Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mikoko napisał:

RoccoS czy masz mozliwość wpięcia kabla sat do tv i zobaczenia czy widzi ci sygnał dla np operatora Canal+? Właśnie wyszedł nowy soft dla serii H https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-android-xh95xx_x95xxh-series-49-85-/kd-85xh9505/downloads/00016758

dzięki za link, ale z tego co pisali to podobno wersja xh95 ma cały czas problem z zanikającym dźwiękiem... ta poprawka podobno nic nie zmienia. Trochę się cykam, żeby ją zainstalować na xg95 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na avforums skyform napisał:
Najwyraźniej nawet nie miałem aktualizacji XH95, ale niepublikowaną aktualizację XG95, która ma nowe menu jak na XH95 i nieco płynniejszą pracę, dlatego nie zauważyłem żadnej różnicy w PQ.

Moja wersja to 64758, to

[https://www]

TransferNow

Pobierz uw bestanden vanaf teraz z TransferNow.net, de kosteloze en eenvoudige dienst voor het verzenden en delen van grote bestanden.

[https://www] www.transfernow.net


Więc możecie to sprawdzić, nie uszkodzi to telewizora, ponieważ jest to aktualizacja UE XG95 i potwierdzona przez właściciela XG95, który kupił telewizor niedawno, a jego XG95 dostarczono z już zainstalowaną wersją 64758.

Wersja XH95, która zmienia obraz, powinna być 64738, ale jest już nowsza wersja 64770, ale teraz ludzie nie wiedzą, czy ta najnowsza wersja 64770 poprawia PQ na XG95, do tej pory tylko ludzie z 64738 doświadczyli poprawy PQ, dziwne.

Aktualizacja XH9505 EU 64770

https://www.sony.co.uk/electronics/support/lcd-tvs-android-xh95xx_x95xxh-series-55-65-75-/kd-55xh9505/downloads/00016758


Przy okazji ten facet z avsforum, który wymyślił wszystkie te rzeczy, że aktualizacja XH95 działa na XG95, poprawia PQ, a także odkrywa, że ​​XG95 i XH95 są prawie tymi samymi telewizorami tylko z różnymi głośnikami i konstrukcją, a XH95 ma szeroki kąt x w większych rozmiarach , reszta w telewizorze jest taka sama i został zablokowany na forum, ponieważ to wszystko.

Oto instrukcje serwisowe, które pokazują, jak podobne są te telewizory i że możemy mieć taki sam ulepszony PQ na XG95 jak na XH95, którego nawet niektórzy doświadczają z aktualizacją 64738.

Zaczynam myśleć, że Sony zmieniło coś z 64770, aby nie poprawiało już PQ na XG95, ponieważ nie chcą, aby stary telewizor wyglądał lepiej lub tak dobrze, jak nowy.

XG95

Host PDF


XH95

Host PDF


EDYCJA: Jeden facet właśnie potwierdził brak poprawy PQ z 64758 (który mam) do 64770, więc wygląda na to, że tylko ludzie z 64738 widzą poprawę PQ lub po prostu doświadczają efektu placebo, lol.

EDYCJA 2: Najwyraźniej 64758 nie jest aktualizacją dla XG95, ale jest facet z wewnętrznym dostępem do serwisu Sony, który udostępnia te pliki. Tak wyglądało oprogramowanie układowe 64758, nigdy nie zostało oficjalnie opublikowane przez Sony.

Właśnie zaktualizowałem wersję 64758 do 64770 i polecam wszystkim, którzy chcą dokonać aktualizacji, aby przejść do wersji 64770.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ale mi przy aktualizacj do 6.4758 przestał tv skanować satelitę i nie widzi modułu CI od c+. Była burza i nie wiem czy podczas niej szlag nie trafił tunera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem, ale ciekawe jak sprawuje się ta nowa wersja. Jest ona na wszystkie modele z serii xh.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem 65 calowej wersji tego TV. Czy mogłby ktos rzucić okiem na zdjecie i powiedziec mi czy to co zaznaczyłem na zdjęciu jest wadą ekranu?

