Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka, xpand robi gogle dla jvc, to to samo. W ogóle, począwszy od serii N zmienili polaryzację o 90° więc te pk ag3 od serii X są niedobre, emiter ten sam. Najlepsze, że przespali ten temat i w oficjalnym manualu te okulary cały widniały jako dedykowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiedziałem gdzie napisać to pytanie nie robiąc nowego wątku. Wykorzystam to miejsce dlatego, że jest chyba najczęściej odwiedzane. Moje pytanie brzmi. Jakie macie zdanie na temat odmian projektorów RS? Czy faktycznie warto dopłacać do tych odmian? Czy po prostu wybór jest spowodowany "dobrym snem" ? Że nie ryzykuję wykonaniem i klasą podzespołów w zwykłej wersji? Czy jeśli wydam kupę kasy na model zwykły jestem skazany na gorszy sort względem wersji RS? Nie dopłacając jakiegoś procentu kwoty. Np RS3000 & Nx9 czy np RS4100 & NZ9? Nie jestem pewien czy dobrze pary dobrałem. Ale wiadomo o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2023 o 23:29, STELVIO napisał:

Kurcze nie wiedziałem gdzie napisać to pytanie nie robiąc nowego wątku. Wykorzystam to miejsce dlatego, że jest chyba najczęściej odwiedzane. Moje pytanie brzmi. Jakie macie zdanie na temat odmian projektorów RS? Czy faktycznie warto dopłacać do tych odmian? Czy po prostu wybór jest spowodowany "dobrym snem" ? Że nie ryzykuję wykonaniem i klasą podzespołów w zwykłej wersji? Czy jeśli wydam kupę kasy na model zwykły jestem skazany na gorszy sort względem wersji RS? Nie dopłacając jakiegoś procentu kwoty. Np RS3000 & Nx9 czy np RS4100 & NZ9? Nie jestem pewien czy dobrze pary dobrałem. Ale wiadomo o co chodzi?

Seria RS jest dedykowana dla konkretnych sprzedawców, wisienki na torcie, często tych samych firm które robią kompleksowe instalacje kina domowego. Bebechy są te same, tylko "ręcznie selekcjonowane", ale to pewnie już wiesz 😆 Brzmi jak skok na kasę dla bardziej premium kupców sprzętu premium. Jak nie zależy Ci na fancy złotym pierścieniu to śmiało odpuść, tutaj nie ma takiej różnicy jak pomiędzy zwykłym audi a audi rs 😉

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry (tak na pierwszy post :))

Szukam posiadacza JVC serii RS400 lub RS500 na Śląsku, który byłby skłonny na spotkanie w celu porównania z moim przywiezionym EH-TW9400. Nigdy nie miałem okazji zobaczyć obrazu z JVC, chodzą mi po głowie używki, ale wszystkie na tyle daleko, że zakup na odległość bez porównania odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje polska / europejska instrukcja do projektorów RS 440 / 540 / 640? Chodzi mi o deklarację zgodności z normami EU. Oficjalna instrukcja internetowa wspomina tylko o regułach FCC na rynek USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja JVC rs540-ka zwiększa znacznie prędkość wentylatorów gdy podaje mu się sygnał 4k w trybie lampy low. Czy u Was też tak jest?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiony był jednak tryb lampy high dlatego zwiększał prędkość obrotów, jest wszystko ok, nie wiedziałem, że tryb lampy ustawia się dla oddzielnie dla 1080p i 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,szybkie pytanie,czy do projektora JVC X7900 wystarczy amplituner Denon X3600h(bo taki mam w planie kupić, aby przepuścić sygnał z Nvidi Shield do projektora)?

Chodzi o to ,że ten ampli ma złącza HDMI 2.0 i przepuści obraz 4K 60Hz, model wyższy ,czyli Denon X3700 ma już HDMI 2.1(4k 120Hz).

Czy ten  Denon X3600h będzie optymalny?

