Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc za przykładem ciekawego tematu w projektorach dotyczącego codziennego użytkowania projektora Epson 9300, założonego przez kolegę szewi postanowiłem założyć podobny wątek w temacie telewizorów. Napiszę trochę prowokacyjnie, ale chyba najlepszy nielodedowy 75 calowy TV na świecie wg ratings.com i jednocześnie flagowiec Samsunga z 2018 r. zasługuje na takie uznanie... Oczywiście zapraszam do dyskusji nie tylko posiadaczy tego TV, ale konkurencyjnego równie udanego SONY ZF9, użytkowników OLEDów, a nawet posiadaczy projektorów... :) Zachęcam do kulturalnej dyskusji bez docinania sobie, złośliwości i kłótni...

 

Irokez napisz jakie masz spostrzeżenia odnośnie tego TV ? Pokusisz się o jakieś porównanie do Epsona ?

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, llukk napisał:

Hubio mozesz wkleic jakieś zdjecia filmu z netflixa czy bluraya z napisami.bo ja tylko ogladam z napisami i dla mnie jest nie do przyjęcia swiecenie sie napisow.

Ale co wy z tym Netflixem ?  Przecież nie trzeba oglądać przez TV i problem z głowy. Jutro (dzisiaj) Ci coś wkleję z Panasonica z filmu..

 

53 minuty temu, szewi napisał:

czy ktoś z posiadaczy moze potwierdzić, że ten "efekt" poświaty z napisami / zmiany jasnosci obrazu na netflixie zostal rozwiazany w nowszych firmware lub mozna to jakos zminimalizowac ustawieniami? czy moze to po porstu jakis wadliwy panel ktoś ma na tym filmiku ?

(Netflix Daredevil  2:00 do 4:30) ?

https://www.youtube.com/watch?v=QQZ6qKw2D44

 

zrodło:

https://us.community.samsung.com/t5/TVs/Brightness-changes-with-subtitles/m-p/423585/highlight/true#M46739

czy zostaje tylko ten trik z polprzezroczystymi napisami w ustawieniach ?

bo jesli tak to ma wygladac w netflixie na q9fn to fatalnie :( 

@misiek_to_ja mozesz na to zerknać na z9f ? jak to tam wyglada dla porównania ?

Moze po porstu kazdy FALD tak ma i przesadzam ? (uzytkujac oleda odzwyczailem sie od takiej dyskoteki na ekranie :( 

Dzieki za info.

Szewi przecież Ty chyba masz Apple TV do Netflixa więc tv w ogóle nie musi się zajmować kwestią Netflixa tylko dostać gotowy sygnał ze źródła. Ja oglądam z Panasonica u siebie i wygląda to po prostu jak każdy film z płyty czyli dobrze...

 

6 minut temu, Robert Wereszczynski napisał:

Właśnie o to mi chodzi - nie wyobrażam sobie wydać ca. 10k PLN na dowolny sprzęt opierając się tylko na opiniach z internetu.
Nie wierzę wielu YT specom, influencerom i jeszcze innym - doskonale wiem jak fantastycznie można naciągać recenzje w jedną lub drugą stronę bawiąc się ustawieniami tv i sprzętu nagrywającego. Do tego w każdej marce zdarzają się problematyczne egzemplarze i też trzeba mieć to na uwadze. Zresztą w moim przypadku jest to drugi egzemplarz, bo pierwszy miał dead piksele ... Fajnie jest sobie poczytać i obejrzeć to i owo, ale bez własnego organoleptycznego sprawdzenia nie widzę opcji zakupu :) 

Może po prostu już mnie trochę męczy czytanie tego wątku - od dobrych kilkunastu stron trochę za dużo w nim powtórzeń, domysłów itp.
Normalnie zaraz będę bał się uruchomić tv, bo jeszcze zacznę sobie wymyślać wady mojego egzemplarza na podstawie czyichś opinii ...  

