Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie sprawdzić w instrukcji jaki  , to błąd jak nie chce się uruchomić projektor JVC i świeci się dioda na czerwono ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie tak powinno być z serią RS - dlatego jest droższa i istnieje, ale jak jest w praktyce to sam nie wiem a po tym co piszesz jest w najlepszym przypadku różnie / losowo (co o ile mnie nie cieszy dla tych, którzy do RS dopłacili to na pewno mi nie przeszkadza myśl, jako posiadaczowi serii X, że być może mój X7900 jest tak dobry albo i lepszy w pewnych parametrach niż, niektóre RS-ki).
Podstawa to nie porównywać, tylko się cieszyć sprzętem a kombinować na lepsze tylko jeżeli obecnie używane ma ewidentne braki :). To jest coś czego nauczyłem się przez lata z różnymi hobby, w które się bawię(-łem).
EDIT: Mówiąc to co powyżej, właśnie kupiłem Emo XMC-2 :D, żeby porównać do mojej Yammy CX-A5200 (ale zgodnie z tym co pisałem wyżej, zrobiłem to bo wieżę, że da się więcej z systemu wycisnąć niż na to pozwala CX-A5200 - czy mam rację, i czy odpowiedzią jest XMC-2, się okaże :D)
 
I co wyszło z Emotiva XMC-2? Lepiej gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w nim jest takiego wspaniałego do testowania?

To nie lepiej INXS z BD-UHD 50-u klatkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2022 o 18:31, pmcomp napisał:

To nie lepiej INXS z BD-UHD 50-u klatkach?

Nie, tu wystarczy pierwsza minuta klipu żeby zobaczyć co robi JVC w scenie z żarówką itd. Genialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2022 o 20:49, pmcomp napisał:

OK.

HDfury Vertex2 zostaje u mnie. 

Ogarnąłem obraz, tzn. chyba jeszcze nie wszystko, patrz poniżej.

Moja konfiguracja to OPPO203>HDMI AOC cable>Marantz AV7702MkII>HDMI AOC cable>LG OLED 77C1 i JVC RS520.

Marantz podłączony do wejścia HDMI0 w Vertex2, wyjście TX0 w Vertex2 (EDID: ILAFPJ--X10J9 )podłączone do  JVC, wyjście TX0 w Vertex2 (EDID: LG TV SSCR2 ) podłączone do OLEDa LG. Dla wejścia HDMI0 wybrano custom EDID dla SONY A1 LLDV BT2020.

Dla takiego setupu otrzymuję nastepujące rezultaty:

- dla 4K@24, 4K@30, 4K@60: HDR10 > LLDV (metadane DV przekazywane są przez HDR, LG wykrywa flagę HDR zamiast DV)

dla 1080p@24: HDR10 > LLDV: to jest najciekawszy tryb "robiący HDR" z materiałów 1080p@24 (dla innych fps ale wg. opisów w urządzeniu powinno działać ale ja nie umiem tego wymusic czy ustawić). W LG i JVC wszystko przełącza sie automatycznie, działa flaga HDR. Nie wiem "jak to działa" ale obraz jest fantastyczny. Nowa jakość materiału z blu-ray'a. Wygląda jak w HDR, ma BT2020. Można sie pomylić, że to BD-UHD. Tylko dla tej opcji warto pomysleć o tym urządzeniu.

- dla 1080i materiał wyświetlany jest normalnie tzn w BT709. 

- dla 720p nie sprawdzałem

- dla materiałów DVD PAL/NTSC materiał wyświetlany jest normalnie.

Dla powyższych trzech nie włącza się ani w proju tryb HDR tylko THX (dla SDR). W LG podobnie tylko włącza się trym kalibracji IFS (dla SDR). Tryb pokazywany na Vertex2 to np. 4K59.94 444 709. Jeśli dokonam w Marantzu upscalowania z DVD, 1080i do dowolnej wyżej ze zdjęciem przeplotu czy nawet konwersją fps to nie mogę wymusić trybu LLDV w Vertex2. Pewnie nie umiem. Zapewne trzeba pogrzebać w EDID dla SONY A1 albo pobawić sie ustawieniami w zakładce MACRO. Za cienki jestem, może jak wpadnie Koper to coś poradzi.

 

No i nie mam pojęcia jak wymusić audio na wyjściu HDMI audio (podłączałem do słuchawek SONY z wejściem HDMI 1.4) i na optycznym w Vertex2. Trybu ARC też nie odpaliłem :( .

