Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się patrzy w świetle dziennym, to Velvet jest ciemniejszy ale jak się patrzy na obie powierzchnie, w czasie projekcji, to za bardzo nie widać różnicy albo w ogóle nie widać.

 

 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niżej porównanie:

- sufit: Tikurilla

- szafka rtv: mat czarny, meblowy

- po bokach szafki 2 suby pokryte czarnym lakierem fortepianowym

Muszę tę szafkę i suby wreszcie przykryć jakąś aksamitną szmatą, a na sufit na razie nie mam chęci...

IMG_7073.thumb.jpg.3bc68d3f7115f396e35ac4ca5bcd1337.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki maly update. Wczoraj odpalilem odcinek z Podroznikow ten co ogladalem na jvc, na moim 75" Q9FN. To musze powiedziec, ze bylem w szoku (tv nie kalibrowane) jaka roznica na korzysc jvc! Kolory na qled byly splowiale, a efekt hdr nie był az tak mocny jak na RS. A wcześniej uważałem że mam super obraz na TV (nie tak fajny jak sąsiad co ma oleda 65" ale fajny).

Dzisiaj przyszly materiały, poza tym samoprzylepnym, do ramy akranu nic nie startuje. Tylko jeden welur jest naprawde matowy (chociaz wszystkie w nazwie maja mat) ale jest bardziej szary niż czarny. Może wieczore. Porobie jakies fotki.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyplowiale kolory na Samsungu?
Chybq musisz reklamowac. ;)

  • Plusik 1
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie !

Muszę polozyc dziecko i idę to sprawdzić jeszcze raz, bo też coś mi się tu nie podoba ;)

Możesz ktoś mi przełączył tryb w tv albo coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Marcin Kopacz napisał:

No właśnie !

Muszę polozyc dziecko i idę to sprawdzić jeszcze raz, bo też coś mi się tu nie podoba ;)

Możesz ktoś mi przełączył tryb w tv albo coś...

raczej tak odbiera 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem wczoraj teścik, nie do końca jeszcze wiem skad wyszly roznice w jasnosci, bo na oko jasniej było na rs (moze chodzi o powierzchnie, albo o fakt ze w salonie mam jaśniej) ale skoncentrujmy sie na kolorach ;)

W teorii jedyne co było inne to zoom, reszta parametrow jak balans bieli, przysłona, iso takie same dla jvc i rs

Rs540

 

20210225_233900.jpg

20210225_234013.jpg

75q9fn

 

20210225_234350.jpg

20210225_234303.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Marcin Kopacz napisał:

Taki maly update. Wczoraj odpalilem odcinek z Podroznikow ten co ogladalem na jvc, na moim 75" Q9FN. To musze powiedziec, ze bylem w szoku (tv nie kalibrowane) jaka roznica na korzysc jvc! Kolory na qled byly splowiale, a efekt hdr nie był az tak mocny jak na RS. A wcześniej uważałem że mam super obraz na TV (nie tak fajny jak sąsiad co ma oleda 65" ale fajny).

Jest taka magiczna opcja w TV: "Kolor" - daj na maxa i nie będziesz miał "spłowiałych"... Jednocześnie w JVC obniż ten sam parametr .... Zobaczysz różnicę.... Role się zamienią...   Hahahahaha 🤣🤣🤣

16 godzin temu, Marcin Kopacz napisał:

No właśnie !

Muszę polozyc dziecko i idę to sprawdzić jeszcze raz, bo też coś mi się tu nie podoba ;)

Możesz ktoś mi przełączył tryb w tv albo coś...

Zapewne to dziecko ci przełączyło... Żeby tylko nie zaczęło przełączać w JVC.... 🤣

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne to dziecko ci przełączyło... Żeby tylko nie zaczęło przełączać w JVC....
O kuwaaa ale spryciarz.
Nadajesz się na portal, spryciarze.pl
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe,  nikt nic nie przelaczyl, tak było ustawione, Samsung fabryczny tryb film hdr, a rs hdr skalibrowany- nic nie zmieniam, ciesze sie ze u góry jest lepiej ! (Jedyne co, to paski pod i nad obrazem lepsze sa w qledzie ;)

Przyszedł ostatni z materialow, ten samoprzylepny i na pierwszy rzut oka wyglada najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo na skalibrowanym x7900 vs mój nieskalibrowany OLED panasa,często JVC lepiej wygląda całościowo, przełączając na tryby thx HDR ,srd to nie jest to samo.Swoją drogą wyczytałem że JVC sdr można skalibrować z deko podwyższoną paletą niż rec709 , wydaje mi się że czasem tak to wygląda,nie wnikam ,pełen zachwyt od początku zakupu.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na szybko, bo mam pierwsza chwile pograc w tym tyg ;)

Okazuje sie ze ten samoprzylepny jest naprawde niezły, a na pewno najlepszy z tych które kupilem. Jest zupelnie matowy w pelnym swietle  nie  tak czarny jak rama. 

Jak jutro będę miał chwilę, to postaram się porownac z tikurilla.

20210226_212637_copy_1209x1612_2.jpg

20210226_212601_copy_1612x1209_2.jpg

20210226_212809_copy_1612x1209_2.jpg

20210226_212711_copy_1209x1612_2.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w ramach wyjasnienia, ostatnie zdjecie to byla sciana, z prawej strony ekranu. Ponizej to samo miejsce pomalowane tikurilla. Faktycznie aksamit rządzi i nawet jako, ze ten nie jest najczerniejszy to i tak uwazam ze jest mega. Na sufit go napewno poloze bo klejenie jest wygodne a nad prawa sciana sie zastanawiam....

