Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak to jest z tymi portami HDMI

naczytalem sie na forach zagranicznych ze porty HDMI 1 i 2 obsluguja  4K HDR @60hz i gniazda 3 i 4 sa bez HDR ? JAKIE MACIE opinie? 

 

i teraz moj problem jak port 2 jest do glosnika ARC wiec zostaje mi tylko 1 do ktorego podlacze odtwarzacza juz nie mam miejsa dla PS4 pro by moc korzystac z HDR..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazda 3 i 4 mają HDR lecz max w @30 Hz.

Pisałem o tym wcześniej że tylko 1 i 2 ma pełną przepustowość specyfikacji hdmi 2.0 (a,b) i dlatego wspominałem o wadzie SB Bose z tylko jednym portem hdmi strasznie to nierozwojowy sprzęt i z problemem niegrającego suba.

Ja mam JBL Bar 5.1 i do niego mogę podpiąć bezpośrednio aż trzy urządzenia na 10 , 12 bit rec2020 i 60 Hz.  W twoim wypadku pozostaje zakup dobrego splitera HDMI (koszt około 400 zł) lub prościej podłączyć SB poprzez kabel optyczny z TV, w tym wypadku konieczność nauczenia SB włączania poprzez pilota od tv (mam nadzieję z bose taką opcję posiada)

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, darekgra napisał:

Gniazda 3 i 4 mają HDR lecz max w @30 Hz.

Pisałem o tym wcześniej i dlatego wspominałem o wadzie SB Bose z tylko jednym portem hdmi strasznie to nierozwojowy sprzęt i z problemem niegrającego suba.

Ja mam JBL Bar 5.1 i do niego mogę podpiąć bezpośrednio aż trzy urządzenia na 10 , 12 bit rec2020 i 60 Hz.

Ok ale dalej nie rozumiem co ma do tego soundbar. W jaki sposób podłączyłeś swój JBL do TV? Za pomocą ARC ? 

Ja za pomocą ARC i dźwięk wysyła tele . Po co mi więcej Hdmi w głośniku ?

Tak z drugiej strony nie moglibzrovic wszystkich portów jednakowych w 60hz

A propo suba tez mam problem ale nie mogę znaleźć rozwiazania zgłosiłem do bose ale sie migają . Wiesz cos może więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogli by zrobić jak najbardziej tylko to są oszczędności księgowych panasa.

Więcej hdmi w SB jest po to aby uniknąć właśnie takich problemów, cały dodatkowy osprzęt mam podłączony do SB i w tym wypadku sb odtwarza dźwięk a sygnał video SB przekazuje poprzez hdmi z arc do tv. Wygląda to także trzy urządzenia mam wpięte do SB, a sb tylko jednym kablem HDMI arc z tv i wszystko jest w maksymalnej specyfikacji hdmi 2.0 czyli 60Hz i HDR

 

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Kuba Czerniak napisał:

A propo suba tez mam problem ale nie mogę znaleźć rozwiazania zgłosiłem do bose ale sie migają . Wiesz cos może więcej ?

Tak w pl udają że problemu niema a problem jest gruby, ogólnie zwalone oprogramowanie i sub przestaje grać w niskich zakresach. Bose nie może tego naprawić od kilku miesięcy.

sporo info jest tutaj i jak na razie nic nie rozwiązuje problemu.

https://community.bose.com/t5/Home-T...p/home-theater

na PW wyśle ci linka na inne forum tam jest kilka osób z problemem

10 minut temu, Kuba Czerniak napisał:

No ale jak mam połączony SB przez ARC  to i tak mam dźwięk na wszystkich pozostałych uprzedzeniach 

tak... chodzi tylko o to że jeśli SB lub ampli ma więcej hdmi z pełna przepustowością i HDCP 2.2 to masz wygodę w podpinaniu sprzętu i nie martwisz się ilością i przepustowością portów w tv (rozszerzasz możliwości konfiguracji połączeń)

Edytowane przez darekgra
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  też mam zestaw Bose 700 i ten sam problem z subem. Zastanawiam się nad zwrotem . Wysłany do serwisu ale wątpię czy sobie poradzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szybal napisał:

Witam  też mam zestaw Bose 700 i ten sam problem z subem. Zastanawiam się nad zwrotem . Wysłany do serwisu ale wątpię czy sobie poradzą. 

Masz problem i znasz rozwiązanie(być może) widziałem na innym forum opisujesz a nie chcesz sie podzielić (bo Tobie nikt nie pomógł )

10 godzin temu, darekgra napisał:

Tak w pl udają że problemu niema a problem jest gruby, ogólnie zwalone oprogramowanie i sub przestaje grać w niskich zakresach. Bose nie może tego naprawić od kilku miesięcy.

sporo info jest tutaj i jak na razie nic nie rozwiązuje problemu.

https://community.bose.com/t5/Home-T...p/home-theater

na PW wyśle ci linka na inne forum tam jest kilka osób z problemem

tak... chodzi tylko o to że jeśli SB lub ampli ma więcej hdmi z pełna przepustowością i HDCP 2.2 to masz wygodę w podpinaniu sprzętu i nie martwisz się ilością i przepustowością portów w tv (rozszerzasz możliwości konfiguracji połączeń)

 

Ale jakby nie było tv łącze jednym portem ARC wiec tak czy inaczej ten port hdmi zawsze jest zajęty ( z wyjątkiem polaczenia optycznego) wiec jaki jest sens podłączać np PS4 jednym hdmi do tv a drugim do SB skoro i tak dźwięk jest wysylany. To powoduje tylko więcej kabli . 