Ale przeglądam z nadzieją, że jeszcze coś wartościowego tutaj przeczytam ;) 

Święte słowa... Właśnie to próbuję powiedzieć cały czas...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze ze zalozyłeś oddzielny temat ;)Apple TV mam podpiete pod prjektor w salce. TV ma byc do salonu i tam nie  bede sie bawić w jakies przystawki tylko bede korzystac z wbudowanej aplikacji w TV ;) q9fn wkrotce zresztą nie bedzie potrzebować ATV, jak zrobia dobrze aktualizacje w TV itunes movies i dodadzą airplay ;)

https://appleinsider.com/articles/19/01/06/itunes-airplay-2-coming-to-samsungs-2018-and-2019-smart-televisions

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, szewi napisał:

Niepotrzebnie nerwowo sie zrobiło. Watek jest m.in po to zeby pytac i rozwiewać wątpliwości, a nie żeby sie denerwować, czy obrażać (w jasnym sklepie raczej ciezko sprawdzić dzialanie netflixa). Wiadomo ze przed zakupem i tak trzeba  potestować / obejrzeć na żywo pod siebie.

czekam tez na opinie / porównanie @Porter11 bo malo jest osob ktore porownywały rozne TV u siebie, a moje ps4 pro też lekko nie ma i rowniez myslalem o q9fn pod katem gier :)

Szewi sorry, że przenoszę Cię do tego wątku, ale tamten właściwie dotyczy samego testu na forum, a my zaczęliśmy rozmowę w szerszym znaczeniu - o jego używaniu dlatego pozwoliłem sobie Ciebie przenieść tutaj...

W każdym razie odnosząc się do Twoich różnych pytań - jeśli wymieniłeś Epsona na JVC i masz już OLEDA to chyba Q9FN będzie bardziej w Twojej "rodzinie" niż to SONY... :) Jak wiesz z wątku o Epsonie ja się śmiałem z ludzi którzy szukali idealnej czerni i pisałem im żeby położyli się najlepiej do trumny. Ten TV kupiłem trochę przez przypadek bo właściwie z uwagi na podstawkę mogłem tylko ten lub Q7FN od Samsunga z podświetlaniem krawędziowym, który ci prawda nie gubi detali w czerniach, ale i nie ma takiego kontrastu...  W każdym razie jeśli taka osoba jak ja tak pokochała tą czerń i zaczynam rozumieć ludzi, którym tak na tym zależało to Ty będziesz zachwycony...

Powtórzę jeszcze kolejny raz to co pisałem w tamtym wątku: gubienie detali w czerniach występuje - to prawda, ale nie jestem do końca pewien czy i w takim zakresie nie występuję i na Twoim JVC... Z reguły na 2 godzinny film przez ok 10sek coś ginie - jak jest postać w ciemnym ubraniu - to giną jej jakieś fałdki i zagięcia i to jest właściwie wszystko... Owszem jak to widzę, a właściwie nie widzę to się wkurzam, ale potem jak zobaczę czarną jak smoła noc i piękny księżyc to cała złość zmienia się w uwielbienie... Jeśli kochasz bezkompromisową czerń to moim zdaniem ten QLED jest dla Ciebie, ale oczywiście jeśli będziesz miał możliwość porównaj z SONY ZF9

10 minut temu, szewi napisał:

O widze ze zalozyłeś oddzielny temat ;)Apple TV mam podpiete pod prjektor w salce. TV ma byc do salonu i tam nie  bede sie bawić w jakies przystawki tylko bede korzystac z wbudowanej aplikacji w TV ;) q9fn wkrotce zresztą nie bedzie potrzebować ATV, jak zrobia dobrze aktualizacje w TV itunes movies i dodadzą airplay ;)

https://appleinsider.com/articles/19/01/06/itunes-airplay-2-coming-to-samsungs-2018-and-2019-smart-televisions

 

Tak założyłem i dzięki, że odpisałeś bo smutno mi było bo nikt nic nie pisał... :(:)

Przy kwocie 18 tyś dodać jeszcze jedno Apple TV to raczej nie problem... :), zresztą łatwo porównasz po przeniesieniu z salki i będziesz wiedział czy lepiej przez to czy bezpośrednio.

Np. na moim poprzednim MU80002 oglądałem Netflixa na początku przez TV, ale później przez Panasonica bo po prostu obraz był lepszy z Panasonica... Narazie nie mam netflixa... Muszę obejrzeć filmy z telewizji, kupiłem nowe filmy na płytach, ale niebawem wrócę znowu do netflixa...

