Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie ustawiasz ten filtr?

To ja tak mam z ulubionymi. Ustawię sporą grupę wymieszanych kanałów, a po jakimś czasie te same kanały znikają z listy ulubionych, w związku z powyższym korzystanie z ulubionych przestaje mieć sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziei. Tak myślałem, bo kojarzyłem z menu tylko to miejsce. Nie przypuszczałem że ono zapamiętuje filtr na liście kanałów przy oglądaniu. Sądziłem że to filtr tylko przy edycji. Dobrze wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny raz dzisiaj telewizor chyba ustawil sie na fabryczne.... Nie reagowal na wlaczanie w ogole a jak sie odpalil to bylo logo Sony pozniej 4 kropeczki. Nie widzial ani modulu ani nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie jak działa:

Oglądanie telewizji->Preferencje (Kanały)->Aplikacja interaktywna->Automatycznie uruchamiaj aplikację ?

Bo wg mnie działa tak samo jak

Oglądanie telewizji->Preferencje (Kanały)->Aplikacja interaktywna->Uaktywnij aplikację interaktywną

Czym się te dwie funkcje różnią?

Ja to rozumiem tak że powinienem w pierwszym przypadku móc ręcznie uruchomić HbbTV na danym kanale, ale jak? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wąski czerwony klawisz na pilocie. Ale na sat działa chyba tylko na TVN 

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle wyjaśniłem problem. Nie o to mi chodziło. Jak uruchamiać HbbTV gdy obydwie funkcje są włączone wiadomo, tym bardziej że pokazuje się zachęta po zmianie kanałów do naciśnięcia kolorowego przycisku.

  • Uaktywnij aplikację interaktywną  - Nie podlega dyskusji. Wiadomo decyduję czy HbbTV ma być w ogóle uruchomione. Wówczas nie ma także tych zachęt do wybrania przycisku, jeśli wyłączę tą funkcję.
  • Automatycznie uruchamiaj aplikację - to mnie zastanawia co robi. Gdy wyłączę tą funkcję, wówczas zachęty również się nie pokazują. Wymuszenie przez czerwony przycisk także niczego nie zmienia, inne przyciski (losowe które sprawdziłem) także niczego nie uruchamiają. Zatem na ten moment wyłączenie tej funkcji jest równoważne wyłączeniu funkcji Uaktywnij aplikację interaktywną. Jednak Sony z jakiegoś powodu te funkcje wydzieliło i nazwało jak nazwało. Ja bym oczekiwał że wyłączenie tej drugiej funkcji, spowoduje iż żadna zachęta do uruchomienia HbbTV się nie będzie pokazywać, do czasu kiedy sam jakimś przyciskiem na danym kanale jej ręcznie nie włączę tymczasowo. Może mój trop jest błędny. Jeśli ktoś wie jak to działa, to chętnie się dowiem ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sony poleci do serwisu albo przez okno. Bo cos jest spie.... z oprogramowaniem albo niewiem czym. Non stop sie wiesza na odpaleniu. Daje na pilocie power i mysli mysli mysli. Zapalają się te 4 kółeczka i zabawa z ustawianiem tv od nowa. Tzn nie tak od nowa bo te gLówne ustawienia startowe żyją. Reszta czyli ustwienie dekodera od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz tv z prądu np wyciągając wtyczkę. Wciśnij jednocześnie klawisz z tylu środkowy i dolny. Trzymając te klawisze włącz tv do prądu. Czekaj aż zapali się zielona dioda z przodu. Puść klawisze. Masz reset do fabryki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z takim problemem, że po sparowaniu tv ze słuchawkami Bluetooth, pilot telewizora dostaje czkawki, praktycznie działa to tak, że wciskając jakiś przycisk na pilocie, działa co któryś ”klik”. Ewidentnie słuchawki zakłócają komunikację na linii pilot->tv. Po rozłączeniu wszystko wraca do normy. Testowałem z dwoma różnymi modelami i jest to samo, a że planowałem zakup jakichś słuchawek mój zapał opadł.

