Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi



No i co z tego? Jak masz np ubezpieczenie z dużego marketu to obejmuje ono nawet uszkodzenia mechaniczne. Tak było bynajmniej jakiś czas temu. Jaki problem rozbić ekran niby przypadkiem i zareklamować.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bzdura, wszystko zależy jak zgłosisz jak powiesz, że zbiłeś sam to odrazu nie uznane ubezpieczenie, na mechaniczne jest ale na uszkodzenia przez osoby 3-cie i też trzeba wiedzieć jak zgłaszać.
Nie warto brać tych ubezpieczeń, bo zwyczajnie większość się nie przydaje, a jak się coś zdarzy to wszystkie te siwci obaługuje praktycznie jedna firma i ma mega kiepskie opinie i wiele nie uznań.
W sklepie to sprzedawca nawet Ci doradzi, że pod koniec ubezpieczenia abyś specjalnie uszkodził sprzęt :-) bo dostaniesz nowy, a tu potem klops negatywna odpowiedź i nie masz ani sprzętu, ani kasy za ubezpiecznie a wydaasz o te kilka stów więcej.
Nie martw się takie firmy na tym nie tracą.
Uznają paru osobom i tyle.
  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2019 o 09:25, Rafał Bejszczuk napisał:

Raczej jak wyłączasz telewizor, to nie włączasz go szybciej niż za kilkanaście minut.

A jeśli chodzi o wypalenia obrazu, to nic tak bardzo nie katuje matrycy jak HDR i wysokie podświetlenie OLED w SDR. Ludzie siedzą w jasnych pomieszczeniach i ustawiają podświetlenie na 80-100, bo fajnie obraz wygląda a później zdziwienie jak pojawiają się wypalenia. Lubisz obraz, który świeci się jak psu jajca i nie chcesz wypaleń??. Nie kupuj OLED.

Matrycę katują najbardziej statyczne obrazy niż HDR, HDR jest używany podczas oglądania filmów gdzie statycznych obrazów nie ma. HDR też jest w grach ale gram w takie gry gdzie nie ma stałych elementów. OLED jest specyficzny i trzeba uważać jak go używać aby długo pochodził bez usterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, matys_72 napisał:

Osobiście mam podświetlanie na 70, według mnie  to minimum niżej  nie ma sensu. Rtings sugeruje 100 ... .

100 to chyba w HDR, a nie w zwykłym trybie?

Ja mam starego OLEDa i podświetlenie na 35 jest wystarczające wg mnie (SDR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem na raty wersję 65 calową C9 przesiadka z starego 12-letniego Samsunga HDReady więc po odpaleniu na początek na Youtube dem w 4K z HDRem byłem pod wrażeniem obrazu.

Po kilku dniach korzystania z różnych serwisów Netflix, Prime Video, HBO Go i filmów z dysku USB także w 4K coraz bardziej zauważam problemy z płynnością obrazu na wszystkich wymienionych źródłach obrazu.

Odpaliłem jeszcze raz plansze testowe od hdtv i na planszy DSE tą z piłką i poruszającymi sie prostokątnymi obiektami jest widoczne szarpanie tych obiektów i problem z płynnością.  

Wszystkie upłynniacze wyłączyłem tak jak doczytałem. TruMotion z De-Juddger i De-Blur ustawiłem na 10. Na wszystkich trybach obrazu to samo. 

Zamówiłem już u Maćka kalibrację i czekam tylko na kontakt kiedy. Planowałem kalibrację pod każde źródło obrazu. 

Mam pytanie oszywiście czy profesjonalna kalibracja wyeleminuje te problemy?? 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Od kiedy kalibracja wpływa na płynność obrazu??. 

2. "Wszystkie upłynniacze wyłączyłem tak jak doczytałem. TruMotion z De-Juddger i De-Blur ustawiłem na 10."

Zdecyduj się czy włączyłeś czy wyłączyłeś, bo przeczysz sam sobie....

