Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, opus napisał:

Tutaj jest link do strony z materialem

https://www.tiaknightfabrics.co.uk/fabrics-c1/velvet-c17/micro-velvet-velour-fabric-luxuriously-soft-velvet-black-mvel22-bk-p3272

nie kupuj jakiegoś tam aksamitu ale właśnie ten. Mam dwa aksamitu, jeden z Niemiec drugi ten z linku powyżej. Jak je położę obok siebie, ten z niemiec jest szary, w opisie stało czarny:(. 

 

 

 

ja mam właśnie cały pokój w tym i to jest najlepsze do projekcji i zarazem najtańsze , Raf gdzieś z chin kupił chyba o wiele taniej tylko trzeba więcej zamówić jednorazowo.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Lepiej kupić ekran w formacie kinowym i potem 16:9 wpisać w niego, można wtedy użyć zasłon po bokach, jak w kinie.

Mam kinowy i myślałem o tych zasłonach, ale... jakoś mi się nie podoba ten mniejszy obrazek, więc format 16/9 po prostu obcinam, żeby się zmieściło.

Przyzwyczaiłem się, a nawet zacząłem uważać, że mecz w formacie kinowym jest fajniejszy, a już na pewno ma mniej tych kretyńskich grafik po rogach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, binary napisał:
19 godzin temu, sebna napisał:
Trzy. Dlaczego pytasz? Nie ma drugiego rzędu swoją drogą.

Bo wydaje mi sie ze to troche blisko, aby komfortowo ogarnąć detale na obu krawędziach ekranu, czy szybkie akcje przez osoby siedzace na brzegach?

Ja zawsze byłem fanem dużych ekranów i gdyby mi tylko dostępna głębokość pokoju pozwalała (za mała odległość od soczewki do ekranu) to bym wsadził tam 150" bo akurat tyle by na styk weszło na ścianę :)

W UK większość (wszyscy?) mi odradzali, że będzie za duży (na moja odległość od oczu) ale jest idealnie (150 też by było). I mi i żonie się bardzo podoba i nie ma problemu z ogarnięciem tego co się dzieje ale oczywiście nie widzisz całego ekrany naraz (w obszarze pełnej ostrości widzenia), z tym, że dokładnie takie było założenie. Dla mnie taki ekran to większa imersja. Chodząc do kina wybierałem te ekrany, na których mogłem siedzieć w optymalnym miejscu z punktu widzenia akustyki i zarazem tak, żebym nie widział całego ekranu naraz. Tym się zawsze dla mnie różni kino vs dom. Także jak robiłem Home Cinema to właśnie ten efekt kina u siebie chciałem uzyskać.

Od strony technicznej. Ten, rozmiar i ta odległość mieście się w parametrach optymalnego siedzenia dla chyba większości albo nawet wszystkich możliwych standardów kinowych (Imax, Dolby, HD, 4k etc.).

Polecam :). Nie ma się co bać dużych ekranów.

Swoją drogą jakieś dwa tygodnie temu, w nocy poszedłem do HT wrzucić kolejną płytkę do czytnika do ripowania i nie zwróciłem uwagi na to, że kot się wkradł za moim plecami do pomieszczenia. Zszedłem do biura i słyszę huk jak by się dom miał rozpaść na dwie części. Myślę sobie PJ spadł :D. Okazało się, że kot przewrócił (tymczasowy) element akustyczny (materac ;)) operaty o ścianę, który przewracając się przewrócił jedną z kolumn (45kg), która przewracając się podarła ekran i obdarła ramę z aksamitu :D. Ostatecznie spoczęła na stelażu na którym stoi centralny... kolumna, która była w stanie takim jak z fabryki cała jest poobdzierana ... na szczęście rama aluminiowa ochroniła głośnik centralny przed uszkodzeniem...  kotu oczywiście nic się nie stało :D

Także leci do mnie drugi ekran... też 133". Kolumna działa. Zaraza mała z tego kota :D

EDIT: W sypialni mam C9 65" w nogach łóżkach czyli jakieś 1.9m od oczu plus miałem tam 5.1.4 system ale ekran był ciągle za mały dla mnie więc akurat podczas COVIDa był to idealny moment, żeby zrobić kino domowe oparte o PJ.

