Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

polecam mój post: jak z komputera zdalnie kopiować pliki z napisami na pendriva w oppo i klonie:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eksperymentowaliście z emby na chinoppo?

Emby server zainstalowany na NAS, albo na PC, klient na TV/komórce/tablecie. Skrypt na serwerze, który po wybraniu danego filmu z aplikacji włącza go na Oppo.

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Teraz jest możliwość zainstalowania xnoppo jako kontener. Jest dostępna paczka na Docker. https://hub.docker.com/r/jandrop/xnoppo

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moim chinoppo, nie ma sygnału, przestał reagować na pilota, odłączenie od zasilania nic nie daje, na stałe świeci się czerwona dioda, użytkowałem go bezproblemowo przez 2 lata, miał ktoś taki problem?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ansmola napisał:

Witam

Mam problem z moim chinoppo, nie ma sygnału, przestał reagować na pilota, odłączenie od zasilania nic nie daje, na stałe świeci się czerwona dioda, użytkowałem go bezproblemowo przez 2 lata, miał ktoś taki problem?

 

 

 

W takich sprawach pierwsze co trzeba zrobić to zmienić zasilacz bo to jest na 99% to ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ansmola napisał:

Dziękuję bardzo za radę, jeśli mogę podpytać, gdzie można nabyć odpowiedni zasilacz?

Odpowiedni .... wszędzie .. choćby i na Alle..drogo

Parametry przecież znasz - są na zasilaczu ... kup markowy to długo pożyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim kupisz nowy, sprawdź miernikiem stary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem swoje go klona to taki miałem zasilacz :

Na Alle..drogo jest chyba odpowiednik  nr aukcji 11198662988 .. jak masz Smart bierz dwa , jak będzie działać jednego oddajesz jak nie to oba :)

 

m9702-power-supply-jpg.1361538

Edytowane przez Eleonor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zasilacz nie pomógł, nadal urządzenie nie działa, dioda się pali, dyski podpięte pod USB pracują, natomiast brak jakiegokolwiek obrazu i reakcji na pilota, może znacie jakiegoś fachowca, który mógłby podjąć się naprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spytać o wasze opinie na temat tego chińskiego urządzenia. Jak je oceniacie?

Generalnie wszyscy chwalą, ale uważam że ma sporo niedociągnięć. Do ideału trochę niestety brakuje 😉

Używam M9702 v3 od ponad roku. O ile do jakości puszczanego obrazu nie ma co się przyczepić.  To z tego co ja zauważyłem i porównując np. do Dune HD Pro 4K, moim zdaniem słabe strony to:

  1. Brak możliwości kasowania plików z poziomu odtwarzacza. Przydałoby się obejrzane pozycje skasować lub chociaż zmienić nazwę plikom. Pewnie przez to, że to klon Oppo to tego nie zrobili.
  2. Przy przewijaniu, prędkość przewijania podawana jest w jakiejś dziwnej, tylko sobie znanej skali: 1, 2, 3... zamiast standardowych: 2x, 4x, 8x, która jest stosowana od wielu lat w praktycznie każdym odtwarzaczu.
  3. Słabe ustawienia czcionki. Jej jakość i kolory. Chyba nigdy nie doczekam się szarych napisów w żadnym odtwarzaczu poza komputerem, aby normalnie oglądać na TV OLED filmy z HDR. Ponieważ do wybory są białe, które świecą niczym latarka, albo kolory fioletowe, zielone, niebieskie dla freaków.
  4. Niby najnowsze oprogramowanie (UDP20XCN-65-0131). Zresztą chyba innego, nowszego nie ma i na wsparcie nie ma co liczyć, a są problemy z blokadą regionalną, której miało nie być. Natomiast zdarzają się filmy, że trzeba za pomocą zmiany języka w ustawieniach odtwarzacza, ją zmieniać, aby odpalić niektóre filmy BD.
  5. Zdarzają się filmy, których odtwarzacz po prostu nie puszcza, gdyż albo go nie ładuje (BD 4K HFR Billy Lynn's Long Halftime Walk), albo wywala błąd (nasze wydanie BD - The Girl in the Spider's Web). Zapewne będzie trzeba zrobić Remuxy z samym filmem by obejrzeć.

