Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED C9 | TEST | Nowy telewizor premium na 2019 rok

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dla odmiany powiem, ze obejrzalem ten film bez uplynniaczy (6 Underground) i jesli chodzi o ruch nic mi nie przeszkadzalo, a film ma naprawde wiele dynamicznych scen. Nie odczuwam, zeby bylo gorzej niz na poprzedniej plazmie.

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2020 o 15:52, kamcyk26 napisał:

Ja dla odmiany powiem, ze obejrzalem ten film bez uplynniaczy (6 Underground) i jesli chodzi o ruch nic mi nie przeszkadzalo, a film ma naprawde wiele dynamicznych scen. Nie odczuwam, zeby bylo gorzej niz na poprzedniej plazmie.

 

 

.. ale nie ma "lepiej" ?  ;)

A tak poważnie , rozumiem że obejrzałeś Film w HDR  , z ciekawości jak masz ustawione "TruMotion"  (ewentualnie podaj jak możesz dla SDR - kablówka)   ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ogladalem w DV. TM mam wylaczne we wszystkich trybach.  Dla tv sat mam też wylaczna opcje Prawdziwy Film. Aczkolwiek bawie sie jeszcze tymi opcjami i patrze na efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonym TM w sekcji ostrość obraz smuży i nie trzyma żadnej rozsądnej rozdzielczości w ruchu. Zresztą w plaźmie miałeś 1080p w ruchu, tutaj jest ile, 700linii max? Trochę to niestety widać jak ktoś się przyzwyczaił. Mi się to rzuca w oczy przy grach, gołym okiem widać większe rozmycie w ruchu. Wracam do plazmy St50 gdzie na codzień mam podłączone PS4 a tam jest ostro i wyraźnie. No ale coś za coś, szeroka paleta barw i HDR w takim Gran Turismo Sport robi duże wrażenie. Widać dużo więcej kolorów, przede wszystkim inne kolory, bardziej intensywne, głębokie. Odbicia na lakierze samochodów, widać głębię lakieru! Efekt jest mega.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, obraz smuzy np w pilce noznej. Dlatego jeszcze eksperymentuje i szukam zlotego srodka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Romanoff napisał:

Przy wyłączonym TM w sekcji ostrość obraz smuży i nie trzyma żadnej rozsądnej rozdzielczości w ruchu. Zresztą w plaźmie miałeś 1080p w ruchu, tutaj jest ile, 700linii max? Trochę to niestety widać jak ktoś się przyzwyczaił. Mi się to rzuca w oczy przy grach, gołym okiem widać większe rozmycie w ruchu.....

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

W recenzjach wszędzie podkreślają, że to jeden z najlepszych gameingowych TV, a tu takie kwiatki. Byłem już mocno zdecydowany na oleda od LG, ale mam coraz większe wątpliwości. Jak nie ogromny banding, to znowu brak ostrości w ruchu... ehh... 

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzjach to i do dzisiaj powtarzają, że wypalenia to mit a OLED jest mega trwały i wystarczy na 50 lat. Kogoś to jeszcze dziwi? 

Z tego co czytam i oglądam to z odwzorowaniem ruchu u LG coś jest nie tak nadal (już nie mówiąc o "upłynniaczu"). 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, michal102 napisał:

W recenzjach wszędzie podkreślają, że to jeden z najlepszych gameingowych TV, a tu takie kwiatki. Byłem już mocno zdecydowany na oleda od LG, ale mam coraz większe wątpliwości. Jak nie ogromny banding, to znowu brak ostrości w ruchu... ehh... 

Trzeba rozróżnić dwie rzeczy, którymi koledzy wyżej się posługują.

20 godzin temu, Romanoff napisał:

nie trzyma żadnej rozsądnej rozdzielczości w ruchu

Rozdzielczość w ruchu w OLEDach jest typowa dla wyświetlaczy Sample&Hold i wynosi około 300 linii. Identycznie działa każdy telewizor LCD. Tak niska rozdzielczość w ruchu przy tej technice jest spowodowana tym jak zbudowane są nasze oczy i mózg który to później interpretuje. 

