Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję.

A więc rzeczywiście kernel jest straszy, tak samo jak zabezpieczenia. 

Zastanawia mnie jeszcze Twój UR2 a w tym pliku z Niemiec jest UR3

Używasz języka angielskiego w menu?

ota-property-files=payload_metadata.bin:3796:114475,payload.bin :3796:1392478990,payload_properties.txt:1392482844 :156,care_map.txt:802:241,compatibility.zip:1096:2 653,metadata:69:685  
ota-required-cache=0
ota-streaming-property-files=payload.bin:3796:1392478990,payload_properti es.txt:1392482844:156,care_map.txt:802:241,compati bility.zip:1096:2653,metadata:69:685  
ota-type=AB
post-build=Sony/BRAVIA_UR3_EU/BRAVIA_UR3:9/PTT1.190515.001.S59/647581:user/release-keys
post-build-incremental=647581
post-package=0FA70A0BA0AB_00004100_16047581000610
post-sdk-level=28
post-security-patch-level=2019-12-01
post-timestamp=1583171041
pre-device=BRAVIA_UR3

Wydaje mi się że UR2 odnosi się dla serii XG a UR3 dla H. Więc ten plik niemiecki jest chyba dla wersji H i zapewne tak będzie się identyfikował Tv po update

 

 

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, menu mam ustawione na angielski (wygodniej z ustawieniami z youtube :) )

Z tego co wyczytałem UR3 oznacza modele sony z 2020 , UR2 - 2019 itd. , zapewne jest to górna granica do jakich modeli ten soft jest wydany, ale to tylko moje gdybanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze kombinuje ze to jest dla wersji z 2020 czyli H

Ale mnie korci.... najwyżej będę miał dłuższe wsparcie 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem soft do 6.4758 i nie działa mi moduł cam. Zostałem bez telewizji. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie. 

Telewizor przestał widzieć moduł CI, jest komunikat "wybrany kanał jest kodowany lub nie można go odkodować. Sprawdź, czy moduł CA i karta Smart są prawidłowo włożone" Nie można wejść w ustawienia modułu. Moduł wraz z kartą został wymieniony dla pewności na nowy przez C+. NA innym TV działa. Nie ma możliwości przeskanowania satelity dla operatora C+ choć sygnał sprawdzony jest OK. Po wgraniu własnej listy kanałów sygnał jest ale moduł nie działa. Po przywróceniu ustawień fabrycznych znów nie można skanować satelity i moduł nie działa, niewidoczne są dane dla karty choć wszystkie uprawnienia są na karcie, sprawdzone na innym TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, wydaje się podstawowa funkcjonalność. Chyba musisz napisać do supportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie napisałem bo zostałem bez TV. Nie będę się chwalił aktualizacją w końcu RoccoS ma taki sam soft w swoim XG po wyjęciu z kartonu

Wszystko inne działa bardzo dobrze. Może to przez burze bo właśnie wtedy u mnie była. TV nie potrafi zeskanować satelity preferowanego dla C+. Z ogólnym też ma problem po resecie musze wgrywać listę kanałów i wtedy widzi. Ale moduł ich nie dekoduje. Też moduł raz widzi a raz nie. Na karcie nie widać uprawnień choć są na bank bo sprawdzałem na innym TV. Może padło coś co odpowiada za skanowanie sat

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie bez powodu istnieje oprogramowanie dla różnych modeli? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro moduł działa w innym tv to jeszcze może być to na przykład problem „niezgodności” tego modelu tv Sony z tym modułem, czasami niektóre sprzęty się „gryzą” ze sobą.

Ciekawe jak wyglada sprawa gwarancji? Jeśli ktoś wgra soft od innego modelu do tv a potem tv trafi do serwisu to producent może się wypiąć... np. z powodu zastosowania niewłaściwego softu.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten moduł działał z tym tv wcześniej. To powinni lepiej zabezpieczyć przez niewłaściwą aktualizają, skoro sami ją umożliwiają przez USB. Można się np pomylić.

to nie jest niewłaściwy soft bo od modeli XG Europa. Mam identyczną identyfikacje i numer wersji co RoccoS

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę do użytkowników modelu xg9505 (obojętnie w jakim rozmiarze) oraz XF90. 