Jeżeli dobrze pamiętam moje kalkulacje to 133" z 2.6m (czyli tak jak mam w salce kinowej) to tak jak bym zamontował 110" w nogach łózka, czyli prawie 4x większa postrzegalna powierzchnia w porównaniu do 65", które tam mam. I to była różnica, dla której warto było zacząć projekt dla mnie.

Edytowane przez sebna
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sebna napisał:

Swoją drogą jakieś dwa tygodnie temu, w nocy poszedłem do HT wrzucić kolejną płytkę do czytnika do ripowania i nie zwróciłem uwagi na to, że kot się wkradł za moim plecami do pomieszczenia. Zszedłem do biura i słyszę huk jak by się dom miał rozpaść na dwie części. Myślę sobie PJ spadł :D. Okazało się, że kot przewrócił (tymczasowy) element akustyczny (materac ;)) operaty o ścianę, który przewracając się przewrócił jedną z kolumn (45kg), która przewracając się podarła ekran i obdarła ramę z aksamitu :D. Ostatecznie spoczęła na stelażu na którym stoi centralny... kolumna, która była w stanie takim jak z fabryki cała jest poobdzierana ... na szczęście rama aluminiowa ochroniła głośnik centralny przed uszkodzeniem...  kotu oczywiście nic się nie stało :D

U mnie byłby już sierściuch obdarty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Barnaba napisał:

U mnie byłby już sierściuch obdarty ;)

Haha, nie powiem, chodziło mi to po głowie :D ale kot głupi nie jest i wyprawował jak kamfora. 

Prawda jest taka, że sam się prosiłem o problemy stawiając materac tak jak go postawiłem. Kot mi to tylko wytknął ;)

 

3 godziny temu, Marcin Kopacz napisał:

Do tego pewnie byłoby dobrze mieć jakieś przeslony (najlepiej automatyczne) żeby do ogladania filmów aksamit też zaslanial pasy, a do np gier się otwieral.

I najgorsze w tym wszystkim jest jeszcze to (poza kasa i czasem), ze do momentu ogarniecia tego wszystkiego, nie będę nic oglądał, bo będę miał z tyłu głowy że to wszystko nie wygląda tak jak powinno (jakby mogło) więc robię to źle, czyli lepiej poczekać, aż wszystko skoncze.....

Nie ma sensu tracić sezonu jak ciemno za oknem :). Ja z tego powodu nie robię ścian na czarno w tym momencie bo nie chce tracić czasu. Mam kupione prawie 100m2 aksamitu, który czeka na montaż w lecie i jakąś bardziej zorganizowaną adaptację akustyczną. Teraz tylko położyli mi czarną wykładzinę i mam czarne ściany do połowy wysokości pomieszczenia (materace w czarnym aksamicie).

Jeżeli ja miał bym się bawić w maskowanie ekranu (u mnie z 16:9 to scope) to zacznę od aksamity na lekkim drewnianym stelażu i magnesach. Ale tak jak pisałem wcześniej może mi się i tego nie chcieć zrobić bo pasy są praktycznie cały czas poza moim polem widzenia przy mojej odległości i rozmiarze.

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostatnio naszedł pomysł wymienienia ekranu 104" na 122". Bo tyle miejsca mam na ścianie. Pomysł szybko padł bo okazało się, JVC mam za blisko ekranu. Jest szansa na 113",ale muszę wygospodarować dodatkowe 5cm na odległości. To akurat na siłę mogę zrobić. I się zastanawiam czy warto. Mam czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas czekam na sprawdzone propozycje aksamitu i ewentualna automatyke do przyslon (w sumie mam pomysł, od góry roleta jak do ekranu automatycznego a na dole, 2 haki po bokach ekranu na ścianie i na nie zawieszac deske obita aksamitem, obciazona od dołu czymś).

A jak się okazało wczoraj jak powiesilem jvc, zoom się skończył idealnie po wypelnieniu ekranu :D poprzednie projektory miały jeszcze zapas a tu idealnie wyszło. Ale bym się wkurzyl jakby po 2h instalacji okazalo sie, ze musze go cofnac 10cm (co w sumie byłoby niemozliwe, bo hdmi z sufitu starcza w tym miejscu z zapasem 1cm)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam właśnie cały pokój w tym i to jest najlepsze do projekcji i zarazem najtańsze , Raf gdzieś z chin kupił chyba o wiele taniej tylko trzeba więcej zamówić jednorazowo.
Dałem link do sklepu, powyżej.
Można kupić ile się potrzebuje, ( minimum 1 yard).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Marcin Kopacz napisał:

Ja cały czas czekam na sprawdzone propozycje aksamitu i ewentualna automatyke do przyslon (w sumie mam pomysł, od góry roleta jak do ekranu automatycznego a na dole, 2 haki po bokach ekranu na ścianie i na nie zawieszac deske obita aksamitem, obciazona od dołu czymś).

