katalog z plikiem powyżej 6 GB, w którym był dodatkowo podkatalog z plikiem około 100 MB.
Kopiowanie odbyło się bez problemów.
Sprawdziłem jeszcze inny katalog w którym były pliki rar, około 100, każdy po 100 MB.
Rozpoczęło się kopiowanie i po chwili przy 1% wszystko stanęło.
Chciałem przy pomocy pilota przerwać, wyłączyć pch,ale nie dało się.
Jednak po około 2 minutach kopiowanie ruszyło, ukazujące się info było bardzo dziwne:
1/1 0% a po chwili 1/1 3%, 1/1 0%, 1/1 6%, 1/1 0%, 1/1 9% itd.
Po pewnym czasie wszystkie pliki zostały skopiowane.
To robiłem na ostatnim oficjalnym sofcie.

[quote name='priem' post='114998' date='27.08.2008, 18:38 ']Witam
Na nowej becie Apollo 13 w wersji 1080p (13GB) hula aż miło, do tej pory był źle rozkodowywany (pikseloza).
Sprawdziłem foty, faktycznie nie ma już tej chwilowej przerwy z czarną planszą pomiędzy zdjęciami. Jeżeli ktoś w ten sposób
ogląda swoje foty to było to mocno irytujące. Mówimy tu o fotach z dysku wewnętrznego. Nie zauważyłem za to żeby PH je sam obracał.
Podczas oglądania video doszedł w info wers z nazwą pliku...info o bitrate póki co brak.
pzdr[/quote] Teraz przyszła kolej na ostatnią betę.
Już na samym początku przegapiłem, że Alcazar nie zmienił nazwy pliku 00-17-080822-15-POP-402.nmt na syb8634.nmt. Musiałem to robić w trakcie aktualizacji.
Rzeczywiście okazuje się, że moje dwie pozycje, które do tej pory pikselowały na ostatniej becie chodzą elegancko. Szkoda tylko, że tyle czasu straciłem na reenkodowanie, ostatnią pozycję aż dwie i pół doby.
Okazuje się, że wszystko mogą zrobić. Ostatnio widać, jak wszystko szybko poprawiają i dodają nowe funkcje, tak jakby zmienili ludzi od programowania.
Reszta chodzi tak samo dobrze.
Na początku wkurzyłem się na nowy zoom. Wszystkie pozycje inne niż 16/9 miały złe proporcje i nie dało się tego ustawić.
Dopiero po jakimś czasie zorientowałem się, że w ustawieniach są dodatkowe pozycje:
TV type – miałem ustawiony na 4/3, zmieniłem 16/9 i po problemie. Teraz opcje zoom są wygodne, proste i jest bardzo dobra opcja crop dla tych co lubią oglądać dowolny film w formacie 16/9. Oczywiście boki są obcinane, ale jakość takiego powiększenia prawie nie odbiega od jakości w oryginalnej rozdzielczości.
Doszła też opcja Colorspace (nie wiem czy wcześniej była) są do wyboru Limted i Full, może ktoś wie czym w praktyce się różnią?
Nie działa przewijanie w tył, działa tylko w przód, wcześniej też tak było?

