Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To nie kwestia FZ800, tylko technologii oled.

W każdym ekranie (Sony, Panasonic, LG) możesz spotkać się z zafarbem lub bandingiem.

Jeżeli jest duży i przeszkadza wymieniasz dany egzemplarz i tyle...

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem dotyczy wszystkich oledów, nie tylko Panasonic, (wszystkie matryce produkuje LG). To taka losowa cecha tej technologi. Warto kupować przez internet i w razie dużych odstępstwa wymienić na inny egzemplarz. To tzw. banding i zafarb.

Przeczytaj wątek o fz na tym forum są tam zdjęcia mojego tv. Mam z tym lekki problem po wymianie matrycy ze względu na martwy pixel. Ale po wczorajszej kalibracji jest to mniej widoczne i już mniej przeszkadza.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Kuba Czerniak napisał:

będzie wspierany przez aktualizacje

A propos aktualizacji coś niedobrego dzieje się z ostatnią dla C8, podobno skopali coś z jasnością ekranu.

Nie śledzę tematu, jak chcesz to popytaj na wszelki wypadek chłopaków w wątku.

 

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fz800 przed kalibracjaIMG_20190220_221201.thumb.jpg.05af8ad90cf09e75d6f6bfb738124025.jpg

I po kalibracji

IMG_20190327_211701.jpg

Podczas normalnego nie planszowania :) widać to lekko tylko przy jednolitych scenach białych typu krajobraz ze śniegiem. Po kalibracji już nie widoczny na planszach szarych.

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche do rozczarowujace ze telewizory tej klasy maja takei jakby ;wady wrodzone; ?(wiec sony, lg rowniez moga miec takei problemy)    pytalem jeszcze czy da rade ustawic samemu kolory w lg c8 bo podobno mocno swieci....

25 minut temu, darekgra napisał:

Ten problem dotyczy wszystkich oledów, nie tylko Panasonic, (wszystkie matryce produkuje LG). To taka losowa cecha tej technologi. Warto kupować przez internet i w razie dużych odstępstwa wymienić na inny egzemplarz. To tzw. banding i zafarb.

Przeczytaj wątek o fz na tym forum są tam zdjęcia mojego tv. Mam z tym lekki problem po wymianie matrycy ze względu na martwy pixel. Ale po wczorajszej kalibracji jest to mniej widoczne i już mniej przeszkadza.

wymieniaja jednak wypalone pixele w panasonicu

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniają jeśli jest nawet jeden subpixel w środkowej strefie ekranu.

Niestety czy to oled czy LED każde z nich mają jakieś wady inne ale mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, darekgra napisał:

Ten problem dotyczy wszystkich oledów, nie tylko Panasonic, (wszystkie matryce produkuje LG). To taka losowa cecha tej technologi. Warto kupować przez internet i w razie dużych odstępstwa wymienić na inny egzemplarz. To tzw. banding i zafarb.

Przeczytaj wątek o fz na tym forum są tam zdjęcia mojego tv. Mam z tym lekki problem po wymianie matrycy ze względu na martwy pixel. Ale po wczorajszej kalibracji jest to mniej widoczne i już mniej przeszkadza.

no a w razie czego mozna to zglosic juz np po kilku miesiacach uzytkowania? czy to nie jest wada dla producenta? tak po prostu wynika to z produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z zafarbem i bandingiem ciężko walczy się z serwisami. Więc lepiej skorzystać ze zwrotu 14 lub 30 domowego przy zakupie przez internet i wziąć drugą sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, darekgra napisał:

Niestety z zafarbem i bandingiem ciężko walczy się z serwisami. Więc lepiej skorzystać ze zwrotu 14 lub 30 domowego przy zakupie przez internet i wziąć drugą sztukę.

wiec tj cos normalnego ten zafarb ok.  problem jest taki ze zwrot produktu jest czesto na nasz koszt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w tej chwili produkcja tych matryc wygląda tak że można trafić dobrą sztukę a czasami dużo gorsza, idealnej chyba niema... jak nie będzie zafarbu to będzie bandingiem i odwrotnie.

Tak na koszt kupującego. W pl jest MM do którego można zawieźć samemu i przyjmą w sklepie.

Nie wiem jak jest u Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zafarb przy normalnym różnokolorowym wyświetlanym obrazie jest niewidoczny.

Banding można zauważyć w bardzo ciemnych scenach gdzie jest dużo szarości.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kuba Czerniak napisał:

Odnosnie c8 jest opcja żebym dał radę skalibrować sam i mieć w miarę ładny obraz ? Bo kalibracja u mnie to koszt 500-750 euros

Skalibrować samemu telewizora w sposób należyty ( profesjonalny) nie możesz z kilku względów. Trzeba wiedzieć jak, trzeba mieć czym. To tak jakbyś pytał "czy mogę sobie sam wyleczyć raka"? ? Próbować można ale efekt będzie raczej odwrotny od spodziewanego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kuba Czerniak napisał:

Odnosnie c8 jest opcja żebym dał radę skalibrować sam i mieć w miarę ładny obraz ? Bobkalibracja u mnie to koszt 500-750 euros

Pytanie czym dla Ciebie jest w miarę ładny obraz i czym jest samodzielna kalibracja wg Ciebie? LG się pochwaliło że sprzedało już 4 mln oledów, z czego 3 miliony w ciągu ostatnich 2 lat. Ludzie to kupują min bo mają w 'miarę ładny' obraz po wyjęciu z pudełka, albo po drobnych korektach ustawień pod siebie. Jak chcesz mieć obraz referencyjny to wydaj to 500 euro - obojętnie który TV kupisz wydanie kasy na kalibrację jest konieczne, żeby wycisnąć z obrazu wszystko co się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Jakość obrazu dokładnie ta sama, lepszy dźwięk bo ma  soundbar od Technicsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Groszek napisał:

Dokładnie.

Jakość obrazu dokładnie ta sama, lepszy dźwięk bo ma  soundbar od Technicsa

Mozna ten soundabrre odłączyć ? Czy na stałe tam jest 

T’en glosnik  niebzaqtapi mi bose 700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem.

Na zdjęciach widać że jak tv wisi, soundbar również zmienia położenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten głośnik to coś pomiędzy głośnikami wbudowanymi a SB.

Do SB typu Bose czy nawet JBL bar 3.1 to niema co porównywać.

Listwa jest podpinana kablem do tv na 100% ale czy tv będzie działał z odpiętą to nie mam pojęcia, kolega @Dyziek ma fz950 może sprawdzi.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak odepniesz listwę, to słabo może wyglądać...

 

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey. Dziękuje wszystkim za pomocni doradztwo nie było to łatwe . Ale zamówiłem fz800 plus listwę Bose 700 z subwoofer 700 . Mam nadzieje ze nie będę żałował ?  teraz się naczytałem ze do 65 najlepsza odległość dob1,30-,2,70. Kurde tobstrasznie blisko półtora dwa metry ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...