Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, somerset napisał:

Takie "cudo" ma nawet Fire stick za 170 zł.Jednak pomylić to z prawdziwym HDR-em można chyba jedynie na średniej klasy LCD-ku. 

Kwestia indywidualna, można korzystać lub nie.  Nie wiem jak to wygląda na Fire Stick'u i średniej kalsy LCD'ku. Oglądałem iso (blu-ray) zrobione z Avatara na oledzie i efekt jest świetny, spokojnie można się pomylić.

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Groszek napisał:

Super dodatkiem jest możliwość korzystania z engin'a DolbyVision VS10. Niektóre materiały SDR odtwarza tak w HDRe, że można się pomylić i przyjąć że oglądamy UHD/HDR ;). Świetna funkcjonalność.

Słabością odtwarzacza jest kiepska obsługa serwisów streamingowych (Netflix. PrimeAmazon, itp). Mi na tym nie zależy (korzystam z appek w tv), ale dla niektórych może być to istotne.

Moim zdaniem i tak filmy Blu-ray 1080p, bardzo dobrze wyglądają nawet na ekranach UHD 65". Wysoki bitrate robi różnicę. Aczkolwiek żeby nie było, dobre UHD jest ostrzejsze, no i HDR na wyższy poziom jednak go wysuwa 😊

Zidoo czy Dune chyba nigdy nie otrzymają licencji na VODy jak NF czy Prime, więc o 4K można raczej zapomnieć.

Edytowane przez elCamillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://hdtvpolska.com/forum/index.php?/topic/47850-M9702-V2-Czyli-Chinskie-OPPO-203-z-HDR10+-i-Dolby-Vision#entry554951

Po skonfigurowaniu działa to tak, że w appce Emby (w ustawieniech xnoppo wybiersz na którym urządzeniu jest prowadzony nasłuch) klikasz na daną pozycję, reszta dzieje się sama tak jak jest skonfigurowane xnoppo, włącznie z tym że jest wybierany odpowiedzni port hdmi, pod który podłączony jest klon oppo (chinoppo).

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, elCamillo napisał:

Dzięki za info. Sprawdzę tego Kodi.

Co do Nvidii Shield Pro to też się nad nią zastanawiałem, ale wybrałem jednak Apple TV 4K. Mam w sypialni Fire TV Cube i ma trochę mniejszą ilość ustawień/personalizacji jak w Apple, które ma ich dużo więcej. No i poza tym Apple praktycznie we wszystkich apkach jak np. ich Apple TV+, Netflix, Prime, ma możliwość ustawienia w zależności od wyświetlanej treści video, zmiennej ilości klatek fps. Amazon Fire Cube ma taką opcję tylko w swojej aplikacji Prime. Reszta aplikacji VOD chodzi na sztywno w 60Hz.

Dune czy Zidoo przebiją te powyższe urządzenia pod względem wyświetlania pełnych filmów Blu-ray wraz z menu, jeśli komuś na tym zależy, więc mają też sens.

Apple TV 4K nie przesyła gęstych formatów audio beatstreamem i niestety nie ma równiez na niego modyfikowanej wersji Kodi odpalajacej DV w mkv ze streamu.To dwie wady jak dla mnie dyskwalifikujace to urządzenie.

Obecnie ,po wypuszczeniu Fire stick 4k Max , jedyną przewagą Fire Cube są mikrofony wbudowane w obudowę jesli ktos lubi rozmawiać z Alex-ą.

 

47 minut temu, pmcomp napisał:

Kodi 20 nie znam ale wszystkie poprzednie to ... porażka. Przede wszystkim ze względu, że siedzi na Androidzie, który jest złem. Chyba, że się go schowa pod spód.

 

Porównaj sobie bitstream i jakośc obrazu (na 120" a nie na 32") ze streamowania i z fizycznego BD-UHD i ... zakończmy ten temat bo nie ma o czym gadać.

Jakość streamu to średniowiecze: 15 Mbps vs. powiedzmy 60-100 Mbps. I jak jest awaria internetu to możesz sobie TVP1 z DVB-T pooglądać :) .

