Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Te odległości to takie zalecane, ale nie konieczne, poprostu im dalej tym mniej szczegółów zobaczysz, różnica pomiędzy pomiędzy 4k a FHD zacnie zanikać.

Gratuluję wyboru,

Wiesz że Bose ma tylko jedno HDMI? To trochę czasami może komplikować sprawę spinania sprzętu, i koniecznie do tego zestawu musisz dokupić tylne głośniki aby uzyskać 5.1.

Po obecnych cenach promocyjnych w pl to za Bose zapłaciłbyś więcej niż za tv 65 cali.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, darekgra napisał:

Te odległości to takie zalecane, ale nie konieczne, poprostu im dalej tym mniej szczegółów zobaczysz, różnica pomiędzy pomiędzy 4k a FHD zacnie zanikać.

Gratuluję wyboru,

Wiesz że Bose ma tylko jedno HDMI? To trochę czasami może komplikować sprawę spinania sprzętu, i koniecznie do tego zestawu musisz dokupić tylne głośniki aby uzyskać 5.1.

Po obecnych cenach promocyjnych w pl to za Bose zapłaciłbyś więcej niż za tv 65 cali.

 

Listwa i Bass wychodzi mnie 4200pln  nie wnikałem za bardzo w testy ale zawsze wiedziałem ze Bose to cos referencyjnego. Proponowano mi jeszcze cos z yamaha 27 ... na poczatku chciałem lg sky10 bo bylo mocno tanie co do proponowanej jakości . Ale mi stanowczo odradzono...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości dźwięku to nią zastrzeżeń, jest on świetny.

Cena również świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

En no juz nie dobijajcie mnie teraz . Pytałem o to dv i hdr10 mówiliście ze różnica jest znikoma i ze panasonic się broni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Kuba Czerniak napisał:

 Pytałem o to dv i hdr10 mówiliście ze różnica jest znikoma i ze panasonic się broni 

Bo tak jest DV jest fajnie jak jest ale gdy go niema też można żyć :).

Dla DV nie warto poświęcać innych plusów które ma Panasonic.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kuba Czerniak napisał:

Pytałem o to dv i hdr10 mówiliście ze różnica jest znikoma i ze panasonic się bron

Pisałem Ci o tym temacie na 2 stronie tego wątku :)

Na chwilę obecną jest mała wojenka z rozszerzeniem/ewolucją HDR, czyli DV vs HDR10+. Tak naprawdę jeszcze nie wiadomo który standard wygra, lub czy nie będzie dwóch równocześnie na wydaniach płyt/platformach internetowych. Za każdym z tych formatów stoją różne firmy. HDR10+ wspiera m.in. Samsung, TCL  a to naprawdę potężni producenci. Temat pogodzą najnowsze oledy Panasonica, które będą miały obsługę Dv jak i HDR10+ . :)

O hdr w FZ800 nie musisz się martwić.  Jest naprawdę świetny i całościowo podobał mi się najbardziej z trzech ekranów (C8, AF9, FZ800). Działa on również najmniej problematycznie - nie ma problemów z przyciemnianiem, czernio-szarścią, posteryzacją, mocarnym świeceniem po oczach białymi napisami, itp. - bo takie rzeczy potrafiły zdarzyć się czasami na pozostałych C8,AF9 ( może to poprawili/poprawią). Ale to już kwestia indywidualna każdego z nas. Ekrany premium z polepszaczami treści hdr, itp. naprawdę świetnie sobie radzą z tym obrazem. I tak odróżnienie dla mnie zwykłego HDR10 i HDR10+ puszczanego po sobie jest dla mnie najzwyczajniej w świecie trudne ;)

Nie zaprzątałbym sobie tym głowy ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej odpada bo to nawet nie jest vesa.

Tv tak cienki jak Oled trzeba przykręcić tak jak zaleca producent 4 śruby na dwóch poziomach. A z tego co widać na tym zdjęciu to jest możliwość zastosowania tylko 2 śrubek na jednym poziomie.

Ja do swojego wczoraj kupiłem coś takiego

https://m.euro.com.pl/uchwyty-do-telewizorow/reinston-ultra-eu025-55-80-.bhtml

Zależało mi na jak największej możliwej odległości odsuwu od ściany.

Jest to kawał ciężkiego/wytrzymałego uchwytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, darekgra napisał:

Raczej odpada bo to nawet nie jest vesa.

Tv tak cienki jak Oled trzeba przykręcić tak jak zaleca producent 4 śruby na dwóch poziomach. A z tego co widać na tym zdjęciu to jest możliwość zastosowania tylko 2 śrubek na jednym poziomie.

Ja do swojego wczoraj kupiłem coś takiego

https://m.euro.com.pl/uchwyty-do-telewizorow/reinston-ultra-eu025-55-80-.bhtml

Zależało mi na jak największej możliwej odległości odsuwu od ściany.

