Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem zawsze bierz JVC jak masz możliwość. JVC to nie tylko kontrast ale też zupełnie inny typ wypełnienia pixela do którego Epson nie ma startu.

Kontrast też będzie zauważalnie lepszy.

Ale w dzień to raczej zapomnij :) (nie ważne Epson czy JVC). No chyba, że masz jakieś metody na odizolowanie światłą zewnętrznego w dzień :)

Edytowane przez sebna
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem zawsze bierz JVC jak masz możliwość. JVC to nie tylko kontrast

Potwierdzam z doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 19:19, Vergil napisał:

Cześć, czy jest sens zakupu takiego projektora jeśli nie mam dedykowanego pomieszczenia? W oknach rolety + zasłony blackout ale niestety sufit biały i ściany no tak jakby morelowe.
Ekran jakiś szary alr tylko no właśnie czy jest sens iść w jvc czy raczej tańszy epson bo tej różnicy w kontraście i tak nie zauważę przez nie zaadaptowane pomieszczenie?
Projektor do gier i filmów, użytkowany zarówno w dzień jak i w nocy.

A nie lepiej kupować duży TV np 98 cali lub 100 cali tez o mało nie zrobilem tego błedu ale poczytałem forum jakiś temat od telewizora do projektora gdzie tam hejtowano pomysl kupowania tv zamiast projektora i dobrze zrobiłem teraz kupisz w tych samych pieniądzach duże telewizory, no chyba, że chcesz mieć ze 130 albo 150 cali no to wtedy projektor tylko jeszcze pomysl czy nie bedziesz siedział za blisko niego. no i nie ma pier.... nia że nie mozna w biały dzień oglądać jak kupisz tv

Edytowane przez krecik100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 19:19, Vergil napisał:

Cześć, czy jest sens zakupu takiego projektora jeśli nie mam dedykowanego pomieszczenia? W oknach rolety + zasłony blackout ale niestety sufit biały i ściany no tak jakby morelowe.
Ekran jakiś szary alr tylko no właśnie czy jest sens iść w jvc czy raczej tańszy epson bo tej różnicy w kontraście i tak nie zauważę przez nie zaadaptowane pomieszczenie?
Projektor do gier i filmów, użytkowany zarówno w dzień jak i w nocy.

Jest sens- w moim salonie (nie pomalowany na czarno -niestety ) po zmianie z Sony sxrd na Jvc żona powiedziła “ale czerń”. Oba Projektory oczywiscie skalibrowane. Ekran alr - mozna ogladac w pochmurny dzien lub przy zapalonej lampce tudziez kominku. Sony mialem skalibrowany na tryb dzienny I nocny. Przy jvc dalem sobie spokoj z dziennym trybem. Reasumujac do ogladania w dzien sa televizory

 

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, krecik100 napisał:

A nie lepiej kupować duży TV np 98 cali lub 100 cali tez o mało nie zrobilem tego błedu ale poczytałem forum jakiś temat od telewizora do projektora gdzie tam hejtowano pomysl kupowania tv zamiast projektora i dobrze zrobiłem teraz kupisz w tych samych pieniądzach duże telewizory, no chyba, że chcesz mieć ze 130 albo 150 cali no to wtedy projektor tylko jeszcze pomysl czy nie bedziesz siedział za blisko niego. no i nie ma pier.... nia że nie mozna w biały dzień oglądać jak kupisz tv

Oglądałbym z odległości 3,5m. Max co mogę wstawić to 130 cali ale to chyba byłoby ciut za dużo więc prędzej 120. Co do kupna w podobnych pieniądzach dużego tv to jest tcl 98 za 25k i nie jest to bezproblemowy tv lub oled 83a90j od sony gdzie różnica w rozmiarze jest już konkretna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze się pokusić o projektor ultrakrótkiego rzutu plus ekran dedykowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, STELVIO napisał:

Można jeszcze się pokusić o projektor ultrakrótkiego rzutu plus ekran dedykowany.

Właśnie oglądam różnego rodzaju recenzje Formovie Theater i to w połączeniu z ich ekranem fresnela daje dobry efekt nawet przy zapalonych światłach. Przy zgaszonym świetle we w miarę ciemnym pomieszczeniu efekt jest jak na moje niewprawione oko bardzo dobry + nie ma żadnych odbić na suficie.
Niestety ten typ ekranu jest na razie dostępny tylko w 100 calach ale to nowość więc szybko powinny wyjść większe rozmiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Vergil napisał:

Oglądałbym z odległości 3,5m.

mozesz nie ogarnąc wzrokiem 130 cali z 3,5m bo za duzy obraz z 3,5 m boki ci uciekną to coś jak w kinie w I rzędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio, daj już spokój - normalny człowiek ogarnia 130” z 3,5 m. ;)

  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2023 o 15:46, krecik100 napisał:

mozesz nie ogarnąc wzrokiem 130 cali z 3,5m bo za duzy obraz z 3,5 m boki ci uciekną to coś jak w kinie w I rzędzie

U mnie 133" z 1.8m :) - no problem. Gdybym miał większą ścianę to bym 150 wsadził :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu. To faktycznie blisko siedzisz od ekranu. Ale ja też nie mam problemu z dużym ekranem.
To jak daleko musi być projektor jeśli taki calaż rzuca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, STELVIO napisał:

Uuuu. To faktycznie blisko siedzisz od ekranu. Ale ja też nie mam problemu z dużym ekranem.
To jak daleko musi być projektor jeśli taki calaż rzuca?