 

Zalezy o jakim streamie mówisz...... debridy przeżucają 100 Mbps bezproblemowo (o ile predkośc łącza na to pozwala) w takim przypadku nie ma żadnej różnicy miedzy fizycznym nośnikiem fizycznym a plikiem z hostingu bo przy wielkosciach 80-120 GB są to po prostu ich kopie 1:1. 

Natomiast jesli ktoś miewa awarie internetu to musi zmienić dostawce.

ps.Kodi nie siedzi na Androidzie , przecież możesz ją zainstalować na dowolnym systemie operacyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, somerset napisał:

Nvidia shield pro-  obecnie wszystko dostepne jest poprzez stream ,epoka torrentowania to internetowe średniowiecze.Nvidia ma wszystkie cerftyfikaty pozwalajace na korzystanie z usług wszystkich platform streamingowych w pełnej jakosci (prócz Prime Video w HDR10+).

Era torrentów się skończyła na korzyść streamów? Chyba tylko gdy ściągało się pliki po 8gb ;)

Streamy ogłądam na apkach TV w 4K na 75' i filmy z płyt UHD szczególnie tych nagranych w 4k a nie remasterów biją obrazem a szczególnie dźwiękiem jakiekolwiek streamy... I zdziwiłbyś się jak duża jest baza i jak dużo osób udostępnia tak duże pliki

Na netflixie czy prime ogłądam generalnie jakieś seriale....filmy naprawdę sporadycznie. 

A jak się ściaga filmy w kopii 1do1 czyli po 50-80gb to z pliku jest tak samo znacznie większa jakość obrazu  i dźwięku.

I właśnie do takich plików szukam playera (50-80gb). Jedne są jako zrzut z BR 1do1, a inne remux w mkv.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, elCamillo napisał:

Moim zdaniem i tak filmy Blu-ray 1080p, bardzo dobrze wyglądają nawet na ekranach UHD 65". Wysoki bitrate robi różnicę. Aczkolwiek żeby nie było, dobre UHD jest ostrzejsze, no i HDR na wyższy poziom jednak go wysuwa 😊

Zidoo czy Dune chyba nigdy nie otrzymają licencji na VODy jak NF czy Prime, więc o 4K można raczej zapomnieć.

Dokładnie. Podobno ludki jakoś omijają brak wsparcia dla Netfilksa czy Prime, ale nawet nie chciało mi się w to zagłębiać - włączam w tv i tyle.

Z9X ma mi służyć do odtwarzania plików i szczerze mówiąc to urządzenie dało mi więcej niż się spodziewałem i chciałem. ;) Jak ktoś chce mieć urządzenie również do Netflixa, Prime, itd. musi szukać dalej.

P.S.

Tak samo myślę o materiałach Blu-ray FHD i UHD (dobre UHD/HDR rządzi :)). Żeby nie było zbyt prosto sprawę komplikuje jakość wydania/filmu, to co robią z niektórymi wydaniami filmów UHD/HDR woła o pomstę do nieba. Ale to temat na inny wątek i dyskusję ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kenczorf napisał:

Era torrentów się skończyła na korzyść streamów? Chyba tylko gdy ściągało się pliki po 8gb ;)

 

Nie zrozum mnie żle , nie chodzi mi o wywoływanie kłótni ale naprawdę nie wiesz o czym mówię.

Znasz RD/AD/Premiumize lub podobnego dostawcę usług ? Mówi Ci coś określenie "debrid" ? 

Do odtwarzania ze streamu plików 50-80 GB nie trzeba mieć nawet jakiegoś superszybkiego łącza.Mam łacze 80 mb bo mimo wszystko infrastuktura internetowa w UK wcale nie jest jeszcze wszędzie tak nowoczesna i bezproblemowo odpalam materiały o wadze 30gb/1h. Przy łaczu 300mb   jakie ma syn , pliki po 120GB odpalają "na klik" na Firesticku za 35 funtów.

Z resztą większość remux-ów w takiej jakosci jest na płatnych hostingach do których dostep dają własnie debridy ,ewentualnie jesli cos się trafia na otwartych stronach torrentowych to głównie na RARBG .Jednak nawet torrenty z dowolnej strony o wiele prościej jest przerzucić do chmury w RD (limit 2 TB) niż pierniczyć się ze ściąganiem.

