Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

priem sprawdz czy przypadkiem na nadpisałeś na pendriva najnowszych plików na porzednią wersję.
Z tego co widzę nikt nie ma problemów z update'em najnowszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='93646' date='29.03.2008, 12:31 ']priem sprawdz czy przypadkiem na nadpisałeś na pendriva najnowszych plików na porzednią wersję.
Z tego co widzę nikt nie ma problemów z update'em najnowszej wersji.[/quote]
Nie, pendrive jest sformatowany (FAT32) a następnie wrzucam na niego trzy pliki bez katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kombinuje ... a NA którą wersję update'ujesz?
Bo ja tą aktualną betę nagrałem na wersję ze stycznia. Do tej pory ona była najstabilniejsza.
Może tu jest pies pogrzebany?

Druga możliwość ... PH nie lubi twojego pendrive'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='93648' date='29.03.2008, 12:39 ']Tak kombinuje ... a NA którą wersję update'ujesz?
Bo ja tą aktualną betę nagrałem na wersję ze stycznia. Do tej pory ona była najstabilniejsza.
Może tu jest pies pogrzebany?

Druga możliwość ... PH nie lubi twojego pendrive'a :)[/quote]
Najpierw próbowałem na tą ze stycznia właśnie (nie tą ostatnią) i lipa,
więc po necie dałem update na tą ostatnią oficjalną i ona weszła bez problemów. Więc nie idzie ani na jedną ani na drugą.
Ja do niedawna lubiłem swojego popcorna, więc podkładam mu dwa różne pendrive'y żeby nie marudził :) , i nic to nie daje.
W zasadzie wydaje mi się że się zepsuł bo mam potworne problemy z dyskiem od jakiegoś czasu. Teraz dochodzi jeszcze coś z usb, to może jakiś kontroler jest uszkodzony czy cuś :)
p.s. potwierdź że na patyku mają być właśnie te 3 pliki (z rapidshare'a) bez żadnego katalogu

wiem co zrobię, spróbuje przez USB zapodać jakiś starszy firmware, jak też nie pójdzie to wiadomo że PH jest w agonii

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 3 pliki wystarczą. Nie trzeba nic kombinować.

Może faktycznie PH ci pada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jajca :rolleyes:
Przeczytałem readme z wcześniejszych firmware, a tam jest napisane:
[b]
3. Browse to the USB device and use the File Icon to browse to usbupdate.html

4. Press Enter on usbupdate.html, and another Enter on the listed firmware update link.

5. Firmware update will commence and will automatically reboots after done.

[/b]A ja to robiłem przez tego kreatora w popcornie.
Komunikat sprzed 10 sek "programowanie firmware 75%", zobaczymy co dalej

Aż głupio się przyznać :blush: , ale korzystałem z upgrade przez USB pierwszy raz i nie wiedziałem:
[b]że najpierw należy wykorzystać plik html żeby zaprogramować jądro a później następuje aktualizacja aplikacji.[/b]
pzdr

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba było przeczytac założony przeze mnie wątek "jak wgrać nowy soft".
Jest już na drugiej stronie i nie widać go od razu na forum.
Szczegółowych instrukcji udzielił janek pl.
W oficjalnym firmware w pliku readme też jest. Edytowane przez banulkrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='banulkrz' post='93667' date='29.03.2008, 16:38 ']Trzeba było przeczytac założony przeze mnie wątek "jak wgrać nowy soft".
Jest już na drugiej stronie i nie widać go od razu na forum.
Szczegółowych instrukcji udzielił janek pl.
W oficjalnym firmware w pliku readme też jest.[/quote]
Masz rację.
Zmyliła mnie obecność pliku bin w archiwum potrzebnym do aktualizacji, skoro podaje się html.
Jest readme owszem, ale przedtem nie korzystałem z uaktualnienia przez usb, więc przypadkiem czytałem go dopiero dzisiaj.
p.s. na tej becie wszystkie obrazy DVD nie chodzą u mnie poprawnie.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='93671' date='29.03.2008, 15:48 ']nie korzystałem z uaktualnienia przez usb, więc przypadkiem czytałem go dopiero dzisiaj.[/quote]

