Skocz do zawartości
Gmeru

Telewizor dla każdego? Philips Performance PUS7304 / PUS7334. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.07.2019 o 09:37, Tomek230 napisał:

To w takim razie będę czekał rok bo nie wiem kiedy zrobią testy i nie wiadomo kiedy się pojawią opinie

Moim zdaniem poniższy test modelu PUS6412 z 2017 roku, w zasadzie będzie odzwierciedlać charakterystyki obrazu zarówno serii PUS7303 z 2018 roku jak i tegorocznej serii PUS7304, a różnice są najprawdopodobniej głównie w nowszym oprogramowaniu i w minimalnie różniących się obudowach i pilotach :


https://hdtvpolska.com/philips-pus6412-test-2017-android-tv-z-ambilight-i-matryca-ips/?showfull=1

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Moim zdaniem poniższy test modelu PUS6412 z 2017 roku, w zasadzie będzie odzwierciedlać charakterystyki obrazu zarówno serii PUS7303 z 2018 roku jak i tegorocznej serii PUS7304, a różnice są najprawdopodobniej głównie w nowszym oprogramowaniu i w minimalnie różniących się obudowach i pilotach :


https://hdtvpolska.com/philips-pus6412-test-2017-android-tv-z-ambilight-i-matryca-ips/?showfull=1

Tak jak test Samsunga NU80x2 możemy odnosić do nowego RU80x2? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2019 o 19:45, JarekWML napisał:

Tak jak test Samsunga NU80x2 możemy odnosić do nowego RU80x2? ?

Mądrze prawisz :) te dwa modele Samsunga to dwa różne światy. W tym przypadku nie musi tak być, oby było odwrotnie niż u konkurencji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sobie głowy uciąć, ale według tego co dowiedziałem się na własną rękę cała seria Performance oraz nawet seria 6 ma mieć matrycę VA. Ale i tak najbardziej rzetelną daną jest wskaźnik kontrastu mierzony odpowiednimi narzędziami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd posiadasz taką informację ale to jest zła informacja ponieważ tutaj i na innych stronach piszą że nie ma matrycy va we wszystkich modelach w 43 na bank jest ips i można też to sprawdzić na stronie www.displayspecifications.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzieś oprócz www.displayspecifications.com info jakie matryce są w jakich modelach? Bo jakoś nie ufam tej stronie w tej sprawie. Czy Philips losowo będzie montował? 

I kiedy w końcu test? Kusi mnie strasznie ten 65 calowy TV i jedyne na co czekam to test na hdtvpolska żeby się zdecydować miedzy The One a 8303 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2019 o 16:54, Tomek230 napisał:

Nie wiem skąd posiadasz taką informację ale to jest zła informacja ponieważ tutaj i na innych stronach piszą że nie ma matrycy va we wszystkich modelach w 43 na bank jest ips i można też to sprawdzić na stronie www.displayspecifications.com

NIestety strona nie pokazuje wszystkich wymaganych danych, tym bardziej dla tegorocznego Philipsa. Brak rodzaju matrycy i jasnosci ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie online sieci RTV EURO AGD na pytanie jaką matryce ma model 65” jest odpowiedz pracownika sklepu ze VA - może ktoś potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek230 napisał:

lepiej kupić philips 50 pus7334 czy tcl 50 ep68?

