Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W Danii😉 jeszcze na 800 zł zwrotu się zalapalem. SONY wypuścił kampanie jak ktoś kupi między 01.12.29-31.01.20 TV SONY i Soundbar dostaje zwrot max 800 zł😎 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

próbuję podłączyć dekoder Orange Samsung ICU 100 do soundbara JBL Bar 5.1 (który mam podłączony do TV za pomocą HDMI ARC), ale w takiej konfiguracji nie widzę ani dzwięku, ani obrazu z dekodera. Czy spotkał się może ktoś na forum z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłem Sony HT-ST5000 , podłączyłem....i du.y nie urywa. Za 3.500 zł spodziewałem się czegoś więcej. Głównie jestem zawiedziony basem z subwuffera. Poprzednio używałem JB 350 i bas był głębszy, czuć było po podłodze... a w SONY jest po prostu słabszy brak tego efektu podłogi. Ale fakt ze dźwięk jest czystszy. Pozytywnie również połączenie do TV, płynność i jeden pilot do wszystkiego. 
Mam 30 dni na zwrot...będę myślał. 

I powiedz ze nie masz problemów z dźwiękiem poprzez eARC. Nie uwierzę bo mi już włosy z głowy lecą co się wyprawia z dźwiękiem. Soundbar HT-XF9000


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos moze wie jak sie ma sony 85xg9505  do sony xh9505 czy nowszy znaczy lepszy czy sa tam tylko kosmetyczne zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy ma Bezpośrednie (Full Array LED) i KĄT WIDZENIA (X-WIDE ANGLE). Powinny być chyba lepsze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xg tez ma fald-a i x-wide angle tak przynajmniej wyczytalem w specyfikacji moze w nowym xh sa one ulepszone.czy ktos cos jeszcze wie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
xg tez ma fald-a i x-wide angle tak przynajmniej wyczytalem w specyfikacji moze w nowym xh sa one ulepszone.czy ktos cos jeszcze wie ??

Od 75 cali w górę jest x-wida, w 65 i 55 nie ma niestety. W XH ma być już od 55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

85" w xg8596 to koszt obecnie 8999. Czy jest faktycznie sens dopłaty do 85xg9505 kolejnych 6300 zł ? 70% więcej.

Tv tymczasowo , do czasu aż wyjdzie Oled Samsunga ale bardziej czekam na micro/mini ledy TV w przystępniejszych cenach. (5-6 lat okres czasu)

Chcę aby mi zastąpił projektor do filmów(105") i tv do seriali(52"). Materiał od 720p do 2160p.

Może bym przebolał stratę kolejnych cali i kupił referencję..czyli oled 77c9 ale się boję wypaleń. Tv cały czas będzie podpięty do kompa i mogą się zdarzać kilku-godzinne sesje z wyświetlaniem ikonek na pulpicie.

Mogę nieco ponad 20k wydać na tv. Ale wtedy to już ma być na dłużej. Stąd pomysł aby coś kupić na przeczekanie. Czytałem świeżą reckę 85xg8596 i chyba nie powinienem być zawiedziony. Tylko się zastanawiam czemu 9505 jest tak dużo droższy i faktycznie jest usprawiedliwienie w takiej dopłacie.

 

Nie zależy mi zupełnie na żadnym systemie ..obsłudze platform streamingowych. Tylko panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobra cena za xg9505. Po pierwsze na pokładzie nowszy android 9, po drugie wsparcie dla AirPlay apple co dla mnie mającego w domu tylko sprzęt tej firmy jest kluczowe. Lokalne wygaszanie podświetlenia ekranu tez jest znacznie lepsze. Nie wspominając już o większej jasności ekranu. Więcej nitów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie 55xe9005, ale niestety uszkodziłem matryce, jest pasek przez ekran z boku. Nie wiem czy to się nie pogłębi, a teraz są właśnie promki na Sony w euro... różnica niby nie duża ale xf był podobno bardziej udanym modelem

IMG_20200424_115122.jpg

Edytowane przez Michał Woch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze w xg masz już lepszy metalowy pilot. Procesor także jest lepszy z serii x ultime stosowany w najnowszych oledowych konstrukcjach. XF to tv z 2018, xg z 2019. Dłuższe wsparcie i zapewne dostanie andka 10. Ja bym dopłacił

92c94dd9f9ab94edb20f1e83b614bd17.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mikoko napisał:

Dodam jeszcze ze w xg masz już lepszy metalowy pilot. Procesor także jest lepszy z serii x ultime stosowany w najnowszych oledowych konstrukcjach. XF to tv z 2018, xg z 2019. Dłuższe wsparcie i zapewne dostanie andka 10. Ja bym dopłacił

92c94dd9f9ab94edb20f1e83b614bd17.jpg

Z tym Androidem 10 nie byłbym taki pewny . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze pewności nie ma, ale jest duża szansa ze względu na użyty procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mikoko napisał:

Oczywiście ze pewności nie ma, ale jest duża szansa ze względu na użyty procesor.

