Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Czy klony Oppo są awaryjne? Czy komuś się zepsuł?

Mam takie dwa klony, dość często używam i zastanawiam się kiedy odmówią posłuszeństwa, bo jakiegoś serwisu to chyba nie ma, nieprawdaż?

Pytam bo to moje dwa ulubione playery,  mam też E-great A5, który właśnie uległ awarii, nie może wczytać softu, wczytuje godzinami,

najprawdopodobniej pójdzie na śmietnik, chyba że jest jakaś możliwość wczytania całego softu od nowa do niego. Ktoś coś pomoże?

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie takie dwa elementy które wpłyną pozytywnie na żywotność to poprawienie chłodzenia i zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marisha napisał:

Mam takie dwa klony, dość często używam i zastanawiam się kiedy odmówią posłuszeństwa, bo jakiegoś serwisu to chyba nie ma, nieprawdaż?

Kupić rezerwowy, póki w ogóle są gdzieś na aukcjach. A tak naprawdę, to nie ma się co tam zepsuć poza zasilaniem. Wiadomo, że jakieś kondensatory mogą popuchnąć, ale to za kilkanaście lat...

Na serwis to raczej bym nie liczył - ostatnio w Warszawie próbowałem naprawić elektronikę do subwoofera i niestety wszyscy (nieliczni) polegli. Poluję teraz na jakieś używane części w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marisha napisał:

mam też E-great A5, który właśnie uległ awarii, nie może wczytać softu, wczytuje godzinami,

W razie czego sprzedaje swój, zachowany w świetnym stanie, z kompletem gratów i pudelkiem

https://www.olx.pl/d/oferta/egreat-a5-odtwarzacz-multimedialny-4k-60hz-hdr10-10bit-z-android-CID99-IDXXJyC.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2023 o 15:41, JUR08 napisał:

Witam wszystkich.

Kupiłem Chinoppo 9201 i podłaczylem do routera kablem. Mam laptopa na win10 do którego podłaczone są dyski 5gb i 2gb i są one udostepniane w sieci. I tu zaczynają się schody, bo Chinoppo widzi tego laptopa jako urządzenie do strumieniowego przesyłania obrazów filmów i zdjęć. Odtwarza mi wszystkie filmy z tych dysków ale tylko wtedy jak dodam katalogi do biblioteki wideo i jest w tym pewien szkopół. Otóż jezeli odtwarzam film czy to MKV czy M2TS z portu USB Chinoppo i zamieszczę w katalogu z filmem napisy SRT o takiej samej nazwie jak film, to odtwarzacz je bez problemu doda do filmu jako jedną z kolejnych pozycji napisów do wyboru. Natomiast jeżeli odtwarzam film z dysku sieciowego to Chinoppo strumieniuje film z tego dysku ignorując zamieszczony tam plik z napisami SRT.  Nie jestem w stanie rozwiązać tego problemu. Można ominąć problem wmuxowując napisy do każdego filmu, ale mam ich kilkaset i trwałoby to mnóstwo czasu, a chciałem zrezygnować wreszcie z przepinania dysku zewnętrznego z laptopa do komputera  za każdym razem jak chcę oglądnąć film.

Czy jest jakaś możliwość skonfigurować Chinoppo tak żeby dyski sieciowe traktowało jako dyski w innej lokalizacji i odtwarzało z nich zawartość tak jak z portu USB, a nie jak z urządzenia do strumieniowania?

Pozdrawiam 

Korzystaj z SMB lub NFS. Czyta bez problemu napisy po sieci. Uruchom serwisy SMB i NFS na dysku sieciowym i daj dostep do nich (dla NFS po adresie IP, dla SMB po user i password) swoim OPPO.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Marisha napisał:

Czy klony Oppo są awaryjne? Czy komuś się zepsuł?

Mam takie dwa klony, dość często używam i zastanawiam się kiedy odmówią posłuszeństwa, bo jakiegoś serwisu to chyba nie ma, nieprawdaż?

Pytam bo to moje dwa ulubione playery,  mam też E-great A5, który właśnie uległ awarii, nie może wczytać softu, wczytuje godzinami,

najprawdopodobniej pójdzie na śmietnik, chyba że jest jakaś możliwość wczytania całego softu od nowa do niego. Ktoś coś pomoże?

 

 

 

 

 

OPPO mam od daty premiery. M9702 pewnie z 6 lat. Do niego dokupiłem nawet oryginalny pilot do OPPO, za ponad trzy stówy, bo mnie wkur...a obsługa ... w sypialni inaczej i w salonie inaczej.

 

EDIT: ooo ... widze że 350 zł za nówkę to nie było drogo: https://www.ebay.com/itm/394995798905?norover=1&mkevt=1&mkrid=711-169407-669907-5&mkcid=2&itemid=394995798905&targetid=293946777986&device=c&mktype=pla&googleloc=9061072&poi=&campaignid=20533610332&mkgroupid=158473768732&rlsatarget=pla-293946777986&abcId=&merchantid=119648210&gclid=CjwKCAiAkp6tBhB5EiwANTCx1Ljizghdr_4KryWSe5c8NMdKOn7cyFveVlCxBuqiJ4-Lbr9Igtiz1hoCzBkQAvD_BwE

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pmcomp napisał:

widze że 350 zł za nówkę to nie było drogo

Sprzęt Oppo to był tani kilkanaście lat temu, potem zdrożał mocno, a gdy przestali produkować, to drożeje dalej :)

Widzę, że i klony poleciały w ślady oryginałów - w Niemczech cena oscyluje ok 2,5  kzł na podstawowy model!

