Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED C9 | TEST | Nowy telewizor premium na 2019 rok

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.09.2019 o 09:50, efel napisał:

Ruszali pewnie dlatego, że ilość pikseli się zwiększyła czterokrotnie. Interpolacja to jak wiesz wymyślenie dodatkowej klatki obrazu i wsadzenie jej pomiędzy dwie klatki źródłowe. Dla czterokrotnie większej ilości pikseli potrzebujesz procesora obrazu, który ma pi razy drzwi cztery razy większą moc obliczeniową. Nie mam pojęcia ile to może więcej kosztować, ale nie zdziwiłbym się gdyby taki scalak był osiem razy droższy w produkcji od zwykłego. Księgowy pewnie położył łapę na tym, dogadali się z innymi działami: trochę zwiększyli moc procesora, trochę pogmerali w algorytmie, trochę zmienili strategię marketingową. Każdy dział się przyłożył do tego, żebyś jako klient nie zauważył, że dostajesz produkt gorszy niż poprzednio

Nie chce mi się wierzyć, że w ciągu 6 lat moc procesorów wkładanych do TV nie wzrosła te minimum 4 razy. A tak uściślając, ja swoje filmiki testowe mam w 1080p. I nawet one chodzą gorzej niż w starych TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mecedo napisał:

Nie chce mi się wierzyć, że w ciągu 6 lat moc procesorów wkładanych do TV nie wzrosła te minimum 4 razy. A tak uściślając, ja swoje filmiki testowe mam w 1080p. I nawet one chodzą gorzej niż w starych TV.

Tu nie chodzi o rozdzielczość materiału źródłowego. Procesor obrazu zawsze przetwarza obraz w rozdzielczości matrycy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2019 o 09:50, efel napisał:

Artefaktów nie unikniesz, dopóki w telewizorze nie będzie siedział procesor obrazu dorównujący mocy karcie RTX 2080 i generował interpolowane klatki za pomocą sieci neuronowej., więc każdy wie, że artefakty być muszą.

Nie przesadzajmy. Bo przypomina mi to coś z stylu słynnej gry Batman: Arkham Knight na PC. Gdzie w grę nie dało się płynnie grać na PC. Mówiono wtedy by PC-ciarze kupili sobie mocniejsze karty graficzne za kilka tysi i będzie ok.... Super podejście. Natomiast na konsolach PS4 czy Xbox One nie było problemów.

Często wiele zależy od optymalizacji. Tylko że producentom musi się chcieć. Ale jeśli potencjalnych klientów ma się w d... i ma się wyje... bongo na rozwój tej technologii, to tak to później wygląda. Skupiają się na fajnych ulotkach i wpisach w nich ze sztucznymi liczbami i hasłami, które ładnie brzmią, a nic konkretnego nie wnoszą. Oby tylko klient łyknął i wydał 7000-10000zł za nowy TV. Uważam, że mimo wszystko to nie jest "super przystępna" cena za OLEDa i przy takim wydatku ma się prawo pewnych rzeczy wymagać.

Nie kupuje tego że matryca 4K jest większa od FullHD i jest już z tym problem, że nawet poprawiacze płynność w 1080p zawodzą. Nie brońmy producentów.

Te 7 lat dla rozwoju elektroniki to mega w chuk dużo czasu. Wystarczy zobaczyć jak się zmieniły przez ten czas np. smartfony i z czym sobie teraz potrafią poradzić w porównaniu do smartfonów z 2012.

Edytowane przez elCamillo
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowe firmware ( na razie w Korea ) 03.60.45

zmiany z translatora :

Cytat

webOS4.5_O18_03.60.45.zip (932.2MB)
 
※ Sprawdzanie środków ostrożności i sposobu użycia przed instalacją ▼

Witam
  
Podzielimy się ostateczną wersją telewizorów OLED ultra HD wydaną w 2019 roku.

 

1. Odpowiedni model
      OLEDXXC9XNA

      OLEDXXE9XNA

      OLEDXXW9WNA

 

2. wersja ostateczna
    -03.60.45

 

3. Zmiany
    Ⓐ Odpowiadanie na obsługę zdalnego sklepu (03.50.26)

    Ⓑ Brak sygnału lub migotanie podczas gry w sklepie T7 (03.50.32)

    Ⓒ MR Minor1 (03.60.04)

        -Ulepszone rozpoznawanie głosu w YouTube
        - Pulpit główny –Dodaj listwę dźwiękową
        -Inne poprawki błędów

    Ⓓ Naprawiono rozbieżność między faktycznym wideo a napisami gry Watcha Play Game of Thrones

    Ⓔ Usługa Apple Airplay 2 i zestaw domowy (03.60.19)

    Ⓕ Poprawiony czas opóźnienia zapłonu wyjścia audio HDMI ARC po wyłączeniu / włączeniu telewizora (03.60.45)