Naprawdę obecnie ściaganie przy użyciu klientów bittorrent to cyfrowe średniowiecze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ubolewam nad tą erą VODów i odsprzedawania filmów do nich bo jednak Blu to Blu. Lecz dużo filmów, fajnych pod względem obrazu czy audio nie wyjdzie na fizyczny nośnik BD ☹️

Ja wiem że to wygodne dla większości społeczeństwa, bo wchodzisz do domu, zakładasz ciepłe kapcie, odpalasz TV, apkę i oglądasz... a teraz często już na NF film/serial 4K DV... i bitrate obrazu 5Mbps. Wprowadzili nowy zaje...ty kodek AV1. Yhyyy. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz i te mydlenie oczy nowymi kodekami mogą sobie włożyć w pupę.

No ale nie każdy zwraca uwagę na obraz i dźwięk i później takie osoby,  nie mogą zrozumieć nas, pasjonatów dobrego kina z porządnym Audio i Video 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elCamillo napisał:

 

Ja wiem że to wygodne dla większości społeczeństwa, bo wchodzisz do domu, zakładasz ciepłe kapcie, odpalasz TV, apkę i oglądasz... a teraz często już na NF film/serial 4K DV... i bitrate obrazu 5Mbps. Wprowadzili nowy zaje...ty kodek AV1. Yhyyy. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz i te mydlenie oczy nowymi kodekami mogą sobie włożyć w pupę.

 

Przychodze do domu , odpalam Kodi i oglądam kopie BD wagi 40-80gb ze streamu po trzech kliknięciach co zajmuje max 3 minuty..Oczywiscie nie mówimy tu platformach oryginalnych streamingowych .tylko materiałach ,które Ty musisz ciagnąć i modlic się by akurat było jak najwiecej seedów.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mówiąc o streamach myślałem o Netflixie czy Prime. Nawet nie wiedziałem, że są jakieś chmury z plikami typu remux bezstratnymi ripami 4k. Ja mam łączę 1.2gb więc tu się nie martwię o to. Tyle, że mówisz, że to płatne po 35 funtów pewnie miesięcznie, więc kasę wolę wydać na fizyczne płyty UHD a nowości sobie ściągnąć. 

I fakt korzystam głównie z rarbg i nowinki lecą dość szybko. Śmiało drę tam po ok 20mb/s. Co innego jak szukamy czegoś starego. Wtedy mało kto ma i się czeka i czeka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mały" OT się zrobił :)

Posiadam lub posiadałem Dune, Shield, Egreat no i klona, którego nie zamienię na żaden inny.

Dla mnie prawie bez wad. Zaletą wobec oryginalnego Oppo jest ... brak napędu - nie ma się co popsuć (tak wiem, że niby jest) ;)

A tak na poważnie jedyną wadą DLA MNIE  jest ułomność w obsłudze napisów: wyświetla poprawnie tylko ten typ (np srt lub sup (pgs) ), który jest pierwszy na liście wmuksowanych.

Wszystkie wersje klonów, nowe czy stare, są funkcjonalnie takie same i nie ma potrzeby przepłacać za nowe, chyba że lubisz inną obudowę i bardziej "profesjonalny" wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, somerset napisał:

Przychodze do domu , odpalam Kodi i oglądam kopie BD wagi 40-80gb ze streamu po trzech kliknięciach co zajmuje max 3 minuty..Oczywiscie nie mówimy tu platformach oryginalnych streamingowych .tylko materiałach ,które Ty musisz ciagnąć i modlic się by akurat było jak najwiecej seedów.......

Ja cię rozumiem, ale uwierz mi że jakbyś o tym powiedział przeciętnemu Kowalskiemu to by się puknął w łeb i powiedział: Ale po co takie wielkie filmy ciągnąć? Na NF tak samo przecież wyglądają ;) No i weź tłumacz.

