Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, STELVIO napisał:

Czyli rozumiem że z płyt uhd i ewentualnie torentów 4k z atmosem nie ma problemu?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

sam ogladam pliki bdmv z atmosem 4k hdr i nie mam problemow :) 

a juz niedlugo bedzie w sprzedazy  player 9708 = CLONE pioneer lx500    :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płytami obrazami uhd nie z 4k torrentem mkv będzie problem z atmosem aby rozwiązać ten problem trzeba będzie "poklikać" trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam ogladam pliki bdmv z atmosem 4k hdr i nie mam problemow  
a juz niedlugo bedzie w sprzedazy  player 9708 = CLONE pioneer lx500     
Ale ten pioneer chyba był, czy jest gorszy od oppo?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman jak mi mowi to niby ten Pionier ma lepsza plyte glowna i poddzespoly jak OPPO w skrocie widzial roznice i mowi ze lepiej wypadal Pionieer u niego niz Oppo ale nie wypowiadam sie bo nie wiem.. :)  w Sprzedazy za 4 tygodnie tutaj podsylam zdjecia budowy  waga 8kg 

1e5504f5-7917-48d2-9e0e-8c7803828a71.jpg

9bc4f650-6bf7-4d52-b95f-8340d75cfa6d.jpg

a8cde27d-34b8-4c7c-b7ab-f64459ec6925.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, STELVIO napisał:

Czyli rozumiem że z płyt uhd i ewentualnie torentów 4k z atmosem nie ma problemu?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Dnia ‎21‎.‎07‎.‎2019 o 20:26, misfit napisał:

Pisałem o tym. Problem z mkv i Atmosem/TrueHD ma miejsce gdy wcześniej odpalana była ścieżka dźwiękowa DTS/DTS-HD MA/DTS:X. Aby temu zaradzić wystarczy wybrać ścieżkę Dolby Digital, a następnie przełączyć się na TrueHD/Atmosa. 

Powyżej masz post @misfit, który pisał o tym już kilka razy w wątku o OPPO.

Możesz sobie sam zrobić pliki mkv, możesz od kogoś skopiować lub ściągnąć z torrentów. Jeśli coś ściągasz z torrentów, to raczej są to pliki/struktura BD, a ta sprawa dotyczy plików, niezależnie skąd pochodzą. Raczej jest to niedogodność niż problem, który by uniemożliwiał obejrzenie filmu.

Nie wiem nic i nie znam problemu z płytami, OPPO i atmosem. No ale nigdy nie mówiłem, że wiem wszystko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to są remuxy mkv żeby nie ściągać niepotrzebnych śmieci które są w strukturze BD więc właśnie jak już ktoś ściąga to ściąga mkv bo jest to wiodący kontener\format obecnie. Owszem niedogodność bardzo głupia takich problemów nie ma 1 lepszy tv box za 100-200zł dlatego uważam że to lekko chore.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remuxy są po to żeby ściągnąć jeden plik. Ja osobiście wolę sam decydować o tym co mi jest potrzebne a co nie. Dla mnie im plik jest bliższy orginałowi, nawet jeśli jest cała śmieci, tym jest wartościowszy, i to tyle. Ale to już nie na temat.

Nikt nikogo nie zmusz do kupowania jakiegoś konkretnego rozwiązania, kupujesz używasz tego co chcesz, jeśli jest to tv box za 100zl to super.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, predipall2015 napisał:

Roman jak mi mowi to niby ten Pionier ma lepsza plyte glowna i poddzespoly jak OPPO w skrocie widzial roznice i mowi ze lepiej wypadal Pionieer u niego niz Oppo ale nie wypowiadam sie bo nie wiem.. :)  w Sprzedazy za 4 tygodnie tutaj podsylam zdjecia budowy  waga 8kg

1. Odtwarza płyty ?

2. Działają zewn. napisy do płyt na pendrivach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Adam60 napisał:

1. Odtwarza płyty ?

2. Działają zewn. napisy do płyt na pendrivach ?

nie ten odtwarzacz nie bedzie posiadal napedu optycznego .