Najnowsze modele wydane w zeszłym roku jak np. M9201, M9203, zapewne mają te same problemy, bo siedzi w nich to same oprogramowanie. Nie widzę sensu zmiany, bo niczym się nie różnią, poza dodatkowym portem USB 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elCamillo napisał:

Chciałem spytać o wasze opinie na temat tego chińskiego urządzenia. Jak je oceniacie?

Generalnie wszyscy chwalą, ale uważam że ma sporo niedociągnięć. Do ideału trochę niestety brakuje 😉

..........

Najnowsze modele wydane w zeszłym roku jak np. M9201, M9203, zapewne mają te same problemy, bo siedzi w nich to same oprogramowanie. Nie widzę sensu zmiany, bo niczym się nie różnią, poza dodatkowym portem USB 3.0......

I dlatego zmieniłem na Z9X i mam to co chcę i jak chcę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wg Was obecnie jest warte zakupu do odtwarzania filmów? Mam egreat a5 i aktualizacji to tam już dawno nie bylo. Stary android. Trafił się już nawet film którego nie odtworzył choć nie pamiętam tytułu no i nie poradził sobie z justice league wersja 4h. Dzielił mu Obraz jak przy 3d choć to było 2d. Na komputerze jedt wszystko w porządku 

Wspomniany z9x to koszt 1100 i byłby do zaakceptowania. Dune HD pro 4k II to już coś 1500-2000 więc za dużo. Co polecacie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Eleonor napisał:

I dlatego zmieniłem na Z9X i mam to co chcę i jak chcę :)

Właśnie na dniach będę testował odpowiednik tego Zidoo w postaci Orbsmart R81 z Amazona i porównam sobie z klonem 😉

Klon chyba jest dla mnie jednak zbyt ograniczony w opcjach. Do tego brak wsparcia, aktualizacji i jeszcze te powyższe niedociągnięcia.

Ciekawi mnie jak sobie poradzi Zidoo/Orbsmart z plikami mkv czy mp4 z DV. U mnie klon uruchamia filmy poza pełnymi BD w 4K z HDR10+ i DV oraz pliki MP4 z Dolby Vision.

Niestety w MP4 o fajnych napisach można zapomnieć, to nie MKV, więc praktycznie dla mnie nie do oglądania. No i płynność działania plików mp4 na klonie też nie jest najlepsza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elCamillo napisał:

Chciałem spytać o wasze opinie na temat tego chińskiego urządzenia. Jak je oceniacie?

Generalnie wszyscy chwalą, ale uważam że ma sporo niedociągnięć. Do ideału trochę niestety brakuje 😉

Używam M9702 v3 od ponad roku. O ile do jakości puszczanego obrazu nie ma co się przyczepić.  To z tego co ja zauważyłem i porównując np. do Dune HD Pro 4K, moim zdaniem słabe strony to:

  1. Brak możliwości kasowania plików z poziomu odtwarzacza. Przydałoby się obejrzane pozycje skasować lub chociaż zmienić nazwę plikom. Pewnie przez to, że to klon Oppo to tego nie zrobili.
  2. Przy przewijaniu, prędkość przewijania podawana jest w jakiejś dziwnej, tylko sobie znanej skali: 1, 2, 3... zamiast standardowych: 2x, 4x, 8x, która jest stosowana od wielu lat w praktycznie każdym odtwarzaczu.
  3. Słabe ustawienia czcionki. Jej jakość i kolory. Chyba nigdy nie doczekam się szarych napisów w żadnym odtwarzaczu poza komputerem, aby normalnie oglądać na TV OLED filmy z HDR. Ponieważ do wybory są białe, które świecą niczym latarka, albo kolory fioletowe, zielone, niebieskie dla freaków.
  4. Niby najnowsze oprogramowanie (UDP20XCN-65-0131). Zresztą chyba innego, nowszego nie ma i na wsparcie nie ma co liczyć, a są problemy z blokadą regionalną, której miało nie być. Natomiast zdarzają się filmy, że trzeba za pomocą zmiany języka w ustawieniach odtwarzacza, ją zmieniać, aby odpalić niektóre filmy BD.
  5. Zdarzają się filmy, których odtwarzacz po prostu nie puszcza, gdyż albo go nie ładuje (BD 4K HFR Billy Lynn's Long Halftime Walk), albo wywala błąd (nasze wydanie BD - The Girl in the Spider's Web). Zapewne będzie trzeba zrobić Remuxy z samym filmem by obejrzeć.

