Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w firmware doszlo dodatkowe menu w zakladce siec odnosnie wifi :rolleyes: przydaloby sie przetestowac.

niestety po wczorajszym zainstalowaniu nowego ulepszonego softu , rozsypaly mi sie torrenty a bylo tego ponad 30GB , grzecznie czekałem całą noc i nic się nie złożyło, 3 pliki z 5 sie zgubily , za to wyskoczyly 2 pliki bez nazwy , bez wielkosci i stoja.

dodano natomiast w torrentach podglad ile jest źródełek danego pliku :rolleyes: to moze pomóc w szacowaniu czasu ewentualnego całkowitego ściągnięcia się pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W nowej becie duża czcionka 32 jest nieźle wyświetlana choć nie jest to jeszcze rendering w HD, natomiast usunięto problem z odświeżaniem napisów - teraz napisy są wyświetlane tak jak potrzeba, no może przydała by się możliwość ustawienia większego outline.

Widzę, a raczej słyszę trzaski przy przełączaniu ekranów menu oraz włączaniu i wyłączaniu plików video.

Kolejna sprawa to fakt, że zauważyłem kilka plików AVI, które nie odtwarzają się z dźwiękiem - dźwięk PCM 44.1khz - wcześniej wszystko było ok :) - Właściwie to potwierdzam opinię, że im późniejszy soft to mniej kombinacji kodeków działa bezproblemowo -> wygląda to tak jakby popcorn dążył do odtwarzania tylko kilku formatów i to w wyznaczonych specyfikacjach - reszta out. :(

pozdrawiam
hipmen

Edytowane przez hipmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziś duża niespodzianka dla userów PH. Szukajcie wkrótce w odpowiednim dziale :)

dodam , że nie jest to tylko dzisiejsza nowa wersja beta softu do PH

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W najnowszej becie mimo zapowiedzi - dalej popcorn się wiesza po uruchomieniu torrentów

pozdrawiam
hipmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i z tego co ja zaobserwowalem twardy dysk w popcornie reaguje na komende wakeup lan i sie w zbudza przy kazdym wlaczeniu czy wylaczenia innego kompa w sieci <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie problemem jest całkowity brak dźwięku dts w plikach z conajmniej dwoma ścieżkami (ac3 i dts) na wyjściu cyfrowym do amplitunera.
Dotyczy to wersji beta 430 i 507.
Przy dwóch ścieżkach ac3, ścieżki przełączają się prawidłowo.
Sama ścieżka dts też chodzi bez problemów.
Obawiam się, że już tego nie naprawią mimo iż pisałem o tym problemie na oficjalnym forum jakiś czas temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się denerwuje.
Kolejna beta już gotowa a na liście zmian ...... pierdoły.
Dodają nowe rzeczy a tak podstawowa sprawa jak:
- kompatybilność ze wszystkimi kontenerami
- troska o to aby każdy plik odtwarzał się poprawnie
- stabilność
... leżą i kwiczą :P

Mogę się nawet założyć że nowa wersja spowoduje że jeszcze będą problemy z jeszcze większą ilością plików.

No nic pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nikomu z Was nie brakuje możliwości zmiany zoom'u przy filmach z 2,35/1 ale nie mam na myśli popcornowego " dopasowania do ekranu " poprzez nieproporcjonalne rozciągnięcie w pionie obrazu do naszych 16/9 ale takie dopasowanie proporcji jakie dawał KMPlayer na PC aby pozbyć się czarnych pasków na górze i dole ekranu, fakt że kosztem kilku procent obrazu po jego bokach .Dla mnie osobiście jest to duży mankament fw tego pleyerka i myślę ,iż sporo osób byłoby zadowolone z takiej opcji.
Kilka razy na forum NMT podnoszono tą kwestię ale jak widzę bez rezultatu.Może ktoś kto jest "oficjalnym beta testerem" mógłby im to zasugerować? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie przestancie , co za malkontenci , to [beeep] urzadzenie, nawet jak cos nie dziala i ma pewne wady to i tak za taka cene , a nawet jak by bylo dwa razy drozsze to bybylo [beeep].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Alcazar' post='102283' date='16.05.2008, 22:04 ']ludzie przestancie , co za malkontenci , to [beeep] urzadzenie, nawet jak cos nie dziala i ma pewne wady to i tak za taka cene , a nawet jak by bylo dwa razy drozsze to bybylo [beeep].[/quote]