Dzisiaj obejrzałem na Samsungu 3 bilbordy Ebi, Missouri i była rzeczywiście jedna scena gdzie postać ubrana w ciemne ubranie siedziała na werandzie gdzie wpadało światło i nie było widać, żadnych zagięć ubrania... Całe ujęcie trwało z 20 sek. na 2 godzinny film... W Kidding całym serialu było z parę takich ujęć... Co ciekawe jak nawet jest ciemna scena w nocy czy nawet pomieszczeniu to jest wszystko ok. Problem pojawia się przy słabym oświetleniu, ale też nie zawsze i czasami tak jak wyżej...

Problemy się generalnie skończą jak zacznę oglądać z Panasonica bo tam wszystko można dopieścić ustawieniami tak jak Ty masz w Oppo. Generalnie obraz z tego tunera SAT nigdy nie wyglądał za dobrze ani na Epsonie ani na poprzednim MU8002. Nie chodzi, że był gorszej jakości tylko właśnie wychodził zawsze jakiś ciemny. Na Epsonie też miałem z nim problemy...

Obejrzałem testowo już z Panasonica 1 film na DVD, jeden na BD i jeden na UHD/4K/HDR i już bez żadnych kombinacji było wszystko ok jeśli chodzi oczywiście o te detale, bo po za tym to wszystko jest w nim idealne. HDR to jest na nim po prostu bajka, efekt WOW - wszystko naraz.

Ja zawsze tak mam, że jak jakiś sprzęt mnie zachwyci potrafię z pamięci wyławiać jakieś sceny, szczegóły czegoś drugorzędnego... Tak było z Epsonem i tak jest teraz...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, hubio napisał:
  11 godzin temu, llukk napisał:

Hubio mozesz wkleic jakieś zdjecia filmu z netflixa czy bluraya z napisami.bo ja tylko ogladam z napisami i dla mnie jest nie do przyjęcia swiecenie sie napisow.

Ale co wy z tym Netflixem ?  Przecież nie trzeba oglądać przez TV i problem z głowy. Jutro (dzisiaj) Ci coś wkleję z Panasonica z filmu..

hubio nie odpowiedziłeś na pytanie wiec swieca czy nie swieca

kurde na oledy krzycza ,ze sa powidoki wypalenia trzeba uwazac na elementy statyczne

a na qleda nie mozna złych słow powiedziec.

hubio rozumiem ,ze telewizor ci sie podoba i jest mega wg ciebie i portali branzowych ale to tytlko tv za poł roku beda inne modele a za rok czy dwa juz nikt nie bedzie się zachwycał tym telewizorem bo beda nowsze lepsze gorsze itp.

po co byc takim fanboyem

wiadomo,że każdy jak coś kupuje jest zafascynowany ale trzeba byc także obiektywnym wytykać błędy 

 

ps.hubio ,żeby nie było nie atakuje cię bo widzę że dużo czasu poświęcasz na recenzowanie tego tv

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, llukk napisał:

hubio nie odpowiedziłeś na pytanie wiec swieca czy nie swieca

kurde na oledy krzycza ,ze sa powidoki wypalenia trzeba uwazac na elementy statyczne

a na qleda nie mozna złych słow powiedziec.

hubio rozumiem ,ze telewizor ci sie podoba i jest mega wg ciebie i portali branzowych ale to tytlko tv za poł roku beda inne modele a za rok czy dwa juz nikt nie bedzie się zachwycał tym telewizorem bo beda nowsze lepsze gorsze itp.

po co byc takim fanboyem

wiadomo,że każdy jak coś kupuje jest zafascynowany ale trzeba byc także obiektywnym wytykać błędy 

 

ps.hubio ,żeby nie było nie atakuje cię bo widzę że dużo czasu poświęcasz na recenzowanie tego tv

Jasne, spoko...  Dziękuje za dyskusję... Jeśli chodzi o napisy czy świecą czy to oglądałem dotąd 3 filmy z playera Panasonic na: DVD, BD i UHD i wszystkie z napisami i absolutnie nic nie świeciło... To były najwyraźniejsze białe napisy jakie widziałem w życiu... TV świetnie uwypukla jasne elementy na ciemnym tle...

Jeśli chodzi o nowe modele to już się wkurzyłem... :) bo następca tego QLEDA wg. pierwszych, bardzo nieoficjalnych informacji ma sobie lepiej radzić z detalami w czerniach... więc zobaczymy jak wyjdzie... Mam oczywiście świadomość, że będą coraz lepsze modele..

