Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@raus lepiej tak "może i oled czasami się wypala po wyjęciu z pudełka, ale to nasz robi to lepiej jeszcze w nim" :):)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung niby olewa oled, ale jednak najnowsze laptopy, a smartfony od lat wyposaża w tę technologię.

Także tego... jak im nie pyknie z micro led, to nagle mogą się przeprosić z oledami na rynku tv.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekonomiczny sens znacznej miniaturyzacji microledów (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że powoli rynek idzie w kierunku 8K - tu na 55" piksel będzie bardzo mały) nie wydaje się za duży. Wydaje mi się, że ta technologia będzie miała największy sens jeśli uda się ją wprowadzić w dużych domowych rozmiarach (70-100 cali), plus możliwe że szybko zdominuje rynek video-walli, a do tego w zasadzie wystarczy poprawić cenę. OLED-y o dużych przekątnych są nieracjonalnie drogie (a o małych są za to zbyt tanie żeby Samsung mógł łatwo nawiązać konkurencję), jakiś rynek na b. duże TV o wysokiej jakości istnieje i Samsung po wprowadzeniu microledów zgarnie go błyskawicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, raus napisał:

Ekonomiczny sens znacznej miniaturyzacji microledów (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że powoli rynek idzie w kierunku 8K - tu na 55" piksel będzie bardzo mały) nie wydaje się za duży.

Mariaż 8k i 55 cali nie ma kompetnego sensu z praktycznego punktu widzenia. Różnicy między 4k i 8k nie odczujesz na takiej przekątnej. 8k tylko duże przekątne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie , nie porzuciłem ? czekam na dostawę w poniedziałek będzie wysłany ma być dostarczony przez dwie osoby na palecie i problem jest ze maja przyjechać w konkretny dzień i muszę dograć to z praca . No i znaleźć pomysł co zrobię z obecnym tv bo żona do sypialni nie chce ? no i jeszcze support na ścianę . Na pewno nie omieszkam się podzielić ?

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello Panowie

w oczekiwaniu na moj Panasonic ( przyjedzie w sobotę rano ) czy możecie podać jakieś manualne ustawienia ( wiem nie będą to profesjonalne ) ale żeby moc mniej więcej skonfigurować parametry w szczególności dotyczące obrazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldo94 no co ty ja zwykły szary użytkownik.

@Kuba Czerniak tak naprawdę dobre oddanie obrazu jest już na trybach standardowych THX dzień i noc oraz na prawdziwe kino. Jeśli naprawdę chcesz więcej wyciągnąć z tv to tylko profesjonalna kalibracja przez chłopaków z skalibrujtv.pl.

Upłynniaczami możesz experymentowac ja zazwyczaj używam minimum lub polecane przez HDTV Polska, ustawienia własne na suwakach 10i5.

Reszta ulepszaczy wyłączona oprucz automatycznej jasności HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki! Po prostu ustaw sobie tryb Prawdziwe kino albo THX i nic więcej nie ruszaj bo sobie więcej szkody zrobisz niż tzw. korzyści. Ten telewizor wymaga niewiele poprawek gdy nawet robisz fachową kalibrację więc robienie czegoś na własną rękę mając tak doskonałe tryby fabryczne to dobra skucha ?

A najlepiej przeczyta to: https://hdtvpolska.com/panasonic-fz800-test-oled-2018-ultra-hd-z-hdr10/6/

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nawet z pudła nie mogę wyjąc bo jestem sam czekam na żonę zeby mi pomogła ? myśle ze weekend postoi na meblu a potem idzie ba ścianę ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kuba Czerniak wyjmij te plastikowe zaślepki na dole , wtedy sam karton będziesz mógł zdjąć do góry  i tv jest już na wierzchu.

Co do ustawień to posłuchaj @Gmeru sam na sówakach od kolorków i balansu bieli nic nie zrobisz tu tylko profeska.

Jedyne czym możesz się bawić amatorsko to uplynniacze, luminacja, temperatura barwowa i lekkie podbijanie jasności w HDR.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.04.2019 o 14:46, Kuba Czerniak napisał:

mniej więcej skonfigurować parametry w szczególności dotyczące obrazu ?

Dokładnie tak jak @Gmeru napisał. Jako użytkownik podpisuje się pod tym w 100%.

 

Nie znam telewizora innej marki, który tak świetnie świeci na ustawieniach fabrycznych. Panasonic zrobił tu genialną robotę.

Dla mnie najlepsze ustawienia to również:

THX Cinema - rewelacyjne kolory, ale odrobinę (naprawdę minimalnie) gubi szczegóły w ciemnych obszarach.