3. Od kiedy materiały w 24 klatkach są płynne i nie szarpią??.

Edytowane przez Rafał Bejszczuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rafał Bejszczuk napisał:

Od kiedy kalibracja wpływa na płynność obrazu??

Nie wiem dlatego pytam czy to że jest wyraźnie widoczne szarpanie na tej planszy z piłką oznacza że coś jest nie tak z matrycą? czy to jest normalne?Pytam dlatego że męczy się przy tym wzrok a specem nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, maniak84 napisał:

Nie wiem dlatego pytam czy to że jest wyraźnie widoczne szarpanie na tej planszy z piłką oznacza że coś jest nie tak z matrycą? czy to jest normalne?Pytam dlatego że męczy się przy tym wzrok a specem nie jestem.

Włącz jakiś materiał w 60 fps. Wyłącz TruMotion. Jeśli będzie płynnie to znaczy że wszystko jest OK.

Edytowane przez Rafał Bejszczuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rafał Bejszczuk napisał:

Włącz jakiś materiał w 60 fps. Wyłącz TruMotion. Jeśli będzie płynnie to znaczy że wszystko jest OK.

Dzięki zaraz sprawdzę może być video z Youtube z 60 fps? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maniak84 napisał:

Witam zakupiłem na raty wersję 65 calową C9 przesiadka z starego 12-letniego Samsunga HDReady więc po odpaleniu na początek na Youtube dem w 4K z HDRem byłem pod wrażeniem obrazu.

Po kilku dniach korzystania z różnych serwisów Netflix, Prime Video, HBO Go i filmów z dysku USB także w 4K coraz bardziej zauważam problemy z płynnością obrazu na wszystkich wymienionych źródłach obrazu.

Odpaliłem jeszcze raz plansze testowe od hdtv i na planszy DSE tą z piłką i poruszającymi sie prostokątnymi obiektami jest widoczne szarpanie tych obiektów i problem z płynnością.  

Wszystkie upłynniacze wyłączyłem tak jak doczytałem. TruMotion z De-Juddger i De-Blur ustawiłem na 10. Na wszystkich trybach obrazu to samo. 

Zamówiłem już u Maćka kalibrację i czekam tylko na kontakt kiedy. Planowałem kalibrację pod każde źródło obrazu. 

Mam pytanie oszywiście czy profesjonalna kalibracja wyeleminuje te problemy?? 

Sprawdź czy w opcjach przy upłynniaczach masz włączone „Odświeżanie OLED” jeżeli tak to je wyłącz.

Pozdrawiam.
A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o "Oled Motion"  to mam wyłączone.

Odpaliłem demo Peru 8k 60 fps wydaje się że jest ok.

Ale jak odpalam tą planszę z piłką to obraz szarpie przy przesuwaniu sie piłki i nie jest to przez cały czas trwania nagrania tylko gdy piłka czy też ten prostokąt znajdzie się w określonym miejscu matrycy za każdym razem w tym samym miejscu sie to dzieje.

Tak jakby akurat w tym miejscu matrycy coś było nie tak. Na planszach z kolorami jest ok. 

Banding jak na każdym oledzie wiecej czy mniej widoczny. 

Może to jest problem z jednorodnością matrycy tak jak pisał Maciek: ". Rzeczy takie jak pionowe pasy, czy inne geometryczne zniekształcenia zdają się jednak łatwo unikać na statycznym obrazie, w związku z czym przygotowaliśmy animację symulującą ruch kamery np. na piłkarskim boisku. Próbujmy śledzić wzrokiem piłkę, lub krawędź jednego z prostokątów i upewnijmy się, że nie zauważamy plam lub cieni na matrycy.
Źródło: https://hdtvpolska.com/jak-sprawdzic-tv-przed-zakupem-poradnik-najwazniejsze-cechy-oraz-czy-jest-nowy/3/

Sprawdziłem jeszcze raz ten test tylko że na kanale modernwize na Youtube o nazwie (DSE) Dirty Screen Effect test 60 FPS. To jest test z hokeistą i tutaj jest już o wiele lepiej choć wydaje mi się że czasem minimalnie obraz sie rozmywa.