U mnie w zasadzie była tylko różnica czy ten QLED czy Q7FN bo tylko te podstawki mi pasują. Nawet jak bym uznał, że to konkurencyjne SONY jest lepsze i tak by mi nie weszło. Wracając do różnic z Q9FN to Q7FN ma podświetlanie krawędziowe co oczywiście powoduje, że nie ma super czerni, nie giną detale w czerniach, ale... i nie ma takiego za[beeep]istego kontrastu... Więc po analizach zdecydowałem się na ten model choć w momencie zakupu nie miałem świadomości o tym gubieniu detali w czerniach... Czy  żałuję, że jednak nie tańszy Q7FN ? Mimo wszystko nie bo choć nigdy nie byłem maniakiem czerni teraz zobaczyłem o co wszyscy tak walczyli... Niektóre sceny wyglądają bajecznie... Pamiętajmy też, że docelowo wciąż do oglądania filmów mam Epsona więc jakieś rzeczywiście bardzo ciemne filmy mogę oglądać i tam...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki a mozesz fotki z napisami pokazac.na 90% chyba kupuje następce twojego qleda .czekam do końca kwietnia chyba ze oledy czyms jeszce zaszkocza w zabezpieczeniach elementow statycznych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, llukk napisał:

dzieki a mozesz fotki z napisami pokazac.na 90% chyba kupuje następce twojego qleda .czekam do końca kwietnia chyba ze oledy czyms jeszce zaszkocza w zabezpieczeniach elementow statycznych..

Dzisiaj wieczorkiem zrobię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z wielką dyskusją apropos gubienia detali w czerniach przez ten TV wklejam 2 fotki tego samego ujęcia. Jedno jest robione gdzie TV był trybie standardowym (zmieniona tylko tonacja kolorów, reszta bez zmian), drugie w trybie dynamicznym. Zobaczcie jak duża jest przepaść w detalach w czerniach...

Tryb dynamiczny:

dunA.jpg

Tryb standardowy:

stndA.jpg

Mimo tego, że fotki przekłamują widać, że w obu trybach jest super czerń i kontrast, a jak nie widać z fotek to ja zaręczam, że tak jest w rzeczywistości...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć zabawna sprawa jak czasami się można wkręcić w jakiś temat... Byłem przed chwilą na zakupach i widziałem faceta w ciemnym, czarnym szaliku z takimi delikatnymi prążkami i zacząłem się zastanawiać czy mój QLED by pokazał te prążki, a jak tak to w jakim ustawieniu.... hahahaha :) nieźle co... tydzień temu widziałem kobietę w ciemnym futrze i to samo... :) Ale jazda.... :)

Edytowane przez hubio
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, llukk napisał:

hubio nie odpowiedziłeś na pytanie wiec swieca czy nie swieca

kurde na oledy krzycza ,ze sa powidoki wypalenia trzeba uwazac na elementy statyczne

a na qleda nie mozna złych słow powiedziec.

Na QLED'a też można ponarzekać tylko trzeba wiedzieć na co i wiedzieć skąd się coś bierze ;) 

W ramach testu wrzucam przykład ode mnie - zdjęcie napisów po filmie na C+ w trybie Film SDR. Jak widać gdy się chce, to można uzyskać blooming na napisach widoczny na zdjęciu lub pod dużym kątem patrzenia - patrząc nawet pod niedużym kątem nic nie widać. Ale jest tylko efekt niewłaściwych ustawień lub starania się pokazania czegoś ;)
Z Q9 można naprawdę dużo wycisnąć. Tylko trzeba chcieć i potrafić ewentualnie zapłacić za kalibrację i potem niczego nie popsuć :) 

20190129_180005-1.jpg

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym wklejam rating wg ratings.com na koniec stycznia 2019 r. Zwróćcie uwagę o ile oczek nasz TV wyprzedza konkurencję czyli SONY Z9F... w kategorii: kino i HDR kino... No i jak pisałem - najlepszy nieoledowy telewizor 75 calowy na świecie... :) 

rtings.JPG

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, llukk napisał:

ok dzieki

Tu masz fotki dotyczące napisów. Od razu powiem, że są całkowicie nie miarodajne bo akurat w tym aspekcie to lekki kąt w komórce i już jest inaczej... Natomiast zapewniam Cię, że na 100% nie ma żadnej poświaty. Jeden film z napisami z TV, drugi na BD z Panasonica:

bllom.jpg

bloom2.jpg

Wracając jeszcze na chwilę do tematu ginących detali w czerniach znalazłem wczoraj poradnik, co prawda dosyć stary po z 2015r. ale myślę, że zawarte w nim tezy są wciąż aktualne. Zresztą i MK często o tym pisał. Tutaj link: https://kjhank.pl/jak-dobrze-ustawic-telewizor-kalibracja-na-oko/

