Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Grafii napisał:

A są TV które maja 2000 nitów? :) Pytanie czy są powyżej 1000?

ZG9 ma powyżej 4000 nit na planszy l20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kalibrowany OLED LG, tryb obrazu był standard. Jak to jest po kalibracji, normalnie mogę wybrać film czy sport, czy ma zostać na tym standard?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zostać tam gdzie był kalibrowany. To chyba oczywiste. Przecież każdy tryb, ma swoje osobne parametry obrazu. Inaczej po co mieliby dawać tyle różnych trybów do wyboru??.

Edytowane przez Rafał Bejszczuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak gram w trybie standard w fife to momentami jakby rozmazywal się obraz fragmentami. Rozumiem, że do gry tylko i wyłącznie tryb gry?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakaś dobra ,tanią i co najważniejsze dobrze współpracującą z naszym C9 Klawiaturę BT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz zostać tam gdzie był kalibrowany. To chyba oczywiste. Przecież każdy tryb, ma swoje osobne parametry obrazu. Inaczej po co mieliby dawać tyle różnych trybów do wyboru??.
Ale to nie są ustawienia "globalne" telewizora? Jeśli chodzi o kalibracje

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu porównanie najnowsze



Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2019 o 11:53, 007marc napisał:

Możecie polecić jakaś dobra ,tanią i co najważniejsze dobrze współpracującą z naszym C9 Klawiaturę BT ?

Ja bym nie kombinował tylko kupił Logitecha... https://hdtvpolska.com/klawiatura-logitech-k400-plus-tv-test-wygodna-i-szybka-obsluga-telewizora/

100 zł i masz problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru ,

zależy mi na małej , prostej , zajmującej jak najmniej miejsca ,

kolega o 2 miesięcy używa jakiejś małej Klawiatury Microsoftu BT i jest b. zadowolony - niestety nie mam z nim kontaktu żeby podał jaki to model !

Klawiatura będzie znając życie sporadycznie używana (w Kompie mam porządnego Mechanika) , co powiesz o tej . wystarczyła by mi byleby dobrze współpracowała z C9  -

https://www.morele.net/klawiatura-mysz-rapoo-multi-mode-8000m-5854315/ 

?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎2019‎-‎12‎-‎17 o 17:14, Grafii napisał:


A są TV które maja 2000 nitów? :) Pytanie czy są powyżej 1000?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Samsung qe82q950r

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.richersounds.com/samsung-qe82q950r.html&prev=search

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca prawda. Jest tylko jeden tv na rynku, który ma tyle nitów i to na materiałach wideo/gry a nie na planszy, to Sony ZG9 o którym wspomniano. Samsung Q950R ma ich średnio 802 w filmach a max 1680 na białej planszy gdy go testowaliśmy... To jest kopia modelu Q90R z dodaną rozdzielczością 8K. A ponieważ oprócz nas, nikt nie robił na świecie pro pomiarów tego tv do sieci (bo nie ma recenzji na rtings) to możecie być tego pewni gdyż zdaję sobie sprawę, że ciężko coś o tym modelu wyszukać w google ;)

image.png

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Gmeru napisał:

Jest tylko jeden tv na rynku, który ma tyle nitów i to na materiałach wideo a nie na planszy, to Sony ZG9. Samsung Q950R ma ich średnio 802 w filmach a max 1680 na białej planszy co już wiele razy pisałem gdy go testowaliśmy...

a jakie jest wytłumaczenie takiej sytuacji?

po co robić tv który na planszy ma super jasny HDR a w realu spada do poziomu oleda.

chodzi o marketing?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, klaus71 napisał:

a jakie jest wytłumaczenie takiej sytuacji?

po co robić tv który na planszy ma super jasny HDR a w realu spada do poziomu oleda.

chodzi o marketing?