A może to było 2.7m :D, tak 1.8m siedzie od 65" w sypialni (tzn TV mam u podstawy łóżka :)

PJ jest na praktycznie max zoomie (jakieś 95%). Odległość od soczewki do ekranu to kolo 4.3-4.4m

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie socz-ekran 4.70m, dystans ekran-oko ok. 4m przy 150"; idealnie przy materiałach 4k, ale przy FHD czasami lubię zrobić 130" 👍🏻 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego u mnie tylko 115". Bo równo 3.5m tylko. A i tak zmieniłem ze 100". No cóż. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, STELVIO napisał:

Dlatego u mnie tylko 115". Bo równo 3.5m tylko. A i tak zmieniłem ze 100". No cóż. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. emoji6.png

Czyli jak rozumiem masz teraz obiektyw na max zoom/ wide angle? Czy zauważyłeś, że wcześniej na 100" obraz był ciut jaśniejszy i bardziej "nabity" jeśli chodzi o kontrast? Zakładając oczywiście, że Twój proj jest cały czas w tej samej odległości. Pytam, bo to się łapie na tzw. zalecane ~20% odejścia od max zoomu. U siebie mam podobnie z tym procentażem i mam wrażenie że optymalnie jest właśnie 130". Chociaż te dwadzieścia cali więcej robi robotę, zwłaszcza w 1.9:1, to dużo zależy też od materiału, nie zawsze więcej jest lepiej 😉

Edytowane przez maserlap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zauważyłem żadnej różnicy. Na moje oko oczywiście.

Jak zrobię teraz max zoom to jest minimalny zapas. Ale to chyba nie ma większego znaczenia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2023 o 18:39, maserlap napisał:

Czy zauważyłeś, że wcześniej na 100" obraz był ciut jaśniejszy i bardziej "nabity" jeśli chodzi o kontrast?

Ja mam takie wrażenie odkąd się przeprowadziłem do nowego domu.

 

Do 116 cali muszę używać max zoomu, czyli 3.40m pj od czoła w moim przypadku .

Wcześniej lubiłem odległość 4.5m i obraz był lepszy, nie dzień i noc ale trójwymiar i szklistość byla trochę lepsza. Niestety teraz nie mogę odjechać dalej .

Tzn 113cali

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie okulary 3d byście polecili do rs540? tanie 3D Samsung SSG-5100GB, czy może warto dopłacić i kupić cos droższego jeśli będzie duża różnica w obrazie 3d? potrzebuje 3-4 sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Samsungi nie będą działać, moim zdaniem.
Kup te, one są identyczne jak JVC, tylko nie mają znaczka JVC.
(Mam jedne i drugie).c3f51998c8386cb8bd176525563e3adb.jpg

Te Samsungi też miałem z epsonem. Są bardzo ciemne w porównaniu do JVC.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mrk0sa napisał:

Panowie jakie okulary 3d byście polecili do rs540? tanie 3D Samsung SSG-5100GB, czy może warto dopłacić i kupić cos droższego jeśli będzie duża różnica w obrazie 3d? potrzebuje 3-4 sztuk

Okulary do JVC X7900 mają nietypową polaryzację. Proponuje Ci kupić takie, które mają poprawną dla a) najlepszego efektu b) zero bólu głowy (dosłownie nie w przenośni).

EDIT: Tu masz okulary z poprawną polaryzacją do X7900. Większość okularów będzie miała niepoprawną polaryzacje! One też będą działać ale dosłownie będziesz się prosił o ból głowy, plus efekt nie będzie taki dobry:

https://www.hi-shock.de/en/rf-pro-kit-for-jvc-projectors-fhd3d-rf (ja je mam i używam, są bardzo dobre). Używam też ich emitera, który jest w zestawie (można kupić też same okulary jak już masz emiter. Będą oczywiście też działać z OE emiterem JVC).

 

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, trzeba uważać na okulary 3D - są różne do różnych modeli. Akurat chyba 7900/540 jest nietypowy.

Używałem (i używam) i Xpand Vision i Hi-Shock. Polecam wybrać wygodniejsze do swojej twarzy albo kupić po 2 szt każdych :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Barnaba napisał:

Fakt, trzeba uważać na okulary 3D - są różne do różnych modeli. Akurat chyba 7900/540 jest nietypowy.

Używałem (i używam) i Xpand Vision i Hi-Shock. Polecam wybrać wygodniejsze do swojej twarzy albo kupić po 2 szt każdych :)

Tak to jest dobre rozwiązanie. Ja domówię sobie Xpand bo od kiedy zmieniłem okulary na inne oprawki Hi-Shocki z najwygodniejszych jakie miałem w życiu 3D okulary (wliczając pasywne) trochę spadły w tym departamencie więc może Xpandy będą lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te okulary kupujecie zawsze z zagranicznych sklepów. W Polsce nie ma? Czy u nas są droższe po prostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w IRL wiec dla mnie całe EU jest jak lokalny sklep (bo w Irlandii nic nie ma i dwa nawet jak jest to cena wysyłki jest taka sam jak z EU plus minus :))

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, STELVIO napisał:

A te okulary kupujecie zawsze z zagranicznych sklepów. W Polsce nie ma? Czy u nas są droższe po prostu?

Ja któreś kupowałem w PL, bo były po prostu tańsze (nie mówiąc o wysyłce, która w Polsce jednak jest dużo tańsza).

Trzeba jednak poszukać w necie - trafiłem w jakiś zupełnie niszowym sklepiku.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...