Dzisiaj postanowiłem się pobawić na naszym QLEDZIE tymi zalecanymi ustawieniami i co się okazało ? Ano - nie ma najmniejszych problemów z ginącymi detalami w czerniach. Właściwie w każdym trybie wystarczy wyłączyć contrast enhancer żeby już było dobrze w tym aspekcie..., a wyłączenie tej funkcji jest właśnie zalecane...

Ja zanim nie kupiłem projektora całe życie oglądałem filmy w trybie dynamicznym, zresztą z czego koledzy się bardzo śmiali... Oczywiście ten tryb absolutnie nie koresponduje z tym co chciał nam przekazać reżyser... Po odkryciu na nowo magii kina na proju zachwyciłem się właśnie trybami kinowymi... I właśnie skalibrowany TV, który po kalibracji wcale nie wyda się wam z lepszym kontrastem, wręcz gorszym będzie oddawał w pełni dzieła filmowe... A w tym trybie żadne detale w czerniach nie uciekną - gwarantuję...

Edytowane przez hubio
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tak , w codziennym użytkowaniu ten telewizor jest bardzo dużym rozczarowaniem i widać duży sukces marketingu koreańczyków.

Dlatego zwróciłem do sklepu i każdemu sugeruje poważnie przemyśleć zakup tego telewizora.

Jest słabo niestety a niektórzy jak hubio powinni wybrać się do okulisty.

najlepszy wybór obecnie to poczekać na nowe telewizory 19 , samsung możliwe że poprawi wszystkie wady q9 co zapowiadają pierwsze recenzje.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, jkut napisał:

Ja napiszę tak , w codziennym użytkowaniu ten telewizor jest bardzo dużym rozczarowaniem i widać duży sukces marketingu koreańczyków.

Dlatego zwróciłem do sklepu i każdemu sugeruje poważnie przemyśleć zakup tego telewizora.

Jest słabo niestety a niektórzy jak hubio powinni wybrać się do okulisty.

najlepszy wybór obecnie to poczekać na nowe telewizory 19 , samsung możliwe że poprawi wszystkie wady q9 co zapowiadają pierwsze recenzje.

No cóż każdy ma prawo do swojej opinii... Ja mam odmienną, ale dziękuję za głos w dyskusji.

Dla mnie nie jest słabo i zdając sobie sprawę z jego ograniczeń typu: gubienie detali w ciemnych scenach w niektórych scenach i niektórych ustawieniach, po za tym jest rewelacja.

Albo super kontrast jak tutaj albo słabszy kontrast jak w SONY i wszystkie detale w czerniach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos tego jak przez lub dzięki ustawieniom i materiale źródłowym można być nie obiektywnym niech będzie dzisiejszy dzień... Wpadł do mnie znajomy, który widział w akcji wcześniejszy model Samsunga MU8002 z kilka razy niższym kontrastem jak ten, widział w akcji proja Epson 9300 i włączyłem mu na początku demówkę sklepową z Q9FN... Potem musiałem coś na szybko sprawdzić więc "przy okazji" wrzuciłem Breavherat na 4k/HDR - tam są na początku takie bardzo jasne sceny... Tv przy okazji po trybie sklepowym zresetował ustawienia... Więc dzwoni do mnie i mówi, że ten TV ma gorszy kontrast jak MU... Ja nawet wtedy jak on oglądał tą minutę to nie miałem czasy popatrzeć w jakim trybie włączył się Panasonic i w jakim trybie w końcu był w TV. No i kwestia samego filmu... Nie było mowy o detalach w czerniach, a jasności, kontraście... Po to to piszę żeby jeszcze raz uświadomić was, że każdy jeden sprzęt można pokazać w bardzo korzystnym lub niekorzystnym świetle... Wszytko zależy od chcącego... :)

Dnia 21.12.2018 o 11:23, Irokez napisał:

Hehe a tak się bałeś tego Q9FN ;))) - graty zakupu, mówiłem że będziesz zadowolony. ZF9 niestety poprzez powłokę ma gorszy kontrast, mniej stref itd. testowałem go w Sony Center i było widać świecenie czerni z napisami. 

