Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='_siwy_' post='91592' date='17.03.2008, 12:07 ']Dodatkowo na filmie 300 cos jest nie tak z proporcjami, gdyz obraz jest ciut rozciągniety w pionie, niezaleznie od ustawienia zoom. Na kompie jest ok.[/quote]

Miałem podobne objawy gdy wybrałem w Popcornie ustawienie 1080i dla natywnego wyświetlacza 720p a odtwarzałem materiał mkv 720p/1080p.
Po przestawieniu w popie na 720p tak jak powinien dostać natywny wyświetlacz 720p proporcje wróciły do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='91599' date='17.03.2008, 12:36 ']Miałem podobne objawy gdy wybrałem w Popcornie ustawienie 1080i dla natywnego wyświetlacza 720p a odtwarzałem materiał mkv 720p/1080p.
Po przestawieniu w popie na 720p tak jak powinien dostać natywny wyświetlacz 720p proporcje wróciły do normy.[/quote]

Ja mam tv full HD. Więc ustawiam 1080p 50Hz (60Hz też chodzi). Zmian proporcji nie zauważyłem.
Na nowym firmware ten jeden film nie chodzi i koniec :)
Więc zostaje chwilowo przy starym tym bardziej że w nowym są kłopoty z napisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='91610' date='17.03.2008, 13:14 ']Ja mam tv full HD. Więc ustawiam 1080p 50Hz (60Hz też chodzi). Zmian proporcji nie zauważyłem.[/quote]
Jak oglądasz filmy 23.976 to ustawiaj 60Hz a jak dla filmów 25fps 50Hz.
23.976 na 50Hz to jest kiepski pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu trochę więcej o problemie

[url="http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=2264&highlight=hdmi"]KLIK[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ciekawe. Na poprzedniej wersji ...123 po ruszeniu zoom i nie mogłem wrócić do właściwych proporcji w mkv (z ts nie było problemu). Ponownie musziałem uruchomić film.
W nowej wersji do tej pory proporcje są właściwe, sprawdzałem tylko na kilkunastu filmach. Może to, że cały czas mam jedno ustawienie 1080i 60Hz i nie ruszałem tego od początku (TV 1366x768).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1080i najlepiej wyświetla. Tak było z odtwarzaczem DVD Samsunga (skalowanie), tak było ze Snazio ze zwykłymi DVD i z materiałem od 720p do 1080p i tak jest z NMT. :)

Tylko jakość napisów jest tak fatalna, że trudno się skupić na filmie. Napisy w Snazio były (są) niezbyt wielkie ale ładniutkie i do tego wyświetlały się jednocześnie (kilka linii) i dokładnie o czasie oraz znikały o czasie z dokładnością do klatek.
Tutaj, to jest jakaś pomyłka.
Chyba pierwszy raz oprogramowują wyświetlanie napisów. ;)
Mam nadzieję, że szybko się z tym uporają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się nowe oprogramowanie (beta) do Popcorna.
Czy ktoś to już instalował?
Nie spotka mnie jakaś przykra niespodzianka?
Nie stracę ściąganych torrentów?
Nie skasuje mi dysku? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja zaobserwowałem na szybko u siebie, to:
- film "300" ma juz poprawne proporcje,
- niektóre jpg, ktorych niewiadomo czemu nie chciał otwierać, teraz się otwierają bez problemu,
- Transporter nadal ma fioletowe przebarwienia...
- napisy nie znikaja po uzyciu funkcji timeseek. Edytowane przez _siwy_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem tą betę wczoraj na szybkiego, poprawili problemy zanikania napisów i lekko zmienili sposób ich wyświetlania (litera "j"), dodali bardziej szczegółowe info o odtwarzanych plikach. Przy aktualizacji z pendrive'a i korzystaniu z dysku wewnętrznego trzeba jeszcze pozostawić pena wpiętego w popcorna bo aktualizacja usług sieciowych na dysku NMT następuje dopiero po restarcie. Wybrałem opcję zachowania danych i nic nie utraciłem, aktywny torrent także odżył po aktualizacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='helcik' post='93505' date='28.03.2008, 14:49 ']powiedzcie jak zdobyc FW w wersji beta?[/quote]

rozglądnij się po prostu :(
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8705"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8705[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taa...
Przesunęli literke j tylko nie w tę stronę co potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='banulkrz' post='93525' date='28.03.2008, 15:32 ']Taa...
Przesunęli literke j tylko nie w tę stronę co potrzeba.[/quote]

Właśnie nie przesunęli a powinni , tylko teraz każda inna litera wcina się z prawej strony w "j" , wcześniej się obydwie zlewały. :(

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo rozbudowali mozliwości wbudowanego klienta torrentów :) podoba mi sie nad wszystkim teraz sie panuje i nie bedzie mie zona w ciagu dnia meczyc pytaniami (sciagasz cos ? bo niemoge na swoje babskie forum wejsc!) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Sporo poprawili i dorobili.

Update wykonał się szybko i niczego nie rozwalił.
Sprawdziłem filmy które na ostatniej "oficjalnej" wersji nie działały .... działają :)
Poprawiono dekodowanie zdjęć. Jest szybciej. Może nie aż tak bardzo ale zawsze. No i chodzą nareszcie wszystkie moje zdjęcia (Pentax K100). A nie chodziły.
Napisy też poprawiono.
Klienta torrenta fajnie rozszerzono.

Krótko mówiąc można polecić tą wersję. To duży krok naprzód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie moge dostac sie na PCH teraz mi zada uzytkownika i hasła do samby to jakas bzdura , jakie jest obecne haslo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa beta daje możliwości różnego wyłączania PCH :Discrete RC key code
- 0xF1 (Shutdown), 0xF2 (Standby), 0xF3 (Resume from Standby),
0xF4 (Reboot)
Ja akurat używam logitecha harmony 885 i kurcze nie wiem jak zaprogramować polecenia w takiej formie (0xF3) ,może ktoś bardziej kumaty mi pomoże? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecacie ten beta release? ja nie instalowałem ostatniego oficjalnego releasu ze względu na rozwalone napisy. tutaj wygląda, że poprawili, więc mógłbym spróbować. tylko czy innych rzeczy nie skopali... czy poprawki rekompensują ewentualne niedoróbki?

pozdr,
hlecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Alcazar' post='93615' date='29.03.2008, 00:41 ']kurcze nie moge dostac sie na PCH teraz mi zada uzytkownika i hasła do samby to jakas bzdura , jakie jest obecne haslo ??[/quote]

user: ftpuser
password: 1234

to przy korzystaniu z ftp Edytowane przez toshibalubicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
super ale do Samby nie pasuje , haslo wczoraj zmienilem na swoje , wkoncu sie udalo , ale co z tym cholernym user , moze jest jakis manual do tej bety??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W nowym firmware user=nmt
hasło=1234.
Czasami trzeba zrestartować PH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam te trzy pliki na USB (bez żadnego folderu):

01-15-080324-14-POP-402-000.bin
usbupdate.html
syb8634.nmt

wchodzę w kreatora na PH, zaznaczam upgrade bez formatowania (na dysku są już aplikacje z poprzedniego firmaware),
zaznaczam z usb i ..... po chwili PH mi sygnalizuje że: "źródło aktualizacji jest nieprawidłowe"
O co chodzi?
mam pozmieniać jakieś nazwy plików?
pzdr Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...