A jak się okazało wczoraj jak powiesilem jvc, zoom się skończył idealnie po wypelnieniu ekranu :D poprzednie projektory miały jeszcze zapas a tu idealnie wyszło. Ale bym się wkurzyl jakby po 2h instalacji okazalo sie, ze musze go cofnac 10cm (co w sumie byłoby niemozliwe, bo hdmi z sufitu starcza w tym miejscu z zapasem 1cm)

 

Dostałeś już kilka linków :P

Dużo z nas kupiło stąd https://www.tiaknightfabrics.co.uk/fabrics-c1/velvet-c17/micro-velvet-velour-fabric-luxuriously-soft-velvet-black-mvel22-bk-p3272 (ja mam od nich coś pod 100m tego).

To jest Mvel22 - materiał potwierdzony przez maniaków jako jeden z najlepszych dostępnych na świecie (są wątki na zagranicznych forach gdzie ludzie porównują coś w stylu 8-15 różnych próbek itp. itd.).

Niestety spóźniłeś się i teraz może trafić Ci się cło z UK.

EDIT: Co do maskowania. Zamiast ciężkiej deski prościej lekki drewniany stelaż i magnesy zamiast haków. Ale jak wolisz :)

EDIT2: Mvel22 jest tak czarny, że jak pokrywasz całe pomieszczenie to kolega @Darulok  polecił mi zaopatrzyć się w mocną ledową lampkę na czoło, żeby widzieć co się robi w ogóle (co też uczyniłem).

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja cały czas czekam na sprawdzone propozycje aksamitu i ewentualna automatyke do przyslon (w sumie mam pomysł, od góry roleta jak do ekranu automatycznego a na dole, 2 haki po bokach ekranu na ścianie i na nie zawieszac deske obita aksamitem, obciazona od dołu czymś).
A jak się okazało wczoraj jak powiesilem jvc, zoom się skończył idealnie po wypelnieniu ekranu poprzednie projektory miały jeszcze zapas a tu idealnie wyszło. Ale bym się wkurzyl jakby po 2h instalacji okazalo sie, ze musze go cofnac 10cm (co w sumie byłoby niemozliwe, bo hdmi z sufitu starcza w tym miejscu z zapasem 1cm)
 
No, Epson ma lepszy zoom.
Też tak to zauważyłem.
Dostałeś już kilka linków
Dużo z nas kupiło stąd https://www.tiaknightfabrics.co.uk/fabrics-c1/velvet-c17/micro-velvet-velour-fabric-luxuriously-soft-velvet-black-mvel22-bk-p3272 (ja mam od nich coś pod 100m tego).
To jest Mvel22 - materiał potwierdzony przez maniaków jako jeden z najlepszych dostępnych na świecie (są wątki na zagranicznych forach gdzie ludzie porównują coś w stylu 8-15 różnych próbek itp. itd.).
Niestety spóźniłeś się i teraz może trafić Ci się cło z UK.
EDIT: Co do maskowania. Zamiast ciężkiej deski prościej lekki drewniany stelaż i magnesy zamiast haków. Ale jak wolisz
EDIT2: Mvel22 jest tak czarny, że jak pokrywasz całe pomieszczenie to kolega [mention=158688]Darulok[/mention]  polecił mi zaopatrzyć się w mocną ledową lampkę na czoło, żeby widzieć co się robi w ogóle (co też uczyniłem).
Na zdjęciu :
1. Devore
2. Mvell 22 bk
3. Mikro Velvet 5000 ( ten co ja kupiłem)

Według tego co widzę to ten mój jest najbardziej czarny a napewno wygrywa tym że jest czarny pod każdym kątem, nie jak devore, pod jednym kątem czarny, pod innym szary.eafc57bd6d12df0ae5d923d960543a34.jpg

Tzn devore jest bardziej czarny ale się mieni, w zależności od kąta patrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo widzisz i to juz mi cos mowi konkretnego:) bo po samym linku do aliexpress to ciężko ocenic co to za material, na allegro aksamitow tez jak mrowkow. A tu faktycznie widac ze jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelvio każde 10" na dużym ekranie warte jest na wagę złota bo to wielkość ekranu tutaj robi największe wrażenie...:-) Jeśli masz możliwość dołożenia kolejnych cali to warto. Ja u siebie już nie dołożę bo projektor za ścianą bym musiał umieścić...:-)

131" z 3,7m pomiedzy głową a ekranem uważam dla mnie za  idealna wielkość.