Prawdziwe kino - z tego lekko zmodyfikowanego (wg mnie u mnie fabrycznie ciut, ciupinkę za dużo niebieskiego) ustawienia korzystam. Wszytko świetne - kolory, detale w ciemnych scenach - po prostu miodzio! Obraz rewelacyjny! :)

Wszystkie polepszacze wyłączone

IFC - płynność filmu na 2 max na 3, więcej nie ma potrzeby

Jasność HDR - wg uznania (bardzo fajna funkcja)

 

Siadasz włączasz film i oglądasz z bananem na twarzy! :)

 

P.S.

Żeby wyciągnąć z ekranu maksa i mieć spokojną głowę - profesjonalna kalibracja!

Edytowane przez Groszek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zamknąć klapę kuzwa kable wystają . Trzeba chyba kupić kable z inna wtyczka? I co to jest ten moduł CI ? To dla serwisu ?

AE877346-B11C-4977-A7F0-A5355019C85D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CI to możesz mieć kartę kablówki czy satki z abonamentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie jaki kabel zeby moc zamknąć pokrywę?  A ustawiłem sobie tryb normalny bo ten prawdziwe kino strasznie ciemny. Thx cinema nie widzę. I jak chce ustawić HDR to jest zablokowany ....:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel to chyba żaden nie wejdzie tak aby zamknąć pokrywę.

Powinieneś mieć dwa tryby THX (jeden na dzień drugi na noc)

Wejdź w menu bo z przycisku na pilocie można ukrywać poszczególne tryby.

Ustawienia HDR będą aktywne tylko podczas odtwarzania materiału w HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, darekgra napisał:

Kabel to chyba żaden nie wejdzie tak aby zamknąć pokrywę.

Powinieneś mieć dwa tryby THX (jeden na dzień drugi na noc)

Wejdź w menu bo z przycisku na pilocie można ukrywać poszczególne tryby.

Ustawienia HDR będą aktywne tylko podczas odtwarzania materiału w HDR.

To po jakiego kija ta pokrywa . Puściłem cos z netflixa i nie działało hdr. Tego THX w ogóle nie ma jest podstawowy dynamiczny kinowy i jakiś jeszcze ale nie THx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pokrywa jest wtedy gdy nie uzywasz portów na tylnej ściance tylko na bocznej

gdyby twój SB miał więcej portów hdmi to problemu by nie było :)

na netflixie nie wszystkie filmy mają hdr no i musisz mieć wykupiony najwyższy pakiet w pl jest to za pięćdziesiąt kilka zł.

https://hdtvpolska.com/panasonic-fz800-test-oled-2018-ultra-hd-z-hdr10/6/

Tryby powinieneś mieć tak jak na zdjęciu z tego testu, wchodzisz w menu >obraz>tryb obrazu

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, darekgra napisał:

ta pokrywa jest wtedy gdy nie uzywasz portów na tylnej ściance tylko na bocznej

gdyby twój SB miał więcej portów hdmi to problemu by nie było :)

na netflixie nie wszystkie filmy mają hdr no i musisz mieć wykupiony najwyższy pakiet w pl jest to za pięćdziesiąt kilka zł.

https://hdtvpolska.com/panasonic-fz800-test-oled-2018-ultra-hd-z-hdr10/6/

Tryby powinieneś mieć tak jak na zdjęciu z tego artykułu. wchodzisz w menu >obraz>tryb obrazu

 Nie widzę potrzeby posiadania więcej portów w sb połączyłem przez ARC wiec jeden port wystarczy. Mam najwyzszy pakiet netflixa. Poszukam jeszcze z trybami .... ten kinowy dobry ale strasznie ciemny . Kurde polowy rzeczy o których mówicie nie widzę... nivulepszaczy ni nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz go w trybie sklepowym?

Zrób reset do ustawień fabrycznych.

tryb prawdziwe kino jest ciemny bo dedykowany do oglądania filmów w mocno zaciemnionym pomieszczeniu

Ja do TV mam podpięty tylko kabel zasilania i jeden hdmi arc reszta sprzętu właśnie do SB i dużo mniej plątaniny kabli z tyłu telewizora a uchwycie może się okazać to ważne.

@Gmeru wybacz znów linka nie do naszego podwórka możne to koledze  pomoże.

 

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kuba Czerniak

1. Netflix - jeśli masz wykupioną opcję premium i odpowiednią prędkość internetu (na tv w HDR wyświetla 15.25Mb/s - przycisk info), to musisz mieć HDR

2. Co do ustawień pewnie wciskasz przycisk PICURE, tam są przypisane tryby - możesz to zmieniać. Wejdź w menu i ustawienia obrazu. Tam masz wszystkie tryby fabryczne.

3. Z klapką i opt nic nie zrobisz niestety

4. HDR załącza się z automatu w trybie który masz ustawiony

5. Ja chyba miałem inne pudełko. @darekgra a Ty?

 

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak miałem inne tylko że  my w Pl a kolega @Kuba Czerniak mieszka w Luksemburgu jeśli dobrze pamiętam

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...