Sam już nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zdenek117 napisał:

100 to chyba w HDR, a nie w zwykłym trybie?

Ja mam starego OLEDa i podświetlenie na 35 jest wystarczające wg mnie (SDR).

Fakt może trochę przesadzam z tym 70 ale 35 to przesada w drugą stronę.

Ogólnie sugestie ustawień podświetlenia na Rtings są podane w zależności od oświetlenia w pomieszczeniu

100 jasne

47  średnie

16 ciemne

 

4 godziny temu, maniak84 napisał:

Jeżeli chodzi o "Oled Motion"  to mam wyłączone.

...Sam już nie wiem co o tym myśleć.

Jeżeli chodzi ci o "True Motion" to akurat włączenie pomaga w tym teście.

Ja bym już za wiele nie myślał,  tylko zaczął oglądać  filmy zamiast testów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, matys_72 napisał:

Fakt może trochę przesadzam z tym 70 ale 35 to przesada w drugą stronę.

 

To zależy od naświetlenia pomieszczenia. Ja mam dobrze nasłonecznione w dzień i oleda poprzedniego jak i nowego z wymiany mam ustawionego na 40 i jasność TV jest wystarczająca w dzień oraz w wieczorem tym bardziej bo nie bije po oczach. Treści w HDR muszą być wyświetlane na 100, bo nie będzie widocznego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lata na 50 i też uważam że jest oki.

Nie pali gał tak bardzo.

Też pomyślę nad tym motion oled mam wyłączone lecz delikatnie widać szarpanie. Głównie oglądam Netflixa 90%. 

Oled LG 65b9.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Juras Juras napisał:

U mnie lata na 50 i też uważam że jest oki.

Nie pali gał tak bardzo.

Też pomyślę nad tym motion oled mam wyłączone lecz delikatnie widać szarpanie. Głównie oglądam Netflixa 90%. 

Oled LG 65b9.

 

motion oled gdzie on się znajduje w ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, novy66 napisał:

motion oled gdzie on się znajduje w ustawieniach?

Obraz - ustawienia trybu obrazu - opcje obrazu - TruMotion na Użytkownik i pod De-Judder i De-Blur masz Oled Motion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś forumowe ustawienia dla
e-Judder i De-Blur po piłkę nożną /film?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Przymierzam się do zakupu LG C9 55 cali. Poczytałem trochę w internetach i mam parę wątpliwości. Na angielskich forach uwagę moja zwrócił problem z płynnością obrazu i miganiem obrazu w trybie gry z konsoli. Mam Xboxa one X i zastanawiam się czy wszystkie gry będą działały bez problemu. Wiem, że TV ma VVR i mój Xbox to obsługuje. Jednak podobno ma to zastosowanie w grach powyżej 40fps. Jak wiadomo duża część gier działa na konsoli w 30fps. Czy ktoś z was ma tego Xboxa razem z tym tv i mógł by się wypowiedzieć?

Druga sprawa to posiadam Nvidia Shield i z niego poprzez kodi oglądam filmy. Zdecydowana większość z nich jest w 23,976fps. Czy nie będzie problemu z płynnością na tym TV? Chodzi mi złoty środek pomiędzy szarpaniem obrazu a efektem teatru.

Trzecia sprawa to jak telewizor radzi sobie w sporcie, konkretnie w piłce nożnej? Obecnie mam Samsunga 55MU7002 i niby ma 120hz matrycę, a ustawienie tego żeby działało bez żadnych przycięć smużenia itp graniczy z cudem dlatego jestem już na tym punkcie wyczulony. 

Pozdrawiam 🙂

Edytowane przez Andykrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was kalibrowal profesjonalnie ten model?

Czy różnica rzeczywiście jest zauważalna i warta tak dużych pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z Was kalibrowal profesjonalnie ten model? Czy różnica rzeczywiście jest zauważalna i warta tak dużych pieniędzy? 