Widziałeś te dwa tv? Ja nie, ale bazujac na poprzednich modelach tcl to [beeep]y one nie urywały jakością wykonania i obrazem. Phillips pus7303 model z tamtego roku bardzo czesto jak dla.mnie.wyroznial się obrazem  na tle innych modeli z podobnej polki cenowej. Być moze.model.tegoroczny jest jeszcze lepszy. Testow nie wiedzialem,.ale jakbym mial kupować to sprawdzilbym go najpierw w sklepie, a nie bazował do konca na opiniach innych, bo np polecane przez niektórych samsungi maja jak dla.mnie kiepski obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów z wyświetlaniem zdjęć, zainstalowałem nowszy soft (pojawił się w ostatnich dniach) i jest poprawa - zdjęcia wyświetlają się. Filmy nie.  Ale i tak nie do końca jestem zadowolony. Przesuwając na kolejne zdjęcie, najpierw pojawia się ono przyciemnione z wyświetlonymi "przyciskami funkcyjnymi", które i tak niczemu nie służą i dopiero po chwili znikają i zdjęcie się rozjaśnia. Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie widziałeś tych tv to skąd wiesz w którym jest lepszy obraz co do opini to jednym się podoba a drugim nie więc tobie może się nie podobać samsung a innym tak w sklepie tv są róźnie skonfigurowane w większości wiszą lub stoją bez pilota więc nie mam możliwości dokładnie sprawdzić obrazu a tak w ogóle to jak sprawdzę jak tam nie podłącze telewizji jest też artykuł w internecie który mówi żeby nie sugerować się obrazem w sklepie a co do poprzedniego modelu to twierdzisz że w nowszym jest lepszy obraz a tak do końca pewności nie mam bo czytałem że ludzie kupili nowszy i był gorszy niż w poprzednim np użytkownik pawel973 pisał że lepszy obraz miał w starym tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tomek230 napisał:

Jeżeli nie widziałeś tych tv to skąd wiesz w którym jest lepszy obraz co do opini to jednym się podoba a drugim nie więc tobie może się nie podobać samsung a innym tak w sklepie tv są róźnie skonfigurowane w większości wiszą lub stoją bez pilota więc nie mam możliwości dokładnie sprawdzić obrazu a tak w ogóle to jak sprawdzę jak tam nie podłącze telewizji jest też artykuł w internecie który mówi żeby nie sugerować się obrazem w sklepie a co do poprzedniego modelu to twierdzisz że w nowszym jest lepszy obraz a tak do końca pewności nie mam bo czytałem że ludzie kupili nowszy i był gorszy niż w poprzednim np użytkownik pawel973 pisał że lepszy obraz miał w starym tv

Dlatego twierdze ze najlepiej jest sprawdzic w sklepie. O pilot można poprosic obsługę, z reguły problemu z tym nie ma. Czesc sklepow pod tv ma podlaczona zwykla antene. W.sklepie można tez zmieniac ustawienia obrazu pod siebie. W jednym w media markt usłyszałem ze maja zakaz uzywania trybu sklepowego, ktory to wlasnie przyciaga użytkownika. Nie widze problemu podlaczenia pendrive z materialami testowymi. Zdaje sobie sprawe ze to nie odzwierciedla warunkow domowych ale jakis juz "obraz" o danym urządzeniu nam da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tcl lepszy wybór, parametry jak widzę bardzo zbliżone a różnica w cenie 7 stówek. Przejdź się do sklepu i zobacz sobie obydwa tv na żywo, poproś obsługę żeby Ci coś włączyła wtedy sam zobaczysz jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest artykuł na tej stronie i tam nie polecają sprawdzać obrazu w sklepie i nie mam możliwości sprawdzić w sklepie bo tych modeli nie ma w sklepie stacjonarnym są tylko w internetowym

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Tomek230 napisał:

lepiej kupić philips 50 pus7334 czy tcl 50 ep68?

Lepiej dołożyć niż kupić dziadostwo. Warto nabyć Panasa, Sony lub Samsunga. Niestety co reszta (poza wysokimi modelami LG) to większe lub mniejsze dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do ciebie pytanie skąd wiesz że to jest dziadostwo a panas sony samsung i lg jest zarąbisty?Ja mam ograniczony budżet i np samsunga mi odradzają więc wcale nie musi być aż tak dobry.mi zależy na wcg va  wszystkich hdr  direct led i na podłączeniu wieży przez aux

i ja mogę pozwolić sobie na max 50cali sprawdzałem różne modele i w samsungu panasonicu i sony nie ma tego co ma tcl i philips czyli matryca va z direct led wszystkie hdr i wcg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zdania ze Sony w ledach ma jeden z najladniejszych obrazow. Czekam wlasnie na recenzje tegorocznych modeli Philipsa i Sony aby kupic jakis model 55-60 cali na swieta w cenie do ok 3tys zl.😀 innych marek nie biorę raczej pod uwage. Lg chocby dlatego ze stosuje ips ktorego obraz mi nie odpowiada. Sony i Philips tez stosuja czasem ips, ale tych modeli sie wystrzegam. Wyjątek to chyba Philips 55pus8303,. wysoki model z ips i nie najgorszym obrazem, ale to nie moj pulap cenowy.

