Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
19 minut temu, mikoko napisał:

Ale zaraz zaraz. Wiadomo ze Sony czy inna firma nie robi co roku nowych płyt głównych. Na jakiej podstawie twierdzicie ze blokują HDMI 2.1 przecież ze wszystkich materiałach reklamowych i instrukcjach podają ze model XG posiada takowy. Po co mieliby to robić? Czytałem ze maja problemy z eARC.

Wycofanie się z zapowiadanej funkcjonalności to byłby ich strzał w kolano tym bardziej ze hardwarowo model jest kompatybilny. Co do apple chyba wiecie czym to się skończyło? Zbiorowymi pozwami. Zreszta nowy model iphona SE2020 ma prawie identyczna płytkę jak model IP 8 sprzed 2 lat. Nawet niektóre części są w pełno wymienialne między modelami

Pozwy , Pozwami ale czy to coś dało . Apple jakoś sie zbytnio tym nie przejęło i tak jak piszesz wypuściło SE 2020 , który ku mojemu zdziwieniu odniósł sukces . Dla mnie to jest niesamowite jak magia marki może działać na ludzi kupują telefon ,który pod wzgledem mozliwosci fotograficznych i deasingu jest na poziomie telefonów z 2015 roku . 

Edytowane przez Damianos19932
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzymam się swojego XS 256 który będzie ze mną póki się nie rozpadnie

Co do pozwów dały, może nie dały. Ale smród pozostał na cały świat. Chyba każdy o tym słyszał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mikoko napisał:

Ale zaraz zaraz. Wiadomo ze Sony czy inna firma nie robi co roku nowych płyt głównych. Na jakiej podstawie twierdzicie ze blokują HDMI 2.1 przecież ze wszystkich materiałach reklamowych i instrukcjach podają ze model XG posiada takowy. Po co mieliby to robić? Czytałem ze maja problemy z eARC.

Wycofanie się z zapowiadanej funkcjonalności to byłby ich strzał w kolano tym bardziej ze hardwarowo model jest kompatybilny. Co do apple chyba wiecie czym to się skończyło? Zbiorowymi pozwami. Zreszta nowy model iphona SE2020 ma prawie identyczna płytkę jak model IP 8 sprzed 2 lat. Nawet niektóre części są w pełno wymienialne między modelami

Seria xg nie ma HDMI 2.1. dopiero seria xh90 miała dostać 2.1 po aktualizacji. Nie było wzmianki o xh95 czy tym bardziej o xg95. Jednak jest pewne że te tv mają wspólne bebechy i hardware jest przygotowany pod 2.1. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma jeszcze to otrzyma wraz z młodszymi braćmi. Jakoś info o 2.1 dla xg nie zniknęło z żadnych komunikatów prasowych, reklamowych, instrukcji. Chwalą się eARC i atmosem w tym modelu na każdym kroku. Wyszła niedawno aktualizacja zainstalowałem wczoraj. Dźwięk dużo lepiej działa. Być może już jest 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą ze tak

87e23fe50363d61e67086476a300fcad.jpg


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Chyba sobie spróbuje zrobić ze swojego XG90 XH90 programowo


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ciekawe czy europejski tv przyjąłby soft z USA. Bo mam już ściągnięty dla modelu XH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie korci wrzucenie softu od XH do XG. Z tym ze mam tylko wersje USA. Chyba poczekam na Europejka bo trochę się boje.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcale mnie takie praktyki nie dziwią w  którymś iphonie zablokowali jeden rdzeń by w kolejnym go odblokować i sprzedawać jako nowy model

Po co pokazywałeś mi ten link? Siedzę właśnie na avsforum. Po lekturze czekam na soft dla XH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mikoko napisał:


Po co pokazywałeś mi ten link? emoji12.png Siedzę właśnie na avsforum. Po lekturze czekam na soft dla XH emoji849.png

nie mogłem się powstrzymać 😆 . Sony nie spieszy się z takimi rzeczami możesz sb trochę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już soft tyle ze dla USA/CA a tego trochę boje się wgrywać. Dla Europy jeszcze nie wyszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dźwiękiem jest lepiej nie zanika na netflix. Mówię o sofcie dla xg 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem update i po 30 min na Amazon prime dźwięk zanikł. Zrobiłem factory reset, zobaczymy. Nie liczę na wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Czekam na gh Eu 😜

Raz mi się przyciął dźwięk na netflix. Powiedz mi czy po resecie do fabryki jest już dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a moglibyscie podpowiedziec jak ogarnac temat filmow z dolby atmos dostepnych na torrentach.Pobralem z ciekawosci film dolby atmos truehd 7.1 a po odpaleniu soundbar wyswietla dolby sorround no i atmosa brak.Wiem ze najlepiej to 4k bluray player no ale skoro ludzie wrzucaja takie wstawki to czy jest mozliwosc cieszenia sie z filmu z atmosem podpietym przez usb ?Ktos tam wspomnial ze uzywa nvidia shield,Czy owy sprzet to umozliwia?

Sorki ze tak nie na temat troche

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z aplikacji natywnych (np kodi) Tv umożliwia przesyłanie dzwieku tylko w podstawowym formacie DTS lub dd. Nie ma możliwości przesłania DTS HD czy dolby truehd (w tym bezstratnego atmos który jest w twoim filmie).

Można przesłać skompresowany atmos podobnie jak Netflix, ale nadal jest to skompresowany dźwięk.

 

Edytowane przez sleet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś NOVA player? Wszystko ładnie śmiga, łącznie z dopasowaniem klatek, ale nie wiem jak jest z audio bo nie mam jak sprawdzić obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy jest sens wydawać 2000 zł więcej na  nowy model KD-65XH9505 skoro zeszło roczny niczym się nie różni oprócz hdmi 2.1

Czy może jeszcze są jakieś inne drobiazgi które są warte tych 2000 zł

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy jest nowy faktycznie i przede wszystkim ma warstwę poprawiającą kąty widzenia.
Natomiast xg9505 występuje głównie z ekspozycji lub że zwrotów więc szansa że dostaniesz nowy z fabryki jest nikła.
Natomiast kwota w różnicy zakupu jest za duża i to największy absurd cen w Polsce

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ze wewnątrz to są te same telewizory. Zmieniono tylko głośniki reszta jest identyczna. Warstwę na ekranie pomijam. Oprogramowanie dla wersji H jest dużo lepsze. Znacznie poprawiono upłyniacze. Ci niektórzy zza oceanem wgrali soft od H do G twiedza że jest znaczna poprawa w obrazie. Sony nie chce tego oprogramowania oficjalnie udostępnić dla wersji G bo przecież „nowszy” musi być lepszy 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nowy jest lepszy. Dodatkowy wzmacniacz i inne głośniki. Warstwa poszerzająca kąty nie może być pomijana jeśli ktoś miał porównanie xg w wersji 75cali z mniejszymi. Różnica jest bardzo widoczna. Dzięki temu uniwersalność tego xh jest dużo większa.


Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bebeby mają oprócz innych głośników identyczne. I irytuje mnie ze seria XG nie dostała nowego znacznie lepszego softu. Bardzo niefajne zagranie Sony, bo tv kupiłem w grudniu i już próbują go sztucznie postarzać 

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam jak ktoś może jeszcze patrzeć na dźwięk w tv. Soundbar za 500 zł będzie grać 100x lepiej niż telewizor. 

W dodatku warstwa poszerzająca katy widzenia ma też minus. Zmniejsza kontrast. Więc jeśli oglądasz tv na wprost warstwa jest minusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...