( no chyba ze SB wysyła obraz :-)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko  co udało się ustalić udostępnione czekam żeby ktoś sprawdził czy to działa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Kuba Czerniak napisał:

wiec jaki jest sens podłączać np PS4 jednym hdmi do tv a drugim do SB skoro i tak dźwięk jest wysylany. To powoduje tylko więcej kabli . 

Nie nie więcej kabli ?

PS4 spinasz 1kablem z SB a TV też jednym z SB.

SB przekaże obraz do tv po jednym kablu HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, darekgra napisał:

Nie nie więcej kabli ?

PS4 spinasz 1kablem z SB a TV też jednym z SB.

SB przekaże obraz do tv po jednym kablu HDMI.

Kurna ? w poprzednim sb sony miałem 4 porty i nigdy na to nie wpadłem ze z SB obraz pójdzie . Kurde jakbym wiedzial wziąłbym yamaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.04.2019 o 21:39, Kuba Czerniak napisał:

Załączyłem ps4 i od razu się wyświetliło tryb HDR wiec działa . Film na netflix np atypowy jest HDR ale w filmie jak naciskam info to nie ma HDR . Na ps4 mam opcje HDR które mogę modyfikować . Bawiłem się ta płynnością nie widzę roznicy pomiędzy 0 a 3 .

 

przepraszam jestem trochę zagubiony bo nieukrywanam ekstytacji . 

( żona moja mówi jakiś taki mały nie bylo większych ?:-)

Upewnij się, że film z Netflixa jest w HDR ( żadko ) bo Netflix wspiera głównie Dolby Vision. I czy Netflixa masz w opcji premium? Tylko premium podaje treści UHD i HDR czy DV. Na Youtube wpisz sobie 4K HDR - dużo kapitalnego materiału. TV najlepiej jednak podpiąć kablem do routera - przesył bezstratny i najbardziej stabilny w porównaniu do Wi-Fi.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Robert Wyczółkowski napisał:

Upewnij się, że film z Netflixa jest w HDR ( żadko ) bo Netflix wspiera głównie Dolby Vision.

Kolego ale bzdury napisałeś.... DV jest to rozwiniecie podstawowej technologi HDR o dane dynamiczne. DV bez podstawowego HDR nie istnieje. ?

Więc każdy film na netflixie który jest ze znaczkiem HDR ma HDR10 a tylko niektóre  z nich mają DV, w żadnym wypadku odwrotnie.

Możliwe że pomyliłeś z HDR10+ którego Netflix nie wspiera w ogóle.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, darekgra napisał:

Kolego ale bzdury napisałeś.... DV jest to rozwiniecie podstawowej technologi HDR o dane dynamiczne. DV bez podstawowego HDR nie istnieje. ?

Więc każdy film na netflixie który jest ze znaczkiem HDR ma HDR10 a tylko niektóre  z nich mają DV, w żadnym wypadku odwrotnie.

Możliwe że pomyliłeś z HDR10+ którego Netflix nie wspiera w ogóle.

Odpowiadam jeszcze raz, bo wcięło gdzieś moją poprzednią odpowiedź. Jakie bzdury zarzucasz mi kolego? Że proszę kolegę Kubę, żeby sprawdził czy film na Netfixie jest w HDR? Czy może to, że Netflix w swoich produkcjach wykorzystuje głównie DV? Czy ja napisałem gdzieś, że DV to nie HDR? A teraz odpowiedz mi, co kolega Kuba zobaczy na swoim FZ800 w przypadku filmu na Netflixie w DV, czy nie obejrzy go w SDR? Zarzucasz mi ( nie wiem czemu ), że nie wiem czym jest HDR i jego formy? Litości, daj żyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dokładnie zacytowałem twoją wypowiedź do której moja wypowiedź się odnosi.

 

1 godzinę temu, Robert Wyczółkowski napisał:

A teraz odpowiedz mi, co kolega Kuba zobaczy na swoim FZ800 w przypadku filmu na Netflixie w DV, czy nie obejrzy go w SDR? 

No widzisz nie kumasz, więc odpowiadam zobaczy go na swoim FZ800 w HDR10.

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darekgra napisał:

Przecież dokładnie zacytowałem twoją wypowiedź do której moja wypowiedź się odnosi.

 

No widzisz nie kumasz, więc odpowiadam zobaczy go na swoim FZ800 w HDR10.

No to wielkie dzięki. Dotąd myślałem, że tv bez DV odtworzą materiał w DV jako SDR a tu taka niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo ?

Żadna to niespodzianka ? tak ten świat zbudowany jest.

Czasami lepiej coś sprawdzić lub grzecznie zapytać, nim się uniesiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, darekgra napisał:

Proszę bardzo ?

Żadna to niespodzianka ? tak ten świat zbudowany jest.

Czasami lepiej coś sprawdzić lub grzecznie zapytać, nim się uniesiesz.

Byłbym wdzięczny za wskazanie materiału gdzie ten niuans jest przedstawiony, bo wierz mi ignorantem nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Robert Wyczółkowski napisał:

Byłbym wdzięczny za wskazanie materiału gdzie ten niuans jest przedstawiony, bo wierz mi ignorantem nie jestem.

Zacznij od tego materiału ;)

https://hdtvpolska.com/stranger-things-2-test-dolby-vision-kontra-hdr10-na-lg-oled-tv-porownanie/?showfull=1

Zarówno DV jak i HDR10+ jest kompatybilne z HDR10. Więc przykładowo jeśli chcesz obejrzeć film który ma HDR10+ (np. Alien 4K :) ) a Twój tv nie obsługuje tego formatu (np. LG) obejrzysz go w HDR10, ale nie w SDR jak piszesz :). Analogicznie materiał w DV na Netflixie osoba która nie ma DV obejrzy w HDR10. :)

Edytowane przez Groszek
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...