 

Tyle na dziś.

Pozdro

Witam, cieszę się że ktoś wreszcie ruszył temat HD Fury z projektorem. Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami. @pmcomp czy udało Ci się włączyć ekstrakcję audio 7.1 na wyjściu HDMI? To dla mnie kluczowa funkcja do czasu wymiany amplitunera (Anthem MRX510 nie wspiera HDR). pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, zolwdarek napisał:

Witam, cieszę się że ktoś wreszcie ruszył temat HD Fury z projektorem. Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami. @pmcomp czy udało Ci się włączyć ekstrakcję audio 7.1 na wyjściu HDMI? To dla mnie kluczowa funkcja do czasu wymiany amplitunera (Anthem MRX510 nie wspiera HDR). pozdrawiam

Nie. U mnie z OPPO sygnał video idzie do Vertexa, a potem do OLEDa i JVC. Audio wychodzi mi z drugiego wyjscia OPPO i wchodzi do procesora AV.

Nie wymieniaj ampli/procesora tylko źródło. Wszystko co nowsze gra gorzej. Szczegolnie ampli z koncowkami w klasie D. Tam sie wkłada taniznę. Ma miec duzą moc na papierze i kosztować grosze. Takie czasy.

Pozdro

PS. musialem tak podlaczyc bo jak czytales mialem problemy i ich nie rozgryzlem. Byly inne moje przyczyny polaczeniowe dlaczego wybralem taka konfiguracje niezwiazane z Vertexem.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Nie. U mnie z OPPO sygnał video idzie do Vertexa, a potem do OLEDa i JVC. Audio wychodzi mi z drugiego wyjscia OPPO i wchodzi do procesora AV.

Nie wymieniaj ampli/procesora tylko źródło. Wszystko co nowsze gra gorzej. Szczegolnie ampli z koncowkami w klasie D. Tam sie wkłada taniznę. Ma miec duzą moc na papierze i kosztować grosze. Takie czasy.

Pozdro

PS. musialem tak podlaczyc bo jak czytales mialem problemy i ich nie rozgryzlem. Byly inne moje przyczyny polaczeniowe dlaczego wybralem taka konfiguracje niezwiazane z Vertexem.

Dzięki za odpowiedź. Co do głównego źródła to nie mam problemu: z Panasa UB820 właśnie mam wyprowadzone audio przez drugie HDMI :), natomiast nie mam jak podłączyć Apple TV 4K (na razie mam ATV HD i idzie przez Ampli). Do Projektora idą dwa kable Optyczny z Panasa i zwykły stary z amplitunera - oba po 10 m). Oczywiście istnieją jakieś switche HDMI z ekstrakcją audio, ale HD Fury wydawało mi się bardziej profesjonalnym rozwiązaniem, plus oczywiście zalety z LLDV, o których pisałeś. Co do wymiany ampli to w grę wchodzi co najmniej Anthem MRX740 (plus końcówka mocy) - kiedyś... przy okazji remontu i instalacji głośników do Atmos. Wg specyfikacji zarówno Vertex 2, Diva - mają audio przez hdmi - więc pewnie powinno działać, poobserwuję temat, ew. zapytam u producenta przed zakupem.
Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertex2 ma cztery wejścia więc problem ci sie rozwiąże :) .

Pewnie to audio działa tak jak byś chciał, tylko ja nie miałem motywacji żeby to ogarnąć.

Mnie się nie udało osiągnąć audio na wyjściu dedykowanym HDMI audio.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2022 o 09:55, pmcomp napisał:

Do doopy porównanie bo widać gołym okiem że w obu przypadkach balans bieli jest inny. Co oznacza, że parametry ekspozycji przy obu zdjęciach były inne albo oba projektory są inaczej skalibrowane czy ustawione.

Po starszych JVC polecam MadVR który daje DTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paweł Bisewski napisał:

Po starszych JVC polecam MadVR który daje DTM

A co to wspólnego z moim wpisem, który cytujesz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem biernym użytkownikiem forum  i śledzę tematy związane z kinem domowym od dłuższego czasu.Powoli realizuję moje małe marzenie związane z posiadaniem projektora i pseudo salki kinowej , niestety w zaadoptowanym salonie. Udało mi się zamówić i odebrać czarny welur z polecanego linku z Alibaby (Micro Velvet 5000), którym zaciemnię, wydzielę część salonu (260x300cm) do projekcji.