Jest to kawał ciężkiego/wytrzymałego uchwytu.

Ma standard vesa 200-700mm . Chce cos płaskiego tzn nieglebokiego i stałego .  Jakby nie  było u mnie ściany to płyty wiec i tak wszystko wieszam na wkrętach Molly . No mi zależy jak na najmniejszej wiec szukam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wkręty w jednej poziomej linii. Szczerze sam bym takiego uchwytu nie zaryzykował do tego tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, darekgra napisał:

Tylko że wkręty w jednej poziomej linii. Szczerze sam bym takiego uchwytu nie zaryzykował do tego tv.

No ja mam na tym 50 cali leda tylko mniejsza wersja uchwytu fajny system . No niby ma bardzo dobre opinie i rekomendacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kuba Czerniak napisał:

En no juz nie dobijajcie mnie teraz . Pytałem o to dv i hdr10 mówiliście ze różnica jest znikoma i ze panasonic się broni 

Różnica jest znikoma gdy masz dostęp do materiału w obu formatach ale gdy oglądasz np filmy na Netfliksie, to ten korzysta głównie z Dolby Vision a własnie DV jak na razie jest najbardziej zaawansowaną formą HDR. Moim skromnym zdaniem nie rozumiem poświęcenia DV dla niuansów, podkreślam - niuansów w różnicach pomiędzy wyświetlaniem materiału UHD pomiędzy OLEDami Sony, Panasonic i LG. A tak a propos,  jaka była różnica w cenie pomiędzy FZ800 i FZ950? Jeżeli nieduża to zwróć tę 800-kę i weź 950-kę jako przyszłościowy TV z pełnym potencjałem. Bądź co bądź jest to zakup na dobrych kilka lat. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybając jeśli wyżmie LG lub iny z DV a za rok okaże się że HDR10+ jest jednak lepsze???

W tej chwili moim zdaniem lepiej mieć urządzenie które potrafi lepiej oddać zwykły HDR i SDR niż poświęcać to dla DV, które aż tak wielkiej różnicy nie robi w stosunku do HDR zwłaszcza na Netflixie.

Na chwilą obecną niema złotego środka dopiero w modelach 2019 gdzie będą dostępne oba systemy DV i HDR10+ będzie można być spokojnym.

 

FZ800 i FZ950 różnią się tylko systemem głośników nic poza tym, a  więc skąd ta teza o pełnym potencjale FZ950 w stosunku do FZ800?

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Robert Wyczółkowski napisał:

Różnica jest znikoma gdy masz dostęp do materiału w obu formatach ale gdy oglądasz np filmy na Netfliksie, to ten korzysta głównie z Dolby Vision a własnie DV jak na razie jest najbardziej zaawansowaną formą HDR. Moim skromnym zdaniem nie rozumiem poświęcenia DV dla niuansów, podkreślam - niuansów w różnicach pomiędzy wyświetlaniem materiału UHD pomiędzy OLEDami Sony, Panasonic i LG. (...)

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale:

1. Na Netflixie jeżeli materiał jest w DV to owszem oglądasz go w DV w tv który wspiera ten format (np. AF9, C8). Na tv który ma hdr10 np. fz800 oglądasz go w HDR10. O praktycznym odbiorze HDR10, DV, HDR10+ (moim czysto subiektywnym) napisałem powyżej i na stronie 2 tego wątku. Przy załączonych firmowych polepszaczach HDR10 (z modeli 2018), naprawdę trudno to rozróżnić, oglądając raz za razem materiał.  Rozszerzenie dla HDR10, czyli DV i HDR10+ jest lepszym rozwiązaniem, bp obsługują dynamiczne metadane. DV jest również przygotowane pod ekrany 12bitowe (hdr10+ 10bit), ale to pieśń przyszłości - ekrany na dzień dzisiejszy mają 10bit . Wszystko jest fajnie jak DV działa bezproblemowo, a tak niestety nie było (przełom 2018/2019), do tego dochodzi jak w HDRrze wyświetlacz wyświetla kolory, ruch, itp. To też ma znaczenie w odbiorze obrazu. Piszesz również o niuansach w wyświetlaniu UHD.  Porównywałeś te telewizory u siebie? Ja tak i  zapewniam Cię, że te niuanse były o wiele większe niż podczas wyświetlania HDR10 (z polepszaczami) i DV. Tu z obrazem rządziły fz800 i af9. W trybie hdr fz800 i c8.  Dodaje również, że to wszystko moje subiektywne odczucia.  Oledy  prezentują na dzień dzisiejszy najlepszy możliwy obraz,  jednak różnice są. Na ile istotne to każdy powinien sobie odpowiedzieć sam testując te telewizory. :)