Najnowsze modele wydane w zeszłym roku jak np. M9201, M9203, zapewne mają te same problemy, bo siedzi w nich to same oprogramowanie. Nie widzę sensu zmiany, bo niczym się nie różnią, poza dodatkowym portem USB 3.0.

Nie ma odtwarzacza idealnego. Posiadam przegląd od 20 lat od kiedy pojawiło się HD w 1080i na amerykańskich satelitach. Dla przypomnienia zaczynało się od Snazio i Buafflo :) , moje testy tych urządzeń powinny gdzies tu jeszcze być.

Odniosę się do powyższych "zarzutów" i dopisze swoje.

ad 1. Zarządzam plikami na serwerze wyłącznie z poziomu komputera. Tak jest najbezpieczniej, żeby przez przypadek nie wywalić sobie czegoś w kosmos. Jak się upre to mogę ze smartfona.

ad 2. Bez użytkowego znaczenia

ad 3. Wybierz sobie żółtą czcionkę. Tak mam. Na HDR nie świeci po oczach, nawet lekko blednie.

ad 4. Rzeczywiście pewenie raz na 1000 pokazuje problem z regionem dla BD. Musze sprawdzić jak jest w moim przełączaniu sprzętowym w OPPO 203. Jak napisałes w kolonie z jailbreakiem trzeba to zrobić ręcznie.

ad 5. Nie wiem. Są dwa takie filmy. Wspomniany przez Ciebie i Gemini Man. Na OPPO 203 oba chodziły na oryginalnym sofcie i chodzą na jailbreaku. Na klonie akurat wczoraj sprawdzałem Gemini Man i chodzi.

 

Dodam moim zdaniem największy i jedyny jak dla mnie problem: brak możliwości wyboru rodzaju sortowania wyświetlanych plików np. po dacie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem bardzo zadowolony, odtwarzałem głównie obrazy bd, było idealnie, ale się zepsuł i dokupiłem Dune Real vision za 800zł,  działa porównywalnie, ale ma zwiechy i trzeba trochę cierpliwości, ogólnie jest ok, na codzień używam Apple 4K plus Infuse, jest super i gdyby nie brak obslugi atmosa i obslugi obrazów bd, byłoby urządzeniem idealnym.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kenczorf napisał:

Co wg Was obecnie jest warte zakupu do odtwarzania filmów? Mam egreat a5 i aktualizacji to tam już dawno nie bylo. Stary android. Trafił się już nawet film którego nie odtworzył choć nie pamiętam tytułu no i nie poradził sobie z justice league wersja 4h. Dzielił mu Obraz jak przy 3d choć to było 2d. Na komputerze jedt wszystko w porządku 

Wspomniany z9x to koszt 1100 i byłby do zaakceptowania. Dune HD pro 4k II to już coś 1500-2000 więc za dużo. Co polecacie? 

Ja dziś na Amazonie zamówiłem właśnie Orbsmarta R81 za 941zł. Trochę jakby miał lepsze opinie niż Zidoo Z9X. Chodzi o wsparcie, bo słyszałem że Zidoo często olewa uwagi klientów. Będę sprawdzał jak działa. Justic League też mam na BD 4K w wersji Zacka Snydera , więc zobaczę jak chodzi.

7 minut temu, pmcomp napisał:

Nie ma odtwarzacza idealnego. Posiadam przegląd od 20 lat od kiedy pojawiło się HD w 1080i na amerykańskich satelitach. Dla przypomnienia zaczynało się od Snazio i Buafflo :) , moje testy tych urządzeń powinny gdzies tu jeszcze być.