Uuuuu ........ wiedzę że kolega zachował się jak prawdziwy facet :blush:
Prawdziwi faceci manuala od razu wywalają przez okno :rolleyes:
No ale dobrze że się sprawa wyjaśniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wgrałem ten release beta, tak na szybko sprawdziłem, zachowuje się stabilnie, filmy chodzą, poprawili napisy, zdjęcia jakby lepiej.
jest 1 poważdny minus - HDD praktycznie cały czas jest wybudzony. w poprzednim release jak nie był używany i wszystkie aplikacje były zatrzymane to się nie wybudzał, a teraz się wybudza, a ze mam starego kloca tylko na aplikacje, to wydaje nieprzyjemny metaliczny dzwięk.... ble....

pzdr,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czemu piszecie ze zdjecia lepiej jak po obejrzeniu 20 zdjec nagle PCH zwalnia ich wczytywanie, po drugie jak te zdjecia sa wyswietlane w 1080p to chyba mam popsuty wzrok , ZDJECIA SA W NIZSZEJ ROZDZIALCE I WYGLADAJA JAK KUPA. Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Alcazar' post='93716' date='29.03.2008, 21:12 ']nie wiem czemu piszecie ze zdjecia lepiej jak po obejrzeniu 20 zdjec nagle PCH zwalnia ich wczytywanie, po drugie jak te zdjecia sa wyswietlane w 1080p to chyba mam popsuty wzrok , ZDJECIA SA W NIZSZEJ ROZDZIALCE I WYGLADAJA JAK KUPA.[/quote]

No u mnie nie zwalnia.
Choć jest to pewnie możliwe (kwestia zdjęć) .... może nam developerzy zafundowali jakieś wycieki pamięci ... kto wie.

Co do jakości to faktycznie chyba zwiększono szybkość wczytywania kosztem dokładności obliczeń.
Rozdzielczość jest 1080p ale:
- jeśli zdjęcie jest bardzo dobre .... wygląda bardzo dobrze
- jeśli posiada nawet niewielki szum ...... wygląda gorzej przy poprzednim firmware
Mój telewizor dekoduje i wyświetla zdjęcia w rozdzielczości 1280x720. Porównywałem .... Popcorn robi to lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zartujesz sobie czy co zrob sobie zdjecie konarów drzewa albo lepiej drutów na słupie , kazdy piksel wyswietlany przez kukurydze to co najmniej dwa lub trzy do tego skalowane bez antyaliasingu , wyglada jak totalna kupa , zdjecia z plarzy moze i wygladaja ok ale ogolnie to kicha , w starszym firmware bylo o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś gdzieś pisał, ze zdjęcia są downskalowane do 720p, żeby poprawić szybkość ich obsługi. Ja mam TV 720p, więc mnie nie boli, ale Wam szczerze współczuję...

pzdr,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"wgrałem ten release beta, tak na szybko sprawdziłem, zachowuje się stabilnie, filmy chodzą, poprawili napisy, zdjęcia jakby lepiej.
jest 1 poważdny minus - HDD praktycznie cały czas jest wybudzony. w poprzednim release jak nie był używany i wszystkie aplikacje były zatrzymane to się nie wybudzał, a teraz się wybudza, a ze mam starego kloca tylko na aplikacje, to wydaje nieprzyjemny metaliczny dzwięk.... ble....
pzdr,
helcik"

Myślałem ,że to mi wysiada PCH i nie chce się wyłączyć (tj. dioda zasilania zmienia się na czerwoną ale po chwili wzbudza się dysk i mieli do upadłego). Czy inni użytkownicy z nową betą "080324" taż zauważyli tą przypadłość , jak dla mnie dosyć denerwującą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, tak na nowym sofcie zachowuje się dysk.
Napisy wyświetlają się już prawie jednocześnie i dokładnie o zadanym czasie, szkoda, że nadal w niskiej rozdzielczości.
Znaki kursywy nadal nie są filtrowane.
Dopiero co, podłączyłem zewnętrzny dysk optyczny po usb (stary model).
Nie wiem jak było w porzednim sofcie, ale na tej becie to na filmach z dts po pewnym czasie zaczyna przycinać, następnie całkowicie staje i tylko reset NMT pomaga. A bywa, że całkiem wylatuje z odtwarzania.
Czy inni tez mają takie problemy z zewnętrznymi optykami podłączonymi do usb w NMT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
>Myślałem ,że to mi wysiada PCH i nie chce się wyłączyć (tj. dioda zasilania zmienia się na czerwoną ale po chwili wzbudza się dysk i mieli do upadłego). Czy inni użytkownicy z nową betą "080324" taż zauważyli tą przypadłość , jak dla mnie dosyć denerwującą?
[/quote]<