W Q9FN najnowszy soft robi mega robotę, sprawdzałem ostatnio scenę Oblivion'ia w której testuje Maciek z tymi trzema światłami i mi nic w białych detalach nie ginie :) 
Ja jestem przeszczęśliwy z mojego 75 calowca, w końcu widzę to całe HDR w pełnej krasie i żaden OLED nie ma do tego podjazdu. 
Łapie się na tym że oglądam ponownie filmy które wyszły w 4k hdr, szczególnie kolekcja Marvela.

Następny TV - microled ;) 
 

Cześć Irokez - możesz coś napisać o detalach w czerniach ? Bo tu rozpętała się istna burza na ten temat, a w zasadzie ja ją rozpętałem... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Groszek napisał:

Przestań wprowadzać w błąd potencjalnych klientów. Powiem wprost - przestań kłamać!!!!

Ojjj grubo kolego... Proszę napisz w czym kłamię ? Sprawdziłem w testach wartości kontrastu w tym Samsungu i w TV oledowych i są dosyć zbliżone... Zresztą każdy może sprawdzić... Wiele wartości ma nieskończoność : 1 jak i w OLEDach

1 minutę temu, user7878 napisał:

Hubio to przecież Ty zawsze oglądałeś TV w trybie dynamicznym! Zawsze Ci to powtarzałem, że ten tryb sie do niczego nie nadaje a Ty uparcie twierdziłeś że tak lubisz i basta.

W Samsungu Q9FN jedyny tryb który nadaje się do oglądania to FILM. Wszystkie inne są przekoloryzowane, jaskrawe i zbyt cukierkowe. Natomiast tryb Dynamiczny w Sasmungu to powinien być na wszystkich szkoleniach i pokazach demonstrowany jak nie należy oglądać TV! Dodatkowo fotki, które wrzuciłeś w swoim temacie o Q9FN są masakryczne! Wszędzie podkręcone kolory, jaskrawe i nienaturalne twarze. Jak Ty tak oglądasz TV to wybacz ale nie ma to nic wspólnego z tym czego większość tutaj piszących oczekuje od TV.

Jak możesz to odpisuj już w tym wątku tym bardziej, że piszesz o fotkach...  Od czasu Epsona 9300 czyli od 1,5 roku zmieniłem całkowicie zdanie w tym temacie... Więc tak było kiedyś, ale już nie jest i w niczym się nie upieram...

Na Samsungu po prostu ten kontrast jest tak za[beeep]isty, że mimo, że wiem, że nie powinno się tak oglądać po prostu nie mogę się oprzeć... Ale to nie tryb dynamiczny tylko standardowy - taki kompromis między dynamicznym a filmowym... Na fotki w ogóle nie patrz... Całkowicie zniekształcają... Komórka podbija sama z siebie kontrast i jasność dltaego fotki z proja wyglądały tak dobrze, a tu tak źle.... Wkleiłem je na szybko tylko dla osoby co pytała się  o blooming i chyba nawet celowo podbiłem tryby, żeby dobrze było to widać...

A i jeszcze dodam, że jak na razie to głównie na TV oglądałem seriale lub filmy telewizyjne... Jedynie Nowy Początek w HDR i jeden film na DVD z normalnych filmów... Docelowo raczej do filmów zostanie Epson, ale... wciąż sam się zastanawiam jak to do końca rozegram... :) Wierz mi - jak się zobaczy na nim tryb standardowy lub naturalny to mimo świadomości, że tak nie wygląda film w kinie, aż się chce go tak oglądać... To jest po prostu szok na na tym TV ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny film z telewizji, który oglądałem wcześniej na Samsungu MU8002 - dokładnie 2 tyg. temu... Słowo przepaść to za mało powiedziane... Film Roman Israel z tunera sat jakość HD... Nawet widać było mały włosek w uchu Denzela... :) Zdarzyło się znowu jakieś 10 sek. ujęcie gdzie delikatnie zniknęły detale w czerniach, ale pamiętajmy, że oglądam wciąż w fabrycznym trybie standardowym, a nie kinowym... To co mnie zawsze zachwycało w TV Samsunga to kropka kwantowa powodująca, że np światło latarni daje niesamowity blask. W połączeniu z takim kontrastem jaki jest na tym TV to mieszanka wybuchowa... Żaden OLED, żaden SONY ZF9 nie ma technologii QD, a jest ona wymiatająca... Niewątpliwa wielka zaleta QLEDów w ogóle, ale na tym TV z tym kontrastem to jest kosmos !!! Aż się boję momentu powrotu do oglądania na Epsonie... :) Cały czas myślę jak to rozwiązać... Chyba zastosuję zasadę, że starsze filmy typowo kinowe zostaną na proju, a nowe na TV... Problem też jest z HDR, tzn problem bogactwa bo na proju wielki obraz, super detale w czerniach, świetne szarości, za to gorzej z jasnością HDR, z jasnymi scenami w ogóle... Z kolei na TV mniejszy obraz, super czernie, niezwykła jasność, wszystko idealnie, tylko nie ten rozmiar. Na filmach 4K/HDR oczywiście nie ma żadnego gubienia detali w czerniach, nawet na 2 sekundy...