Udało mi się kupić z OLX projektor JVC x7900 i jestem w trakcie zamawiania 110 ekranu ramowego Adeo Plano z powierzchnią Reference White (gain=1 )i tutaj pytanie, czy przy odległości ekran-oko 260cm ekran 110 cali nie będzie za duży?

W jakiej odległości od ekranu zamocować projektor? Mam spore pole manewru, czy np. nie korzystać z zoomu i wtedy wychodzi soczewka od ekranu w odległości ok.450cm, czy jednak skorzystać z zoomu ,powiesić projektor o odległości ok.320cm i uzyskać jaśniejszy obraz(ale chyba kosztem gorszego kontrastu)?

Mam jeszcze szczątkową wiedzę o technicznych zagadnieniach , więc przepraszam za takie podstawowe pytania, ale będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Adam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, użyć zoom i uzyskać jak najlepszą jasność.
Kontrastu Ci nie zabraknie, przy pomieszczeniu wyłożonym Black Velvet.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pedros napisał:

Udało mi się kupić z OLX projektor JVC x7900 i jestem w trakcie zamawiania 110 ekranu ramowego Adeo Plano z powierzchnią Reference White (gain=1 )i tutaj pytanie, czy przy odległości ekran-oko 260cm ekran 110 cali nie będzie za duży?

Na pewno nie będzie za duży.

18 godzin temu, pedros napisał:

W jakiej odległości od ekranu zamocować projektor? Mam spore pole manewru, czy np. nie korzystać z zoomu i wtedy wychodzi soczewka od ekranu w odległości ok.450cm, czy jednak skorzystać z zoomu ,powiesić projektor o odległości ok.320cm i uzyskać jaśniejszy obraz(ale chyba kosztem gorszego kontrastu)?

Radziłbym poeksperymentować na testowych obrazach i sprawdzić przede wszystkim jakość optyki. Bywa z tym różnie, a sprzęt używany...

Sprawdź na różnych ustawieniach zoomu ostrość w rogach ekranu.

Generalnie wieszaj jak najdalej od głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2022 o 22:35, pedros napisał:

Witam, jestem biernym użytkownikiem forum  i śledzę tematy związane z kinem domowym od dłuższego czasu.Powoli realizuję moje małe marzenie związane z posiadaniem projektora i pseudo salki kinowej , niestety w zaadoptowanym salonie. Udało mi się zamówić i odebrać czarny welur z polecanego linku z Alibaby (Micro Velvet 5000), którym zaciemnię, wydzielę część salonu (260x300cm) do projekcji.

Udało mi się kupić z OLX projektor JVC x7900 i jestem w trakcie zamawiania 110 ekranu ramowego Adeo Plano z powierzchnią Reference White (gain=1 )i tutaj pytanie, czy przy odległości ekran-oko 260cm ekran 110 cali nie będzie za duży?

W jakiej odległości od ekranu zamocować projektor? Mam spore pole manewru, czy np. nie korzystać z zoomu i wtedy wychodzi soczewka od ekranu w odległości ok.450cm, czy jednak skorzystać z zoomu ,powiesić projektor o odległości ok.320cm i uzyskać jaśniejszy obraz(ale chyba kosztem gorszego kontrastu)?

Mam jeszcze szczątkową wiedzę o technicznych zagadnieniach , więc przepraszam za takie podstawowe pytania, ale będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Adam.

 

 

 

Ja bym montował na max możliwy zoom, najbliżej jak się da ekranu, tak zeby wypełnić cały ekran. Wtedy będzie najjaśniej. Aczkolwiek przy max zoomie możesz już zauważyć niedoskonałości optyki na krawędziach ekranu i np projektor będzie wymagał więcej regulacji / zbieżności paneli albo np może się okazać ze nie da się idealnie wyregulować.

Najlepiej jak użyjesz kalkulatora np tego i sprawdzisz odległości: 

https://www.projectorcentral.com/projection-calculator-pro.cfm

O kontrast się nie martw, bo X7900 ma bardzo dobry kontrast, natomiast jasność zawsze się przyda przy HDR.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej piszą o jasności bo mają na myśli natywny hdr który jest kiepski gdyż ma słabą jasność i niezgrane szczegóły w czerniach nawet po kalibracji!=Madvr jedyna rada na te bolączki ! Zrób proszę jak pisałem i obadaj sam co Ci lepiej odpowiada.Jesli aksamit będzie wszędzie na 100% nie idź w full zoom bo traci się na trójwymiarowości obrazu.

