Skocz do zawartości
pmcomp

Wypalony Philips OLED973/12

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj ostatnie dwie strony. Były przypadki na tym forum że się wypala bez "katowania" a nie jeden. I tak z różnymi kwestiami często. Ludzie piszą i pokazują zdjęcia to zaraz znajdują się tacy co wymyślają swoje teorie jakoby ktoś źle używał,  był "nieświadomym użytkownikiem" albo trollem od razu. Bo przecież jak to  - u mnie się nic nie dzieje więc pewnie kłamiesz! Jak dzieci. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, LV426 napisał:

@klaus71 Znowu ściemniasz bo to na pewno nie była jedna osoba. W temacie o którymś z OLED Sony były co najmniej dwie,  w temacie o Phillips i LG też takie osoby widziałem. 

no jedna twierdziłą ze chyba w 10h wypaliła tetrisem

i chyba była jedna co wypaliła napisami netflixa - pewnie tez mozliwe jak przez 2 lata był wyłącznie netflix i zawsze napisy

było więcej takich osób? - ja nie zarejestrowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, było więcej. W samych tematach o serii A od Sony były 3 takie osoby którym zostały na ekranie wypalenia w miejscach napisów. To że Ty nie widziałeś to nie oznacza, że tego nie było. 

Nie, nie był to wyłącznie Netflix z tego co pisano. 

Wiele osób tutaj z kokeii przekonuje że od oglądania filmów i grania nic się nie dzieje i raczej nie stanie,  tyle że to też jest ich gdybanie tylko bo np. u nich jest ok. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, LV426 napisał:

Tak, było więcej. W samych tematach o serii A od Sony były 3 takie osoby którym zostały na ekranie wypalenia w miejscach napisów. To że Ty nie widziałeś to nie oznacza, że tego nie było. 

Nie, nie był to wyłącznie Netflix z tego co pisano. 

Wiele osób tutaj z kokeii przekonuje że od oglądania filmów i grania nic się nie dzieje i raczej nie stanie,  tyle że to też jest ich gdybanie tylko bo np. u nich jest ok. 

no ok - na kilkanaście tysięcy sprzedanych oledów u 3 wypaliły sie napisy :) musiały chyba non stop oglądać te napisy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

no ok - na kilkanaście tysięcy sprzedanych oledów u 3 wypaliły sie napisy :) musiały chyba non stop oglądać te napisy

A nawet kilka (może kilkanaście?) milionów sprzedanych sztuk. ;) W grudniu 2019r  samo LG sprzedało ponad 5 milionów. Myślę/zgaduję, że odsetek oledów z wypaleniami jest marginalny - nawet biorąc osoby które być może nie zdają sobie z tego sprawy. Wiadomo najwięcej szumu robią osoby, które to dotknął ten problem. I wcale się nie dziwie.

Tłucze się później na forum wojenki/dyskusje klepane po raz n-ty, a właściciele forum (które oficjalnie również twierdzi, że problem jest naprawdę marginalny) zacierają ręce z generowanego ruchu. ;)

Tymczasem mój oled (FZ800) ma już ponad 6000h. Wszystko jest ok. U kilku znajomych osób z oledami również. Na swoim oglądam  wszystko i naprawdę sobie nie  żałuję. Nie chucham nie dmucham, używam i cieszę się referencyjnym obrazem. . Właściwie podczas każdego seansu filmowego w porządnej jakości mam banana na twarzy i nie mogę się po prostu do niczego przyczepić w kwestii obrazu. Po różnych telewizorach w różnych technologiach (w tym Kuro) w których zawsze miało być idealnie, tu jest. W końcu!!! :)

P.s.

Powinno być - "Do grudnia 2019r  samo LG sprzedało ponad 5 milionów"

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj ostatnie dwie strony. Były przypadki na tym forum że się wypala bez "katowania" a nie jeden. I tak z różnymi kwestiami często. Ludzie piszą i pokazują zdjęcia to zaraz znajdują się tacy co wymyślają swoje teorie jakoby ktoś źle używał,  był "nieświadomym użytkownikiem" albo trollem od razu. Bo przecież jak to  - u mnie się nic nie dzieje więc pewnie kłamiesz! Jak dzieci. 
Nie, to znaczy, że jak coś się psuje to ludzie "krzyczą" po forach. Z zadowolonych użytkowników zagląda na fora jeden na....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam telewizor Philips 55pos9002/12. Dwa tygodnie temu skończyła się dwuletnia gwarancja a dziś pojawiły się wypalone paski na środku u dołu ekranu. Oczywiście na gwarancję nie mam szans, ale mimo tego jutro będę dzwonił do serwisu. Ogólnie tak się zdenerwowałem, że opiszę sprawę szerzej po odpowiedzi serwisu.

Dodam tylko, że matryca wypaliła mi się identycznie jak u kolegi powyżej.

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis zaproponuje naprawę w cenie nowego telewizora i tyle, co ich obchodzi co się dzieje po gwarancji. Tyle pada oledów tuż po 2 latach od zakupu że nawet bym powiedział że to może być celowe działanie LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas można spróbować skorzystać z rekojmi, to jest jak najbardziej możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, karolevsky napisał:

Oczywiście na gwarancję nie mam szans, ale mimo tego jutro będę dzwonił do serwisu.

