Home Akcesoria gamingowe Klawiatura Logitech K400 Plus TV | TEST | Wygodna i szybka obsługa telewizora
Klawiatura Logitech K400 Plus TV | TEST | Wygodna i szybka obsługa telewizora

Klawiatura Logitech K400 Plus TV | TEST | Wygodna i szybka obsługa telewizora

15.01K
0

Większość dzisiejszych telewizorów Smart TV poza wyświetlaniem treści w postaci kanałów telewizyjnych czy materiałów ze streamingu oraz źródeł zewnętrznych jest zdolna dostarczyć użytkownikowi wielu innych funkcji, które trzeba obsłużyć za pomocą dostarczonego pilota. Funkcje te są zawarte w systemach operacyjnych, które różnią się w zależności od producenta. Z pomocą okiełznania tego tematu przychodzi firma Logitech, która oferuje na rynku bardzo ciekawą klawiaturę K400 Plus TV, która na różne sposoby integruje się z konkretnym telewizorem w celu poprawienia komfortu jego obsługi.

Obsługa wielu funkcji we współczesnych telewizorach bywa dość uciążliwa a raczej wolna – szczególnie jeżeli chodzi o wpisywanie tekstu. Niektórzy producenci jak np. LG radzą sobie z tym poprzez możliwość sterowania wskaźnikiem na ekranie (pilot z wbudowanym żyroskopem) albo wprowadzają mini klawiaturę QWERTY na odwrocie pilota. Tak postępuje Philips w wyższych modelach swoich telewizorów z Android TV. Jednak u innych jest to już mozolne wpisywanie za pomocą klawiszy strzałek na pilocie fizycznym lub takim wirtualnym, widocznym na ekranie. Biorąc pod uwagę, że obecne przeglądarki internetowe są naprawdę szybkie i funkcjonalne to sposób na ułatwienie sobie zadania w nawigowaniu jest jak najbardziej pożądany. Dobrym przykładem może być też świeżo wypakowany telewizor po zakupie, który wymaga często przebicia się przez sporą ilość okien konfiguracyjnych a gdy mamy np. skomplikowane hasło WiFi to może być to czasochłonne.

Dlatego dobrze, że powstają takie produkty jak testowana dzisiaj klawiatura od Logitech, która jest dedykowana do telewizorów Smart TV. Pomaga ona złagodzić większość problemów związanych z szybkim sterowaniem Smart TV w telewizorach wielu marek. Oczywiście najlepiej by było gdyby taki gadżet był już w zestawie z rozbudowanym smartowo tv jednak póki co nic takiego się nie dzieje i jak już wspominałem tylko Philips oferuje taką opcję w wyższych modelach telewizorów.

Wygląd oraz budowa

Klawiatura Logitech K400 Plus TV test z telewizorem

Logitech K400 Plus TV to bardzo zgrabna i lekka konstrukcja co ma ogromne znaczenie gdy będziemy chcieli trzymać sprzęt na kolanach przed telewizorem. Razem z bateriami waży zaledwie 380 g. Dostępna jest w dwóch kolorach: matowym czarnym lub białym. Wykonanie nie budzi większych zastrzeżeń szczególnie w tej cenie. Wszystko jest zwarte i mimo plastiku wrażenia z użytkowania są bardzo pozytywne. Skok klawiszy jest wyraźny ale nadal na tyle cichy by wieczorem nie było specjalnie słychać, że używamy klawiatury. Osobiście najbardziej preferuję ten typ budowy. Jak widać po powyższym zdjęciu mamy tutaj produkt 2 w 1 czyli oprócz klawiatury QWERTY z prawej strony umieszczono touchpad, który pełni funkcję myszki.

Klawiatura Logitech K400 Plus TV test z telewizorem

Klawiatura zasilana jest dwoma bateriami AA, które zostały zawarte w zestawie. Producent deklaruje żywotność sprzętu aż do 18 miesięcy. W zestawie znajdziemy także odbiornik USB, który jest minimalnych rozmiarów i jeżeli mieliście kiedyś do czynienia z bezprzewodowymi urządzeniami od Logitech to wiecie czego się spodziewać. Zasięg działania jest bardzo duży i wynosi aż 10 metrów (protokół Logitech Unifying 2,4 GHz). W trakcie testów bez problemu udało się odejść od telewizora na 6 – 7 m. Na więcej nie miałem warunków.

Klawiatura Logitech K400 Plus TV test z telewizorem

Przejdźmy do testów użytkowych klawiatury na przykładzie kilku systemów operacyjnych jak webOS, Android czy Tizen.

Nadajnik Logitech K400 Plus TV
Przed włączeniem telewizora należy umieścić nadajnik w porcie USB

(15012)

0 0 głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

3
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x