Co ciekawe, tikurilla, niewiele zmienila w porownaniu do mojej farby 😕

 

20210228_000246_copy_1209x1612.jpg

20210228_000217_copy_1209x1612.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Marcin Kopacz napisał:

Co ciekawe, tikurilla, niewiele zmienila w porownaniu do mojej farby

Nie wiem, dlaczego ciekawe, skoro pisałem ci już (i dawałem zdjęcie), że ta niby super farba jest słaba i odbija światło.

Oczywiście słaba względem aksamitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że moja pierwsza lepsza farba, która miałem na ścianie nie jest dużo gorsza od tikkurilli. A różnica pomiedzy aksamitem (i to niby nawet nie tym najczerniejszym z dostępnych) jest naprawde kolosalna. Dzisiaj sprawdze, jak faktycznie mocny jest ten klej, bo w razie co, można by użyć zwyklej taśmy dwustronnej i będę działał z naklejaniem.

Nawet jeżeli aksamit z UK czy Ch jest czarniejszy, to ten poziom adaptacji pomieszczenia mi zupełnie wystarczy a latwosc aplikacji i dostępność to dodatkowe atuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba mamy inne te Tikurille. U mnie farba nic nie odbija. Jest mega ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba mamy inne te Tikurille. U mnie farba nic nie odbija. Jest mega ciemno.
Jest "mega", ciemno, dopóki nie zrobisz sobie porównania z materiałem, potem już nic nie będzie takie samo .
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał ja nie kwestionuje aksamitu. Wiem, że będzie jeszcze lepiej. Chodzi mi tylko o tikurille. Ja testowałem kilka innych farb przed malowaniem salki. Rożnica miedzy innymi a tikurillą była spora, tzn tamte zwykle "świeciły" i odbijały światło mimo, że tez były matowe. Dopiero ta tikurilla u mnie zrobiła robote i salka była taka jak chciałem. Oczywiście wiem, że z aksamitem byłoby jeszcze lepiej ale inne względy nie pozwoliły mi kleić materiału. Dlatego trochę dziwię się tym złym opinią o tej tikurilli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, czy kolega miał dokładnie tą samą farbę, co twoja.
Przecież tam są różne pigmenty, różne bazy...
Musicie, to ustalić.
Dodatkowo, im większe pomieszczenie, tym lepiej będzie się spisywać farba.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2021 o 18:12, raf7705 napisał:

 

Farba Tiqurilla jest najlepsza z czarnych farb pod względem matowości i to każdy potwierdza.

Teraz jeśli mamy królowa czarnych farb czarnych, a chcemy jeszcze lepszy poziom osiągnąć to pozostaje przejść na materiał.

Teraz jeśli mamy możliwość zastosowania materiału w naszym pomieszczeniu np.veluru to osiągamy kolejny poziom czarnego koloru i to potwierdzam.

Ja mam salon dzienny więc na suficie pozostaje farba,która polecam. Natomiast po bokach mam czarniejszy materiał który też polecam.. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zeby byla jasność, ja nigdzie nie napisałem, ze jest źle, zanim tu wszedlem, to myślałem że już mam dobrze ;)

Jak widac po zdjeciu farba jest zdecydowanie ciemniejsza i mniej refleksyjna od mojej ale nie jest to taki przeskok jak się spodziewalem. Na pewno na efekt może wplywac również fakt, że sciana boczna jest stosunkowo blisko ramy ekranu. Powiedzialbym, ze takie 25cm.

A co do farby, jak już wspominalem Tikurilla ceramic optiva 3 mat, z pigmentem ral 9005. Był tu jeszcze polecany y498 ale widzialem obydwa we wzorniku i ral byl o wiele ciemniejszy. 

Więc nie mówię, ze farba jest zła- tylko faktycznie jak, ktos tu napisal wczesniej, różnica pomiedzy farba i aksamitem to wiecej niz 50% efektu - tylko tyle. Jak ktoś nie ma opcji niech bierze farbe tikurilla, ale jezeli ktos moze to nawet ten sqmoprzylepny aksamit robi mega robote (a i tak nie jest tak czarny jak rama).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2021 o 21:44, Marcin Kopacz napisał:

To tak na szybko, bo mam pierwsza chwile pograc w tym tyg ;)

Okazuje sie ze ten samoprzylepny jest naprawde niezły, a na pewno najlepszy z tych które kupilem. Jest zupelnie matowy w pelnym swietle  nie  tak czarny jak rama. 

Jak jutro będę miał chwilę, to postaram się porownac z tikurilla.

20210226_212637_copy_1209x1612_2.jpg

20210226_212601_copy_1612x1209_2.jpg

20210226_212809_copy_1612x1209_2.jpg

20210226_212711_copy_1209x1612_2.jpg

Możesz dać linka do tego samoprzylepnego? Wypróbuję go na suficie :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i również potwierdzam, że odcienie czarnego są różne jasne i ciemniejsze.. 🙂

Nr1 Velur samoprzylepny naprawdę najbardziejdziej matowy kolor który mam w domu...:-)

Nr 2 Czarna Zasłona z Leroy ale nie pamiętam nazwy 

Nr3. Farba Tiqurilla RAL 9005

IMG-20210301-130535102-HDR.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupie nowego JVC to spróbuję z zasłonami. Nie będę mogł mieć znowu całego czarnego pokoju ale za to zasłony na boczne ściany i sufit wykombinuję - zaciągane tylko na seans.
Teraz tak to wygląda z Tikurilla Ral9005
2a4757a25fecac386f0b2e2fa335217a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...