Widać że nie znasz swoich praw. Oczywiście że możesz reklamować ten TV, ale na rękojmi w sklepie, oczywiście pod warunkiem że nie brałeś tego TV na firmę. W skrócie:

  • Rękojmia sprzedawcy trwa 2 lata, ale konsument może jeszcze przez rok reklamować, ponieważ ma rok na zgłoszenie zauważonej wady
  • W praktyce piszesz pismo w którym podajesz datę zauważenia wady np miesiąc temu i już
  • Ponieważ to jest drugi rok trwania rękojmi, może być trudniej. W pierwszym roku jest domniemanie że wada istniała już w momencie zakupu i 99% reklamacji z tego powodu kończy się szybkim sukcesem. W drugim roku tego domniemiania nie  ma i to na konsumencie ciąży obowiązek udowodnienia że wada istniała w momencie zakupu. Może to wymagać zdobycia opinii rzeczoznawcy - wszystko zależy tak naprawdę jak bardzo sprzedawca będzie Ci chciał utrudnić życie. Ponieważ to jest Philips nie będziesz miał lekko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powolny proces, który trwa mniej więcej dwa lata. Ciekaw jestem jak modele z tego roku, ale na większą trwałość matryc, nie ma co liczyć.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 803 będzie już z półtora roku. Czyli panel chyba z 2018 roku.

Póki co zmian nie widzę. Jakiś czas temu zrobiłem kilka fotek ale nie wiem  czy warunki i plansze są odpowiednie.

WhatsApp Image 2020-07-10 at 08.50.28.jpeg

WhatsApp Image 2020-07-10 at 08.50.29 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-07-10 at 08.50.29 (2).jpeg

WhatsApp Image 2020-07-10 at 08.50.29.jpeg

WhatsApp Image 2020-07-10 at 08.50.30.jpeg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda oled który ma przebieg 19 tysięcy godzin, redakcja HDTVPolska oraz LG pisze że żywotność oled to 100 000 godzin, to chce zobaczyć oleda po 50 tysięcy godzin przebiegu hehe.

v7b7y64pnv951.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 tysięcy godzin to  średnio przy 10 godzinach dziennie 5 lat, przy 5 godzinach dziennie 10 lat..... 
Wypalony napis ALERT.  Gra, stop klatka ??? 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) wypalony ALERT żeby nie zostawiać włączonego tv OLED na stopklatce :)

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pingwineczek napisał:

19 tysięcy godzin to  średnio przy 10 godzinach dziennie 5 lat, przy 5 godzinach dziennie 10 lat..... 
Wypalony napis ALERT.  Gra, stop klatka ??? 

Nie wiem czy Alwyn taki miał zamiar, ale tylko jeszcze bardziej mnie przekonał, że wybór OLEDa był dobry i przy moim dziennym czasie użytkowania mogę się spodziewać wypalenia po 13 latach.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pingwineczek napisał:

Jakiś czas temu zrobiłem kilka fotek ale nie wiem  czy warunki i plansze są odpowiednie.

Do sprawdzenia wypaleń używa się plansz o kolorach czerwony, niebieski, zielony, magenta. Można też dorzucić żółtą i szarą.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy Alwyn taki miał zamiar, ale tylko jeszcze bardziej mnie przekonał, że wybór OLEDa był dobry i przy moim dziennym czasie użytkowania mogę się spodziewać wypalenia po 13 latach.
Tu nie chodzi o wypalenie ekranu po 100 tysiącach godzin. Jasność matrycy spadnie o 50%. Tylko co z tego. Jak matryca będzie już wypalona.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Alwyn napisał:

Tak wygląda oled który ma przebieg 19 tysięcy godzin, redakcja HDTVPolska oraz LG pisze że żywotność oled to 100 000 godzin, to chce zobaczyć oleda po 50 tysięcy godzin przebiegu hehe.

v7b7y64pnv951.jpg

nie wystarczy coś przeczytać, trzeba jeszcze się zastanowić i zrozumieć to co się przeczytało, zamiast pisać i przejazywac takie ciekawe inaczej informacje... 100.000 godzin do odnosi się okresu w którym tv (w sumie to panel) będzie świecił bez utraty/obniżania jasności, po tym okresie maksymalna jasność panelu może ulegać stopniowej degradacji... 100.000 godzin na tyle wspólnego z wypaleniami co pi... pi.... pi... pi...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2020 o 17:50, klaus71 napisał:

no ok - na kilkanaście tysięcy sprzedanych oledów u 3 wypaliły sie napisy :) musiały chyba non stop oglądać te napisy :)

Bzdura, pokaż dowody. Ja pokażę swoje: https://allegro.pl/oferta/akumulatorki-baterie-aa-r6-5500mah-bateria-mocne-7451552768

Niestety oszuści ciągle usuwają swoje aukcje więc nie da się zebrać ocen do kupy (być mieć dziesiątki tysięcy ocen, realnych od klientów), ale jak widać ocena 4.58/5 i zaledwie 10% miało problemy. Oczywiście prawdziwa liczba wynosi 127 na 127. Wypalony OLED to malutki problem w porównaniu z tym linkiem więc nic dziwnego, że przeszkadza ludziom jeszcze mniej. Takich linków / produktów jest masa.

Żeby stwierdzić ile się wypaliło trzeba by zbadać 3- lub 4-letnie TV (żadnych 0 lat) oraz sprawdzić czy osoba to oglądała, bo są takie żenady jak 1000h w 3 lata, tylko normalne przebiegi 3-10 h dziennie (10h to zwykle różni domownicy).

Edytowane przez maleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...