Nikt nie rozważa sprawę ceny.
Chodzi o to że developerzy skoncentrowali się na rzeczach drugorzędnych a zapomnieli o podstawowej kwestii.
To jest media player. Ma grać. Naprawdę nie wymagam od niego cudów.
A tym bardziej na cholerę mi skórki i obsługa Wi-Fi ... gdy nie mogę odtworzyć plików.
I to plików które już na nim chodziły.

Wymagam zbyt wiele? Wydaje mi się że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantaom z plikami w sieci jest różnie i najdziwniej , każda przerabiająca sobie osoba ma swój własny klucz , no nie da rady zrobic pod wszystkie wersje zwalonych plików.

robiłeś kiedyś z DVD - divixa? to jest przyklad ale napewno mozna przelozyc go na reszte plików w kontenerach avi, mkv, mov, itd.

minelo juz pół roku i to że wspierają wogóle ten produkt jest dla mnie szokiem , wiec cieszmy sie że mamy ze 12 wersji firmware, bo zadna firma tak długo nie wspiera teraz swoich produktów. Mam nadzieję ze wszystko poprawia jaknalezy i tez bede mogl obejzec sibie kilka pozycji ktore mi nie chodza np Transformers, Commando.

A co do skórek to mi tu proszę nie farmazonić bo ta akurat funkcja jest rewelacyjna :P (może podesłać jakiś ostatni krzyk mody :rolleyes: np Speed Racer)? - oczywiście mówie o skórce :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem, konwertowałem ..... wiem że to nie jest takie oczywiste i formatów/metod jest tyle ile ludzi. Co więcej pisałem nawet swoje playery (pod Windowsa).

Chodzi mi o to aby nie psuli tego co już zrobili.
Początkowe wersje firmware'u akceptowały niemal wszystko co zapodałem.
Każda kolejna wersja odtwarza coraz mniej. Z każdą wersją przybywa mi nieczytanych plików. O to mi chodzi.

Skórki są ok .... chociaż dla mnie to bajer. Ja oglądam filmy i zdjęcia a nie menu Popcorna :P Wystarczy że jest w miare funkcjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='102480' date='17.05.2008, 22:19 ']po zaladowaniu najnowszej bety zniknela opcja konfiguracji WIFI :)[/quote]

Aż mnie korci aby powiedzieć ...... "A nie mówiłem?" :)
Było by to jednak nie fair. Prawdą jest że to po prostu kolejna "beta" czyli dla testerów. Może nie wszystko chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fanton , nie mam Key USB WIFI wiec nie moge sprawdzic , ale generalnie to ja wpadlbym na taki pomysl , oczywiscie jak bym byl programista NMT by takie menu pojawilo sie dopiero wtedy gdy podlaczony jest odpowiedni sprzet do Popcorna - wiec wszystko chyba jest ok ;)

Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Alcazar' post='10' date='18.05.2008, 13:27 ']nie mam Key USB WIFI[/quote]

To faktycznie wyjaśnia sprawę.

W temacie: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9173&st=20&start=20"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...20&start=20[/url] ktoś bardzo przytomnie znalazł że karta TP-Link TL-WN821N (www.komputronik.pl 85 zł)
będzie chodzić z Popcornem. Korci mnie aby ją kupić ale nie chcę wymieniać routerów w domu. Jestem ciekaw czy ten TP-Link będzie dobrze współpracował z routerem G.
Alcazar może robiłeś takie połączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
:wacko: mam ten sam dylemat , w domu mam Super G 108 i szkoda mi pieniedzy na tego USB jednak to 85zł :lol:

a tak wogóle to my tu sami zostalismy i sobie dyskutujemy , nikt sie juz nie podnieca nowym firmware :) Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='102625' date='18.05.2008, 22:32 ']:wacko: mam ten sam dylemat , w domu mam Super G 108 i szkoda mi pieniedzy na tego USB jednak to 85zł :lol:

a tak wogóle to my tu sami zostalismy i sobie dyskutujemy , nikt sie juz nie podnieca nowym firmware :)[/quote]