 

17 minut temu, Robert Wyczółkowski napisał:

(...) A tak a propos,  jaka była różnica w cenie pomiędzy FZ800 i FZ950? Jeżeli nieduża to zwróć tę 800-kę i weź 950-kę jako przyszłościowy TV z pełnym potencjałem. Bądź co bądź jest to zakup na dobrych kilka lat. Pozdrawiam 

Też nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem

2. Dlaczego określasz fz950 jako tv z "pełnym potencjałem"? Masz na myśli, że ma obsługę DV i HDR10+? Jeśli tak to się mylisz. To będą miały oledy Panasonica i Philipsa z 2019r. Jeszcze ich nie można kupić. No chyba, że  przez "pełny potencjał" miałeś na myśli dołożony soundbar do fz950, bo jest to jedyna różnica między fz800 a fz950.

To jednak dla kolegi @Kuba Czerniak nie ma to znaczenia, bo kupił system Bose

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, darekgra napisał:

Gdybając jeśli wyżmie LG lub iny z DV a za rok okaże się że HDR10+ jest jednak lepsze???

W tej chwili moim zdaniem lepiej mieć urządzenie które potrafi lepiej oddać zwykły HDR i SDR niż poświęcać to dla DV, które aż tak wielkiej różnicy nie robi w stosunku do HDR zwłaszcza na Netflixie.

Na chwilą obecną niema złotego środka dopiero w modelach 2019 gdzie będą dostępne oba systemy DV i HDR10+ będzie można być spokojnym.

 

FZ800 i FZ950 różnią się tylko systemem głośników nic poza tym, a  więc skąd ta teza o pełnym potencjale FZ950 w stosunku do FZ800?

Rzeczywiście, FZ950 nie ma DV, przepraszam za zamieszanie ale tak czy owak ważne jest ile materiału będzie na DV a ile na HDR10+. No cóż, pozostaje mi życzyć miłych wrażeń ?

16 minut temu, Groszek napisał:

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale:

1. Na Netflixie jeżeli materiał jest w DV to owszem oglądasz go w DV w tv który wspiera ten format (np. AF9, C8). Na tv który ma hdr10 np. fz800 oglądasz go w HDR10. O praktycznym odbiorze HDR10, DV, HDR10+ (moim czysto subiektywnym) napisałem powyżej i na stronie 2 tego wątku. Przy załączonych firmowych polepszaczach HDR10 (z modeli 2018), naprawdę trudno to rozróżnić, oglądając raz za razem materiał.  Rozszerzenie dla HDR10, czyli DV i HDR10+ jest lepszym rozwiązaniem, bp obsługują dynamiczne metadane. DV jest również przygotowane pod ekrany 12bitowe (hdr10+ 10bit), ale to pieśń przyszłości - ekrany na dzień dzisiejszy mają 10bit . Wszystko jest fajnie jak DV działa bezproblemowo, a tak niestety nie było (przełom 2018/2019), do tego dochodzi jak w HDRrze wyświetlacz wyświetla kolory, ruch, itp. To też ma znaczenie w odbiorze obrazu. Piszesz również o niuansach w wyświetlaniu UHD.  Porównywałeś te telewizory u siebie? Ja tak i  zapewniam Cię, że te niuanse były o wiele większe niż podczas wyświetlania HDR10 (z polepszaczami) i DV. Tu z obrazem rządziły fz800 i af9. W trybie hdr fz800 i c8.  Dodaje również, że to wszystko moje subiektywne odczucia.  Oledy  prezentują na dzień dzisiejszy najlepszy możliwy obraz,  jednak różnice są. Na ile istotne to każdy powinien sobie odpowiedzieć sam testując te telewizory. :)

 

Też nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem

2. Dlaczego określasz fz950 jako tv z "pełnym potencjałem"? Masz na myśli, że ma obsługę DV i HDR10+? Jeśli tak to się mylisz. To będą miały oledy Panasonica i Philipsa z 2019r. Jeszcze ich nie można kupić. No chyba, że  przez "pełny potencjał" miałeś na myśli dołożony soundbar do fz950, bo jest to jedyna różnica między fz800 a fz950.

