Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hey panowie niedługo cos skrobnę o FZ800:-) 

 

dzisiaj widziałem u znajomego philips 903 w ogóle nie brałem pod uwagę philipsa ale kurde poczułem lekka zazdrość jakoś tak ładnie świecił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy z tyłu czy matryca?

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem ? taki ładny był myśle ze jakbym widział oba pana i philips w sklepie obok siebie to chyba bym się zastanawiał .. nawet żona powiedziała czego takiego nie kupiłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ambilight z tyłu sprawia wrażenie że lepiej świeci. Obrazowo jest lepszy fz800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Panowie,

 

taki problem mi powstał i nie wiem czy to pochodzi od FZ800. Mam polaczony soundbar Bose wszystko grało ok przez pierwsze dni.  Ostatnio oglądając cos na netflix czy youtube ( aplikacje tv) po jakimś czasie dźwięk jest taki dziwnie zniekształcony mocno nawet. Dobtelewizora mam podłączone jeszcze ps4, dekoder player, i inny dekoder telewizji kablowej.  Zauważyłem zależność ze gdy włączę dekoder ( niekoniecznie go oglądając ) a w tym samym czasie leci videobz youtube ( następuje sekundowa cisza jakby cos sie uruchamiało)i dzwiek wraca do normy. Po czym jak ponownie wyłącze dekoder ( obojetniebktory czy player czy inny) dźwięk jest na nowo zniekształcony ... dziwne. Odłączyłem wszystko dźwięk nadal zniekstzlacony ( tylko z soundbarra) z głośników tv dziwek jest OK. Niebrozumiem za bardzo bo jak puszczam muzyke ze spotify na głośnik nie ma problemu . Wiec nie wiem czy jest jakieś napięcie w tv które to powoduje ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko , jak już pisałem powyżej mam problem z dźwiękiem tylko i wyłącznie pochodzącym z aplikacji netflix czy youtube . Ten problem nie występuje za każdym razem tylko i wyłącznie gdy oglądając netflix uruchomię dekoder z pilota dziwek jest zmutowany . Sytuacja się naprawia gdy zmienię w ustawieniach telewizora dźwięk na PCM ale dźwięk już nie jest taki stereo. Wiecie może co jest przyczyna ? Na początku myślałem ze to mój głośnik ale wymieniłem na nowy i znowu to samo myśle ze jest problem z tele ale jaki ( z napięciem albo cos bo dziwnie włączając inne urządzenie które podpięte jest pod tele problem się naprawia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz podpięty głośnik?

Przekazywanie dźwięku masz na auto czy Dolby audio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, darekgra napisał:

Jak masz podpięty głośnik?

Przekazywanie dźwięku masz na auto czy Dolby audio?

Mam auto . Ale jak zmieniłem na pcm to działa ale dźwięk nie jest taki jakbym chciał . Jak włączę dźwięk z tv wszystko ok. Ale jak już wspomniałem testowałem na innym soundbarze. Problem pojawia się w momencie gdy wyłącze dekoder . Jak jest włączony dźwięk jest dobry aczkolwiek niepokrywający się z wizja . Ale jak wyłącze dekoder to masakra dźwięk zmutowany . Nie rozumiem dlaczego . I tylko przy aplikacjach z tv 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić na odległość...

SB masz Bose 700 jeśli dobrze pamiętam?

Wygląda jak by się coś gryzło z kodekami stereo, DD, DD+.

Bose ma tylko DD.

Odepnij dekoder od tv przed włączeniem i sprawdź co będzie wtedy.

Napisz co i jak masz podpięte pod tv. Czy HDMI czy optyk itd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bose 700 ma mnóstwo problemów z softem. 

Jak działa to najlepszy zestaw na rynku.

Jak zaczyna się problem resety kalibracje i wadliwa aplikacja masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szybal napisał:

Bose 700 ma mnóstwo problemów z softem. 

Jak działa to najlepszy zestaw na rynku.

Jak zaczyna się problem resety kalibracje i wadliwa aplikacja masakra.

Tu nie nie ma winy bose tylko aplikacje z tv . Bose gra elegancko . Tylko tele chyba odwala

3 godziny temu, darekgra napisał:

Ciężko stwierdzić na odległość...

SB masz Bose 700 jeśli dobrze pamiętam?

Wygląda jak by się coś gryzło z kodekami stereo, DD, DD+.

Bose ma tylko DD.