Czy po odpaleniu tego filmu  https://www.youtube.com/watch?v=eIJxh9UGyak    na którejś kolejnej planszy szarości występują w Waszych telewizorach jakieś artekakty w postaci linii lub małych kwadratów? Oraz czy widzicie w prawym rogu prostokąt na napisami? Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie,

Sony Centre sprzedaje 65XG9505 w tej samej cenie model z ekspozycji (5 lat gwarancji) i zwykły.

Jak na pierwszy rzut rozpoznam, czy nie dostałem modelu z ekspozycji (z jakiegokolwiek sklepu)? Jest na kartonie jakaś oryginalna naklejka/plomba świadcząca, że karton nie był wcześniej otwierany?

Kolejna sprawa, kilka stron wcześniej był wpis, cyt. "występuje głównie z ekspozycji lub że zwrotów więc szansa że dostaniesz nowy z fabryki jest nikła" sugerujący, że w sklepach jest już końcówka modelu. Z tego co jednak widać (choćby po zakupie RoccoS, tv z maja), że model raczej nadal jest produkowany i dostarczany do sklepów?

Zastanawiam się też nad XH90, głównie ze względu na HDMI 2.1. Dużo gram (PS4 Pro, a zaraz PS5), oczywiście wiem, że 120Hz na konsolach to mrzonki (chyba że jakieś "indyki"), ale VRR może zrobić robotę, no właśnie "może", bo dzisiaj ciężko coś napisać o pewnikach w kontekście HDMI 2.1 i nowych konsolach.

Z kolei XH90 to chyba jednak będzie słabszy model (choćby procek) względem XG...?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, scordia said:

Witam

Mam prośbę do użytkowników modelu xg9505 (obojętnie w jakim rozmiarze) oraz XF90. 

Czy po odpaleniu tego filmu  https://www.youtube.com/watch?v=eIJxh9UGyak    na którejś kolejnej planszy szarości występują w Waszych telewizorach jakieś artekakty w postaci linii lub małych kwadratów? Oraz czy widzicie w prawym rogu prostokąt na napisami? Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

65XG9505 - Bandingu ani artefaktów nie zauważyłem, wygląda ok. Jeśli chodzi o prawy dolny róg to na pierwszych planszach (z białymi napisami) pojawia się poświata naokoło (typowy blooming dla lokalnego wygaszania), potem widać również różnice w odcieniu przy białych napisach. Z czarnymi napisami praktycznie żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RoccoS napisał:

65XG9505 - Bandingu ani artefaktów nie zauważyłem, wygląda ok. Jeśli chodzi o prawy dolny róg to na pierwszych planszach (z białymi napisami) pojawia się poświata naokoło (typowy blooming dla lokalnego wygaszania), potem widać również różnice w odcieniu przy białych napisach. Z czarnymi napisami praktycznie żadnych problemów.

Dziękuję. Załączyłem zdjęcia z tymi artefaktami. Występują na początku między 1 - 20%. Powyżej 20% jest czysto. Rozumiem że u Ciebie nic takiego nie ma? Telewizor jest nowy. Zastanawiałem się właśnie nad Sonym XG9505 i LG nano913. Zdjęcia są z LG. Co mogą oznaczać takie zmiany przy określonych parametrach szarości? 

DSC_0319.JPG

DSC_0318.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co to jest na rogach ? To artefakty kompresji jpg użytego to filmu. Przełącz jakość filmu na 4K 

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mikoko napisał:

A wiesz co to jest na rogach ? To artefakty kompresji jpg użytego to filmu. Przełącz jakość filmu na 4K 

Ok. Inne filmy dotyczące testowania szarej jednolitości, bez względu na rozdzielczość, prezentują się dobrze. Na tym tylko przy 4k jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minutes ago, mikoko said:

RoccoS czy masz mozliwość wpięcia kabla sat do tv i zobaczenia czy widzi ci sygnał dla np operatora Canal+? Właśnie wyszedł nowy soft dla serii H https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-android-xh95xx_x95xxh-series-49-85-/kd-85xh9505/downloads/00016758

Mam podłączoną tylko telewizję naziemną. Ale w menu wyszukiwania mam widoczne opcje wyszukiwania dla lokalnych operatorów

Satelita.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tez mam ale po wybraniu cyfra + nie mam sygnału na satelicie i nie skanuje mi kanałów. Jak wgram listę kanałów penem to sygnał widzi ale moduł tam nie działa. Moze to za sprawa starych zabezpieczeń  Jest nowa oficjalna wersja softu. Podałem wyżej. To dla H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...