Potwierdzam to niepokojące zachowanie. Dla pewności powtórzyłem instalację z formatowaniem dysku.

Ponadto litery mają za cienką otulinę, na jaskrawym obrazie litery są nieczytelne.

Jeżeli czyta to ktoś przekazujący producentowi uwagi do beta softu, to proszę:
- podwoić otulinę liter (zmniejszając odstępy między literami, bo przez pogrubioną otuliną dodatkowo "odstąpią od siebie");
- ustawienia (wielkość i położenie) liter zachowywać nawet po wyłączeniu zasilania, obecnie wczytuje domyślne;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy komuś udało się wgrać nowy soft beta?
Mnie przy wgraniu 01-15-080326-14-POP-402-000
lub 01-15-080329-14-POP-402-000
wywala błąd.
Z może robię cos źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='banulkrz' post='96507' date='12.04.2008, 19:23 ']Czy komuś udało się wgrać nowy soft beta?
Mnie przy wgraniu 01-15-080326-14-POP-402-000
lub 01-15-080329-14-POP-402-000
wywala błąd.
Z może robię cos źle?[/quote]

Mam to samo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby wgrać nowy soft trzeba mieć odpowiedni plik "usbupdate".
Pomęczyłem się, pobróbowałem i....
Wziąłem ostatni dostępny plik usbupdate tj. z wersji 01-15-080324-14-POP-402-000
i zmieniłem nazwę najnowszego pliku firmware 01-15-080329-14-POP-402-000 na powyższą
i... wszystko się wgrało bez problemu.
A w info PH o wersji mam:
Wersja firmware 01-15-080329-14-POP-402-000
Wersja NMT 01-15-080320-14-POP-402.
I tak powinno być.
Hurra.
Po prostu janek pl udostępniając nam najnowszy soft (wieeeelkie dzięki)
powinien nam wrzucać odpowiedni plik usbupdate.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze janek_pl uwaza ze firmware w wersji beta jest dla ludzi z wieksza znajomoscia np: glupiego html

najnowszy firmware wczytal sie bez problemu oczywicie po przerobieniu pliku html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='banulkrz' post='96541' date='12.04.2008, 20:36 ']Wziąłem ostatni dostępny plik usbupdate tj. z wersji 01-15-080324-14-POP-402-000
i zmieniłem nazwę najnowszego pliku firmware 01-15-080329-14-POP-402-000 na powyższą
i... wszystko się wgrało bez problemu.[/quote]

Potwierdzam, działa.
:(

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę do Forumowiczów, czy Ktoś by był tak uprzejmy i wstawił plik na jakiegoś innego uploada niż rapid?, bo mam ogromne problemy ze ściąganiem z niego (jakiś śmietnik w systemie) oczywiście jak [b]janek_pl[/b] wyrazi zgodę :( .

Za ewentualne wstawienie wielkie dzięki.

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Alcazar' post='96564' date='12.04.2008, 23:01 ']moze janek_pl uwaza ze firmware w wersji beta jest dla ludzi z wieksza znajomoscia np: glupiego html[/quote]
Może i tak ale nieumiejętne wgranie softu może być bardzo kosztowne.
Chociaż PH korzysta choćby z kontroli CRC-to dużo, ale wychowując się na wgrywaniu softu np.do manty ostrożności nigdy za wiele.
No i nie wszyscy na tym forum jak coś wiedzą to powiedzą. Patrz moje pytanie w sprawie problemów z wgraniem nowego softu.
Dla niektórych lepiej sie pośmiać z problemów innych niż pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...