Odniosę się do powyższych "zarzutów" i dopisze swoje.

ad 1. Zarządzam plikami na serwerze wyłącznie z poziomu komputera. Tak jest najbezpieczniej, żeby przez przypadek nie wywalić sobie czegoś w kosmos. Jak się upre to mogę ze smartfona.

ad 2. Bez użytkowego znaczenia

ad 3. Wybierz sobie żółtą czcionkę. Tak mam. Na HDR nie świeci po oczach, nawet lekko blednie.

ad 4. Rzeczywiście pewenie raz na 1000 pokazuje problem z regionem dla BD. Musze sprawdzić jak jest w moim przełączaniu sprzętowym w OPPO 203. Jak napisałes w kolonie z jailbreakiem trzeba to zrobić ręcznie.

ad 5. Nie wiem. Są dwa takie filmy. Wspomniany przez Ciebie i Gemini Man. Na OPPO 203 oba chodziły na oryginalnym sofcie i chodzą na jailbreaku. Na klonie akurat wczoraj sprawdzałem Gemini Man i chodzi.

 

Dodam moim zdaniem największy i jedyny jak dla mnie problem: brak możliwości wyboru rodzaju sortowania wyświetlanych plików np. po dacie.

 

Pozdro

ad.1 Też mam NASa i z tymi plikami jest to jakieś połowiczne rozwiązanie, bo nie każdy musi mieć serwer w domu i jak się jedzie na przenośnych dyskach podłączanych bezpośrednio do urządzenia to wtedy [beeep]a blada 😉

ad. 2 Chodzi tylko by się trzymać jakiegoś ogólnego standardu.

ad. 3 Sprawdzę, ale naprawdę myślę że szara czcionka nie powinna być wielkim problemem dla producentów softu i byłaby najwygodniejszą opcją.

ad. 4 To i na Dune czy to starym Smart B1 czy nowszym HD Pro 4K, zdarzało się mi, że czasami nie mógł odczytać jakiegoś pełnego BD, ale na klonie częściej.

ad. 5. Gemini Man w 4K z HFR odpala się bez problemu z pełną strukturą BD, ale Billy Lynn już nie. Tak jak mówię, pewnie Remuxowanie pomoże.

Co do plików MP4 z DV czy MKV z DV to sobie odpuściłem, bo DV jest generalnie bardzo problematyczny. To nie HDR10 czy HDR10+.

A MKV z HDR10 też wyglądają bardzo dobrze. Nie zauważyłem wielkiej różnicy na korzyść DV.

Natomiast jak chcę już oglądać typowe produkcje z DV z AppleTV+ czy NF, to oglądam na Apple TV 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, elCamillo napisał:

 

  1. Słabe ustawienia czcionki. Jej jakość i kolory. Chyba nigdy nie doczekam się szarych napisów w żadnym odtwarzaczu poza komputerem, aby normalnie oglądać na TV OLED filmy z HDR. Ponieważ do wybory są białe, które świecą niczym latarka, albo kolory fioletowe, zielone, niebieskie dla freaków.

Kodi 20 Nexus i masz nie tylko do wyboru pełną paletę barw dla napisów ale również kolor i przezroczystość obramowania, ,dokładanie cienia ,etc.- pełna konfigurowalność wszystkich parametrów , nie ma takiej mozliwości by sobie ich nie dopasować idealnie pod swoje potrzeby.

54 minuty temu, kenczorf napisał:

Co wg Was obecnie jest warte zakupu do odtwarzania filmów? Mam egreat a5 i aktualizacji to tam już dawno nie bylo. Stary android. Trafił się już nawet film którego nie odtworzył choć nie pamiętam tytułu no i nie poradził sobie z justice league wersja 4h. Dzielił mu Obraz jak przy 3d choć to było 2d. Na komputerze jedt wszystko w porządku 

Wspomniany z9x to koszt 1100 i byłby do zaakceptowania. Dune HD pro 4k II to już coś 1500-2000 więc za dużo. Co polecacie? 

Nvidia shield pro-  obecnie wszystko dostepne jest poprzez stream ,epoka torrentowania to internetowe średniowiecze.Nvidia ma wszystkie cerftyfikaty pozwalajace na korzystanie z usług wszystkich platform streamingowych w pełnej jakosci (prócz Prime Video w HDR10+).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, somerset napisał:

Kodi 20 Nexus i masz nie tylko do wyboru pełną paletę barw dla napisów ale również kolor i przezroczystość obramowania, ,dokładanie cienia ,etc.- pełna konfigurowalność wszystkich parametrów , nie ma takiej mozliwości by sobie ich nie dopasować idealnie pod swoje potrzeby.

