Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, kamcyk26 napisał:

Na tescie RTINGS modelu serii 6, gdzie pasy byly nadawane przez chyba 40% czasu, pierwsze slady wypalen (pasow) widac po ok 80tyg (20h na dobe) czyli ok 11tys godzin (nie chodzi o wypalenie pasow, tylko  wieksze zuzycie reszty obrazu niz pasow):

 

burn-in-1-week-84-uniformity-b6-magenta-

Ok, ale jakie pasy były nadawane na Rtings? Kolorowe, czy czarne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Bartosz Szumny napisał:

Czarne pasy to wyłączone piksele, ale te włączone cały czas się zużywają bardziej od tych wyłączonych . Po pewnym czasie takiego oglądania na pewno będzie ślad. Tyle, że nikt nie powie czy to będzie po 2000 godzin czy też 20000. 

pana.jpg

Czy to jest jakiś fake czy to prawdziwy fragment instrukcji?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Andykrk napisał:

Czy to jest jakiś fake czy to prawdziwy fragment instrukcji?

Prawdziwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,prosił bym o udostępnienie mi tablic sprawdzających banding na oledzie,aktualne z HDTVPolska nie działają mi na LGC9,dziękuję.

Edytowane przez sebciof11
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sebciof11 napisał:

Witam ,prosił bym o udostępnienie mi tablic sprawdzających banding na oledzie,aktualne z HDTVPolska nie działają mi na LGC9,dziękuję.

Wpisz na yt patterns for oled ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej instrukcji mogli jeszcze napisać, żeby w ogóle tego TV nie włączać. Najlepiej go też zarzucić workiem po kartoflach, bo padające światło słoneczne też mu ponoć szkodzi. 

Wielu pisze, że te wypalenia to mit, ale chyba jednak nie. Kolega ma B7 i teraz tuż przed końcem gwarancji pojawiły się wypalenia od logo stacji. TV ponoć użytkowany normalnie po 3h dziennie

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5% procent i 10 % procent jedno zdjęcie w dzień,drugie w nocy,odawać do sklepu czy zostawić w domu ? 

20200218_201125.jpg

20200219_161750.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj... mi 😉

 

Dobry masz tv, nie szukaj problemu. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2020 o 17:08, Bartosz Szumny napisał:

Czarne pasy to wyłączone piksele, ale te włączone cały czas się zużywają bardziej od tych wyłączonych . Po pewnym czasie takiego oglądania na pewno będzie ślad. Tyle, że nikt nie powie czy to będzie po 2000 godzin czy też 20000. 

pana.jpg

Ten wpis w instrukcji pojawił się dopiero w C9 czy wcześniej też był? Żeby się nie okazało, że za 2 lata LG się wypnie i powie wypaleń nie uznajemy to twoja wina, że włączałeś w ogóle telewizor i miałeś czelność oglądać wiadomości?

Reklamują TV jako idealny dla graczy, a później piszą, że gry powodują nieodwracalne zmiany nie uznawane gwarancyjnie. Bareja...

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji plazmy tez takie rzeczy byly. Jak narazie w polsce lg wymienia wypalone matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, sebciof11 napisał:

Tutaj jeszcze jedno zdjecie 5%.

20200219_171227.jpg

Zobacz jakie cuda miałem ja w kupionym 55C9. Było 7 pionowych pasów na ekranie. Widoczne aż do 20%. Na twoim ten wyraźny pasek po prawej będzie widoczny w wyświetlanej treści na ekranie. Przynajmniej u mnie tak było. Na brzydkim szaro- zgniło zielonym tle filmu widziałem to wyraźnie. Przykład - serial HBO Outsider. Ja swój telewizor oddałem i wyleczyłem się z oleda.  

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Barteekk napisał:

Ten wpis w instrukcji pojawił się dopiero w C9 czy wcześniej też był? Żeby się nie okazało, że za 2 lata LG się wypnie i powie wypaleń nie uznajemy to twoja wina, że włączałeś w ogóle telewizor i miałeś czelność oglądać wiadomości?

Reklamują TV jako idealny dla graczy, a później piszą, że gry powodują nieodwracalne zmiany nie uznawane gwarancyjnie. Bareja...