Stosunkowo łatwo jest zrobić TV, który na planszy L20 uzyskuje wysoką jaskrawość. Wygaszamy wtedy do zera ponad 3/4 matrycy i kierujemy całą moc w środek ekranu. Przy złożonych scenach jest już dużo ciężej i TV faktycznie musi być dobrze zaprojektowany. Zatem tak jak napisałeś chodzi o marketing. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maciej Koper napisał:

Wygaszamy wtedy do zera ponad 3/4 matrycy i kierujemy całą moc w środek ekranu.

czyli w sumie taki LCD jest dławiony także przez LCDKową wersję ABLa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, arekm napisał:

Nowe firmware: https://www.lg.com/pl/wsparcie/wsparcie-produktowe/lg-OLED65C9PLA

04.71.05

  • Featuring NVIDIA G-Sync Compatible.
  • Apple TV App–Supported Devices.
  • includes Magic Remote update

 

Skąd wziąłeś info o Apple TV? Na stronie LG jest tylko o G-Sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W changelogu dla na polskiej stronie LG piszą tylko o "Featuring NVIDIA G-Sync Compatible." ale jak sobie zrobicie aktualizację to magic remote też się będzie aktualizował. Wniosek - changelog z polskiej strony LG jest niekompletny. To o apple tv jest z forum AVS - najprawdopodobniej chodzi o jakieś niezbędne wsparcie dla nadchodzącej aplikacji "apple tv".

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
 
Mam pytanie odnosnie odtwarzacza multimediow w c9. 
 
Material 4k i formaty avi, mpeg4, wmv odtwarza ok. Problem mam natomiast z dzwiekiem. Powiedzmy ze odtwarzam plik z audio 5.1, tv podlaczony do kina domowego optykiem (chodzi o audio) w tv ustawione ze dzwiek idzie tv+optyk i na kinie domowym mam PCM 2.0 a nie 5.1.
 
Ten sam material odtwarzany przez tuner sat na linuxie i optykiem daje na kino sciezke dzwiekowa w 5.1
 
Jakies podpowiedzi? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, John Forum Usa napisał:
Witam
 
Mam pytanie odnosnie odtwarzacza multimediow w c9. 
 
Material 4k i formaty avi, mpeg4, wmv odtwarza ok. Problem mam natomiast z dzwiekiem. Powiedzmy ze odtwarzam plik z audio 5.1, tv podlaczony do kina domowego optykiem (chodzi o audio) w tv ustawione ze dzwiek idzie tv+optyk i na kinie domowym mam PCM 2.0 a nie 5.1.
 
Ten sam material odtwarzany przez tuner sat na linuxie i optykiem daje na kino sciezke dzwiekowa w 5.1
 
Jakies podpowiedzi? 
 

Ustaw dzwiek tylko na wyjscie optyczne i bedzie 5.1. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki zestawik - Klawiatura + mysz Rapoo MULTI-MODE 8000M ..

.. i wszystko działa bezproblemowo (wyszło mnie ok. 77 zł. ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
C9 w 65 calach zastapił 55w755c który powędrował do teścia (teść mega zadowolony) ale nie o tym...
 

Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne... Poczynając od wyglądu a kończąc na tym co najważniejsze, czyli na obrazie...
Kupiony w promocji z sieci euro za 7999pln... przyjechał zapakowany fabrycznie, miał wszystkie folie (przód,tył)...
 

W sumie chyba na portalu w testach jak i na forum prawie wszystko juz napisano ale po paru dniach użytkowania i czytania jakie to powinny byc ustawienia obrazu nie bardzo sobie radze. A chodzi mi o tryb obrazu TruMotion... po włączeniu materiałów HDR widać szarpanie obrazu no i pomaga ustawienie De-Judder na pozycje min.5 do 7... ale wszędzie czytam ze TruMotion powinien być na off...

Jak to wygląda u was? przy sporcie, materiałach HDR i Dolby Vision? Nie chodzi mi o podawanie ustawien kalibracyjnych bo wiem ze kazdy TV (panel) nie jest taki sam i nalezy przeprowadzic profesjonalna kalibracje indywidualnie ale zanim to zrobie to chcialbym na fabrycznych trybach uzyskac jak najbardziej realny i plynny obraz.



 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...