Skocz do zawartości
pmcomp

Wypalony Philips OLED973/12

Rekomendowane odpowiedzi

No coś mam ale najlepsze, że owych kanałów nie oglądam praktycznie wcale więc zagadką jest kiedy to się niby zrobiło. Oczywiście zapomniałem wcześniej wspomnieć, że sam TV potrafi się też włączyć kiedy mu się chce ale na szczęście sporadycznie się to zdarzało ale jednak! 

Na szybko udało mi się uchwycić plamy na skrajnych kolorach.

20200302_144637.jpg

20200302_144636.jpg

20200302_144630.jpg

20200302_144604.jpg

20200302_144629.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Philips nie widzi problemu. Sklep Euro RTV AGD umył ręce. 

Edytowane przez Prospero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, MarcinC napisał:

Co to jednak zmienia? Nic. Każdy wie jak jest i każdy wie, że to incydentalne zdarzenia. Twój kolega ma jak widać zero wiedzy na temat obsługi tego typu telewizora. 

Wlasnie w tym rzecz kolego, oled to nie zderzacz hadronow i nie jest wymagane posiadanie habilitacji z fizyki aby go obsluzyc!

Ba mysle, ze wiele sie nie rozminiemy z faktami jak przyjmiemy, ze 80% nabywcow nie ma bladego pojecia o czyms takim jak powidoki/wypalenia.

 

2 godziny temu, Prospero napisał:

Philips nie widzi problemu. Sklep Euro RTV AGD umył ręce. 

Coz trafiles niestety kumulacje - Philips/jego serwis jest szeroko znany z robienia klientow w balona, podczas gdy Euro RTV-AGD to jeden z najgorszych sklepow, ktory w razie klopotow wmawia klientowi, ze biale jest czarne. 

  • Lubię 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to ja muszę chyba gdzieś dać na tacę w podziękowaniach. 803 kupiona pod koniec marca, czyli zaraz będzie miała rok i nic się nie wypaliło. Przez ten czas żadnego twardego resetu, dwa razy zgłosił, że wymaga czyszczenia i o dziwo mogłem to odłożyć na później...  Muszę też zacząć grać w totka jak mam takie szczęście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Pingwineczek napisał:

 Muszę też zacząć grać w totka jak mam takie szczęście :D

Graj, graj :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2020 o 23:08, Pingwineczek napisał:

Muszę też zacząć grać w totka jak mam takie szczęście

Tu nie chodzi o szczęście. Każdy sprzęt, każdej firmy może się popsuć. Ważne jest to jak zostaniesz potraktowany w razie ewentualnej awarii. To odróżnia dobrego producenta od słabego. Jest takie powiedzenie, które ma tutaj też rację bytu:

Cytat

Pierwszy samochód sprzeda Ci salon, drugi - serwis

Nie znam żadnego posiadacza telewizora Philips wyprodukowanego przez TP Vision, czyli po 2014 roku który z czystym sumieniem poleciłby go znajomym czy też sam kupił nowszy model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak czytam o tych Philipsach...

Sam mam model z 2012 roku - 6007 i chcę go zmienić.

Napaliłem się, że tak napiszę, na Ambilight...

Szkoda :(

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę. Mam Philipsa POS 9002. Też widać dwa wypalone pasy na dole ekranu. Nie gram w gry, nie oglądałem kanałów informacyjnych. Zwykła Tv i Netflix. Wiem na pewno że nie kupię już Oleda ani Philipsa ani żadnej innej firmy.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, piotrgryf napisał:

To i ja się dołączę. Mam Philipsa POS 9002. Też widać dwa wypalone pasy na dole ekranu. Nie gram w gry, nie oglądałem kanałów informacyjnych. Zwykła Tv i Netflix. Wiem na pewno że nie kupię już Oleda ani Philipsa ani żadnej innej firmy.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Kup sobie LCD i miej od nowości "plamy" na ekranie. Oczywiście nikt Ci reklamacji nie uzna bo ten typ tak ma :D

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Pingwineczek napisał:

Kup sobie LCD i miej od nowości "plamy" na ekranie. Oczywiście nikt Ci reklamacji nie uzna bo ten typ tak ma :D

O jakich plamach piszesz?

Akurat jestem na etapie szukania LCD i nie czytałem o "plamach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, suhotnik napisał:

O jakich plamach piszesz?

Akurat jestem na etapie szukania LCD i nie czytałem o "plamach".

Ogólnie mam na myśli szeroko rozumiany "Clouding". 
Wracając do wad matryc to kolega kupił z 4-5 lata temu najwyższy model Samsunga. Koszt na pewno większy niż teraz OLEDy. To po 3 latach u góry to nie ma plam tylko przebarwienia. 
Nie ma idealnej technologii, tak jak i można trafić lepsze i gorsze egzemplarze. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pingwineczek napisał:

Ogólnie mam na myśli szeroko rozumiany "Clouding". 
Wracając do wad matryc to kolega kupił z 4-5 lata temu najwyższy model Samsunga. Koszt na pewno większy niż teraz OLEDy. To po 3 latach u góry to nie ma plam tylko przebarwienia. 
Nie ma idealnej technologii, tak jak i można trafić lepsze i gorsze egzemplarze. 

Aaa. To zwrócę na to uwagę.

I tak jak piszesz.