Co do zaczarnienia pomieszczenia dla JVC to każdy dodatkowy 1m czarnego matowego koloru wpływa pozytywnie na obraz. W przypadku czarnej farby musi być o jak najniższym współczynniku odbicia światła np.fluger 2s lub tiqurilla super matt. To, że pomalujemy np.śniezką na czarno nie oznacza, że będzie dobrze bo wyjdzie tragicznie. Ponieważ jej współczynnik odbicia wynosi grubo powyżej 50%. Wskutek czego cały pokój w trakcie jasnych scen będzie świecił się jak psu j.....a pomimo że jest czarna:-) Odbicia od ścian zrobi nam mydło na ekranie. Największe znaczenie ma najbliższe otoczenie po bokach, na górze i dole oraz ściana na przeciwko ekranu. Jeśli to zaciemnimy na czarno będzie min.spelnione.  Jeśli mamy dedykowane pomieszczenia to tylko najczarniejsza kolorystyka, my tylko tam oglądamy obraz i wychodzimy, nie wpadniemy w przygnebienie bo nasycenie kolorów i głębia czerni z JVC nam to wynagrodzi.

 

Co do pasów na ekranie, to nawet przy całkowitym czarnym pomieszczeniu te pasy będą się różnić od czarnej ramy ekranu. Nigdy nie będzie takiego poziomu czerni na JVC aby nam się to zlało z ramą ekranu ponieważ nasze oczy się przyzwyczajają do ciemności i rozróżnia odcienie czerni. Szczególnie tej z materiału a czernią powstałą na skutek odbicia światła od ekranu.

Dużo zdjęć wrzucanych tutaj na forum jest przekłamanych odnośnie czerni bo aparat wychwytuje jasne obrazy, a pasy robi jako smołę co w rzeczywistości nie ma miejsca.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie ekranu 2,35:1 lub 16/9 z funkcją maskowania. Wtedy pasy są czarne.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na to z uk tez patrzylem, tylko taki sam brak odniesienia co do jakosci materialu. 

Ale cały czas mysle jeszcze nad tym triple velvet bo faktycznie po zdjeciach wyglada mega czarno i cena jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz zdecyduję się na większy ekran to od razu brałbym z napinaczami. W ten sposób wykorzystam do maximum miejsce na ekran. 113" będzie u mnie największym co można wcisnąć biorąc pod uwagę odległość proja od ekranu. I wtedy miałbym święty spokój z tematem calażu.

I teraz rodzi się pytanie z tymi pasami. Czy nie lepiej pomyśleć o przekątnej kinowej. Bo przecież na 100 oglądanych filmów trzy trafią się 16:9. Więc mi nie przeszkadza mniejszy obraz.

Ale, ale. Czy ekrany elektryczne które bierzemy od kaubera to mają?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelvio Kauber posiada ekrany w formacie kinowym. Jeśli tylko filmy to można się zastanawiać nad formatem kinowym 2,35:1 wtedy masz problem z głowy z pasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stelvio Kauber posiada ekrany w formacie kinowym. Jeśli tylko filmy to można się zastanawiać nad formatem kinowym 2,35:1 wtedy masz problem z głowy z pasami.

To fajnie. Jak tylko firma się do mnie odezwie z wyceną ekranu 122" (jeszcze ich nie uprzedziłem, że nie może być ) to się dowiem jak z tym to wygląda. Dzięki Tak w 95% filmy.  

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na to z uk tez patrzylem, tylko taki sam brak odniesienia co do jakosci materialu. 

Ale cały czas mysle jeszcze nad tym triple velvet bo faktycznie po zdjeciach wyglada mega czarno i cena jest ok

No, masz na moim zdjęciu ten o środku Mvel 22 bk. Bardzo podobny do mikro Velvet 5000.

Powiedział bym że ten drugi, ciut ciemniejszy.

Oba nie mienią się pod kątem.

A w sumie Mvel, znaczy dokładnie Mikro Velvet.

