Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Apropo jeszcze TruMotion to zauwazylem ze opcja Czysty zachowuje sie inaczej w trybach Standardowy i ISF Expert (ciemne pomieszczenie). Czy te tryby roznia sie input lagiem?

W ISF podczas obracania kamera na opcji Czysty obiekty takie jak okna/latarnie tak jakby klatkowaly (rozdwajaja sie) a na Standardowy z opcja TM: Czysty uplynniacz juz dziala i nie ma tego problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@esko

Do gier jest tryb gra z wyłączonymi upłynniaczami. Ten TV znany jest z dobrego Input lata, ale w trybie gra. W innym wypadku Lag wzrośnie do ponad 100 ms.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TruGrand - to wiadomo. Jak pisałem nie sprawdza się takie rozwiązanie

@kamcyk26 - według rtings:

 1080p @ 60 Hz Outside Game Mode 100.8 ms

4k @ 60 Hz Outside Game Mode50.6 ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Do swojego C9 mam podpiętą konsolę PS4 Pro, dekoder Ultrabox oraz kino domowe. Przy każdorazowym włączeniu, telewizor automatycznie uruchamia ostatnio wykorzystywane gniazdo HDMI.  Czy jest możliwe wybranie domyślnego gniazda HDMI które będzie włączało się automatycznie po odpaleniu TV? Oczekiwanie aż załączy się konsola, następnie jej wyłączenie i przełączenie się na dekoder jest mocno irytujące.

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Donsego napisał:

Cześć.

Do swojego C9 mam podpiętą konsolę PS4 Pro, dekoder Ultrabox oraz kino domowe. Przy każdorazowym włączeniu, telewizor automatycznie uruchamia ostatnio wykorzystywane gniazdo HDMI.  Czy jest możliwe wybranie domyślnego gniazda HDMI które będzie włączało się automatycznie po odpaleniu TV? Oczekiwanie aż załączy się konsola, następnie jej wyłączenie i przełączenie się na dekoder jest mocno irytujące.

Będę wdzięczny za pomoc.

To jest feler, którego LG lub Sony nie rozwiązało od lat. Jedynym sensownym wyjściem jest wyłączenie HDMI CEC w konsoli PS4 Pro, bo tylko z tą konsolą telewizory LG mają problem. Na Nintendo Switch, które też obsługuje automatyczny start TV nie ma żadnych najmniejszych problemów. 

Opcja startu na wybranym źródle w LG byłaby objawieniem, ale niestety ciągle nie ma...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ps4pro masz wyłączona „sterowanie urządzeniami przez hdmi” ? W ustawieniach system jest coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie mam podobny problem. Nie wiem jak ustawic tv i xboxa zeby przy włączaniu padem właczal sie x i tv, bo narazie jedyne co udalo mi sie ustawic to zeby przy wylanczaniu kasoli wylanczal sie tez tv, help!

mam tez pytanie, czy w serwisie ipla, wykupujac pakiet hbo bede mial dostep do vod czy tylko live tv? wiem ze wedlóg tabeli zgodnosci sa jakies problemy, ale moze cos sie zmienilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś  wie, aplituner denon avr 540BT do niego przez hdmi horizon upc   mam ustawione na pełną kontrolę hdmi , power of tv , podłączony po wejście tv earc  i za każdym raz razem po uruchomienia systemu pilotem dekodera upc , włącza się tv , apmplituer ale on wchodzi w jakiś tryb tvaudio ( nie ma takiego wyjścia -wejścia w aplitunerze ) i za każdym razem muszę na pilocie amplitunera wybierać -cable-sat po pod to wejście jest dekoder upc . Z poprzednim tv sony kdl50w829b działało normalnie .Ustawiłem nawet na sztywno wejście w ampli na cable-sat i tak nic to nie daje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, marcin255 napisał:

Może ktoś  wie, aplituner denon avr 540BT do niego przez hdmi horizon upc   mam ustawione na pełną kontrolę hdmi , power of tv , podłączony po wejście tv earc  i za każdym raz razem po uruchomienia systemu pilotem dekodera upc , włącza się tv , apmplituer ale on wchodzi w jakiś tryb tvaudio ( nie ma takiego wyjścia -wejścia w aplitunerze ) i za każdym razem muszę na pilocie amplitunera wybierać -cable-sat po pod to wejście jest dekoder upc . Z poprzednim tv sony kdl50w829b działało normalnie .Ustawiłem nawet na sztywno wejście w ampli na cable-sat i tak nic to nie daje 