Wszystko zależy od konkretnego egzemplarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pingwineczek napisał:

Kup sobie LCD i miej od nowości "plamy" na ekranie. Oczywiście nikt Ci reklamacji nie uzna bo ten typ tak ma :D

Plamy na ekranie są zdecydowanie większe na oledach (tak zwany banding), poniżej porównanie skali szarości oled vs VA vs Plasma

https://imgur.com/a/iHsfhri

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nowy Sony XH9505 ma jednolity ekran bardziej jak taki OLED przy szarej planszy 5% 

Ach Ci ewangeliści OLED i ich mądrości 😏

Za to w soniaku wiadomo że jest blooming przy bardzo ciemnych scenach (ale bez przesady znowu, to nie jest jakiś dramat) ale ponoć mniejszy jak w takim XF. Nic nie jest idealne. Obraz bardzo ładny za to i bez ryzyka wypaleń. Vincent z HDTVTest dał rekomendację temu tv.

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LV426 napisał:

Jakoś nowy Sony XH9505 ma jednolity ekran bardziej jak taki OLED przy szarej planszy 5% 

Ach Ci ewangeliści OLED i ich mądrości 😏

Za to w soniaku wiadomo że jest blooming przy bardzo ciemnych scenach (ale bez przesady znowu, to nie jest jakiś dramat) ale ponoć mniejszy jak w takim XF. Nic nie jest idealne. Obraz bardzo ładny za to i bez ryzyka wypaleń. Vincent z HDTVTest dał rekomendację temu tv.

blooming jest bardzo podobny co w modelu XF90 sony nie poszło w tym aspekcie do przodu nadal efekt występuje .

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LV426 napisał:

Ach Ci ewangeliści OLED i ich mądrości 😏

Za to w soniaku wiadomo że jest blooming przy bardzo ciemnych scenach (ale bez przesady znowu, to nie jest jakiś dramat) ale ponoć mniejszy jak w takim XF. Nic nie jest idealne. Obraz bardzo ładny za to i bez ryzyka wypaleń. Vincent z HDTVTest dał rekomendację temu tv.

tylko zauważ jedno - od 4 lat u Vincenta OLEDy dostają Highly Recomended

więc wychodzi że szefem tych ewangelistów jest sam Vincent :)

a to ci hydrozagadka?

zacytuję klasyka forumowego bo powoli nim się stajesz "Ach Ci ewangeliści LCD i ich mądrości "

już wkrótce dogonisz mistrza klasyki "któremu nikt nie wmówi że czarne jest czarne a białe białe" 🤣

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Homar1993 napisał:

blooming jest bardzo podobny co w modelu XF90 sony nie poszło w tym aspekcie do przodu nadal efekt występuje .

Czyli Rtings i Vincent kłamią? Bo według ich testów na YouTube wynika inaczej i nie jest tak jak w XF.

@klaus71 Aleś napisał. Dwa różne typy tv to i rekomendacje odpowiednie w tych kategoriach. Chyba proste i logiczne. A Ty musiałeś podkreślić "lepszość" OLEDa oczywiście. Zaprawdę powiadasz nam! 😜

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ogólnie mam na myśli szeroko rozumiany "Clouding". 

"Chmurkowanie" - b. często jest  skutkiem wady  (niewielkiej) wzroku.

Jeżeli jadąc samochodem w nocy widzisz clouding wokół latarni ulicznych to jest to skutek wady wzroku. Wraz z wiekiem ten parametr się zmienia, więc jest to ułomność dynamiczna.

Łatwo to sprawdzić w warunkach domowych ustawiając dłoń między okiem a ekranem tak by przesłonić białą krawędź wyświetlanego obiektu (np. kwadratu). W moim przypadku i na moim OLED zauważalny efekt cloudingu zanika.  Po takim udanym eksperymencie zaczną Wam powoli zanikać depresje maniakalne.

 

Edytowane przez UHD fan
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, LV426 napisał:

 

@klaus71 Aleś napisał. Dwa różne typy tv to i rekomendacje odpowiednie w tych kategoriach. Chyba proste i logiczne. A Ty musiałeś podkreślić "lepszość" OLEDa oczywiście. Zaprawdę powiadasz nam! 😜

no teraz to już odleciałeś

Vincent ma dwie miarki - osobną dla LCD i OLED?  tak tak - tłumacz sobie dalej że 12 strefowy LCD jest lepszy od OLEDa - fanbojizm masakryczny - LOL

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do niego miej pretensje bo jak on śmiał dać rekomendację dla XH95 skoro Ty wiesz najlepiej 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LV426 napisał:

To do niego miej pretensje bo jak on śmiał dać rekomendację dla XH95 skoro Ty wiesz najlepiej 😜

a widzisz różnicę że to jest tylko Recommended? a wszystkie oledy z których się śmiejesz dostają "Highly recommended"

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, LV426 napisał:

Czyli Rtings i Vincent kłamią? Bo według ich testów na YouTube wynika inaczej i nie jest tak jak w XF.

@klaus71 Aleś napisał. Dwa różne typy tv to i rekomendacje odpowiednie w tych kategoriach. Chyba proste i logiczne. A Ty musiałeś podkreślić "lepszość" OLEDa oczywiście. Zaprawdę powiadasz nam! 😜

Ja Ci światopoglądu zmieniać nie będę,  ta sama technologia(Led)  bardzo zbliżone parametry i mówisz mi że efekt bloomingu mniejszy to chyba jacyś czarodzieje w tym Sonym , że w 2 bardzo podobnych technicznie telewizorach są w stanie w jednym tv blooming zlikwidować a w drugim nie 🤣.

Edytowane przez Homar1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Algorytm poprawiony,  jest ale nie tak samo. 

@klaus71 że Ci się chce tak o te OLED walczyc  🙄

Ja nie piszę że mają obraz gorszy czy coś. W wcześniejszym filmie o polecanych tv Vincent mówił co poleca pośród tych wykonanych w technologiach LCD i OLED a więc chyba jednak je rozróżnia na oddzielne kategorie i w każdej poleca coś innego. A Ty mi tu wykłócasz się która rekomendacja jest lepsza 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...