Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.04.2020 o 16:33, Grafii napisał:

Wszystko istnieje, ale nie popadajmy w paranoje. LCD tez się wypala, wszystko zależy jak użytkujesz. Jak używasz z głową to nie sądzę żeby było się czym przejmować. Plazmy ponoć tez się wypalały na potęgę (tak straszyli 10-15 lat temu), a mi jakoś działa.

 

@ czarny kot, Wymieniasz już 3 panel OLED? Na gwarancji wymieniają czy odpłatnie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wymieniają na gwarancji na każdą część po wymianie masz 2 lata gwarancji i nie robią żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy mój C9 jest włączony ponad 14 godzin na dobę, dużo obrazów statycznych (mapy w grach, itp.) i jak na razie nic. Am I the lucky one?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WinterX napisał:

Ostatnimi czasy mój C9 jest włączony ponad 14 godzin na dobę, dużo obrazów statycznych (mapy w grach, itp.) i jak na razie nic. Am I the lucky one?

Nie😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniają na gwarancji na każdą część po wymianie masz 2 lata gwarancji i nie robią żadnych problemów

Tzn ze nie ma się czym martwić

Dla wszystkich co się boją, poniżej zdjęcie z instrukcji 12 letniej plazmy (patrz UWAGI). Tez ostrzegali, a TV nadal działa bez żadnych wypaleń, pomimo że oglądam wszystko włącznie z TVN24 po kilka godzin itp. TV chodzi codziennie po 8-15h, ok 90% tego to telewizja, 10% Netflix, HBO, itp.
To standardowe ostrzeżenie dla idiotów którzy nie wiedzą jak używać TV. Jak odpalisz statyczny obraz na LCD i zostawisz go na długo to tez się wypali. I co? Nie kupować tez LCD?

8dc2beda24aa1eb0abfd342613f4e8d7.jpg

Proponuje zakończyć ten temat i zlewać jak ktoś twierdzi ze TV się wypala. Ja nie mam OLED ale nie boje się takich rzeczy jak wypalenia matrycy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, WinterX napisał:

Panowie, czym wycieracie telewizor? Zwykla mikrofibra z woda, czy cos innego?

Zdecydowanie lekko wilgotną mikrofibrą 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Grafii napisał:

Proponuje zakończyć ten temat i zlewać jak ktoś twierdzi ze TV się wypala. Ja nie mam OLED ale nie boje się takich rzeczy jak wypalenia matrycy.

To że OLED się wypala twierdzi ich producent firma LG oraz świadczą o tym telewizory na ich własnej prezentacji:

lg-burn-in-2019-3.jpg

Edytowane przez Brudziszewski
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, LV426 napisał:

Kokejny dzień. Kokejny użytkownik tv OLED z drobnym problemem. 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/52207-sony-bravia-55-oled-a1/

 

 

Dlaczego forum się popsuło i blokuje osadzanie linków i nie tylko? 

 

Kolejny Kolega z misją? To jest wątek o C9, nie rób bałaganu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo... Sorki zapomniałem... "OLED się nie wypala".

Przepraszam najmocniej.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, LV426 napisał:

Kokejny dzień. Kokejny użytkownik tv OLED z drobnym problemem. 

KoKejny użytkownik ląduje na mojej  "hall of fame" ;)

Co z wami, ludzie?! Za dużo koKainy?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, LV426 napisał:

Nooo... Sorki zapomniałem... "OLED się nie wypala".

Przepraszam najmocniej.

 

Dzięki kilku pomocnym kolegom z forum wszyscy już wiedzą. Oledy się wypalają. A teraz wróćmy do swoich wątków, co?

  • Plusik 3
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LV426 napisał:

Nooo... Sorki zapomniałem... "OLED się nie wypala".

Przepraszam najmocniej.