 

Moje zdaniem nie jest warte tej kasy. Chyba, że masz na tyle kasy, że rybka tobie. Mam kalibrowany a oglądam na settingu z internetu.Ustaw TV tak, żeby to to się obraz tobie podobał a nie miernikowi.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Andykrk napisał:

Cześć :)

Przymierzam się do zakupu LG C9 55 cali. Poczytałem trochę w internetach i mam parę wątpliwości. Na angielskich forach uwagę moja zwrócił problem z płynnością obrazu i miganiem obrazu w trybie gry z konsoli. Mam Xboxa one X i zastanawiam się czy wszystkie gry będą działały bez problemu. Wiem, że TV ma VVR i mój Xbox to obsługuje. Jednak podobno ma to zastosowanie w grach powyżej 40fps. Jak wiadomo duża część gier działa na konsoli w 30fps. Czy ktoś z was ma tego Xboxa razem z tym tv i mógł by się wypowiedzieć?

Druga sprawa to posiadam Nvidia Shield i z niego poprzez kodi oglądam filmy. Zdecydowana większość z nich jest w 23,976fps. Czy nie będzie problemu z płynnością na tym TV? Chodzi mi złoty środek pomiędzy szarpaniem obrazu a efektem teatru.

Trzecia sprawa to jak telewizor radzi sobie w sporcie, konkretnie w piłce nożnej? Obecnie mam Samsunga 55MU7002 i niby ma 120hz matrycę, a ustawienie tego żeby działało bez żadnych przycięć smużenia itp graniczy z cudem dlatego jestem już na tym punkcie wyczulony. 

Pozdrawiam 🙂

Kup jakiegoś QLED-a od Samsunga (najlepiej Q80), bo on ma najlepszy upłynniacz przy niskim opóźnieniu. LG C9 nie jest dla ludzi przeczulonych na punkcie płynności obrazu, tylko dla osób którzy chcą mieć najlepszy jakościowo obraz.

Edytowane przez Rafał Bejszczuk
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, TrueGrand napisał:

Macie jakieś forumowe ustawienia dla
e-Judder i De-Blur po piłkę nożną /film?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Ja na sygnale z kablowki UPC uzywam Judder5/Blur 10.

Dla filmow ze zrodel zewnetrznych opcji uzytkownika: Gładki.

 

Natomiast ciekawi mnie czy ktos gdzies czytal o ile zwieksza sie input lag przy korzystaniu z TruMotion i co wazne czy jest identycznie dla kazdej opcji.

Znalazlem ze input lag rosnie do 100ms ale byc moze zalezy to od stopnia TruMotion? I inny jest lag przy ustawieniu 2/0 a inny przy 5/10?

Osobiscie uzywam na PS4Pro ustawienia Judder10/Blur 0 zeby w ruchu cokolwiek widziec (roznica jest ogromna, np. w takim Spider Man). Efekt jest bardzo fajny ale trzeba pogodzic sie ze zwiekszonym input lagiem. Pytanie czy manerwujac tymi ustawieniami mozna ten lag zmniejszyc? Moze @Gmeru i @Maciej Koper mogliby sie wypowiedziec bo to moze byc wazna kwestia dla wielu graczy.

Edytowane przez Esko
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rafał Bejszczuk napisał:

Kup jakiegoś QLED-a od Samsunga (najlepiej Q80), bo on ma najlepszy upłynniacz przy niskim opóźnieniu. LG C9 nie jest dla ludzi przeczulonych na punkcie płynności obrazu, tylko dla osób którzy chcą mieć najlepszy jakościowo obraz.

Qledy mnie nie interesują. Chciał bym OLEDa właśnie ze względu na jakość obrazu. Nie jestem jakimś mega purystą jeśli chodzi o płynność nie mniej wydając 5 tys na telewizor chciał bym żeby oprócz pięknego obrazu działał przyzwoicie. Tzn raz na czas obejrzeć mecz  lub pobrać na konsoli bez jakiś widocznych przycięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...