4. Metoda aktualizacji: zapoznaj się z webOS4.5_O18_03.60.45.zip

Czekamy na oficjalny link do pobrania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest oficjalne na polskiej stronie nowsze firmware 04.70.05 

 

1. Improvement 
 1) 19Y B&O TV(V300) SW development
 2) TV Voice assistant using mobile LG TV plus App
 3) Adding Voice assistant feature in Netflix
 4) Enhancement to Amazon Alexa service 
 5) Enhancement to Home Dashboard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

04.70.05 - see below - delivered on 18 Oct 2019

  • Improved delay time of HDMI ARC audio output ignition when TV off / on (also in 03.60.45)
  • Magic Remote major response (04.70.05)
  • Apply TV voice recognition function using mobile LG TV plus app
  • Apply voice assistant function in Netflix app
  • Amazon Alexa enhancements
  • Home dashboard enhancements
  • Added support for HGIG (HDR Gaming Interest Group) - automatic HDR calibration for compatible games

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po dłuższej przerwie. Zastanawiam sie nad kupnem tego telewizora. Zasadniczo wiem czego sie spodziewać. Mam jednak wątpliowść co do jedenj kwestii. Dość często spotykam sie z opiniamii, że na OLEDach dużo bardziej widać color banding (nie mylić z vertical banding), niż na innych telewizorach. Dlatego proponuje mały test. Będe wdzięczy komuś , kto ma ten TV i dostęp do Netflix 4K za pomoc w jego przeprowadzeniu. 

Test miałby polegać na sprawdzeniu jak wyglądają na tym TV niektóre sceny z seriali (takie gdzie wiem, że można sie spodziewać bandingu). Interseujące jest też to jak z tym problemem poradzi sobie funkcja Smooth Gradation. Sam nie mam dostępu do TV 4K, więc sceny wybieram ze źródła Netflix 1080p. Prawdopodbnie w 4K będą one wyglądały lepiej (co w sumie też jest ciekawym testem).

 

Na początek proponuję czołówkę House of cards, w szczególności fragment z pomnikiem:

 

20191114_210547.thumb.jpg.b189acceb600e7a8a4165ca733072778.jpg

 

Przepraszam za jakość zdjęcia, ale było robione telefonem "na szybko", żeby tylko pokazć o co chodzi i wskazać odpowienią klatkę. Zdjęcie pokazuje obraz z 1 odcinka sezonu 6 HoC w 1080p/4Mbs. Obraz wyświetlony jest na plazmie Panasonic 42ST60 (oglądałem ten fragment na innych odbiornikach i wszędzie wygląda podobnie, więc jest to głównie wina materiału).

Jesłi ktoś może obejrzeć ten fragment na C9 i opisać, a najlepiej udokumentować wrażenia, będe bradzo wdzęczny. Proszę o analizę z włączoną i wyłaczoną funkcją Smooth Grdation.

 

dzięki!

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam C9, ale mogę ci pomóc, posiadając C8 i B7, czyli jakoby gorsze w interesującym cię temacie ;)

Odpaliłem ten fragment na ponad dwuletnim 65B7 z WYŁĄCZONĄ  funkcją odpowiedzialną za "wygładzanie".

Zdjęcia zrobione iphonem.

Niemniej taki efekt jak pokazałeś występuje u mnie, ale na materiałach gorszej jakości.

newImage-30.thumb.jpeg.b1ad29a4a0ac651f7899088c316d447f.jpegIMG_1094.thumb.jpg.3c280419dbe1c9494616340c6dbd223a.jpg

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, wielkie dzięki. Zakładam, że jest to wersja 4K? Jeśli tak, to zmiana na C9 da mi oczekiwany upgrejd jakościowy na Netflixie (C9 teoretycznie powinien jeszcze lepiej sobie radzić z bandingiem niż B7 czy C8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wersja 4K z Netflixa z aplikacji tv.

Nie ukrywam, że taki efekt, jak na twoim zdjęciu istnieje, ale tylko na gorszych jakościowo materiałach. Podobno właśnie dopiero w serii "9" da się zauważyć sensowne działanie tej funkcji na takich wideo, ale to już musi wypowiedzieć się jakiś użytkownik np C9. Ja świadomie wybrałem serię "8", a nie "9" przy zakupie w tym roku, ponieważ ta funkcja nie była dla mnie warta dopłaty 9 kzł (w danym momencie), podobnie zresztą jak HDMI 2.1. Ale teraz już "8" nie kupisz. I dobrze :)

Swego czasu była tutaj awanturka o jakość Gry o Tron. Rzeczywiście posteryzacja (banding) w wersji HBO była tragiczna. Wystarczyło obejrzeć wersję z Amazona i 90% wad "cudem" znikało, a to tylko VOD 2K. Nawet jakieś zdjęcia zamieściłem ;) 

 

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda to u mnie na C9, na jednym odbiła się lampa, więc zrobiłem drugie po jej zgaszeniu. 