Nvidia shield pro-  obecnie wszystko dostepne jest poprzez stream ,epoka torrentowania to internetowe średniowiecze.

Kodi 20 nie znam ale wszystkie poprzednie to ... porażka. Przede wszystkim ze względu, że siedzi na Androidzie, który jest złem. Chyba, że się go schowa pod spód.

 

Porównaj sobie bitstream i jakośc obrazu (na 120" a nie na 32") ze streamowania i z fizycznego BD-UHD i ... zakończmy ten temat bo nie ma o czym gadać.

Jakość streamu to średniowiecze: 15 Mbps vs. powiedzmy 60-100 Mbps. I jak jest awaria internetu to możesz sobie TVP1 z DVB-T pooglądać :) .

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kenczorf napisał:

Wspomniany z9x to koszt 1100 i byłby do zaakceptowania. Dune HD pro 4k II to już coś 1500-2000 więc za dużo. Co polecacie? 

Mam Zidoo Z9X i jest to rewelacyjny odtwarzacz plików z mnogością opcji zarządzania obrazem, czcionką, dźwiękiem, itd, itd.

Ma genialny system zarządzania plikami "Poster Wall", odtwarza wszystko jak leci.

Dla mnie support jest bardzo dobry. Zaskakujące jest, że słuchają użytkowników i szybko wprowadzają usprawnienia. Ostatnio dodali nawet możliwość  wyłączenia migającej diody LAN z tyłu urządzenia (dla tych którym to przeszkadza ;) )

Super dodatkiem jest możliwość korzystania z engin'a DolbyVision VS10. Niektóre materiały SDR odtwarza tak w HDRe, że można się pomylić i przyjąć że oglądamy UHD/HDR ;). Świetna funkcjonalność.

Słabością odtwarzacza jest kiepska obsługa serwisów streamingowych (Netflix. PrimeAmazon, itp). Mi na tym nie zależy (korzystam z appek w tv), ale dla niektórych może być to istotne.

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Groszek napisał:

 

Super dodatkiem jest możliwość korzystania z engin'a DolbyVision VS10. Niektóre materiały SDR odtwarza tak w HDRe, że można się pomylić i przyjąć że oglądamy UHD/HDR ;). Świetna funkcjonalność.

 

Takie "cudo" ma nawet Fire stick za 170 zł.Jednak pomylić to z prawdziwym HDR-em można chyba jedynie na średniej klasy LCD-ku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, somerset napisał:

Kodi 20 Nexus i masz nie tylko do wyboru pełną paletę barw dla napisów ale również kolor i przezroczystość obramowania, ,dokładanie cienia ,etc.- pełna konfigurowalność wszystkich parametrów , nie ma takiej mozliwości by sobie ich nie dopasować idealnie pod swoje potrzeby.

Nvidia shield pro-  obecnie wszystko dostepne jest poprzez stream ,epoka torrentowania to internetowe średniowiecze.Nvidia ma wszystkie cerftyfikaty pozwalajace na korzystanie z usług wszystkich platform streamingowych w pełnej jakosci (prócz Prime Video w HDR10+).

Dzięki za info. Sprawdzę tego Kodi.

Co do Nvidii Shield Pro to też się nad nią zastanawiałem, ale wybrałem jednak Apple TV 4K. Mam w sypialni Fire TV Cube i ma trochę mniejszą ilość ustawień/personalizacji jak w Apple, które ma ich dużo więcej. No i poza tym Apple praktycznie we wszystkich apkach jak np. ich Apple TV+, Netflix, Prime, ma możliwość ustawienia w zależności od wyświetlanej treści video, zmiennej ilości klatek fps. Amazon Fire Cube ma taką opcję tylko w swojej aplikacji Prime. Reszta aplikacji VOD chodzi na sztywno w 60Hz.

Dune czy Zidoo przebiją te powyższe urządzenia pod względem wyświetlania pełnych filmów Blu-ray wraz z menu, jeśli komuś na tym zależy, więc mają też sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...