Kumpel mówi: "Ty nowa wersja Diuny się pojawiła w sieci w zaje... jakości (chodzi mu o Rip z HBO Max zajmujący 12-15GB). Ja mówię że poczekam na BD UHD. A on zdziwiony bo przecież już ta wersja za[beeep]iście wygląda... na komputerze i głośnikach pierdziawkach ;) No a ja czekam by na OLEDzie w swoim KD obejrzeć. I dla takich ludzi jestem freakiem, ale mi nie zależy na jak najszybszym obejrzeniu, bo mam co ogladać.

Ja też oglądam VODy ale i tak jak ty, podobnie oglądam kopie BD. Tylko mi się co jakiś czas zapychają dziesiątki TB na przenośnych dyskach bo nie nadążam zwalniać miejsce i dokupuję 😜 Niektóre pewnie będę chciał też zachować.

Faktycznie zrobił się trochę OT.  To kończąc mój wątek z klonem, zapomniałem dodać, że na klonie w plikach MP4 z DV, super wyglądają czarne pasy... taka namiastka LCD, bo świecąca czerń się robi, nie wiem czemu, ale to chyba znany problem w klonach. Opisywany na hiszpańskim forum klona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko sony z typowych serwisów streamujaych ma faktycznie dobra jakość. Widziałem ripy z ich biblioteki to mają ponad 50gb sztuka. Szok bo Netflix to ma maks 15gb na 4k z DV i Atmosem 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kenczorf napisał:

Chyba tylko sony z typowych serwisów streamujaych ma faktycznie dobra jakość. Widziałem ripy z ich biblioteki to mają ponad 50gb sztuka. Szok bo Netflix to ma maks 15gb na 4k z DV i Atmosem 😅

Jestes pewien?

;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, elCamillo napisał:

 

ad. 5. Gemini Man w 4K z HFR odpala się bez problemu z pełną strukturą BD, ale Billy Lynn już nie. Tak jak mówię, pewnie Remuxowanie pomoże.

 

Masz, rację. Billy nie chodzi. Zapewne jest to wina jailbreaka bo na OPPO-203 chodził na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, elCamillo napisał:

zapomniałem dodać, że na klonie w plikach MP4 z DV, super wyglądają czarne pasy... taka namiastka LCD, bo świecąca czerń się robi, nie wiem czemu, ale to chyba znany problem w klonach. Opisywany na hiszpańskim forum klona.

W tej konkurencji klon przegra z każdym "kombajnem". Nie zapominaj, że jest to KLON, czyli kopia kultowego, uważanego za jeden z lepszych odtwarzacza UHD BD, a nie network player, jak cała reszta. Masz za ułamek ceny oryginału, maksymalną jakość odtwarzania kopii płyt. Wszystko inne to dodatki, ale z założenia nie będą nigdy tak rozbudowane, jak w innych dune czy shield.

Komu są potrzebne pliki mp4? ;) Na pewno nie czytelnikom tego wątku. Tu się pospieramy o jakość Dolby Vision na UHD lub jakim kiepskim czy wspaniałym odtwarzaczem SACD lub DVD-Audio jest klon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, somerset napisał:

Takie "cudo" ma nawet Fire stick za 170 zł.Jednak pomylić to z prawdziwym HDR-em można chyba jedynie na średniej klasy LCD-ku. 

O czym ty piszesz? Ty porównujesz forsowanie HDR w fire tv z Dolby VS10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Barnaba napisał:

W tej konkurencji klon przegra z każdym "kombajnem". Nie zapominaj, że jest to KLON, czyli kopia kultowego, uważanego za jeden z lepszych odtwarzacza UHD BD, a nie network player, jak cała reszta. Masz za ułamek ceny oryginału, maksymalną jakość odtwarzania kopii płyt. Wszystko inne to dodatki, ale z założenia nie będą nigdy tak rozbudowane, jak w innych dune czy shield.

Komu są potrzebne pliki mp4? ;) Na pewno nie czytelnikom tego wątku. Tu się pospieramy o jakość Dolby Vision na UHD lub jakim kiepskim czy wspaniałym odtwarzaczem SACD lub DVD-Audio jest klon :)

Masz rację. Choć ciężko na niego inaczej spojrzeć, gdy się już doświadczyło urządzeń, które mogą więcej 😉

Ja i tak uważam że cena za oryginał od Oppo to jest dużo za dużo przesadzona.

