Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, szewi napisał:

Osobiście wybrałbym 16:9 lub ekran mutliformat 

Nawet nie wiedziałem, że takie są fabryczne (myślałem, że tylko DIY) :)

Ten fajny, ale niestety zwijany: https://ans.sklep.pl/ekrany-z-napinaczami/adeo-tension-multiformat-ekran-wieloformatowy-z-napinaczami?gclid=Cj0KCQiA7YyCBhD_ARIsALkj54rGNFMz-wnCgOPOXJJSAl9qZpW8vuZrMNwSqgVmERA0YFEHUpDxkTAaAmdDEALw_wcB

Znacie może podobne konstrukcje z ekranem ramowym?

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Barnaba

jest np Monoprice (przynajmniej był) ale chyba niedostepny w PL

https://www.amazon.com/Monoprice-Multi-Format-Projection-Aluminum-Wrapped/dp/B005E2YCIU/

z dostepnych duzego wyboru nie ma:

jest np Suprema Taurus multiformat ale to tez jest chyba manualny czyli trzeba sobie samemu przestawiac:

https://supremascreen.pl/suprema-ekrany/taurus-multiformat/

Z rozwijanych np Elite screens VMAX Dual

 

najlepsze takie z automatyka ale tu raczej DIY lub trzeba gadac z mniejszymi producentami ekranow:

gdzies jeszcze widzialem firme z UK z takimi ekranami - jak sobie przypomne to wrzuce link.

Adeo tez powinno cos mieć w ofercie z ekranów multiformat.

 

 

Edytowane przez szewi
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się włączyć projektor nie pod film. Rzuciłem sobie zoom i okazało się, że 113" mam prawie prawie. Szerokość ekranu aktywnego przy 113 wynosi 260cm. Tyle prawie mam. Bo zoom wychodzi już na ścianę więc odległość się zwiększa. Ale to jest na pewno do ogarnięcia. O 122" nie mam co marzyć, bo tu brakuje na odległości 8cm. Tego nie jestem wstanie otrzymać z prostego powodu. Za mały pokój. Za krótki. Więc reasumując. Będę chciał wymienić na 113" z napinaczami. Miejsce na maxa wykorzystane. Format zostawiam 16/9. Zawsze napisy są na czarnym pasie. Na format kinowy uważam trzeba mieć co najmniej ponad 120". Żeby to się fajnie prezentowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że kaseta jest szersza. Sama szerokość ekranu to nie wszystko. Ja u siebie na szerokość mogłem 120" wsadzic ale z kasetą (przy napinaczach) nie było szans. Wtedy tylko ekran ramowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 113" to jeszcze zapas na szerokość całkowitą. Ale dzięki za czujność.👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, STELVIO napisał:

Ten 113" to jeszcze zapas na szerokość całkowitą. Ale dzięki za czujność.👍

Stelvio ile masz dokładnie od soczewki obiektywu do ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bipo napisał:

Stelvio ile masz dokładnie od soczewki obiektywu do ekranu?

345cm 347cm. Coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W końcu udało mi się włączyć projektor nie pod film. Rzuciłem sobie zoom i okazało się, że 113" mam prawie prawie. Szerokość ekranu aktywnego przy 113 wynosi 260cm. Tyle prawie mam. Bo zoom wychodzi już na ścianę więc odległość się zwiększa. Ale to jest na pewno do ogarnięcia. O 122" nie mam co marzyć, bo tu brakuje na odległości 8cm. Tego nie jestem wstanie otrzymać z prostego powodu. Za mały pokój. Za krótki. Więc reasumując. Będę chciał wymienić na 113" z napinaczami. Miejsce na maxa wykorzystane. Format zostawiam 16/9. Zawsze napisy są na czarnym pasie. Na format kinowy uważam trzeba mieć co najmniej ponad 120". Żeby to się fajnie prezentowało.
Nie rozumiem parcia na 16:9.
No i co z tego, że będziesz miał 113", jak 95% czasu (tak podałeś), będziesz na nim oglądał, szare pasy ....
A faktyczny rozmiar będzie i tak 90" (tak strzelam).

Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem parcia na 16:9.
No i co z tego, że będziesz miał 113", jak 95% czasu (tak podałeś), będziesz na nim oglądał, szare pasy ....
A faktyczny rozmiar będzie i tak 90" (tak strzelam).