To jednak dla kolegi @Kuba Czerniak nie ma to znaczenia, bo kupił system Bose

W przypadku FZ950 rzeczywiście dałem ciała bo myślałem, że ma DV a nie ma. Macie mnie ? Jednak pozostanę przy swoim, że DV jak na razie jest najbardziej zaawansowaną formą HDR-u z rozwinięta produkcją filmową. Czyli materiał do oglądania jest.  Co do różnic w wyświetlaniu materiału pomiędzy poszczególnymi OLEDAMi różnych marek, to mogą je dostrzec jedynie koneserzy profesjonaliści mający możliwość testowania kilku modeli stojących obok siebie. Użytkownik, który przesiada się ze zwykłego LCD-eka, LED-a na OLEDA za każdym razem będzie w szoku, bez względu na to czy kupi SONY, PANASA, Philipsa czy LG. Więc cieszmy się szczęściem kolegi Kuby i powitajmy go na wyższej pócłe tj. w klubie OLED-owców ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Robert Wyczółkowski napisał:

Użytkownik, który przesiada się ze zwykłego LCD-eka, LED-a na OLEDA za każdym razem będzie w szoku, bez względu na to czy kupi SONY, PANASA, Philipsa czy LG. Więc cieszmy się szczęściem kolegi Kuby i powitajmy go na wyższej pócłe tj. w klubie OLED-owców ?

Amen! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Robert Wyczółkowski napisał:

Jednak pozostanę przy swoim, że DV jak na razie jest najbardziej zaawansowaną formą HDR-u z rozwinięta produkcją filmową. Czyli materiał do oglądania jest

Ja sądzę że te dwa formaty za kilka miesięcy zrównają się ilością wydanych filmów, zauważ też że Amazon mocno wspiera właśnie hdr10+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, darekgra napisał:

Ja sądzę że te dwa formaty za kilka miesięcy zrównają się ilością wydanych filmów, zauważ też że Amazon mocno wspiera właśnie hdr10+.

Kilka miesięcy to może nie ale rok, dwa tym bardziej gdy Samsung wejdzie w OLED-y i streaming nabierze tempa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung już w oledach jest spalony za duże zaległości ma, nie do nadrobienia w stosunku do innych producentów.

Mam wrażenie ale statystyk nie prowadzę :)że HDR10+ ma większe tępo wejścia na rynek niż DV. DV to też taki chwyt reklamowy bo lepiej brzmi Dolby Vision niż oklepane HDR10 z plusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno wyczuć co będzie. DV bardziej przyszłościowy przez obsługę kolor 12bit (co dla nas z naszymi tv10bit nie ma znaczenia), ale  płatny.  HDR10+ - darmowy, ale później wystartował z tytułami. Za jednym i drugim stoją producenci tv, platformy internetowe no i wytwórnie filmowe. Co będzie  zobaczymy.  Najlepiej mieć jedno i drugie. Optymalnym rozwiązaniem byłoby wydawanie w dwóch formatach. Są już takie tytuły.

Mam kilka filmów w hdr10+  wyglądają świetnie, zupełnie jak filmy w "zwykłym" hdr10 ;) Naprawdę ciężko je rozróżnić, dlatego odpuściłem sobie "robienie ciśnienia" w tym temacie.  Tak sobie gdybając dynamiczne metadane (DV lub HDR10+) mogą mieć większe znaczenie w ekranach budżetowych, które nie mają różnych wspomagaczy i takich możliwości matrycy/elektroniki do zwykłego HDR10  przez co gorzej go obsługują i tam będzie robiło to dużą różnicę.

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, darekgra napisał:

Samsung już w oledach jest spalony za duże zaległości ma, nie do nadrobienia w stosunku do innych producentów.

Bez przesady. To znaczy będą musieli ostro popracować żeby mieć gotową technologię z przyzwoitym uzyskiem albo będą musieli długo dokładać do interesu żeby być w stanie konkurować z LG (no bo jak zaoferują OLED-a to będzie trzeba zmienić marketing o 180 stopni, więc nazewnictwo "OLED z kreską" czy twierdzenie, że OLED wypala się od razu po włączeniu będą musiały wylecieć z asortymentu), ale uważam że prędzej czy później będą musieli coś zaoferować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni o oled muszą już zapomnieć, ich wizerunek mocno by ucierpiał przez ten agresywny marketing i o z kreska :), samsung pracuje nad microLed i tu trzeba by upatrywać szans dla samsunga.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Robert Wyczółkowski napisał:

Kilka miesięcy to może nie ale rok, dwa tym bardziej gdy Samsung wejdzie w OLED-y i streaming nabierze tempa.

Samsung wg mnie nie wejdzie w OLED-y.Idzie w kierunku  MIKRO-LED lub QD-OLED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darekgra napisał:

Przecież oni o oled muszą już zapomnieć, ich wizerunek mocno by ucierpiał przez ten agresywny marketing i o z kreska :), samsung pracuje nad microLed i tu trzeba by upatrywać szans dla samsunga. 

Obawiam się, że opracowanie microledów mniejszych niż 65" 4K (a być może nawet graniczny rozmiar jest jeszcze większy) może być bardziej kosztowne niż przestawienie marketingu na "może i OLED czasami się wypala, ale to w sumie jest ok, a w naszym to nawet bardziej spoko".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...