Pliki MP4 czy MKV z DV odpuściłem, bo mi MKV z mniej problematycznym HDR10 też starcza. Natomiast BD z DV to jest już to 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2022 o 10:09, elCamillo napisał:

Słabe ustawienia czcionki. Jej jakość i kolory. Chyba nigdy nie doczekam się szarych napisów w żadnym odtwarzaczu poza komputerem, aby normalnie oglądać na TV OLED filmy z HDR. Ponieważ do wybory są białe, które świecą niczym latarka, albo kolory fioletowe, zielone, niebieskie dla freaków.

Nie wiem jak w klonie (pewnie jest tak samo), ale na OPPO 203 są do wyboru różne odcienie szarości dla napisów - ostatni rząd. Z tym, że dotyczy to trybu SDR i Dolby Vision. W HDR10 nie wiedzieć czemu dostępne kolory napisów są inne. Ale można treści HDR10 konwertować do DV i wtedy nie ma problemu, o tyle o ile w Twoim wyświetlaczu taka konwersja nie przynosi skutków ubocznych.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misfit napisał:

Nie wiem jak w klonie (pewnie jest tak samo), ale na OPPO 203 są do wyboru różne odcienie szarości dla napisów - ostatni rząd. Z tym, że dotyczy to trybu SDR i Dolby Vision. W HDR10 nie wiedzieć czemu dostępne kolory napisów są inne. Ale można treści HDR10 konwertować do DV i wtedy nie ma problemu, o tyle o ile w Twoim wyświetlaczu taka konwersja nie przynosi skutków ubocznych.

Dzięki za info, sprawdzę. Choć właśnie do HDR10 by się przydały szare napisy. Nie będę raczej się spinał z tymi konwersjami do DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego masz konkretnie OLEDa, ale na moim LG C7 treści HDR10 nieustannie konwertuję do DV w OPPO (w konwersje SDR do DV się nie bawię, kompletnie nie moja bajka). Czemu ? Płynniejsze przejścia tonalne i bliższe ideału mapowanie tonów obrazu vs tryb HDR10 w LG.
Ale to trzeba sprawdzić u siebie - u innego producenta (lub na innym modelu) wnioski z takiej konwersji mogą być zgoła inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misfit napisał:

Nie wiem jakiego masz konkretnie OLEDa, ale na moim LG C7 treści HDR10 nieustannie konwertuję do DV w OPPO (w konwersje SDR do DV się nie bawię, kompletnie nie moja bajka). Czemu ? Płynniejsze przejścia tonalne i bliższe ideału mapowanie tonów obrazu vs tryb HDR10 w LG.
Ale to trzeba sprawdzić u siebie - u innego producenta (lub na innym modelu) wnioski z takiej konwersji mogą być zgoła inne.

Taka konwersja działa chyba tylko na płytach i pochodnych (lustra i struktury płyt), ale nie działa na kontenerach takich jak mkv.

Edytowane przez zhirandell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OPPO konwersja do DV z mkv nie działa, więc zgaduję, że w klonie jest tak samo. U mnie niemal wszystko idzie z płyt, ale gdybym kiedyś sobie NASa strzelił to dla treści HDR postawiłbym na strukturę.  Nie mam zaufania do mkv, może nie w kontekście kontenera jako takiego, ale bardziej co do tego czy wtedy OPPO zawsze prawidłowo interpretuje metadane... Nie raz spotkałem się z dziwnymi akcjami obrazowymi z mkv z HDR10 z włączonym DTM, a z płyty było ok. O DV nawet nie wspominam...

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zhirandell napisał:

w konwersje SDR do DV się nie bawię, kompletnie nie moja bajka

Możesz odrobinę rozwinąć temat?

Nigdy by mi to nie przyszło na myśl, że to w ogóle możliwe, jednak niedawno kolega z sąsiedniego wątku (testując Hdfury Vertex2) zachwycał się efektami takiej konwersji.

Chyba też coś pozytywnego było na ten temat na AVforum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...