[quote name='Alcazar']1. RMVB - pliki nie są czytane przez PCH tylko transkodowane przez MyIhome
2. Nie działa autorotacja zdjęć , ani na oryginałach mniejszych od 2048x2048 ani na przeskalowanych na mniejsze.
3. Czarny błysk jest i tak i tak tylko krótszy, a opcja wnikania działa nie pomiędzy zdjęciami tylko od czarnego - bezsensowna bzdura.
4. Rozszerzenie przesyłu koloru nie wiem o co chodzi to chyba opcja z A110? - zwiększa kontrast.
5. No i najlepsze wszystkie dosłowie WSZYSTKIE pełne ripy Blu-rey i HDDVD przestały działać poprawnie , wszystkie pliki się tną, a dzwięku brak.[/quote]Ad 3.
Niestety to prawda i ja osobiście nie wytrzynuję takiego oglądania zdjęć (przez sieć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='115087' date='28.08.2008, 09:46 ']wczoraj troszeczkę posiedziałem w nocy i potestowałem nową bete - MASAKRA.
1. RMVB - pliki nie są czytane przez PCH tylko transkodowane przez MyIhome[/quote]
[quote name='janek_pl' post='114930' date='27.08.2008, 14:27 ']12. RMVB support (requires new myiHome to perform transcoding)
- myiHome-v5.1.0-rc1-x86
- myiHome-v5.1.0-rc1-x64[/quote]
Mnie od razu przyszło do głowy ze działać to może jedynie przez myiHome :)
Nie ma chyba player'a stacjonarnego z dekoderem rmvb.
pzdr

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='115109' date='28.08.2008, 11:44 ']Mnie od razu przyszło do głowy ze działać to może jedynie przez myiHome :)
Nie ma chyba player'a stacjonarnego z dekoderem rmvb.
pzdr[/quote]

A propos myiHome. Niestety dalej zacinają pozycje 1080 , poprawiło się za to przy 720p . Da się to już oglądać. No i dalej nie ma supportu dla napisów. Wczoraj miałem drugioego POPa podłączyłem bezpośrednio do swojego routera i po SMB i NFS działa bajkowo. Niestety przy róznych podsieciach nie mam bladego pojęcia jak to skonfigurować i zostaje tylko kulawe myiHome :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze dodam od siebie odnośnie zdjęć, nie kapuje czemu nie można sobie ustawić taimingu na 2s jak nawet 300kB zdjecia wczytuja sie po 2s co daje łącznie 4s oglądania jednego zdjęcia z wewnętrznego HDD, może to drobnostka ale jak chce się pokazać znajomym album z wyprawy z 700zdj to można dostać pier.....

Sigma obsługuje zaawansowane kodeki HD a nieradzi sobie z szybką obsługą JPG? po co ten cache 256MB w PCH - wskazuje pierwsze zdjęcie z katalogu puszczam PLAY i w tym momencie cache powinno być wypełnione i rozpocząć zajefajny pokaz z przenikaniem , autorotacją i muzyczką w tle.

ah... szkoda gadac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, no... Po ostatniej oficjalce gdzie mi przestało działać część rzeczy, ta beta nie tyle że utrzymała wcześniejsze bety, ale jeszcze spowodowała że filmy które miały pikselozę teraz wyświetlają się poprawnie.
Zauważyłem też jedną rzecz. Mam kilka oryginałów na dysku z bluray'a i poprzez sambę rwie mi dzwięk i obraz, ale jak to puszczę poprzez myihome, albo protokół http to już jest dobrze. W końcu zwiększono transfer poprzez www, co powoduje że robiąc MovieJukeBoxa będę mógł korzystać z serwera lighttpd postawionego na moim storage'u.
Ogólnie jestem zadowolony z tej bety i mam nadzieję że będzie szło ku lepszemu a nie ku gorszemu :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mnie zaczyna interesować jak te PCH są skonsrułowane , bo z tego co czytam każdy z nich ma swoja odrębną świadomość.

jednym na ostatniej becie sie poprawilo innym zwaliło - jak to działa? niesamowite...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='115701' date='31.08.2008, 11:26 ']a mnie zaczyna interesować jak te PCH są skonsrułowane , bo z tego co czytam każdy z nich ma swoja odrębną świadomość.
jednym na ostatniej becie sie poprawilo innym zwaliło - jak to działa? niesamowite...[/quote]
Bo musisz go głaskać i do niego mówić w czasie aktualizacji :)
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jak z moim ŚP Atari , jak sie piardneło to juz się gra nie załadowała i od nowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to egzemplarze z pierwszych tygodni produkcji były po prostu bardziej dopieszczone przez małe chińskie rączki :) , ja swój mam od lutego i jak na razie nie narzekam (odpukać w niemalowane) a czytając posty osób , które później kupiły takie nasuwają mi się wnioski - chyba zaczęli robić masówkę a co za tym idzie jakość -choć i tak nie najwyższa - na tym ucierpiała.