Jakieś pomysły na połączenie tego modelu tv ze słuchawkami bezprzewodowymi?
Jak widać powyżej Bluetooth są problemy, a słuchawki ze stacją bazową z wejściem 3,5mm, np. https://www.euro.com.pl/sluchawki/sony-mdr-rf895rk.bhtml chyba odpadają, bo po podłączeniu wtyku do tv odcina głos w tv, co przy powieszeniu tv będzie stwarzało problem.

Jakimś (najlepszym?) rozwiązaniem są słuchawki ze stacją bazową z wejściem optycznym, ale koszty rosną, a i wybór jest mniejszy. Innym rozwiązaniem jest zakup czegoś takiego: https://www.x-kom.pl/p/532303-modul-bluetooth-sennheiser-bt-t100.html , podłączenie przez optyk, plus jakieś słuchawki.

Jakieś pomysły na słuchawki? Do konsoli mam HyperX Cloud Flight, ale do tv ich nie wykorzystam :( 
Czy ktoś ma problem z Bluetooth jak opisałem na wstępie?

Druga sprawa, jaki polecacie uchwyt do modelu 65 cali. Celowałem w: https://www.euro.com.pl/uchwyty-do-telewizorow/reinston-ultra-eu023.bhtml bo mam podobny do modelu 50 cali, ale widzę, że ciężko dostępny. Jakieś sprawdzone propozycje?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz połączony pilot z tv? Przez Bluetooth ? Ja musiałem go rozparowac bo przy połączeniu z soundbarem przez eARC znika mi dźwięk po przełączeniu kanału na 2 sek. Mam teraz przez irde i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniałem od pierwszego uruchomienia, więc myślę, że przez Bluetooth. Sprawdzę w opcjach. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie zmieniłeś od pierwszego uruchomienia to masz przez irde. Przez Bluetooth parujesz samodzielnie. Klawisz mikrofonu i głośność - 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na module też tak długo wam pobiera informacje do EPG ? Umnie to po wlaczeniu tv trwa nawet i 5 minut.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym oprogramowani jest miniaturka lecacego programu i dzwiek ale dopiero jak przelaczymy na tematyke. Czyli film/dramat, sport, itp.

W głównej liście z kanałami brak jest miniaturki i dzwieku. Takie bez sensu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mikoko napisał:

Pojawiła nie dziś aktualizacja dla modelu XG9505 o numerze 6.3632 na oficjalnej stronie sony. https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xg9505/downloads Dziwna sytuacja bo tv nowe z fabryki maja nowsza wersje ze starszymi zabezpieczeniami 6.4758

Podobno blokuje ona możliwość wgrania softu z XH95. Ja czekam na info czy ta poprawka cokolwiek zmienia. Na reddit pisali, że support Sony twierdzi, że poprawka fixuje problem z eArc i utratą dźwięku, ale mi się nie chce wierzyć :P

Edytowane przez sleet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Sony wraz z nową aktualizacją, uporało się w XG95 z problemem Motionflow.?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motionflow ? Powiedz co masz na mysli. Bo mam nowe tv z nowa aktualizacja. Może będę w stanie opowiedzieć na pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z Motionflow, polegał na tym,że nie było dobrego ustawienia tz. złotego środka i zawsze było coś nie tak,problem jest szeroko opisany w testach i nawet na tym forum.Mam wielką nadzieję ,że Sony wraz z nowym softem załatwiło problem.Jaką masz datę na etykiecie produkcyjnej ,nr firmware ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam ze w sofcie 6.3632 w końcu uporali się zanikającym dźwiękiem na eARC. Jest dobrze 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mikoko napisał:

Stwierdzam ze w sofcie 6.3632 w końcu uporali się zanikającym dźwiękiem na eARC. Jest dobrze 

Miło słyszeć ale zapytam za 2 tygodnie 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie zostanę z softem z serii xh. Za miesiąc zdecyduję.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...