TV Audio to jest to wejście po którym podłączasz aplituner z TV (obsługujące ARC), natomiast co do samego problemu to jest raczej na peewno wina telewizora, mam C9 i amplituner Denona i mam to samo, żeby wybrać dźwięk z innego źródła musze wyłaczyć w ampli HDMI Control, inaczej nawet gdy przełączam źródło w amplitunerze to dźwięku brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dźwięk jest na każdym wejściu tylko to ustawianie na wejście tv audio zamiast cable-sat .To tak jakby ampli chciał przesyłać fonię z tv a nie z dekodera 

Edytowane przez marcin255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już drugi raz aplikacja Netflix zawiesiła mi się tak, że pomogła dopiero jej reinstalacja. Zdarzyło się komuś ??

 

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Jasiek_31 napisał:

TV Audio to jest to wejście po którym podłączasz aplituner z TV (obsługujące ARC), natomiast co do samego problemu to jest raczej na peewno wina telewizora, mam C9 i amplituner Denona i mam to samo, żeby wybrać dźwięk z innego źródła musze wyłaczyć w ampli HDMI Control, inaczej nawet gdy przełączam źródło w amplitunerze to dźwięku brak.

U mnie Denon AVR2500 dziala bezproblemowo z C8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Czy ktoś instalował najnowszą aktualizację? Jakieś negatywne efekty ? Przesiadłem się z samsunga i jestem przewrażliwiony

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 2.01.2020 o 13:40, tommek82 napisał:

Dzięki za info, pytanie tylko czy po odkręceniu klapki jest tam wtyk typowy "ósemka"? LINK

Witam

Czy ktoś wie jaki wtyk od zasilania jest po odkręceniu klapki z tyłu TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już drugi raz aplikacja Netflix zawiesiła mi się tak, że pomogła dopiero jej reinstalacja. Zdarzyło się komuś ??  


Przypuszczam ze to wina aplikacji. Używam przystawki Apple TV 4K i netflix działa na niej na początku bardzo szybko i płynnie, ale po kilku minutach wybierania filmu chodzi już słabo. Apple słynie z szybkości działania aplikacji, ale jak widać netflix jest w stanie zmęczyć i ten system.

P.S.
O co chodzi z ta płynnością obrazu na OLED? Nie mam jeszcze TV OLED tylko poczciwa stara plazmę. Mam taz telefon z OLED i nie widzę nic złego w ruchu obrazu. Nigdy nie używałem uplynniaczy i dla mnie obraza jest naturalny, choć wiadomo ze szarpie np przy filmach jak kamera przesuwa się np lewej na prawo na tle np drapaczy chmur. Tak samo jest w kinie.

Możecie podać jakiś film z Netflix, HBO GO, lub Apple TV+ oraz która min, gdzie jest ta słaba jakość jeżeli chodzi o płynność?

A może cześć społeczeństwa wychowała się na grach komputerowych 60FPS+ i teraz rozczarowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, konrado75 napisał:

U mnie Denon AVR2500 dziala bezproblemowo z C8

A jakie masz urządzenia?
Ja mam OLED C9, AVR6200 do tego odtwarzacz Pioneer 450 i klona OPPO.
Odtwarżacz i klon przez jedno HDMI podpięte do TV a przez drugie (tylko dźwięk) do ampli, apmli podpięte do TV do złącza HDMI z ARC.
I wiem że to jest powód problemów bo HDMI control w obu urządzeniach jest wystawianie telko na HGMI1.
Najciekawsze z tego wszystkiego jest to że gdy miałem TV Panasonica to tych problemów nie było więc zdecydowanie gdzieś telewizor miesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też cały czas ampli ustawia na wejście  z TV  mimo że dekoder UPC mam podpięty przez ARC do złącza cable-sat i wymuszone w ampli wejście cable-sat . 