Fakt .... zostaliśmy sami :)
Z tego co czytałem to N zachowuje kompatybilność wsteczną więc powinno chodzić z G. Ale wolę nie ryzykować.
Chwilowo jak chcę coś dużo skopiować z/na Popcorna to podłączam kabel. Na razie chyba tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja to mam cały czas kabelek podpięty z Routera i strasznie mi brakuje w Popcornie ze nie posiada 1Gb , a tylko 100Mb :wacko: zresztą nawet tych 100Mb nie potrafi obsłużyć soft :lol: to dopiero jak na linusia jest tragedia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='102660' date='19.05.2008, 01:51 ']no ja to mam cały czas kabelek podpięty z Routera i strasznie mi brakuje w Popcornie ze nie posiada 1Gb , a tylko 100Mb :) zresztą nawet tych 100Mb nie potrafi obsłużyć soft :D to dopiero jak na linusia jest tragedia :([/quote]

Ja jestem bardzo ciekawy jak to działa w praktyce. Z drugiej strony po przebojach ze stosunkowo wolnym transferem w "g" przerobiłem całą sieć w domu na kabel, jedynie niektóre peryferia jak laptop czy konsola działa po Wi-Fi.

Szkoda, że nie zrobili popcorna jakoś z antenkami jak router, wtedy można by było spokojnie myśleć o wykorzystaniu standardu - a tak na pendrive - chyba będzie działać kiepsko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='appaloosa' post='102680' date='19.05.2008, 09:06 ']pendrive - chyba będzie działać kiepsko?[/quote]

Fakt. Przerabiałem kiedyś sprawę pendrive'ów Wi-Fi. Za mała antenka aby mogło dobrze działać. U mnie było kiepsko.
A co do Popcorna i kabla 100Mbit to faktycznie nie popisali się. 4.5 Mb/sek (tyle wyciąga podczas kopiowania) to zaledwie 36Mbitów.

Chyba nie ma co zmieniać sieci (na Wi-Fi) bo po co. Trzeba się z tym pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Transfer nie zależy jedynie od karty sieciowej ale również od zasobów urządzenia czyli procesora i pamięci ram. W przypadku popcorna i innych urządzeń tego typu właśnie z tego powodu nie osiągniemy pełnej przepustowości karty sieciowej 100BT. Bezcelowym staje się więc zastosowanie karty 1000BT -podniosło by to jedynie koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Transfer nie zależy jedynie od karty sieciowej ale również od zasobów urządzenia czyli procesora, pamięci ram i softu. W przypadku popcorna i innych urządzeń tego typu właśnie z tego powodu nie osiągniemy pełnej przepustowości karty sieciowej 100BT. Bezcelowym staje się więc zastosowanie karty 1000BT -podniosło by to jedynie koszty. Edytowane przez rumcais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rumcais' post='102699' date='19.05.2008, 10:18 ']Transfer nie zależy jedynie od karty sieciowej ale również od zasobów urządzenia czyli procesora, pamięci ram i softu. W przypadku popcorna i innych urządzeń tego typu właśnie z tego powodu nie osiągniemy pełnej przepustowości karty sieciowej 100BT. Bezcelowym staje się więc zastosowanie karty 1000BT -podniosło by to jedynie koszty.[/quote]

Oczywiście że transfer zależy od wydajności całego "komputerka".
Z jednym się nie do końca zgodzę: "zastosowanie karty 1000BT -podniosło by to jedynie koszty". Należało bo raczej stwierdzić że karta sieciowa jest wbudowana w procesor (Sigma). Dlatego nie ma nawet możliwości zmiany na kartę 1000Mbps. Trzeba by nie tylko dołożyć dodatkowy procesor ale rozbudować software do obsługi tego chipsetu. A procesorek na którym zbudowany jest Popcorn do demonów szybkości nie należy. Więc raczej lepiej by nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...