OLED to najbardziej wadliwa i podatna na wypalenia technologia, zostawia pod tym względem daleko w tyłu Plazmę. Na plazmie można było siedzieć nawet i 10 lat bez wypaleń, na oledach 20 miesięcy to jest maks i cała matryca do wymiany po promocyjnej cenie 4000-5000zł w serwisie LG.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Brudziszewski napisał:

OLED to najbardziej wadliwa i podatna na wypalenia technologia, zostawia pod tym względem daleko w tyłu Plazmę. Na plazmie można było siedzieć nawet i 10 lat bez wypaleń, na oledach 20 miesięcy to jest maks i cała matryca do wymiany po promocyjnej cenie 4000-5000zł w serwisie LG.

Znajomi maja jeszcze C7 i B7 i do tej pory zero wypaleń? Rozumiem, że to zbieg okoliczności?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj posiadam ten telewizor, to mój pierwszy kontakt z Oledem i mieliście racje że obraz jest fantastyczny. 

Jedyny minus to dosyć ciężki montaż. :D

Czy to normalne że TV się trochę buja?Kiedy np podłączałem kabel HDMI to TV się trochę bujał albo jak dotknę go za górę ekranu to się buja. Sprawdziłem wszystkie śruby i wszystko jest mocno dokręcone i osadzone. To normalne w tym TV? :)

Edytowane przez pattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, pattro napisał:

Od wczoraj posiadam ten telewizor, to mój pierwszy kontakt z Oledem i mieliście racje że obraz jest fantastyczny. 

Jedyny minus to dosyć ciężki montaż. :D

Czy to normalne że TV się trochę buja?Kiedy np podłączałem kabel HDMI to TV się trochę bujał albo jak dotknę go za górę ekranu to się buja. Sprawdziłem wszystkie śruby i wszystko jest mocno dokręcone i osadzone. To normalne w tym TV? :)

 

To normalne. Będą fajne święta :)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, pattro napisał:

Od wczoraj posiadam ten telewizor, to mój pierwszy kontakt z Oledem i mieliście racje że obraz jest fantastyczny. 

Jedyny minus to dosyć ciężki montaż. :D

Czy to normalne że TV się trochę buja?Kiedy np podłączałem kabel HDMI to TV się trochę bujał albo jak dotknę go za górę ekranu to się buja. Sprawdziłem wszystkie śruby i wszystko jest mocno dokręcone i osadzone. To normalne w tym TV? :)

Cienki jest to musi się bujać.

Gratuluję zakupu! Jak się raz zobaczy obraz z OLED, to ciężko ogląda się nawet najlepsze LCD.

Ja się "zakochałem" w tej technologii 3 lata temu i aktualnie mam 2 szt w domu. Używane głownie do tv i czasem gier (do kina jest proj), czyli niezgodnie z tym, co spamują tu niektóre trolle.

Oczywiście żadnych wypaleń ;)

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "szczęśliwy" użytkownik OLED z wypaloną matrycą. Właśnie byłem u sąsiada i nieźle się uśmiałem jak przeklinał że zapłacił 10000zł za takiego bubla.

maxresdefault.jpg

  • Plusik 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Brudziszewski napisał:

Kolejny "szczęśliwy" użytkownik OLED z wypaloną matrycą. Właśnie byłem u sąsiada i nieźle się uśmiałem jak przeklinał że zapłacił 10000zł za takiego bubla.

maxresdefault.jpg

Ale po co ty to tutaj wklejasz? Każdy z tego forum co kupił oleda miał świadomość jak go użytkować, a ja na tym obrazku widzę katowanie programami informacyjnymi.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleja jakieś randomowe zdjęcie z sieci a nikt nie wie co to. Zero autentyczności. Na drugi raz pokaż nam swoją buźkę i dołącz ją do zdjęcia: wtedy Ci uwierzymy. 

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może psychiatra zalecił mu taka terapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Nygus napisał:

Może psychiatra zalecił mu taka terapie?

... coś w tym jest bo normalnego wytłumaczenia zachowania tego gościa nie widzę .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że ten TV (zwłasza u góry) wydaje się być delikatnie odchylony do tyłu, tak jakby leżał na tej nóżce z tyłu? Widać to najbardziej z boku, teraz to przypadkiem zauważyłem. 

Obawiam się że może coś źle, za mocno skręciłem. :D

Edytowane przez pattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...