22, to być może 220g na m² (nie jestem pewien)

Bk, to black.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sebna napisał:

Ja zawsze byłem fanem dużych ekranów i gdyby mi tylko dostępna głębokość pokoju pozwalała (za mała odległość od soczewki do ekranu) to bym wsadził tam 150" bo akurat tyle by na styk weszło na ścianę :)

W UK większość (wszyscy?) mi odradzali, że będzie za duży (na moja odległość od oczu) ale jest idealnie (150 też by było). I mi i żonie się bardzo podoba i nie ma problemu z ogarnięciem tego co się dzieje ale oczywiście nie widzisz całego ekrany naraz (w obszarze pełnej ostrości widzenia), z tym, że dokładnie takie było założenie. Dla mnie taki ekran to większa imersja. Chodząc do kina wybierałem te ekrany, na których mogłem siedzieć w optymalnym miejscu z punktu widzenia akustyki i zarazem tak, żebym nie widział całego ekranu naraz. Tym się zawsze dla mnie różni kino vs dom. Także jak robiłem Home Cinema to właśnie ten efekt kina u siebie chciałem uzyskać.

Od strony technicznej. Ten, rozmiar i ta odległość mieście się w parametrach optymalnego siedzenia dla chyba większości albo nawet wszystkich możliwych standardów kinowych (Imax, Dolby, HD, 4k etc.).

Polecam :). Nie ma się co bać dużych ekranów.

 

Wiesz ja rozumiem preferencje  i o ile te 133" (2.40:1) z dystansu  2.6m pokrywaja sie z moimi, kiedy siedze w  director's box, ale juz zupelnie inna bajka w przypadku jesli siedzisz  z brzegu ( o czym napisalem powyzej ) i musisz objac wzrokiem 60-stopniowy FOV przy materiale 16:9.

Nie wiem czy masz glosniki za ekranem, czy pod, ale jesli pod ekranem, a sufit na standardowej wysokosci, bez podestu dla widzow,   to dochodzi jeszcze dodatkowa niewygoda zwiazana z wysokoscia ekranu. 150" w takim ukladzie to bylba mordenga.  Poziomy audio tym bardziej rozjechane dla bocznych siedzen, bo domniemuje, ze kanapa szeroka niczym  ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, raf7705 napisał:

No, masz na moim zdjęciu ten o środku Mvel 22 bk. Bardzo podobny do mikro Velvet 5000.

Powiedział bym że ten drugi, ciut ciemniejszy.

Oba nie mienią się pod kątem.

A w sumie Mvel, znaczy dokładnie Mikro Velvet.

22, to być może 220g na m² (nie jestem pewien)

Bk, to black.

Dokładnie. To są te same materiały na 99% z tej same linii produkcyjnej w tej samej fabryce. Mvel22 to tylko nazwa kodowa danego sklepu. Na moim oczywiście jest napisane (na metce) Micro Velvet 5000 od czego skrót kodowy w sklepie internetowym (Mvel22) pochodzi.

Różnice które widzisz między próbkami wynikają pewno z różnych maszyn, małych różnic w składnikach bazowych wynikających z różnych dostaw do fabryki (zgaduje).

@Darulok domawiał Mvle22 bo mu brakło i dostał minimalnie jaśniejszy przy kolejnym zamówieniu ale też na metce brzegowej (czy jak to nazwać) biegnącej wzdłuż brzegu materiału miał inny numer serii między dostawami. Moje prawie 100m2 też dostałem z dwóch różnych "wałków" (różne oznaczenia serii na metce) ale u mnie akurat zdolności pochłaniania światłą są w 99% identyczne (ale mam też inne numery serii niż @Darulok. Jeden mamy ten sam a drugi inny).

 

9 minut temu, binary napisał:

Wiesz ja rozumiem preferencje  i o ile te 133" (2.40:1) z dystansu  2.6m pokrywaja sie z moimi, kiedy siedze w  director's box, ale juz zupelnie inna bajka w przypadku jesli siedzisz  z brzegu ( o czym napisalem powyzej ) i musisz objac wzrokiem 60-stopniowy FOV przy materiale 16:9.

Nie wiem czy masz glosniki za ekranem, czy pod, ale jesli pod ekranem, a sufit na standardowej wysokosci, bez podestu dla widzow,   to dochodzi jeszcze dodatkowa niewygoda zwiazana z wysokoscia ekranu. 150" w takim ukladzie to bylba mordenga.  Poziomy audio tym bardziej rozjechane dla bocznych siedzen, bo domniemuje, ze kanapa szeroka niczym  ekran.