IMG_20191115_213250.jpg

IMG_20191115_213207.jpg

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Udało mi się wyrwać w nocnej promocji w Euro 65cali C9 za 7999pln... jutro przyjeżdża i zajmuje miejsce soniaka 55w755c lcd... Bardzo dlugo sie zastanawialem nad OLEDEM i jego bolaczkami (wypalenia itd...) ale zaryzykowalem... Po cichu licze na forumowa spolecznosc oledowców odnosnie pierwszych dni uzytkowania co i jak poustawiac zeby do czasu kalibracji bylo jakos OK. No i jakies niuanse odnosnie systemu, bo to bedzie pierwsze zetkniecie z systemem LG...
 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2019 o 16:30, darlen napisał:

 

(...)https://pclab.pl/news78370.html

http://www.tvtest.pl/dowody-na-wypalanie-sie-oledow/

Zważywszy, że w ostatnim czasie pojawiają się informację od użytkowników oledów, że mają wypalenia od napisów w Netflix

Jak dla mnie zdjęcia bardziej przemawiają niż tysiące słów.(...)

 

Ja widziałem zdjęcia gościa, który chodził po wodzie. A tak poważnie: Mam OLED 55EG910V i 65c9. Ten 55 calowy od 2016 roku. Mam Netflix.Amazon Prime i HBO GO. Żadnych wypaleń (do tej pory) nie widzę, chociaż telewizor u mnie pracuje cały dzień. Według mnie temat wypalania OLED-ow w warunkach domowych jest wyolbrzymiany.

Edytowane przez debe68
  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udałem się do MM w celu kupna 55c9, rano cena 5499 +500zł w bonach do Carrefour'a, przyjechałem cena 5999, brak bonów. Ho ho ho😁😒

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, bcpl napisał:

Wczoraj udałem się do MM w celu kupna 55c9, rano cena 5499 +500zł w bonach do Carrefour'a, przyjechałem cena 5999, brak bonów. Ho ho ho😁😒

Teraz juz nie warto kupować bo mozna sie nadziać na pseudo promocje, Poczekaj do stycznia to zapewne kupisz taniej.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że LG w styczniu na CES ma zaprezentować nowe odbiorniki TV...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśląc w ten sposób nigdy nie kupisz tv. C9 i jej sprzedaż dopiero się tak naprawdę zaczyna. Nic nowego się nie wydarzy w nowym roku jeżeli chodzi o produkcję matryc OLED od LG więc to będzie kolejny rok z podobnymi produktami czyli tak samo dobrymi i stojącymi na bardzo wysokim poziomie pod względem jakości obrazu jak to widzimy od kilku lat. Co za tym idzie także od Philipsa, Sony, Panasonica itd mającymi telewizory premium OLED w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są na akceptowalnym poziomie (dla mnie) a nic lepszego w tych pieniądzach nie dostanę. Nic to, poszperam jeszcze, poczekam, może coś się pojawi.

Edytowane przez bcpl
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci mowie poczekaj jak możesz.... bo sam w tym roku kupiłem w styczniu a obserwowałem ceny od 3 miesięcy i po zakupie także obserwowałem ceny i w marcu byly jeszcze dostępne ze świeżej produkcji i w niższej cenie także ten..... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

65b7, 2 lata, 50% Netflix/Apple TV, 50% PS4 Pro, żadnych wypaleń, w większości leci DV/HDR

 

IMG_0421.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 55GE9A7 i po dwóch latach zobaczyłem dwa małe powidoki (lewym i prawym górny, rogu matrycy). TV przez rok był ustawiony na oświetlenie oled 80 poźniej przestawiłem na 40. Powidok to 12 w kwadracie wyświetlana najczęściej na TVN, TVN TURBO. LG wymieniło na nowy TV 55B9PLA, zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja w B9 ale powinno być lepiej bo TV ma lepsze zabezpieczenia przed wypaleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, bcpl napisał:

Wczoraj udałem się do MM w celu kupna 55c9, rano cena 5499 +500zł w bonach do Carrefour'a, przyjechałem cena 5999, brak bonów. Ho ho ho😁😒

Drogo, bo 2 tygodnie temu w nocnej promocji w MM kosztował 4999 zł + 400 zł w bonach.

 

Wiem bo udało mi się kupić 😁

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jaczar napisał:

65b7, 2 lata, 50% Netflix/Apple TV, 50% PS4 Pro, żadnych wypaleń, w większości leci DV/HDR

 

IMG_0421.jpeg

A czy uzywasz napisow? Jesli tak to w jakim kolorze?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...