No cóż, sprzęt zacny, kultowy i nie ma konkurencji. Musi kosztować.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwijają biznes praktycznie nich ich już nie kupuje i mało komu wysyłają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2024 o 14:26, pmcomp napisał:

OPPO mam od daty premiery. M9702 pewnie z 6 lat. Do niego dokupiłem nawet oryginalny pilot do OPPO, za ponad trzy stówy, bo mnie wkur...a obsługa ... w sypialni inaczej i w salonie inaczej.

Ja mam M9201 - 2szt (muszę w tym roku dokupić sztukę lub dwie, później może ich nie być) z zasilaczem liniowym KECES, obraz i dźwięk super.

Egreat A5 to dobry box na telewizor, na projektorze słabo jest.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Marisha napisał:

Ja mam M9201 - 2szt (muszę w tym roku dokupić sztukę lub dwie, później może ich nie być) z zasilaczem liniowym KECES, obraz i dźwięk super.

Ciekawa opcja - jak byś opisał różnicę przy zastosowaniu tego zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Marisha napisał:

Ja mam M9201 - 2szt (muszę w tym roku dokupić sztukę lub dwie, później może ich nie być) z zasilaczem liniowym KECES, obraz i dźwięk super.

 

 

 

Chińczyk już chyba nie sprzedaje, brak z nim kontaktu i robi zwroty za niewysłane zamówienia

 

W tych wyższych klonach zasilacze były już liniowe wstawione, ja osobiście nie widziałem ani nie słyszałem żadnej różnicy, zasilacz liniowy jest na pewno lepszy od impulsowego.

Edytowane przez ketyso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
51 minut temu, Barnaba napisał:

Ciekawa opcja - jak byś opisał różnicę przy zastosowaniu tego zasilacza?

Obraz wydaje się taki sam, różnicy jakoś nie zauważyłam, (stary telewizor plazmowy ZT60), chociaż nie wpatrywałem się bardzo, ale dźwięk zmienił się sporo na plus, słychać wyraźnie, że zasilacz liniowy jest lepszy.

Na projektorze obrazu nie porównywałem.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Marisha
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba bede skladal zamowienie raz kolejny od Ronq (http://www.bd-mod.com/) ostatnio z nim rozmawialem mowil ze na stronie ma M9203 za cene 699eu ale sprzedaje je juz za 330eu.

Tylko tutaj jeszcze chyba oplaty dojda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2024 o 14:49, predipall2015 napisał:

Ja chyba bede skladal zamowienie raz kolejny od Ronq (http://www.bd-mod.com/) ostatnio z nim rozmawialem mowil ze na stronie ma M9203 za cene 699eu ale sprzedaje je juz za 330eu.

Tylko tutaj jeszcze chyba oplaty dojda

Ta stronka na pierwszy rzut oka nie budzi zaufania zwłaszcza bez poprawnego certyfikatu ssl ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie bułki z piekarni. Szemrane sprzęty kupuje się od szemranych Chińczyków :)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno można też od jeszcze bardziej szemranych Hiszpanów? 

Ale tu bym się bał bardziej niż u żółtych braci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zainteresowany to mam do sprzedania najnowszy M9205C z napędem optycznym

 

Obrazek.jpeg

Obrazek 1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ketyso napisał:

Jak ktoś zainteresowany to mam do sprzedania najnowszy M9205C z napędem optycznym

 

Obrazek.jpeg

Obrazek 1.jpeg

Więcej info na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasady sprzedaży na forum wymagają podania ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka lat temu klona Oppo. Poprzednika M9201. Super sprzęt do filmów BD, ale nie do końca.

Dwóch rzeczy nie mogłem zdzierżyć: marnego wyboru koloru napisów (niepotrzebne wszystkie kolory tęczy 🤮praktycznie nie do używania) oraz brak obsługi kontenera mkv z DV.

Zmieniłem go na Zidoo Z9X i mimo że ma też swoje wady, to posiada duży wybór czcionek oraz odcieni szarości w napisach. Co jest za[beeep]...ą sprawą jeśli chodzi o filmy z HDR, bo białe napisy za bardzo po oczach świecą.

Dodatkowo w filmach BD oprócz położenia wysokości wbudowanych napisów, można także zmieniać ich... jasność! Nawet odtwarzacze Dune tego nie mają do dziś. Super sprawa, gdy ktoś ogląda filmy z napisami 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ketyso napisał:

Jak ktoś zainteresowany to mam do sprzedania najnowszy M9205C z napędem optycznym

 

Obrazek.jpeg

Obrazek 1.jpeg

Możesz dodać jakieś zdjęcia z dołu i z boków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...