Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hey potrzebuje porady naprawdę takie jak najbardziej obiektywnej bo niestety sprzedawcy chcą sprzedać obojętne co kupię będą zadowoleni . A ja właśnie nie wiem czy OLED czy LEd ? Oba w rozmiarze 65 . Cena jest praktycznie ta sama . TV głównie do tego do czego służy tv . Ściana i oglądanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypełnij ankiete i zobaczymy który okaże sie bardziej "pod ciebie".

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz nam czy grasz na konsoli jeśli tak to jak dużo, czy lecą u ciebie przez większość czasu programy informacyjne lub może tylko filmy, to już wtedy bardzo mocno może ukierunkować wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kuba Czerniak napisał:

A gdzie znaleźć ankietę ? Bardzo zależy mi na czasie bo do wtorku muszę podjąć decyzje ...

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? XXm2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Xm
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? X
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
6. Jak słońce świeci w pokoju ? 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 
13. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? 
14. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 
15. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 
16. Preferencje co do wielkości? 
17. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
18. Preferencje co do marki ? 
19. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 

21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Waldo94 napisał:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? XXm2  38m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Xm  3m0
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? X  2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  na wprost 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  na tv ale to nie problem bo mam rolete wiec nie swieci
7. Jaki masz obecnie telewizor ? sony w905 47 led kupiony w 2012
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? obraz jak zyleta i dobry dzwiek
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? wszystkie
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? bluray, ps4, dekodery, laptop, soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  3
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? netflix, filmy bluray
13. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak sporadycznie youtube
14. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? ps4 5 godzin na tydzien
15. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  wieczory
16. Preferencje co do wielkości? 65
17. Co Cię denerwuje w telewizorach ? niska jakosc audio 
18. Preferencje co do marki ? nie mam zawsze bylo to SONY

19. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? maloistotne
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 12000 pln

21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?nie wiem kto sie tym zajmuje

  •  

 

  •  


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tych preferencjach idź w stronę oled

nie koniecznie wybór zawężaj do sony, jest jeszcze LG C8 i Panasonic fz800, pod względem jakości wyświetlanego obrazu (naturalność kolorów, brak problemów w czerni) najlepiej wypada Panasonic. i jeszcze trochę kasy zostanie ci przy zakupie LG i Panasonica

SB rozumiem że już masz? jeśli tak to jaki.

A najlepszą opcją to jeśli możesz było by wstrzymanie się z zakupem jeszcze trochę bo niedługo zaczną wchodzić do sklepów nowe modele.

 

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. W twoich warunkach lepiej sprawdzi sie oled. Także Sony AF9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, darekgra napisał:

przy tych preferencjach idź w stronę oled

nie koniecznie wybór zawężaj do sony, jest jeszcze LG C8 i Panasonic fz800, pod względem jakości wyświetlanego obrazu (naturalność kolorów, brak problemów w czerni) najlepiej wypada Panasonic. i jeszcze trochę kasy zostanie ci przy zakupie LG i Panasonica

SB rozumiem że już masz? jeśli tak to jaki.

A najlepszą opcją to jeśli możesz było by wstrzymanie się z zakupem jeszcze trochę bo niedługo zaczną wchodzić do sklepów nowe modele.

 

No właśnie tak czekam już 2 lata ? na początku oglądałem A1 potem mówiono mi poczekaj wyszedł af8 no i ostatnio af9 wiec tak będę czekał w nieskończoność . Af9 mogę mieć w dobrej cenie 8500zl wiec się waham . Gościu z sonycenter zachwalał strasznie zd9 

7 minut temu, Waldo94 napisał:

No i wszystko jasne. W twoich warunkach lepiej sprawdzi sie oled. Także Sony AF9.

A można wiedzieć co przechyla szale w stronę OLED ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kuba Czerniak napisał:

A można wiedzieć co przechyla szale w stronę OLED ?

Obraz żyleta, oglądanie wieczorami, nieduży średni czas oglądania dziennie. AF9 ma tak nietypową podstawe że lepiej aby wisiał.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to już nie czekaj :)

8500 zł to chyba 55 cali?

zf9 to bdb telewizor tylko nadal to led, do filmów i to jeszcze wieczorami prawdzie oblicze przed tobą odsłoni OLED.

Sprzedawców możesz wysłuchać ale nigdy nie słuchać i ufać :) pamiętaj oni z tego żyją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co podałeś w tabelce wskazuje jasno, że możesz śmiało brać najlepszą z dostępnych technologii tv na rynku, czyli oled.

Nic więcej nie dodam. Kup i przepadnij w bezkresnej czerni i pięknie nieskończonego kontrastu. 

P.s. sorry za ton posta, sobota jest  ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie musi być Sony to polecam LG C8 - najlepszy stosunek koszt/efekt, genialny WEBoS i pilot Magic. Jeśli musi być Sony to weź jednak AF9. Tak czy tak weź OLEDa i nie marnuj czasu na starą LEDową technologię. Po zakupie nie żałuj na kalibrację i... ciesz się oglądaniem ?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam AF9 mam go od tygodnia i jest masakra obraz piękny, teraz czekam na kalibrację 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Przemysław Dobosz napisał:

Czyli jaka i w jakim sklepie?

Pytam, bo coś tu chyba nie pasuje(?)

Hey w sony Centre w Luxembourg jest za 2400 eur i można negocjować wiec na 2199eur mogę mieć . Gościu z sony strasznie zachwala zf9 mówi ze ten led jest dla purystów a OLED bo moda.... no i jakby nie było led w cenie oleda czego taki drogi...

31 minut temu, JAREK 1985 napisał:

Polecam AF9 mam go od tygodnia i jest masakra obraz piękny, teraz czekam na kalibrację 

A kalibrację gdzie się robi ? I jaki koszt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Kuba Czerniak napisał:

Gościu z sony strasznie zachwala zf9 mówi ze ten led jest dla purystów a OLED bo moda.... no i jakby nie było led w cenie oleda czego taki drogi...

To ma gościu fantazje z modą...

Wiesz dlaczego tak zachwala? bo ma większą premie za sprzedaż tak drogiego LED... 

 

Kalibrację w pl robi bardzo dobrze Pan Maciej https://skalibrujtv.pl/kontakt/

Podpytać go może kogoś ci polecić w rejonach Luksemburga.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podzielić się wiedzą, o ile większą jest premia za sprzedaż ZF9 od AF9?. Ciekawi mnie również,czym kieruje się Sony stosując taką politykę premiową dla sprzedawców w swoich centrach sprzedażowych.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym rządzi marketing, zawsze jest sugerowany nacisk na produkt który słabiej się sprzedaje i jest jego nadwyżka w magazynach. Jest to polityka stosowana w handlu od zarania dziejów i nie powiesz mi że nigdy o tym nie słyszałeś.

A Sony Center to taki sam sklep jak każdy inny ma kierownika i osoby odpowiedzialne za wyniki.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Af9 jest to model wyższy/nowszy o specyficznej budowie. Ma kilka ulepszeń w stosunku do poprzednika nap DV które sprawuje się średnio w tym modelu, większą moc systemu audio itp.

Testy obu tych tv są na tym portalu.

Warto zaznaczyć że oba nie uzyskały "referencji" w odróżnieniu od innych Oled z roku 2018.

 

Ze swojej strony mogę polecić SB JBL bar5.1 u mnie sprawdza się świetnie, jedyna niedogodność to brak DD+.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie z trójki C8, AF9 I FZ800 sony wypadało najsłabiej w przeróżnych testach, dostępnych w internecie

Edytowane przez darekgra
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod te parametry co podales oled wydaje sie sensowna opcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...