Bez sensu.
Wiem, że masz rację. Ale.. Sam już nie wiem. Jeszcze trochę czasu mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym teraz zrobił inaczej, wolałbym zachować 16/9 przy tej samej szerokości co 2,35:1 tylko zrobić roletę maskująca od góry. Jeśli oglądamy film 2,39:1 podciągamy dół i maskujemy od góry nie tracą nic na szerokości ani na wysokości.Bo gdy wyświetlimy film 16/9 to podciągamy roletę maskująca i mamy nadal ta sama szerokość co wcześniej.

Stelvio a nie lepiej zachować sobie ten ekran co masz 16/9 a przed niego dać większy 2,39:1? Masz w JVC pamięć obiektywu, więc raz na kilkanaście filmów przestawisz sobie na 16/9..?

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak właśnie kombinuję w jakiejś przyszłej salce ;)

Tylko musi być to mega wygodne - elektryczna roleta, z pilotem i pamięcią, i najlepiej jakieś rozwiązanie "fabryczne".

Teraz jednak zdecydowanie nie żałuję wyboru 21:9, a gdy zdarza się jakiś film 16/9 czy mecz w to po prostu ucinam obraz i też jest git :)

Mniejsza strata dla mnie niż oglądanie szarych pasów w większości filmów

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja z drugim ekranem jest ciekawa, tylko trzeba sprawdzić czy zapamiętuje ustawienia ostrości, czy tylko rozmiar?
Bo na drugim ekranie będzie inaczej ustawiona ostrość.
Jest mały minus, tego rozwiązania.
Jeśli powiesisz ekran przed obecnym, to nie uzyskasz na nim takiej samej szerokości obrazu, chyba żeby je zamienić miejscami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to chyba odpada. Walczę o każdy centymetr.

Zresztą w tak małym pokoju to trochę dziwnie by wyglądało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo to wyglada niezle, ale to dopiero wyglada jak ogrom roboty... i na szczescie ja nie mam miejsca po bokach zeby sie nad tym zastanawiac ;)

Poza tym zostaje ten sam problem, ewentualny cien rzucany przez material, jako ze odstaje od ekranu. Czyli podobnie jak przy manualnych patentach na magnesach.

Zamowilem dzisiaj 4 rolki samoprzylepnego flocku, moze beda jutro. Zrobię zdjecia przed i po i mysle ze to będzie wystarczajaco dobry efekt. Ewentualnie potem bede myslal nad jakims maskowaniem do pasow gdyby mnie to denerwowalo.

I jeszcze jedna ciekawostka. Kupilem sobie interstellar uhd, żeby przetestowac i projektor i różnice do wersji .mkv z serwera (ogólnie na razie nie widze), za to co ciekawe obraz przelacza się w zależności od sceny z 16:9 na 21:9 - więc bordery tutaj by nie pomogły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcin Kopacz napisał:

Kupilem sobie interstellar uhd, żeby przetestowac i projektor i różnice do wersji .mkv z serwera (ogólnie na razie nie widze)

Jeśli mkv to bezstratna kopia i jeśli odtwarzasz na tym samym urządzeniu, to różnic być nie może :) 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Barnaba, ale nie zgodze sie z powyzszym. 

W idealnym swiecie roznicy byc nie powinno. Jednak historia wielokrotnie pokazala, ze w zaleznosci od kontenera i urzadzenia roznice bywaly roznorakie.

Pamiec juz mi nie sluzy, zwlaszcza ze resetuje niepotrzebne tresci, wiec nie przywolam w tej chwili  konkretnych przykladow,  ale na przestrzeni ostatniej dekady bylo sporo  przypadkow,  zarowno w kwestii apsektow obrazu, dzwieku, czy organizacji chapterow i napisow .

Milo slyszec, ze nie widz nie zauwaza roznicy, jednak nie jest to bezwglednie dzialajaca, uniwersalna  zasada.

P.S.

Mamy developerow na pokladzie. Oni moga wyjasnic to dokladnie.

 

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego ma być konkretny przykład? skoro jest różnica to będzie ją widać na każdym pliki. Jeśli ktoś ma wątpliwości każdy plik z filmem w mkv można z powrotem przepakować do m2ts i sobie porównać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, binary napisał:

ale na przestrzeni ostatniej dekady bylo sporo  przypadkow,  zarowno w kwestii apsektow obrazu, dzwieku, czy organizacji chapterow i napisow .

No więc przyjmę zakład o przekonanie, że jeśli chodzi o zawartość AV, to różnic nie ma.