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Odtwarza płyty ?
2. Działają zewn. napisy do płyt na pendrivach ?
Napisy pewnie też nie będą dzialać. Ty chyba testowałeś ogólnie pioniera. Czy się mylę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Napisy pewnie też nie będą dzialać. Ty chyba testowałeś ogólnie pioniera. Czy się mylę.

Z UHD testowałem SONY, Samsunga i obecnego Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze nie było o tym do tej pory żadnej informacji, tak jakby troszkę off-topic, ale może warto się zastanowić...

Właśnie bawiłem się troszkę LG C8, i okazało się, ze czyta bezpośrednio bez dodatkowej pomocy pliki mkv i napisy zewnętrzne po sieci z NASa. Nie trzeba OPPO, tv boxa ani żadnego dodatkowego sprzętu. Czyta nawet po sieci z NASA strukturę płyty BD UHD 4K...

???? Wyglada na to, ze użytkownicy LG, prawdopodobnie nie musza używać dodatkowego sprzętu do odtwarzania filmów z plików, a w zasadnie, może potrzebuje go niewiele.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z UHD testowałem SONY, Samsunga i obecnego Panasonica.
A to mi się pomyliło. Sorki. Ale ktoś wcześniej sprzedawał bo nie był zadowolony.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Wydaje mi się, ze nie było o tym do tej pory żadnej informacji, tak jakby troszkę off-topic, ale może warto się zastanowić...
Właśnie bawiłem się troszkę LG C8, i okazało się, ze czyta bezpośrednio bez dodatkowej pomocy pliki mkv i napisy zewnętrzne po sieci z NASa. Nie trzeba OPPO, tv boxa ani żadnego dodatkowego sprzętu. Czyta nawet po sieci z NASA strukturę płyty BD UHD 4K...
???? Wyglada na to, ze użytkownicy LG, prawdopodobnie nie musza używać dodatkowego sprzętu do odtwarzania filmów z plików, a w zasadnie, może potrzebuje go niewiele.
Ja mam b7 i po podłączeniu dysku zewnętrznego widzi filmy ale plików z napisami nie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, STELVIO napisał:

A to mi się pomyliło. Sorki. Ale ktoś wcześniej sprzedawał bo nie był zadowolony.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ja mam b7 i po podłączeniu dysku zewnętrznego widzi filmy ale plików z napisami nie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Ja sprawdzałem przez sieć z NASa, w przypadku tv to jest dość zaskakujące... można wybrać napisy zewnętrzne lub wewnętrzne, zmienić kolor, położenie, kodowanie, synchronizację... i to wszystko bezpośrednio w tv.

Pliki z napisami jako pliki nie są widoczne, włączam film i wybieram napisy zewnętrzne, i wyświetlają się pl napisy z zewnetrznego pliku z katalogu z filmem z serwera, przez sieć.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Nygus napisał:

Ja sprawdzałem przez sieć z NASa, w przypadku tv to jest dość zaskakujące... można wybrać napisy zewnętrzne lub wewnętrzne, zmienić kolor, położenie, kodowanie, synchronizację... i to wszystko bezpośrednio w tv.

Tylko jedyne czego nie będzie to dźwięk bezstratny  TrueHD ,Atmos czy DTS MA,DTS X. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam LG, ale wydaje mi się, że jak chodzi o pliki to podstawianie odpowiednich napisów to jedna z podstawowych funkcjonalności od czasu istnienia pierwszych Tv boxów. To powinny umieć telewizory, playery i wszystko co czyta pliki. Oczywiście bywały problemy z polskimi znakami czy formatem txt/sub, teraz struktury dysków, ale do plików to było zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adam60 napisał:

Nie mam LG, ale wydaje mi się, że jak chodzi o pliki to podstawianie odpowiednich napisów to jedna z podstawowych funkcjonalności od czasu istnienia pierwszych Tv boxów. To powinny umieć telewizory, playery i wszystko co czyta pliki. Oczywiście bywały problemy z polskimi znakami czy formatem txt/sub, teraz struktury dysków, ale do plików to było zawsze...