Pewnie tak chociaż znając producentów wymyślą wymówkę żeby dać na nowy model XH a wypiąć się na XG ale obym się mylił .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam na żadne płynności. Na żadnym źródle czy to netflix czy tv z modułu cam. Znalazłem w sieci fajne ustawienia obrazy dla tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem 65xg9505. Wahałem się pomiędzy XF90 a Q70r (+ nvidia shield pod Kodi i dźwięk bezstratny TrueHD itp.). Postanowiłem sobie wybór ułatwić i wybrałem TV z eARC aby pozbyć się dodatkowego urządzenia. Niestety zbyt się podjarałem, że znalazłem telewizor prawie idealny, ale o tym za chwilę.

Obraz 8/10

Wg mnie rewelacyjny (przymusowa przesiadka z KDL-47W805a), kąty w sumie nie są jakieś tragiczne (spodziewałem się po opiniach jakieś masakry). Dolby Vision fantastyczne. Minusem może być mało agresywny local dimming  przez co rozświetlają się np czarne pasy, widoczne jedynie w zupełnie zaciemnionym pomieszczeniu i nie jest to dramat jak niektórzy opisują. Widoczny jest też clouding, ale local dimming sprawnie go maskuje.

Android 8/10

Działa bardzo płynnie i w sumie tyle. Kodi odpala Remuxy (60gb) bez problemu po wifi AC (na szczęście bo ethernet 100 w dzisiejszych czasach to śmiech). 

Dźwięk -10/10

Ło matko, co tu się odj****. Ja rozumiem, że 99% ludzi którzy kupią ten tv odpala netflixa i cześć, ale jeśli TV jest reklamowany jako sprzęt który posiada eARC to spodziewałem się, że dostanę tutaj wszystkie dobrodziejstwa tego złącza. Mam amplituner Denon x1600h (eARC) i jakież było wielkie moje zdziwienie jak odkryłem, że jedynie co mogę przesłać to DD+ i DTS. Okazuje się, że aplikacje natywne nie przepuszczają formatów typu Dolby TrueHD czy DTS-HD:MA. Podobno przesyłanie działa po podpięciu źródła zewnętrznego do TV i za jego pośrednictwem do amplitunera. Świetnie, ale po co, skoro kina domowe mają swoje wejścia HDMI?

No dobra, mogłem wgryźć się w temat przed zakupem a nie po i moja wina...

Ale to, że Sony nie potrafi zrobić poprawki na ucinający dźwięk (bez znaczenia źródło) już od ponad pół roku to jest jakiś ponury żart. Trzeba ciągle kombinować, przepinać głośniki na tv i z powrotem, wyłączyć / włączyć TV, restartować aplikacje aby przywrócić dźwięk. TO jest DRAMAT.

BONUS + teoria spiskowa

Okazało się że seria XG95 ma hardware obsługujący HDMI 2.1. Na reddit można wyczytać, że ktoś złamał soft i odblokował HDMI 2.1, jednak Sony bardzo szybko zablokowało możliwość takiej modyfikacji. Pojawiły się spekulacje, że to przez programowe kastrowanie HDMI 2.1 do eARC pojawiają się problemy z dźwiękiem i w związku z tym, żadna poprawka nigdy nie powstanie, chyba, że sony odblokuje HDMI 2.1. Co jest oczywiście mało prawdopodobne, no bo wiadomo, za coś trzeba zapłacić kupując następne modele.

Podsumowanie

Jestem względnie zadowolony z zakupu bo zapłaciłem za ten telewizor w promocji niecałe 5300 zł, czyli niewiele więcej niż za XF90 i otrzymałem za to ładniejszy pilot. Dlaczego tylko tyle? Ano dlatego, że i tak zostaje zmuszony dokupić Nvidia Shield więc cały ten Android od Sony jest do wywalenia.

Obraz, wg mojego uznania, spełnia moje oczekiwania w 99%. 1% to niestety wady matrycy, gdzieniegdzie widoczny clouding (u mnie akurat w prawej dolnej części ekranu widać nierówne podświetlanie przy napisach na czarnych pasach - tylko, albo aż). 

 

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania to śmiało, odpowiem.