Poniżej fotka z Romana Israel... Fotki strasznie przekłamują dając poświaty, zwiększając jasność i kolory... Dziwiłem się jak świetnie wyglądają fotki z matowego obrazu na proju, a tu jak są przejaskrawione... Odpowiedź jest banalna - zdjęcie strasznie podbija wszystko... Nie ma co się sugerować, a już na pewno jak gdzieś znajdziecie jakieś porównania do innych TV, na podstawie fotek nie należy wyciągać żadnych wniosków... Matematyka jest królową prawdy we wszelkich naukach dlatego obiektywnie to tylko można porównywać w testach różne wartości... A tu jak wiadomo w kontraście, o którym pisze MK i że za 100 lat będzie najważniejszym parametrem do oceny obrazu, król nieoledowy jest tylko jeden... :)

 

tv.jpg

W rzeczywistości 1000 razy lepiej...

Edytowane przez hubio
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam (poważnie) w dobrej cenie książki Stanislav Grof "Obszary nieświadomości. Raport z badań nad LSD"

 http://lubimyczytac.pl/ksiazka/143608/obszary-nieswiadomosci-raport-z-badan-nad-lsd#buy

na All.. są, ale te ceny...:( 

 

ps

do zamieszczenie tego anonsu tutaj skłoniła mnie entuzjastyczna i bardzo osobista, wręcz zaangażowana reakcja na zjawisko kwantowych kropek

proszę wybaczyć OT

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz naprawdę problem z tym, że uważasz, że nie dostrzegam tej technologii.. Więc wierz sobie, albo nie, ale dostrzegam... Właściwie to właśnie brak QD skłonił mnie do zmiany TV, bo owszem poprzedni Samsung miał słabiutki kontrast, ale to bym jeszcze przebolał, natomiast po jeszcze wcześniejszym JS8500 (1 generacja kropek) po prostu strasznie mi brakowało tej technologii. Zdaję sobie sprawę, że konkurencyjne TV jak SONY czy LG mają swoje technologie... Spędziłem w sklepie 2 godziny na dokładnym oglądaniu tych TV i też mi brakowało QD... Wiem, że to mało realne, ale idę o zakład, że zasłaniasz marki i stawiasz mi z 10 TV - puszczasz 2 godzinny film i powiem ci gdzie są, a gdzie ich nie ma... Możesz się śmiać, trudno, ale taka jest prawda... Jak jeden nie widzi stroju batmana to ja chyba mogę widzieć technologię QD... ? :)Tu oczywiście nie chodzi o to,  że ja widzę jakieś pojedyncze kropki tylko po prostu zastosowaną całą tą technologię...

I fajnie, że się odezwałeś... Nawet Ty jesteś w tym wątku mile widziany... byle bez złośliwości... :)

No i generalnie fajne to porównanie do tej książki... Trochę śmiechu mi przed snem nie zaszkodzi... :)

Tym razem żart Ci naprawdę wyszedł świetnie... :) Ale ja nic w życiu nigdy nie zażywałem z takich substancji, nawet nie palę papierosów, a alko raz na 2 lata na weselu albo imprezie... :) Ze zdrowiem psychicznym też raczej wszystko dobrze, nawet za dobrze... Jestem wzorem opanowania i racjonalności, czasami aż brakuje mi krzty szaleństwa... Moje byłe się na to skarżyły... :) Sorry za osobisty OT