Tak na pewno to wszystko ma znaczenie. Ja siedzę w sweet spocie :D, więc mnie te problemy nie dotyczą ale żona (mniej wymagająca ode mnie) nie narzeka, poza tym, że oczywiście zdaje sobie (sama) sprawę, że dźwięk jest compromised bo to co słyszy jest zdominowane przez lewe kanały (w jej przypadku). Wizualnie, oglądałem na lewym lub prawym raz czy dwa coś i nie ma problemu. Oczywiście najlepiej siedzieć na środku ale nie jest to problemem.

U mnie też głośniki przed i koło ekranu. Z tym bym sobie jeszcze jakoś poradził przy 150" ale wiadomo, że było ba to już coraz większa i wymagająca kompromisów gimnastyka ale co by mnie najbardziej martwiło to jasność, która była by coraz bardziej ograniczona a już teraz jest na granicy użyteczności przy 3d z tylko minimalnym zapasem na wypalanie się lampy nie mówiąc o HDR.

Dla mnie rozmiar ekranu jest bardzo ważny i jestem gotowy ponieść ciągle minimalne konsekwencje w porównaniu do osiąganego efektu. Być może ktoś inny będzie miał inne priorytety ale, żeby mówić tutaj o priorytetach trzeba kogoś kto to dokładnie wyliczy włącznie z jasnością lampy na przestrzeni jej życia i akustyką a nie bo coś tam ktoś przeczytał na forum albo tak mu się wydaje, ze XXX cali będzie wyglądało dobrze albo źle u niego bo ogląda TV na 65" i chce mieć trochę albo dużo więcej (na przykład).

Akustykę można łatwo zaadresować wsadzając głośniki za ekran ale to z kolei powoduje, że ekran idzie do przodu i musi być przez to mniejszy (jak ktoś tak jak pewno 95% ludzi operuje na max zoomie) i o ile można mieć mimo mniejszej przekątnej ciągle tą samą postrzegalną powierzchnię to jednak ekran jest bliżej a to już przerabiałem z moim 65" Oledem w sypialni. Obraz wygląda lepiej z odległości w moim doświadczeniu.

Co nie zmienia faktu, że chciał bym spróbować kiedyś akustycznie transparentnego ekranu. Jednocześnie nie chce chować moich (bardzo głębokich) audiofilskich głośników za ekranem. Pal sześć walory wizualne, ale nie chcę, zmieniać ich brzmienia ekranem (pod kątem stereo).

Jak kupowałem fotele (https://octaneseating.com/curve-hr) to moim zamiarem zawsze było zamówić konfigurację 3 siedzień z czego 2 w konfiguracji loveseat, czyli dwa bez łączącego podłokietnika tak żebyśmy się mogli przytulić i zarazem zniwelować prawie do 0 brak sweetspotu akustycznego dla żony ale firma była mega oporna i nie dało się z nimi dogadać, żeby mi sprzedali w konfiguracji, której chciałem (nawet z dużą dopłatą z mojej strony). Model, który chcialem nie sprzedają w EU w konfiguracji Loveseat i koniec. Z matołami się nie dogadasz.

Wieć wziąłem 3 (tradycyjne) w rzędzie z zamysłem dokupienia drugie rzędu w przyszłości opartego na modelu (Azure albo Flex), które w EU są dostępne w konfiguracji Loveseat ale, których nie chciałem na pierwszy rząd bo są mniej wygodne ze względ na mniejszą ilość pianki z pamięcią itp itd (oraz kilka innych aspektów).

Historia jest dość długa, bo w tle jest całą zakręcona sprawa z dystrybotorem na EU we Francji, którego firma ojczysta z USA podcina zyski sprzedając dużo taniej bezpośrednio do UK , znacznie taniej :D.... temat już nieaktualny bo z UK się nie opłaca więcej kupować.

Pozdrawiam

EDIT: Siedzenia są bardzo dobre i wygodne jak na cenę, którą kosztują. Nie jest to być może poziom designerskich mebli z Włoch np. ale jest to też inna półka cenowa. Za cenę, którą za nią chcą są godne polecania. Wykończenie stoi na przyzwoitym poziomie a materiały na wysokim (włoska skóra wysokiej jakości, niemieckie silniki). Design jak widać na stronce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marcin Kopacz napisał:

A na to z uk tez patrzylem, tylko taki sam brak odniesienia co do jakosci materialu. 