No właśnie, tylko tak ci się wydaje. Androidowe tv czytają po sieci chyba tylko po DLNA, a po DLNA nie wczytują napisów z zewnętrznych plików, nie bezpośrednio, zawsze można zainstalować KODI i działa, jednak wtedy to nie jest 4K, tylko w najlepszym wypadku FHD. Film i zewnętrzne napisy to tylko bezpośrednio z podpiętego dysku lub pena. Pewnie w samsungu tez tak to działa. To nic szczególnego. Standard. Jednak możliwość czytania napisów po sieci np z komputera, który udostępnia pliki, to już tylko tv boxy lub OPPO/cxuhd. A teraz wyglada na to ze tv LG tez to oferują bezpośrednio.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę teraz w 100% na torrentach. Mam dostęp do multum filmów i z tego korzystam. Faktycznie miałem taką sytuację że był dostęp do napisów zewn wewn plus to co piszesz. Kolor synchronizacja. Ale to mam nie zawsze. Jak ściągnę film typowo English to często podstawiają napisy srt. I jeśli w tym momencie podłącze to przez laptopa do ampli kina to nie ma problemu. Włączam film podstawiam plik srt i już. Ale bez laptopa czyli dysk do tv to tv nie widzi w bibliotece dysku tego pliku srt. Nie mam jak go załadować. I film włącza się bez napisów. Może jeszcze czegoś nie dojrzałem/nie sprawdziłem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, STELVIO napisał:

Ja siedzę teraz w 100% na torrentach. Mam dostęp do multum filmów i z tego korzystam. Faktycznie miałem taką sytuację że był dostęp do napisów zewn wewn plus to co piszesz. Kolor synchronizacja. Ale to mam nie zawsze. Jak ściągnę film typowo English to często podstawiają napisy srt. I jeśli w tym momencie podłącze to przez laptopa do ampli kina to nie ma problemu. Włączam film podstawiam plik srt i już. Ale bez laptopa czyli dysk do tv to tv nie widzi w bibliotece dysku tego pliku srt. Nie mam jak go załadować. I film włącza się bez napisów. Może jeszcze czegoś nie dojrzałem/nie sprawdziłem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Do filmów używam OPPO, płyty i tez czasami pliki tyle ze z NASa. Tv używam jako monitor, i tak z ciekawością sprawdziłem kilka filmów z NASa i się okazało ze to działa, tak mkv jak i struktura DB. To mnie zaskoczyło.

Za dużo roboty z przegrywaniem filmów na dysk lub pendriva. Dysk sieciowy jest wygodniejszy.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do filmów używam OPPO, płyty i tez czasami pliki tyle ze z NASa. Tv używam jako monitor, i tak z ciekawością sprawdziłem kilka filmów z NASa i się okazało ze to działa, tak mkv jak i struktura DB. To mnie zaskoczyło.
Widocznie C8 lepsze od B7.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, STELVIO napisał:

Widocznie C8 lepsze od B7. emoji57.png

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli ci działa z laptopa to znaczy, ze to jest to samo. To kwestia systemu, oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ci działa z laptopa to znaczy, ze to jest to samo. To kwestia systemu, oprogramowania.
Pewnie masz rację. Ale ja jestem cienki w te klocki. Ja nie znam 3/4 nazw i skrótów o których piszecie. Więc prędko do tego nie dojdę. Dla mnie to powinno być : podłączyć i działa.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, STELVIO napisał:

Pewnie masz rację. Ale ja jestem cienki w te klocki. Ja nie znam 3/4 nazw i skrótów o których piszecie. Więc prędko do tego nie dojdę. Dla mnie to powinno być : podłączyć i działa.emoji16.png

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Tak to tylko w reklamach :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi tv czytał te napisy srt to bym nie szukał żadnego playera.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, STELVIO napisał:

Gdyby mi tv czytał te napisy srt to bym nie szukał żadnego playera.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Może warto to dokładniej sprawdzic i się naumiec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...