Adam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pedros napisał:

Koledzy ,szybkie pytanie,czy do projektora JVC X7900 wystarczy amplituner Denon X3600h(bo taki mam w planie kupić, aby przepuścić sygnał z Nvidi Shield do projektora)?

Chodzi o to ,że ten ampli ma złącza HDMI 2.0 i przepuści obraz 4K 60Hz, model wyższy ,czyli Denon X3700 ma już HDMI 2.1(4k 120Hz).

Czy ten  Denon X3600h będzie optymalny?

Adam.

Do samego X7900 nie potrzebujesz HDMI 2.1 (można się kłócić, że do żadnego PJ nie potrzebujesz), więc jak najbardziej x3600 by wystarczył.

Ale x3700 jest  bardziej przyszłościowy jak byś też chciał podłączyć pod TV np gdzie HDMI 2.1 już można bardziej wykorzystać.

Ale ogólnie HDMI 2.1 obecnie (i jeszcze przez wiele lat - poza jedną funkcją) to głównie standard dla graczy. Więc jak nie grasz to HDMI 2.1 nie potrzebujesz a na pewno nie do projektora a szczególnie nie do x7900.

Ale nowsze w tym wypadku jest lepsze więc jak różnica cenowa nie jest duża a Denona chciał byś trzymać aż padnie to bierz x3700. Jak sprzęt zmieniasz co kilka lat to bierz 3600.

3700 chyba jeszcze nie miał Dirac-a?

I oczywiście jeszcze jest kwestia różnicy w ilości obsługiwanych kanałów jeżeli jest taka i czy ma to dla Ciebie znaczenie?

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

minęły już 4 lata, pewnie spora część z Was wciąż używa x7900. No właśnie, jak się sprawuje sprzęt po tysiącach wypalonych godzin, jak kultura pracy , jak głośność e-shift itd? Pytam, bo jestem fanem "plastyki" w kinie domowym i pod moje potrzeby nic dzisiaj nowego nie dostanę (powiedzmy do 10-12k) , więc pozostaje "polowanie" na używkę. Czy to bezpieczne z tym modelem?  Tzn, czy polskie serwisy dają radę z naprawami w miarę upływu czasu i zużytych części?  

Jak po czasie kultura pracy e-shift / dynamicznej przysłony ? Czy to naprawialne elementy?

z góry dzięki za wymianę doświadczeń

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Arkadiusz1 napisał:

Cześć,

minęły już 4 lata, pewnie spora część z Was wciąż używa x7900. No właśnie, jak się sprawuje sprzęt po tysiącach wypalonych godzin, jak kultura pracy , jak głośność e-shift itd? Pytam, bo jestem fanem "plastyki" w kinie domowym i pod moje potrzeby nic dzisiaj nowego nie dostanę (powiedzmy do 10-12k) , więc pozostaje "polowanie" na używkę. Czy to bezpieczne z tym modelem?  Tzn, czy polskie serwisy dają radę z naprawami w miarę upływu czasu i zużytych części?  

Jak po czasie kultura pracy e-shift / dynamicznej przysłony ? Czy to naprawialne elementy?

z góry dzięki za wymianę doświadczeń

 

Kupuj i nam opowiesz jak z niezawodnością :) Nikt Ci tutaj niczego nie doradzi na temat tego jak się Twój X7900 będzie zachowywał i ile będzie działać bo nikt wróżką nie jest.

Jak spędziłeś kilka minut czytają ten wątek albo jakikolwiek inny na internecie o x7900 to będziesz wiedział, że nikt nie narzeka na nic bo nie ma na co. JVC nie robi bubli.

Kupuj i ciesz się życiem. Nie ma lepsze kontrastu na rynku.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kultura pracy niezmiennie mnie cieszy, podobnie jak e-shift  i dynamiczna przysłona.

W dniu 25.02.2024 o 11:44, sebna napisał:

Kupuj i ciesz się życiem. Nie ma lepsze kontrastu na rynku.

Dokładnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...