Ten wpis jest z oleda panasonic GZ950. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli telewizor który nie nadaje się do oglądania telewizji 😂😂😂 powiem szczerze że już zgłupiałem co do wyboru telewizora. C9 był i w sumie dalej jest moim typem. Chyba człowiek był by zdrowszy gdyby po prostu poszedł do marketu, poprosił o radę pana z obsługi i wziął co mu się bardziej podoba jak przeciętny klient.

Edytowane przez Andykrk
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest obraz Michała Anioła, żeby trzymać go w klimatyzowanej gablocie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Andykrk napisał:

Czyli telewizor który nie nadaje się do oglądania telewizji 😂😂😂 powiem szczerze że już zgłupiałem co do wyboru telewizora. C9 był i w sumie dalej jest moim typem. Chyba człowiek był by zdrowszy gdyby po prostu poszedł do marketu, poprosił o radę pana z obsługi i wziął co mu się bardziej podoba jak przeciętny klient.

Oled jest dla świadomego użytkownika, trzeba o niego dbać. TVN24 oglądany codziennie po kilka godzin na pewno odbije się na wypaleniach. Tylko dla czego mamy z tego rezygnować bo coś się wypali ? Dla tego przy tej technologi trzeba być świadomym jej wad, a wtedy na pewno odwdzięczy się ona rewelacyjnym obrazem. Tyle, że zostajemy niewolnikiem telewizora.

Edytowane przez Bartosz Szumny
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bartosz Szumny napisał:

Oled jest dla świadomego użytkownika, trzeba o niego dbać. TVN24 oglądany codziennie po kilka godzin na pewno odbije się na wypaleniach. Tylko dla czego mamy z tego rezygnować bo coś się wypali ? Dla tego przy tej technologi trzeba być świadomym jej wad, a wtedy na pewno odwdzięczy się ona rewelacyjnym obrazem. Tyle, że zostajemy niewolnikiem telewizora.

Dokładnie sam stałem przed wyborem rok temu między LGB8 a innym telewizorami , sprzedawca zaczął tłumaczyć o tym żeby włączać czyszczenie pikseli co kilka godzin i wgl i doszedłem do wniosku , że to nie ma najmniejszego sensu ja mam się stresować czy moge na swoim telewizorze oglądać TVP 3 czy 7 h . Kupiłem tv w technologii Led czasami zasnę przed tv bez stresu o telewizor 

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że od 3 lat używam już drugi TV, głownie do gier i filmów i nic nie wiem o tych celebracjach z dbaniem o ekran OLED

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że ktoś, kto ma świra na punkcie niczym nie skażonej jakości obrazu właściwie nie ma co kupić. 

Topowe LCD cierpią na jakieś bloomy, nierówne podświetlenia itp. Nadzieją były OLEDy, ale wraz z nimi dostaliśmy w bonusie jakieś pionowe pasy. Ehhh... 

Ciekawe też jak wielki jest odsetek TV z widocznym bandingiem. Wielu ludzi nie zwraca uwagi na takie rzeczy - zauważyłem to na przykładzie mojego poprzedniego LCD - przepotężny clouding widoczny nawet w dzień, a nikt z moich znajomych nie zwrócił na to uwagi.

Edytowane przez michal102
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bartosz Szumny napisał:

Ten wpis jest z oleda panasonic GZ950. 

Po co wrzucasz to wątek LG i siejesz panikę? LG póki co jako jedyni nie straszą swoich użytkowników i uwzględniają wypalenia na gwarancji.

Inni producenci od dawna stosują takie zapisy w instrukcji i faktycznie czasami odmawiają na ich podstawie uznania reklamacji. Sony było zdaje się pierwsze z takim zapisem, natomiast poziom mistrzowski osiągnął mój 'ulubiony' Philips, który ma bardzo rozbudowane te sekcje w swoich instrukcjach do OLEDów i zaleca np oglądanie w określonych trybach obrazu, zmniejszanie kontrastu, nie oglądania jasnych kolorów, nie wyświetlania tekstu itp. Groteska. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania (04.71.05) do C9. Testował już ktoś?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie o co chodzi, że jak oglądam materiał 4k, to widzę mroczki, taki Piasek poza postaciami . Czy da się to w jakiś sposób zlikwidować?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapewne ziarno, której nadaje cech filmowości! Na jakim materiale to masz ? Każdym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2020 o 17:01, Donsego napisał:

Hej,

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania (04.71.05) do C9. Testował już ktoś?

To jest oprogramowanie z grudnia 2019....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...