Odepnij dekoder od tv przed włączeniem i sprawdź co będzie wtedy.

Napisz co i jak masz podpięte pod tv. Czy HDMI czy optyk itd.

 

Nie odpinalem nic przywróciłem ustawienia fabryczne i jak narazie gra ok zobaczymy będę testował . 

Bose podłączony przez ARC

Hdmi 1 dekoder 

Hdmi 2 ARC Bose

hdmi 3 konsola

hdmi 4 drugi dekoder canal plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde i problem jest na nowo .

bylo ok 3 dni to jest loteria odłączyłem dekoder działa ok podłączyłem pieprzy się ale jezeli włączę drugi dekoder od kablówki to działa . Na moje oko to telewizor cosbwysyla nie tak bo jakby był broplem z kodekami to by bylbproblem cały czas . A tu ewidentnie jak jest uruchomiony dekoder wtedy zaczyna się pieprzyć ( jak wyłącze nieudzielanie jak włączę ok ( ale fonia z wizja jest pomieszana ) teraz oglądam muszę mieć włączony dekoder zeby dźwięk z netflix był ok . Ale z drugiej strony przez 3 dni nie było problemu nawet z dekoderem . Nie wiem chyba skontaktuje serwis panasonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś konflikt pomiędzy sygnałami z różnych urządzeń podpiętych do tv i może on głupiec i wysyłać niepoprawny format dźwięku.

Spróbuj jeszcze zmienić ustawienia

Menu/konfiguracja/automat. Ustawienie HDMI i zmień z trybu2 na tryb1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawde nie wiem jak to traktować jako wada tv ? Bo Jakby nie bylo uciążliwe to jest ze muszę kombinować by moc  oglądać swobodnie . Ale to nie za każdym razem . 

Tryb 1 nic się nie zmienia problem znika jak zmienię na PCM ale dźwięk jest niższej jakości 

A i problem pojawia się tylko odblomentubgdy włączę dekoder a potem już musi być włączony by nie było problemu z yt czy netflix . Jezelibyruchomie netflix bez wcześniejszego oglądania na dekoderze problemu nie ma 

I nawet jak wyłączam czy włączam dekoder z pilota dekodera to oglądając netflix słychać ( w momencie włączania ) taki mini dźwięk jak przełączanie kanału 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na odpowiedz odbserwisu Panasonic zobaczymy... a tak z innej beczki mozecie polecić jakiś dobry jakościowo Switch/hub hdmi by  moc podłączyć więcej urządzeń do telewizora ? Ale taki naprawdę dobry cobbedzie przesyłał 4k plus dźwięk .

 

co to są te tryby hdmi 1!i 2 tak w teorii? I to PCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zmieniają te tryby to ciężko powiedzieć trzeba by zapytać Panasonic.

Co do PCM https://pl.m.wikipedia.org/wiki/PCM

 

Nie mam ale parametrami wygląda bardzo dobrze.

Możesz również nim rozwiązać problem jednego HDMI w SB Bose.

https://allegro.pl/oferta/matrix-switch-splitter-hdmi-4x2-4k-2k-hdcp-2-2-hdr-7624767437?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey nadal nie mam odpowiedzi od Panasonic w między czasie zauważyłem ze jak włączę i wyłącze telewizor problem znika ale mimo wszystko cos jest nienormalnego .

 

z innej beczki braliście dobswoich OLED przedłużenie gwarancji do 5 lat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Kuba Czerniak napisał:

z innej beczki braliście dobswoich OLED przedłużenie gwarancji do 5 lat ?

Różnie mówią o przedłużonych gwarancjach, każdy ma swoje doświadczenia. Poszukaj na forum, gdzieś o tym było.

Wg moich doświadczeń warto, przydawała mi się w przeszłości - raz przy tv gdzie padła płyta główna zaraz po gwarancji fabrycznej i chyba przy pralce, gdzie tuż po gwarancji coś się spierdziało. Normalnie bardziej opłaciłoby się kupić nowe niż naprawiać....

W związku z tym mam przy moim FZ800  gwarancję full wypas i 5 lat spokoju ;) Obym nie musiał skorzystać....

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest to wina dekodera, z dekoderami często są różne problemy i wywołują one "konflikty" sprzętowe, bo przecież z innymi urządzeniami problemu nie ma, nie liczył bym na to że panasonic coś ci pomoże w tym temacie...

