Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ketyso napisał:

Obrazek 2.jpeg

Obrazek.jpeg

Obrazek 4.jpeg

Dziękuję, pilot taki jak od M9201 który mam.
A jakieś zdjęcie spodu?
Czy to coś ma jakieś nóżki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydki jak noc bez gwiazd ten M9205C, patrząc na to że CXUHD idzie kupić za 3000-3500 a 203 za 4000-4500 to żeby kupować klona to prawdę trzeba być zdesperowanym i nie mieć co z pieniędzmi robić.

31 minut temu, elCamillo napisał:

Zmieniłem go na Zidoo Z9X

Obecnie najlepszy tandem jaki można zrobić to kupić właśnie wspomniane Zidoo lub Dune do tego Panasonic UB820, za całość wyjdzie nam ~ 2900zł za sprzęt wprost z piekarni nowy od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, prodarek napisał:

Brzydki jak noc bez gwiazd ten M9205C, patrząc na to że CXUHD idzie kupić za 3000-3500 a 203 za 4000-4500 to żeby kupować klona to prawdę trzeba być zdesperowanym i nie mieć co z pieniędzmi robić.

Obecnie najlepszy tandem jaki można zrobić to kupić właśnie wspomniane Zidoo lub Dune do tego Panasonic UB820, za całość wyjdzie nam ~ 2900zł za sprzęt wprost z piekarni nowy od ręki.

Przecież nic nie stoi żebyś właśnie tak zrobił 😀

26 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Dziękuję, pilot taki jak od M9201 który mam.
A jakieś zdjęcie spodu?
Czy to coś ma jakieś nóżki?

Tak ma nóżki 😀

IMG_2253.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, prodarek napisał:

Brzydki jak noc bez gwiazd ten M9205C

Dla mnie akurat bardzo ładny :) No ale skoro noc bez gwiazd jest dla ciebie brzydka, to w sumie ... masz rację :)

Wracając do meritum, to mam pytanko, co to za napęd tam siedzi? To chyba potencjalnie jedyny i główny awaryjny element. Można się jakoś zabezpieczyć na przyszłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, prodarek napisał:

Obecnie najlepszy tandem jaki można zrobić to kupić właśnie wspomniane Zidoo lub Dune do tego Panasonic UB820, za całość wyjdzie nam ~ 2900zł za sprzęt wprost z piekarni nowy od ręki.

Tak się składa, że właśnie mam DP-UB820 i zidoo z9x pro i generalnie spełnia to moje założenia;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciężko mi powiedzieć co to za napęd tam siedzi, nie rozkręcałem obudowy, ale sprobuje się dowiedzieć. Pewnie jakiś slim UHD 

 

2 minuty temu, kenczorf napisał:

Tak się składa, że właśnie mam DP-UB820 i zidoo z9x pro i generalnie spełnia to moje założenia;) 

No i super, ja tutaj nikogo nie namawiam do zakupu M9205C 😀

13 minut temu, Barnaba napisał:

Dla mnie akurat bardzo ładny :) No ale skoro noc bez gwiazd jest dla ciebie brzydka, to w sumie ... masz rację :)

Dla mnie też, bez zbędnych dodatków, bajerów i świecidełek 😀 Ale są gusta i guściki 😀

Edytowane przez ketyso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tu nie chodzi o tylko wygląd tu chodzi o cenę która jest kuriozalna w porównaniu do jakości i wyglądu.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wcześniej pisałeś jednak o urodzie ;)

Nie znam ceny, ale zakładam, że jest dość wysoka, jak to niestety charakterystyczne dla "okolic" Oppo.

Są amatorzy, którym to odpowiada, a pisanie, że jakiś tam zestaw taniej załatwia sprawę, jest z serii wywodów, że oplem dojedziesz dalej niż mercedesem i też pięć osób z walizkami wejdzie.

Zakładam, że nie jest gorszej jakości niż model niższy - 9203, który jest bardzo solidnie zbudowanym, ciężkim "klockiem" AV.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie nie pisałem tylko o urodzie pisałem o wielu aspektach. I nie trafiłeś z wym wywodem bo po pierwsze zaproponowałem lepsze rozwiązanie jeśli chodzi panasonic, dwa zaoferowałem również zakup cxuhd lub po prostu oppo zamiast astronomicznie chorego klona. Więc takie z [beeep]y twoje porównanie opla do mercedesa.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, prodarek napisał:

zaproponowałem lepsze rozwiązanie jeśli chodzi panasonic

chyba żartujesz? jeśli tak, to jednak popraw warsztat, bo jest z pupy ;)

sprzedający chyba się cieszy, bo mu podbijamy ofertę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, prodarek napisał:

Nie nie pisałem tylko o urodzie pisałem o wielu aspektach. I nie trafiłeś z wym wywodem bo po pierwsze zaproponowałem lepsze rozwiązanie jeśli chodzi panasonic, dwa zaoferowałem również zakup cxuhd lub po prostu oppo zamiast astronomicznie chorego klona. Więc takie z [beeep]y twoje porównanie opla do mercedesa.