Edytowane przez hubio
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho Hubio ma racje, wychwalajac technologie Quantum Dots, ktora jest przelomowa.
Szkoda tylko ze nie rozumie tego, ze jak narazie z jej zastosowania wynikaja takie benefity jak szerszy gamut (color volume) czy jasnosc ekranu. Ewentualnie jego mniejsza grubosc.
Kwantowych kropek nie da sie zobaczyc gapiac sie w telewizor, chocby dlatego, iz poki co wykorzysttwane sa wewnatrz panela, a poza tym ich srednice sa mniejsze niz dlugosc fali swiatla jakie emituja. ;)

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Barnaba napisał:

Szukam (poważnie) w dobrej cenie książki Stanislav Grof "Obszary nieświadomości. Raport z badań nad LSD"

 http://lubimyczytac.pl/ksiazka/143608/obszary-nieswiadomosci-raport-z-badan-nad-lsd#buy

na All.. są, ale te ceny...:( 

 

ps

do zamieszczenie tego anonsu tutaj skłoniła mnie entuzjastyczna i bardzo osobista, wręcz zaangażowana reakcja na zjawisko kwantowych kropek

proszę wybaczyć OT

 

A do tego proponuje niektórym zażywać specyfik z załączonego linka.

https://allegro.pl/oferta/masc-na-bol-[beeep]y-cudowny-lek-na-problemy-ludzi-7078876933

Ponieważ w żaden sposób nie mogą pogodzić się z myślą, że kupiony przez nich sprzęt nie przeskoczy wad technologii,  inni mają lepsze, lub komuś może podobać się bardziej coś innego....

 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, binary napisał:

Imho Hubio ma racje, wychwalajac technologie Quantum Dots, ktora jest przelomowa.
Szkoda tylko ze nie rozumie tego, ze jak narazie z jej zastosowania wynikaja takie benefity jak szerszy gamut (color volume) czy jasnosc ekranu. Ewentualnie jego mniejsza grubosc.
Kwantowych kropek nie da sie zobaczyc gapiac sie w telewizor, chocby dlatego, iz poki co wykorzysttwane sa wewnatrz panela, a poza tym ich srednice sa mniejsze niz dlugosc fali swiatla jakie emituja. ;)

Jak pisałem nic chodzi o kropki tylko całościowo o zastosowaną technololgię z QD... Np. w realnych scenach kiedy pada jakieś światełko z latarni widać to po prostu intensywniej niż gzie indziej, nie wiem jak to ująć... Jak jest twarz to widać każdą kropkę.. Jeszcze w 2016 r. w materiałach Samsunga pisano o tych latarniach i faktycznie mnie to rzuciło o ziemię, jak to mówią...

1 godzinę temu, Groszek napisał:
 

A do tego proponuje niektórym zażywać specyfik z załączonego linka.

https://allegro.pl/oferta/masc-na-bol-[beeep]y-cudowny-lek-na-problemy-ludzi-7078876933

Ponieważ w żaden sposób nie mogą pogodzić się z myślą, że kupiony przez nich sprzęt nie przeskoczy wad technologii,  inni mają lepsze, lub komuś może podobać się bardziej coś innego....

Ale ja niby z czym mam się godzić lub nie ? Nie rozumiem... Wiem, że w 2 trybach ten TV gubi delikatne detale w czerniach, po za tym cała reszta to dla mnie jeden wielki efekt WOW !!! Czy na SONY ZF9 lub OLEDzie miałbym ideał, który by mi jeszcze lepiej pasował ? Być może, nie wiem... Gdyby SONY nie wydało wszystkich swoich TV z podstawkami pasującymi tylko do długich stolików, albo na ścianę to bu nie obcięło sobie części klientów więc nie mam alternatywy... To wszystko wcale nie oznacza, że jak bym miał to SONY i w każdym trybie było by super jeśli chodzi o detale w czerniach to bym wziął bo jak pisałem, bardzo mi zależało na QD, na super kontraście, w mniejszym stopniu na doskonałej czerni (ale po tym co zobaczyłem to już sam nie wiem)... Więc ja się bardzo cieszę z tego co mam... Codziennie są sceny na filmach, które mnie zachwycają, nie mogę się oderwać od tego TV... Trochę irytujące jest to delikatne gubienie, - owszem, ale nie ma ideału...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...