Ja nie brałem.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisali mi à Panasonic . Mówią ze należy ustawić ustawienia dźwięku na auto tak tez miałem i nie używać dźwięku z netflixa ni 5.1 ni 7.1 trochę to głupie jak mam system home cinema dobrej klasy nie moc wykorzystać dźwięku wysyłanego przez netflix . Nie podoba mi się to rozwiązanie bo nie wykorzystuje wszystkich performances

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.05.2019 o 22:32, darekgra napisał:

Jest to wina dekodera, z dekoderami często są różne problemy i wywołują one "konflikty" sprzętowe, bo przecież z innymi urządzeniami problemu nie ma, nie liczył bym na to że panasonic coś ci pomoże w tym temacie...

Ja nie brałem.

Mam kolejna odpowiedz od panasonica . Zapytali czy problem jest również przy puszczeniu dźwięków z telewizora ? Problemu właśnie nie ma tylko jak im do odpisze to mi powiedzą ze to wina soundbara ( który już wymieniałem bo był problem i dalej jest ) wiec już nie wiem co powiedzieć ?? ( problem znika po wyłączeniu i ponownym włączeniu telewizora ) 

Dnia 7.05.2019 o 22:32, darekgra napisał:

Jest to wina dekodera, z dekoderami często są różne problemy i wywołują one "konflikty" sprzętowe, bo przecież z innymi urządzeniami problemu nie ma, nie liczył bym na to że panasonic coś ci pomoże w tym temacie...

Ja nie brałem.

Jezeli wina dekodera dobdlaczego na tv dźwięk jest ok tylko na soundabarze do niczego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kuba Czerniak napisał:

Problemu właśnie nie ma tylko jak im do odpisze to mi powiedzą ze to wina soundbara ( który już wymieniałem bo był problem i dalej jest ) wiec już nie wiem co powiedzieć ?? ( problem znika po wyłączeniu i ponownym włączeniu telewizora 

Więc co chcesz im odpisać? Wymiana tv na ten sam model nic ci nie da. Poprostu niektóre dekodery potrafią wprowadzać taki zamęt w dźwięku.

 

2 godziny temu, Kuba Czerniak napisał:

Jezeli wina dekodera dobdlaczego na tv dźwięk jest ok tylko na soundabarze do niczego 

Ponieważ tv odtwarza zwykle stereo (2kanały), a do SB tv wysyła dźwięk wielokanałowy i w różnych formatach, i to tu dekoder wprowadza zamieszanie.

Dlatego też jeśli zmienisz na PCM to SB działa poprawie bo wtedy tv wysyła sygnał stereo czyli można powiedzieć że to samo co masz na głośnikach w tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, darekgra napisał:

Więc co chcesz im odpisać? Wymiana tv na ten sam model nic ci nie da. Poprostu niektóre dekodery potrafią wprowadzać taki zamęt w dźwięku.

 

Ponieważ tv odtwarza zwykle stereo (2kanały), a do SB tv wysyła dźwięk wielokanałowy i w różnych formatach, i to tu dekoder wprowadza zamieszanie.

Dlatego też jeśli zmienisz na PCM to SB działa poprawie bo wtedy tv wysyła sygnał stereo czyli można powiedzieć że to samo co masz na głośnikach w tv.

No to jednym słowa [beeep]a . Bo jak mam oglądać i korzystać z dobrego dźwięku bez dekoderów ...... tylko dlaczego problem Znika po ponownym wyłączeniu i włączeniu telewizora ?  Bo wychodzi na to ze tele jest ok soundbar również 

Szukałem wiele forum k nikt podobnego problemu nie mial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć drugiego użytkownika z identyczną konfiguracja sprzętu jak twoja więc i problem wyjątkowy.

Jeśli Bose ma wejście optyczne to spróbuj jeszcze spiąć tv z SB optykiem.

Ewentualnie pożycz do testu/kup przez internet z możliwością zwrotu spliter HDMI aby pominąć udział tv w przekazywaniu dźwięku do SB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, darekgra napisał:

Ciężko znaleźć drugiego użytkownika z identyczną konfiguracja sprzętu jak twoja więc i problem wyjątkowy.

Jeśli Bose ma wejście optyczne to spróbuj jeszcze spiąć tv z SB optykiem.

Ewentualnie pożycz do testu/kup przez internet z możliwością zwrotu spliter HDMI aby pominąć udział tv w przekazywaniu dźwięku do SB.

I będzie wysyłało sygnał do pozostałych jaK ARC ? Ponarzekam jeszcze u bose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...