Ale cały czas mysle jeszcze nad tym triple velvet bo faktycznie po zdjeciach wygląda mega czarno i cena jest ok

Ja bym pomalował pasy na próbę "tiqurilla super matt" - jeden dzień i gotowe. 

W moim przypadku absorbery i rama ekranu "velvet" niczym nie różnią się jeżeli chodzi o odbicie światła, jest mega ciemno, ciężko zobaczyć przejście na ścianie między velvetem ekranu, ciemnym materiałem absorbera, a ścianą pomalowaną "tiqurilla super matt".

Pewnie Velvet na całości byłby lepszy ale nie sądzę żeby różnica była aż tak wielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kil napisał:

Ja bym pomalował pasy na próbę "tiqurilla super matt" - jeden dzień i gotowe. 

No właśnie skorzystałem z tej porady na forum (wcześniej) i niestety stwierdzam, że matowo jest, ale odbija światło, szczególnie na suficie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sebna napisał:

Dokładnie. To są te same materiały na 99% z tej same linii produkcyjnej w tej samej fabryce.

Czyli, jest to to samo, a z Chin 4x tańsze ? To brzmi jak dobra opcja. Czy jest opcja żebym odkupil maly kawałek ?

Chciałbym potestowac, jak faktycznie będzie to duża różnica w stosunku do farby. Dzisiaj przemalowalem kawalek sufitu i ścian ta farba co mam za ekranem (jakis luxens czarny mat miałem ) ale jak tak na to patrzę to się chyba świeci bardziej niż ten szary co był ;)

20210222_012001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stelvio Kauber posiada ekrany w formacie kinowym. Jeśli tylko filmy to można się zastanawiać nad formatem kinowym 2,35:1 wtedy masz problem z głowy z pasami.
A jak u Ciebie z pasami? Masz jakiś "polski" materiał bez ściągania z UK/USA. Do tego zwykły dywan na podłodze. Koledzy wyżej piszą, że wtedy jest tak sobie. Jesteś zadowolony z efektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli, jest to to samo, a z Chin 4x tańsze ? To brzmi jak dobra opcja. Czy jest opcja żebym odkupil maly kawałek ? Chciałbym potestowac, jak faktycznie będzie to duża różnica w stosunku do farby. Dzisiaj przemalowalem kawalek sufitu i ścian ta farba co mam za ekranem (jakis luxens czarny mat miałem ) ale jak tak na to patrzę to się chyba świeci bardziej niż ten szary co był

20210222_012001.thumb.jpg.6f6a1524491f3814dbe3b9de08acc365.jpg

 

Nie jest 4x takiej.Po doliczeniu przesyłki i podatku, na 35m materiału, wyszło mi 35% taniej niż z UK.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Marcin Kopacz napisał:

Czyli, jest to to samo, a z Chin 4x tańsze ? To brzmi jak dobra opcja. Czy jest opcja żebym odkupil maly kawałek ?

Chciałbym potestowac, jak faktycznie będzie to duża różnica w stosunku do farby. Dzisiaj przemalowalem kawalek sufitu i ścian ta farba co mam za ekranem (jakis luxens czarny mat miałem ) ale jak tak na to patrzę to się chyba świeci bardziej niż ten szary co był ;)

20210222_012001.jpg

Mieszkam w Irlandii więc a) wysyłka małego kawałka wyszła by drożej niż z UK ze sklepu (w Irlandii poczta jest relatywnie bardzo droga) b) obawiam się, że potrzebuje wszystko co kupiłem a przynajmniej do czasu jak nie zrobię zaciemnienia bo i tak może mi braknąć.

U mnie ten link do chińskiej strony się nie otwiera ale jak pamiętam z przeszłości to tamta cena była w yardach a nie w metrach wiec pomnóż razy ~3, żeby porównywać z UK. Tak jak pisze Raf, że jemu wyszło 35% taniej. Teraz pewno wyjdzie jeszcze taniej bo do ceny UK dojdzie cło... UK było wygodne a potencjalne oszczędności dla mnie były drugorzędne. Teraz gdy UK jest poza EU i gdy jest potwierdzone, że to ten sam materiał, na pewno spojrzał bym przychylniejszym okiem na zamówienie z Chin.

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...