 

Czasami w sklepie gdy na kilku tv kolo siebie leci to samo demeo widac jak niektóre tv radza sobie, albo nie radza z ciemnymi scenami, gdzie na jednym tv jest czarna.plama, a na innym cos widac i to bez mocnego podświetlenia ekranu. Tak samo juz w sklepie można zauwazyc kiepskie dzialanie strefowego wygaszania ekranu.na tv z krawędziowym podświetleniem.

Edytowane przez Mario_80
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek230 napisał:

Mam do ciebie pytanie skąd wiesz że to jest dziadostwo a panas sony samsung i lg jest zarąbisty?

A gdzie jest napisane, że te 3 marki są zarąbiste? :) Podpowiem -nigdzie. Napisane natomiast jest  co jest dziadostwem, a skąd to wiem - bo empirycznie "przerobilem" w życiu małe co nieco. PS.Liczba postów i punkcików czasem coś tam podpowiada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałeś że warto wziąć samsunga panasa i sony a reszta to dziadostwo więc według mnie uważasz że są zarąbiste samsunga mi odradzają panas ma taki sobie system a sony miałem do czynienia z tą firmą miałem trzy xperie i wszystkie trzy były do kitu i jeden się popsuł sam z siebie a jak już wcześniej pisałem sony ma ips z edge led samsung ma edge led a panas albo ips albo edge led philips z tcl mają matryce va z wszystkim hdr direct led i tcl ma wcg.Jakie masz doświadczenie w sprawie telewizorów czy miałeś styczność z tymi producentami i czy przypadkiem nie piszesz tak o samsungu sony i panasie ze względu na markę

Zastanawiam się co na ten temat sądzi redaktor naczelny gmeru i czy się wypowie zajmuję się telewizorami jeździ do firm i fabryk więc pewnie wie co jest lepsze współpracuję z philipsem był w fabryce philipsa oraz tcl więc myślę że jest wiarygodny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Tomek230 napisał:

philips z tcl mają matryce va z wszystkim hdr direct led i tcl ma wcg

direct led za dużo nie gwarantuje - clouding i tak jest prawie pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

direct led za dużo nie gwarantuje - clouding i tak jest prawie pewny

Witam. Jutro będę posiadaczem TCL 50EP680 to podzielę się wrażeniami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem artykuły że direct Led jest lepszy od edge jeżeli direct nie daję gwarancji to chyba tym bardziej edge Led ja niestety nie mogę sobie pozwolić na strefowe podświetlenie z opcją wygaszania

Marzy mi się oled qled lub micro Led ale mam ograniczony budżet i nie mam miejsca na tv 55 cali

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2019 o 13:45, elk napisał:

Wielka prośba - czekam z niecierpliwością na test i mam sugestię - czy moglibyście porównać go do PUS8303? W tej chwili w mojej głowie i kieszeni walkę toczy rozmiar 65 cali - albo The One albo PUS8303 - niby niewielka różnica cenowa ale zawsze to będzie na kolejne żarówki HUE :)

TV głównie do oglądania treści z serwisów VOD (za pomocą Apple TV) oraz grania na konsoli obecnej oraz przyszłej generacji. Czy te 120Hz to naprawdę taka różnica? Wiem, że nowe konsole pewnie to już wykorzystają ale czy rzeczywiście warto dodawać kilka stówek? Znowu The One wg tego co piszecie ma rewelacyjny Input Lag. Ciężka sprawa - będę bardzo wdzięczny jakbyście porównywali go w teście właśnie do PUS8303 - może pomoże to mi i niektórym z nas się zdecydować.

Tak 120Hz robi różnicę. Poza tym widziałem 65 calowego PUS8303 i naprawdę był ok. jeśli chodzi o obraz za swoją cenę, natomiast jeśli chodzi o serię The One to oglądałem jedynie 55 calowca (chciałem zobaczyć 70 i 75 cali ale nie mieli) i obraz był bardzo słaby (kontrast i kolory).

PS. Szkoda, że Gmeru ocenia w większości małe TV, bo naprawdę są tacy, którzy celują w większe przekątne jak 75-85 cali i dla których 65 cali to byłby trudny do przełknięcia kompromis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...