Czy można to naprawić jako, że telewizor jest ciągle na gwarancji?

Dzięki z góry.

IMG1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tu. Jeśli będzie ok to pewnie takie tło w aplikacji. Obejrzyj w 4K

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i widać to "przejście" między odcieniami. Nie jest to zauwazalne jak oglądam telewizję czy jakiś film, ale podczas oglądania meczu piłki nożej, gdzie murwa ma jednolity zielony kolor i podczas ruchu kamery staje sie to widoczne dla oka.

IMG2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, grazm78 napisał:

Sprawdziłem i widać to "przejście" między odcieniami. Nie jest to zauwazalne jak oglądam telewizję czy jakiś film, ale podczas oglądania meczu piłki nożej, gdzie murwa ma jednolity zielony kolor i podczas ruchu kamery staje sie to widoczne dla oka.

IMG2.jpg

https://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/3041348-2019-sony-xbr-x950g-owners-thread-no-price-talk-215.html tu w poście #6445 masz podobny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem KD-65xg9505. Generalnie super telewizor, niektóre opcje rewelacyjne (choć to moja pierwsza styczność z androidem na TV).

Mam jednak problem z własną kalibracją obrazu. Posiadam obraz testowe Buroscha, które odpalam na dekoderze HD podpiętym po HDMI4. Mam problem z tym, by ustawienia wyświetlania działały także na pozostałych źródłach, czyli DVD i DVB-C (karta conax). Jest na to jakiś sposób.

 

I drugie. Czy ktoś próbował uruchomić na tym dekoderze jakiegoś oscama ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydane mi się ze musisz to zrobić dla każdego wyjścia HDMI osobno. A nie możesz ten obraz wgrać na pendrive i wpiąć do tv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2020 o 20:55, mikoko napisał:

Wydane mi się ze musisz to zrobić dla każdego wyjścia HDMI osobno. A nie możesz ten obraz wgrać na pendrive i wpiąć do tv ?

Niestety po podpięciu obrazu testowego pod USB na TV, nie ma możliwości ustawień obrazu wyświetlanie (jasności, kontrastu itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy jest możliwe,że dostaniemy wsparcie dla HDMI 2.1 ?

Czy jest to niemożliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie ja w międzyczasie zakupiłem jednak inny tv, natomiast co do hdmi 2.1 to chyba najistotniejsze aby tv przynajmniej obsłużył earc. A na to może szansa jest w XG? Ja też liczę na earc w swoim nowym Samsungu, że odpalą taką aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eARC jest odpalony w TV XG inna sprawa że ma jeszcze sporo kłopotów. Głownie wewnętrzne aplikacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu na avforums napisał ,,Zainstalowałem również najnowszą wersję V6.4770 FW i poprawiła się jakość obrazu". Czy ktoś może ,to potwierdzić? Korci mnie zainstalowanie, ale nie wiem czy warto?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym twoim modułem, miałeś tv w serwisie i naprawili ci, pisałeś wcześniej że do serwisu poszedł.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana płyty głównej. Dziś może go odbiorę bo wczoraj płyta jeszcze nie dotarła do serwisu  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reddit ktoś zrobił porównanie i różnica w obrazie polega na tym, że wersja xh obniża dość znacznie jasność. Stąd wrażenie, że blooming jest mniejszy i że motion jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniża bo XG nie ma powłoki na ekranie  i z tego powodu H ma mniejszy kontrast 

Lokalne wygaszenie na H jest lepsze. Sam widziałem i nie chodzi tu o ogólna jasność ekranu. Dla kogoś kto używa moduł cam nowe menu jest zdecydowanie lepsze bo ma fajne opisy programów na kafelkach. Dla kogoś kto używa tv do wyświetlania treści z dekoderów itp to bez znaczenia 

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic nie psioczyli że wgrałes sobie firmware z innego tv i mogłeś przez to uszkodzić tv ???

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...