Tutaj plazmy były lepsze bo używały techniki PWM do tworzenia obrazu, która dawała rozdzielczość w ruchu pełne 1080 linii. Na wyświetlaczach Sample&Hold żeby podnieść rozdzielczość w ruchu producenci stosują funkcję która się nazywa BFI, czyli wstawianie czarnej klatki obrazu pomiędzy normalne klatki. Niestety ta technika obecnie nie jest doskonała, bo jej włączenie często powoduje dość uciążliwe i zauważalne migotanie obrazu. Dopiero ekrany umiejące wyświetlić obraz w 240 Hz będą mogły zaimplementować wypasione BFI które nie będzie mrugało. 

20 godzin temu, Romanoff napisał:

Przy wyłączonym TM w sekcji ostrość obraz smuży

To jest bzdura, ponieważ kolega myli pojęcia. Obraz na OLEDzie nie ma prawa smużyć, bo OLEDy mają prawie natychmiastowy Pixel Response Time, czyli czas w jakim piksel potrafi zmienić swój stan. 

Natomiast na OLEDzie z powodu właśnie doskonałego Pixel Response Time dużo bardziej widoczny i uciążliwy jest judder wynikający z niskiego klatkażu materiału źródłowego.

Tu masz fajnie i rzetelnie wytłumaczone o co biega:

https://www.youtube.com/watch?v=1AHDZqMuvgM

OLED jest świetny dla graczy, ale nie koniecznie konsolowych, którzy się męczą cały czas w większości tytułów z 30 fpsami. Jeżeli będziesz grał w 60 fps, albo 120 fps to OLED da Ci przy szybkich ruchach kamery obraz bez smużenia, czyli będzie ostrzejszy. Tutaj LCD nie ma żadnych szans.

Edytowane przez efel
  • Plusik 2
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka dni 65C9 i na razie się bawię ustawieniami. Zaobserwowałem efekt rozjasnienia czerni wokół białego tekstu, nie ma odcięcia na krawędzi białego. Czy to jest sytuacja:

1) ten typ tak ma :(

2) coś pogmerałem w ustawieniach

3) coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widzisz to zwłaszcza przy zgaszonym świetle, to może być efekt halo powstający w twoim oku. Wystarczy przysłonić napisy aby się o tym przekonać - halo znika.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W recenzjach wszędzie podkreślają, że to jeden z najlepszych gameingowych TV, a tu takie kwiatki. Byłem już mocno zdecydowany na oleda od LG, ale mam coraz większe wątpliwości. Jak nie ogromny banding, to znowu brak ostrości w ruchu... ehh... 
Trochę nie do końca trafne wnioski mogłeś odnieść z mojej wypowiedzi.

To, że obraz jest mniej ostry w ruchu (dla mnie) niż w kilkuletniej plaźmie, która była top of the top wśród paneli dla graczy w owym czasie, nie dyskwalifikuje go w żaden sposób. Obraz na C9 jest znakomity, mega kontrastowy, czarny to czarny, nie ma "mrowienia" czerni jak to było w plazmach (widoczne z bliska). Obraz posiada niesamowitą kolorystykę która odkrywa wcześniej niedostępne obszary palety barw. Wyświetlana treść jest bardziej żywa i namacalna. Różnica w rozdzielczości 1080p a 2160p widoczna gołym okiem przy odpowiedniej odległości. Wyraźniejsze drobne elementy obrazu, brak schodków. Myślę, że bez bezpośredniego porównania ekran do ekranu będzie ciężko wychwycić ten nieco mniej ostry w ruchu obraz. Nie mogę natomiast wypowiedzieć się na temat "wypalania" bo nie gram na tym tv aż tak długo żeby cokolwiek się pojawiło (sesje po max 2h). Input lag jest prawie niezauważalny.
No i jak na razie gram tylko w gry, które trzymają 60kl, ciężko wrócić do 30kl więc też nie wiem jak tv zachowuje się przy niższym klatkażu.
Moim zdaniem, jeżeli chodzi o swoje możliwości techniczne, ten tv jest jak najbardziej godny polecenia do grania, tylko każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie ile i w co będzie na nim grał. Jak grasz w różne tytuły, po kilka / kilkanaście godzin w tygodniu, to tv raczej doskonale spełni swoje zadanie.
Tak w ogóle to ciężko kupić całościowo lepszy tv od C9



Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w różne gry po około 3 godziny w zasadzie tylko w niedzielę, bo w tyg nie mam czasu. Właściwie tylko tak ten TV będzie użytkowany, ot może jeszcze czasami jakiś film obejrzę. Programów TV nie oglądam wcale (szkoda prądu na to berachło), a prócz mnie nikt z tego ekranu korzystać nie będzie, także wypaleń w ogóle się nie obawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dlaczego nie moge zmienic proporcji ekranu w aplikacjach takich jak netflix, youtube i amazon w lg c9, pisze ze ,,orginał"?Czy to jest jakis blad¿ Poprzednio posiadalem model b7 i nie bylo takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. 
 

odnosnie efektu halo przy napisach na ciemnym tle w dosyć ciemnym pokoju: jak je przysłonić np. W netflix ? 
 

dzieje się tak tylko w materiałach HDR i DV. Zmniejszyłem jasność oled, kontrast i jasność trochę, ale dużo to nie pomaga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien ustawienia napisow w Netflix (strona web) na polprzezroczyste z cieniem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam co niektóre wpisy i widać jak byk sponsorowanych trolli  ( chyba od samsung.pl ), zresztą to dotyczy większości for w tym kraju  ,jakaś zaraza czy co ?

 

Niech no ktoś zorientowany i kumaty wywróży do jakiej ceny spadną w najbliższym czasie  OLED'y  C9 65''  nie wiem jak długo czekać i kiedy zdecydować się na zakup.

Obecnie  posiadam prawie 6ścio letniego kiedyś topowego  Samsunga UE65HU8500  wersja  UK  brak HDR i ostaatnio dość częste przegrzewanie się  boxa zmusza mnie do zmiany TV

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, raf7705 napisał:

Mają za darmo dawać c9 w 65"....

Tym oto postem wygrałeś talon do  RTV AGD

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po małym przeszukaniu czeluści internetu stwierdzam że  LG C9 65''  już  raczej dużo nie stanieje albo w ogóle , przy cenei startowej  13900zł  to obecna  cena  8700zł  jest już chyba  ceną  końcową  przed wejściem nowych modeli  , poprawcie mnie jeśli jest  inaczej.

Mam tydzień na podjęcie decyzji , jestem przekonany do tego modelu na 80%    może jakieś propozycje  konkurencji  z  QLED ?

oglądam : 15% czasu to wiadomości    Sat dekoder 4k

                   15% czasu  inne programy filmy  TV  Sat dekoder 4k

                  25% czasu  Netflix

                  35% czasu  filmy z  komputera  w większości  4k   ,dron  4k ,  BD

                  Reszta  to  jakiś tam sport czasami się  oglądnie

 

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 65C9 to naprawdę bardzo dobry TV i obok Panasonica GZ to najlepszy TV na rynku:-)

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, qazar napisał:

Kup 65C9 to naprawdę bardzo dobry TV i obok Panasonica GZ to najlepszy TV na rynku:-)

A Sony AG9 lub XG95? 

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszym wyborem będzie lg, przewaga Sony w kwestii ruchu i jednak ciut lepszej gradacji  Vs lepsze oprogramowanie, jaśniejszy panel, mniej dokuczliwe i zauważalne spadki jasności przy wypełnieniu bielą ekranu i zdecydowanie lepsza w razie czego obsługa serwisowa!

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karol Majcherkiewicz to wszystko są bardzo dobre telewizory i z każdego będziesz zadowolony. Decyduj czy LCD czy OLED tylko. Tak jak przedmówca napisał to jeśli zdecydujesz się na OLEDa, to LG jest bardziej bezstresowym wyborem z racji lepszej (odpukać) gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2020 o 13:31, Mario2k napisał:

Tak czytam co niektóre wpisy i widać jak byk sponsorowanych trolli  ( chyba od samsung.pl ), zresztą to dotyczy większości for w tym kraju  ,jakaś zaraza czy co ?

 

Niech no ktoś zorientowany i kumaty wywróży do jakiej ceny spadną w najbliższym czasie  OLED'y  C9 65''  nie wiem jak długo czekać i kiedy zdecydować się na zakup.

Obecnie  posiadam prawie 6ścio letniego kiedyś topowego  Samsunga UE65HU8500  wersja  UK  brak HDR i ostaatnio dość częste przegrzewanie się  boxa zmusza mnie do zmiany TV

Czekaj do końca kwietnia. C9 za 65" będzie po ok. 6.500 zł, a B9 zjedzie do 6.000.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...