A jaka jest wg Ciebie ta astronomicznie chora cena? 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak się żyje z klapkami na oczach to faktycznie na klonie oppo świat się kończy i wiedza.

Jaka cena jest astronomiczna? Chociaż by ta z olx czy www.kleinanzeigen.de.

 

Edytowane przez prodarek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kenczorf napisał:

Tak się składa, że właśnie mam DP-UB820 i zidoo z9x pro i generalnie spełnia to moje założenia;) 

Ten Zidoo nie ma wyjscia HDMI audio. To bardzo powazna wada niestety. Usunieta w nowszym ale duzo drozszym modelu 2600.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ketyso napisał:

A jaka jest wg Ciebie ta astronomicznie chora cena? 😀

Gdybys ja podal to byslmy sie dowiedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli całkiem do przyjęcia ta cena, jak na zmodyfikowane Oppo 203

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło oppo to nawet pilota nie leżało  🤣  To jest okazja roku te 3500zł! w szczególności gdy oppo 203 kupimy za 4000-4500zł sprzęt która trzyma ceną i w razie nawet awarii wspomnianego napędu kupimy go. Ten klon powinien kosztować MAX 2500zł dlaczego? 500zł za obudowę, zasilacz i 500zł za napęd w stosunku do klona bez napędu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, prodarek napisał:

Koło oppo to nawet pilota nie leżało  🤣  To jest okazja roku te 3500zł! w szczególności gdy oppo 203 kupimy za 4000-4500zł sprzęt która trzyma ceną i w razie nawet awarii wspomnianego napędu kupimy go. Ten klon powinien kosztować MAX 2500zł dlaczego? 500zł za obudowę, zasilacz i 500zł za napęd w stosunku do klona bez napędu.

W czym problem? 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega prodarek musi mieć jakiś zły dzień albo jakiś inny problem ... egzystencjalny? może nie jest zadowolony ze swojego setupu i wylewa tu żale... kto wie?...

Dla mnie ta cena jest okazyjna - niższa za nowy sprzęt niż za używany oryginał. Może to tzw "chińczyk" (ale iPhone też) ale bardzo solidnie wykonany, gotowy do użytku (nic nie trzeba przerabiać).

Teoretycznie problemem może być brak serwisu, ale chyba i oryginał nie ma tu czym się pochwalić. Tak czy siak, przy obu wariantach, trzeba będzie (oby nigdy) szukać części na różnych aukcjach.

Sprzęt jest niszowy i dla zdecydowanych nabywców.

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlaczego to niby coś ze mnie nie tak? opisałem co jest lepsze moim zdaniem i tyle, ty pociągnąłeś temat więc smród się niesie dalej. Serwis Oppo masz w Niemczech a moduły laserowe masz dostępne na lewo i prawo od ebay po aliexpress SONY 481AAA. Kończę wszystko co miałem w temacie tego nowego klona do powiedzenia powiedziałem  :)

 

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Barnaba napisał:

Wracając do meritum, to mam pytanko, co to za napęd tam siedzi?

sony 481AAA  potwierdzone 😀

I ważna sprawa, płyta główna PCB jest taka jak w 205 😀 bez wyjść analogowych audio 🥵

inna niż w m9203 😀

zasilacz liniowy toroidalny

Edytowane przez ketyso
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

M9205:

m9205.jpg

 

images?q=tbn:ANd9GcT2lRulraOW78J8whCUlEU

c42f98b940eda89dfeb2c60d2ef5

 

Płyta w M9205 jest "zubożona":

 

image.thumb.png.7b2fe64c0ec25b8f978c64a56181dcb7.png

 

Nie ma obsadzonych portów IR. 

 

 

image.png

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest PCB od m9203

IMG_0669.jpeg

Godzinę temu, pmcomp napisał:

M9205:

m9205.jpg

 

images?q=tbn:ANd9GcT2lRulraOW78J8whCUlEU

c42f98b940eda89dfeb2c60d2ef5

 

Płyta w M9205 jest "zubożona":

 

image.thumb.png.7b2fe64c0ec25b8f978c64a56181dcb7.png

 

Nie ma obsadzonych portów IR. 

 

 

image.png

Ta jest od m9205 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna z tych fotek nie jest od dziś oferowanego modelu - na zdjęciach są płyty bez wlutowanych złączy do napędu optycznego.

Ale, przy okazji, pmcomp ma rację - brak w klonach tylnego portu IR, co ma pewne poważne reperkusje: można go włączyć w menu, ale wtedy przestaje działać sterowanie z przodu, a innego nie ma. Wychodzi największa wada klona, czyli brak obsługi z panelu przedniego. Oczywiście i na to jest sposób, ale tylko dla wtajemniczonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież o porównaniu takiej płyty do płyty z OPPO 205 pisałem !?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...