P.S.
Ja mój ZX Spectrum 48k do tej pory mam w nienagannym stanie (choć głęboko w pawlaczu schowany) :D .Kiedyś wnukom pokażę - czym się w osiemdziesiątych tamtego stulecia potrafili bawić całymi nocami- kurcze ale tym Atari przywołałeś wspomnienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kwietnia/maja w tym okresie sporo osób narzekało, Ja nie miałem najmniejszych problemów, chociaż może dlatego, że wpiąłem go w listwę i zamontowałem chłodzenie by odpukać w niemalowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim z czerwca tez bez problemów. Dwie aktualizacje po drodze, wszystko gra i buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='m12' post='115982' date='01.09.2008, 20:19 ']Według mnie to egzemplarze z pierwszych tygodni produkcji...
ja swój mam od lutego...[/quote]
Ja kupiłem przez www w pierwszym możliwym terminie... 30.11.2007 o ile pamiętam,
czyli mój egzemplarz to jakaś beta :(
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem Panowie!
Na stronie Popcorna jest nowy soft z sierpnia. Wie ktoś może czy różni się czymś od niesławnej bety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy ktoś z forumowiczów jest w posiadaniu najświeższej bety albo orientuje się kiedy będzie do pobrania? :)
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='118102' date='14.09.2008, 14:48 ']Witam
Czy ktoś z forumowiczów jest w posiadaniu najświeższej bety albo orientuje się kiedy będzie do pobrania? :)
pzdr[/quote]


Ostatnia beta do pobrania w odpowiednim dziale :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='118220' date='14.09.2008, 22:07 ']Ostatnia beta do pobrania w odpowiednim dziale :)
Pozdrawiam[/quote]
Zaimplementowano info o bitrate w czasie odtwarzania video, oddzielnie dla audio i video ;) .
Passthrough dla DTS audio cd działa jak należy przez spdif na volume 44.
Istnieje możliwość przesuwania wyświetlanym obrazem po ekranie (X,Y), fajne w przypadku filmu 2,35:1 -
przesuwamy go w górę ekranu a napisy mamy na czarnym tle.
pzdr

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='118220' date='14.09.2008, 22:07 ']Ostatnia beta do pobrania w odpowiednim dziale ;)

Pozdrawiam[/quote]

Czy wam rowniez przestalo dzialac odtwarzanie listy plikow (dostepnych w danym katalogu) po wcisniecu Play ? U mnie zarowno filmy jak i mp3 odtwarzaja sie jedynie jako pierwszy z katalogu w petli. Zeby przejsc do nastepnego musze wciskac ciagle Next.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mieliście taką akcję że nie można zainstalować nmt bo popcorn nie widzi usb, a jak z głównego menu wchodze to widzi. Dziwne - "nie widzi widząc".
Taką sytuację mam po wgraniu najnowszej bety2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Plesken' post='123070' date='29.09.2008, 16:36 ']A mieliście taką akcję że nie można zainstalować nmt bo popcorn nie widzi usb, a jak z głównego menu wchodze to widzi. Dziwne - "nie widzi widząc".
Taką sytuację mam po wgraniu najnowszej bety2[/quote]
Bo NMT jest z poprzedniego softu czyli masz aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='banulkrz' post='123078' date='29.09.2008, 16:01 ']Bo NMT jest z poprzedniego softu czyli masz aktualne.[/quote]

No raczej nie do końca tak jest po pierwsze bo przy uruchamianiu popcorna od razu chce instalować nowe nmt, a po drugie to mam nmt jeszcze z początku września zdaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...