PS:

Dziwi mnie fakt, że żadna z redakcji, która testuje telewizory, nie wspomina o tak olbrzymich problemach z połączeniem TV z kinem domowym. Zrozumiałbym, gdyby Sony było w pełni kompatybilne ze swoimi produktami, ale to nie ma znaczenia, każde kino leży i kwiczy, a dźwięk jak przerywa tak przerywa.

Edytowane przez sleet
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dźwiękiem po eARC zgadzam się z kolega. Tez mam czasem problem z zanikiem dźwięku przy przełączeniu np na netflix. Zmiana na wewnetrzne głośniki i powrót na soundbar. Nie wiedziałem ze problemy z dźwiękiem są po zablokowaniu HDMI 2.1 i ciężko jest mi w to uwierzyć. Po co sony miałoby to robić przy świeżo wydanym sprzęcie? Wydaje mi się ze pojawiły się problemy po aktualizacji z andka 8 do 9 i jest to wina czysto softwarowa. Ja mam nadzieje ze to naprawia bo jest dużo osób borykających się z problemem przy eARC. Sony chyba o tym wie? Zreszta kiedyś dostałem mail od osoby która ma podobne problemy i gdzieś wyczytała ze problem z eARC nie dotyczy tylko Sony. Coś jest nie tak z tym standardem. Ja jestem dobrej myśli ze naprawią ten dźwięk inaczej byłby to strzał w kolano. Przecież te modele są w ciągłej sprzedaży

Mam do ciebie pytanie. Jak masz ustawione wyjście audio - cyfrowe wyjście audio - automat 1 czy automat 2? Oraz niżej na samym dole tryb przekazywania - automat czy wył ? Bo jeśli dasz automat to tam masz DTS

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mikoko napisał:

Z tym dźwiękiem po eARC zgadzam się z kolega. Tez mam czasem problem z zanikiem dźwięku przy przełączeniu np na netflix. Zmiana na wewnetrzne głośniki i powrót na soundbar. Nie wiedziałem ze problemy z dźwiękiem są po zablokowaniu HDMI 2.1 i ciężko jest mi w to uwierzyć. Po co sony miałoby to robić przy świeżo wydanym sprzęcie? Wydaje mi się ze pojawiły się problemy po aktualizacji z andka 8 do 9 i jest to wina czysto softwarowa. Ja mam nadzieje ze to naprawia bo jest dużo osób borykających się z problemem przy eARC. Sony chyba o tym wie? Zreszta kiedyś dostałem mail od osoby która ma podobne problemy i gdzieś wyczytała ze problem z eARC nie dotyczy tylko Sony. Coś jest nie tak z tym standardem. Ja jestem dobrej myśli ze naprawią ten dźwięk inaczej byłby to strzał w kolano. Przecież te modele są w ciągłej sprzedaży

Mam do ciebie pytanie. Jak masz ustawione wyjście audio - cyfrowe wyjście audio - automat 1 czy automat 2? Oraz niżej na samym dole tryb przekazywania - automat czy wył ? Bo jeśli dasz automat to tam masz DTS

Automat 2, tryb przekazywania na auto. Tak wiem, że ta opcja włącza przekazywanie DTS, ale nadal to nie jest DTS-HD :)

Ogólnie z mojego punktu widzenia soft cały czas monitoruje jaki sygnał wypuszcza do systemu audio i ciągle zmienia format (np jak zrobisz pauzę). Przy jakiejkolwiek zmianie (np głośności) cały czas próbkuje czy aby na pewno przekazywać DTS, czy może zwykłe stereo. Z jakiegoś powodu się gubi i wywala błędem, przez co dźwięk przestaje być przekazywany. No nic, zobaczymy kiedy Sony zrobi poprawkę (obawiam się, że w ogóle). Pozostaje mieć nadzieję, że xh95 będą cierpieć na ten sam problem i jakoś to ich zmobilizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiem ci o jeszcze jednym problemie. Jak mam pilota sparowanego po BT i eARC to po jakimś czasie jakiekolwiek wciśnięcie klawisza na pilocie skutkuje tym ze po 15 s od tego wciśnięcia ginie mi głos na 1-2 sek. Jak mam po IrDA problem nie występuje. Bądź pan mądry i pisz wiersze. Potwierdza to twoja tezę ze system cały czas coś tam śledzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 15 minut próbowałem uruchomić dźwięk na Amazon Prime na systemie audio. Nie dałem rady i zamówiłem przed chwilą Nvidia Shield. Telewizor jako wyświetlacz super, ale dźwięk leży po całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...