Edytowane przez marcin255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mały update z mojej strony.
Wczoraj jeszcze raz na spokojnie usiadłem do rozwiązywania problemu podłączeń i przesyłania dźwięku i po części go rozwiązałem.
Wydaje mi się że problem tak naprawdę tkwi w tym że urządzenia które posiadam wspierają rózne standardy HDMI i co z tym związane HDCP.
Na chwilę obecną wygląda to tak, amplituner Denon 6200 z HDMI 2.0 jest podłączony do TV przez złącze z obsługą ARC (TV LG C9 z HDMI 2.1).
Dźwięk z TV do ampli czy to z kanałów telewizyjnych czy też Netflix jest wysyłany przez ARC bez problemu.
Do TV przez HDMI1  mam podpiętego klona OPPO (również HDMI1), HDMI2 z klona jest podłączone do amplitunera, klon ustawiony na niezależne przesyłanie obrazu i dźwięku, HDMI control włączone we wszystkich urządzeniach i spokojnie uzyskuję dźwięk na amplitunerze przełączając go na wejście na który jest podłączony klon.
Otwarzacz Pioneer BDP-450 z custom firmware (HDMI 1.4) również podłączony niezależnie do TV i amplitunera, HDMI control włączone, obraz jest, dźwięku na amplitunerze brak, jedyne co na dzień dzisiejszy pomaga to wyłaczenie HDMI control w amplitunerze i wtedy dźwięk się pojawia.
 

Pozdrawiam.
A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2020 o 09:28, Jasiek_31 napisał:

A jakie masz urządzenia?
Ja mam OLED C9, AVR6200 do tego odtwarzacz Pioneer 450 i klona OPPO.
Odtwarżacz i klon przez jedno HDMI podpięte do TV a przez drugie (tylko dźwięk) do ampli, apmli podpięte do TV do złącza HDMI z ARC.
I wiem że to jest powód problemów bo HDMI control w obu urządzeniach jest wystawianie telko na HGMI1.
Najciekawsze z tego wszystkiego jest to że gdy miałem TV Panasonica to tych problemów nie było więc zdecydowanie gdzieś telewizor miesza.

Ja mam Blueray 4K Samsunga, Amazon Fire Tv, Apple Tv i kablowke, wszystko podpiete pod Denona a Denon do Tv przez HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie soundbar do tego modelu? Lub jak ugryźć te głośniki w systemie wisa? Tak do 1500 zł chciałbym się zmieści, czyli bez fajerwerków, szukam czegoś najlepszego w stosunku cena/jakość. W jednym sklepie jest promocja na zakup w pakiecie z tv i dodają LG SJ4. Dobry ten konkretny soundbar czy jednak coś innego lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2020 o 09:43, marcin255 napisał:

U mnie dźwięk jest na każdym wejściu tylko to ustawianie na wejście tv audio zamiast cable-sat .To tak jakby ampli chciał przesyłać fonię z tv a nie z dekodera 

Gdy wyłączysz ARC w telewizorze to tak samo się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jasiek_31 napisał:

No to mały update z mojej strony.
Wczoraj jeszcze raz na spokojnie usiadłem do rozwiązywania problemu podłączeń i przesyłania dźwięku i po części go rozwiązałem.
Wydaje mi się że problem tak naprawdę tkwi w tym że urządzenia które posiadam wspierają rózne standardy HDMI i co z tym związane HDCP.
Na chwilę obecną wygląda to tak, amplituner Denon 6200 z HDMI 2.0 jest podłączony do TV przez złącze z obsługą ARC (TV LG C9 z HDMI 2.1).
Dźwięk z TV do ampli czy to z kanałów telewizyjnych czy też Netflix jest wysyłany przez ARC bez problemu.
Do TV przez HDMI1  mam podpiętego klona OPPO (również HDMI1), HDMI2 z klona jest podłączone do amplitunera, klon ustawiony na niezależne przesyłanie obrazu i dźwięku, HDMI control włączone we wszystkich urządzeniach i spokojnie uzyskuję dźwięk na amplitunerze przełączając go na wejście na który jest podłączony klon.
Otwarzacz Pioneer BDP-450 z custom firmware (HDMI 1.4) również podłączony niezależnie do TV i amplitunera, HDMI control włączone, obraz jest, dźwięku na amplitunerze brak, jedyne co na dzień dzisiejszy pomaga to wyłaczenie HDMI control w amplitunerze i wtedy dźwięk się pojawia.
 

Pozdrawiam.
A.

A czemu nie podlaczysz beposrednio do Denona, po co pod Tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...