Oczywiście są (jak zauważyłeś) w pewnych niuansach jak rozdziały i napisy, ale przyznasz, że tu nie ma się o co spierać?

W ostatnim czasie jest pewne zamieszanie z Dolby Vision, ale tu niestety nie umiem zabrać głosu i nie wiem, czy poszczególne warianty DV są wzajemnie przekształcalne bezstratnie.

5 godzin temu, Marcin Kopacz napisał:

Zamowilem dzisiaj 4 rolki samoprzylepnego flocku

czy mógłbyś podać linka?

ps.

hubio/Adaś powrócił - pisałem, że ten psychol długo nie wytrzyma. Tym razem ma już dwa wcielenia, w tym jedno żeńskie! 🤡

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

hubio/Adaś powrócił - pisałem, że ten psychol długo nie wytrzyma. Tym razem ma już dwa wcielenia, w tym jedno żeńskie! 🤡

No gościu jak Ty za to, że kobieta dała Ci 2 emotiony i ja dałem 2 wysyłasz do nas na PRIV (!) wiadomości o wiadomej treści to ja nie wiem kto jest psycholem...

Zaraz napiszesz, że przed chwilką dałem ci wiele emotionów, a Ty biedaku nie możesz już do mnie pisać bo zablokowałem priv... :( Owszem, ale to znowu była reakcja na TWOJE zachowanie... Schemat jak wcześniej: sam coś robisz po czym się żalisz na mnie, ale "zapominasz", że sam mnie sprowokowałeś... Posłuchaj swojego kolegi Nygusa, który pisał, że każdy może dawać emotiony jakie chce...

Ponieważ administracja nie usunęła mi konta mimo, że o to prosiłem to specjalnie teraz się zalogowałem, żeby to napisać i przy okazji napiszę w swoim temacie podsumowanie całej sprawy...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam60 napisał:

No gościu jak Ty za to, że kobieta dała Ci 2 emotiony i ja dałem 2 wysyłasz do nas na PRIV (!) wiadomości o wiadomej treści to ja nie wiem kto jest psycholem...

"do nas" 🤣 - to już chyba nie ma wątpliwości - przypadek podręcznikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ty tylko czekałeś na to żeby mnie sprowokować bo kto normalny za 2 buźki pisze jakieś teksty na PRIV ?????👎 Ok. Przeczytajcie jeszcze podsumowanie w wątku:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/48996-od-telewizora-do-projektora-i-z-powrotem-czyli-dlaczego-nie-warto-kupować-projektora-i-tracić-pieniędzy/

Możecie sobie tu czy tam to dowolnie komentować. Ja już na dobre uciekam stąd...

3 minuty temu, Barnaba napisał:

"do nas" 🤣 - to już chyba nie ma wątpliwości - przypadek podręcznikowy

Jak M.Z. się zgodzi jak wyjdzie praca może specjalnie dostaniesz jakiś egz. ;) żebyś jednak nie myślał, że jestem wariatem... 🤣 Zastanów się zresztą nie nade mną tylko nad sobą bo do obcych ludzi za to, że Ci dali 2 buźki wysyłasz im co wysyłasz na PRIV... Może tym się podziel też z forumowiczami...

Pozdrawiam gorąco po raz kolejny...

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam60 napisał:

żebyś jednak nie myślał, że jestem wariatem...

nie myślę - jestem przekonany 😁

i wiem, że nie "uciekniesz stąd" 🤡

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam60 napisał:

Przecież Ty tylko czekałeś na to żeby mnie sprowokować bo kto normalny za 2 buźki pisze jakieś teksty na PRIV ?????👎 Ok. Przeczytajcie jeszcze podsumowanie w wątku:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/48996-od-telewizora-do-projektora-i-z-powrotem-czyli-dlaczego-nie-warto-kupować-projektora-i-tracić-pieniędzy/

Możecie sobie tu czy tam to dowolnie komentować. Ja już na dobre uciekam stąd...

Jak M.Z. się zgodzi jak wyjdzie praca może specjalnie dostaniesz jakiś egz. ;) żebyś jednak nie myślał, że jestem wariatem... 🤣 Zastanów się zresztą nie nade mną tylko nad sobą bo do obcych ludzi za to, że Ci dali 2 buźki wysyłasz im co wysyłasz na PRIV... Może tym się podziel też z forumowiczami...

Pozdrawiam gorąco po raz kolejny...

A ty nie miałęs czasem się wypisać z tej piaskownicy ??? Jakaś likwidacja konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...