 

Przy 113 calach odjechalem kiedyś na 6 metrów prawie do testów i efekt 3d bez okularów powstawał niemal ale ostrość była deko dziwna.

 

4.5m powinno byc idealnie choć nie wiemy jak z jasnością u ciebie. 

 

Ja mam 1600godzin prawie i obecnie przesłona w filmach z hdr jest na -9 choć już zaczynam deko odczuwać spadek jasności.

 

 

 

Jeśli pomieszczenie nie będzie w pełni przystosowane to wtedy właściwie bez znaczenia czy full zoom czy nie bo przez odbicia się nie uchwyci tych różnic.

 

 

W dniu 22.11.2022 o 21:35, pedros napisał:

260cm

Jeśli się przyzwyczaisz to absolutnie nie będzie choć uwierz że te pół metra robi deko różnice w gorzej nagranych filmach czasami.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgdze z postem powyzej. tzn MadVR nie jest jedyna rada na ww bolączki :) 

Tylko trzeba wziac poprawkę ze nie każdy ma taki sam setup i nie wszyscy używają madVR. Mapowanie tonów w nowszych projektorach w większości radzi sobie z ta sytuacja b dobrze i niekwestionowana zaleta jest ze działa na wszystkich źródłach (w madVR musimy pójść dopiero w Envy które swoje kosztuje, nie każdy chce i ma opcje postawienia odpowiedniego PC i zrobienia z tego źródła) 

Na 7900 /540 natomiast można się posiłkować odtwarzaczem Panasa i ustawieniami HDR, albo właśnie madVR.

Ustawienie projektora tak daleko nie jest wg mnie najlepszym pomyslem - raz jasność spada zauważalnie, dwa dodatkowo spada jak lampa się starzeje,  3 obraz staje się nieostry (nie mówimy o natywnym przetworniku). 

MadVR nie sprawi magicznie ze projektor stanie się dużo jaśniejszy.

Wychodzę z założenia ze 7900 ma świetny kontrast bazowy nawet w ustawieniu przesłony 0 przy max zoom tym bardziej jak mówimy o pokoju zrobionym w welurze. Uważam ze lepiej mieć więcej światła do dyspozycji i sobie je ewentualnie ograniczyć ustawieniem przesłony potem niż ograniczyć na starcie ustawiając za daleko projektor. Przysłone można sobie otwierać jak lampa się starzeje, bardziej problematyczne jest przenisienie wieszaka z projektorem jak bardziej otworzyć przysłony się już nie da.

Oczywiście każdy indywidualnie sobie dobiera jak mu pasuje. Dobra opcja jest poeksperymentowac z ustawieniem projektora i ustawić sobie tak jak jest najlepiej pod użytkownika.. 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2022 o 17:17, szewi napisał:

MadVR nie sprawi magicznie ze projektor stanie się dużo jaśniejszy.

No właśnie sprawia i to bardzo w filmach z hdr.

W dniu 4.12.2022 o 17:17, szewi napisał:

tak daleko

Zasugerowałem 4.5 metra gdyż to nie jest jakoś daleko do ekranu 110 cali skoro full zoom będzie miał około 3.5metra.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Darulok napisał:

No właśnie sprawia i to bardzo w filmach z hdr.

Zasugerowałem 4.5 metra gdyż to nie jest jakoś daleko do ekranu 110 cali skoro full zoom będzie miał około 3.5metra.

 

 

Jasne, obraz będzie wyglądał na jaśniejszy dzięki  mapowaniu tonów (więcej będzie widać) madVR dostosowuje obraz do możliwości max jasności wyświetlacza,  ale z 1900lm  nie zrobi projektora  2200lm czy 2500lm.

Odsuwając dalej projektor od max zoom rezygnujemy z jakiejś części  lumenów z dostępnych 1900lm. Metr to nie jest wbrew pozorom mało. Załóżmy ze to będzie 200lm jasności mniej, czy to dużo ? Jeśli już na starcie 1900lm to nie jest jakaś duża wartość dla HDR jeśli porównamy to z możliwościami TV.

Reasumując są różne podejścia.

Osobiście zawsze staram się żeby projektor był zamontowany w okolicy max zoom gdzie mamy najwiecej dostępnej jasności. Nie zawsze sie tak da zamontować oczywiście.

przy 110" calach można zamontować projektor jak ktoś preferuje dalej, ale podobny efekt można osiągnąć zamykając przysłonę lub zmieniając tryb lampy.

Grunt to znaleźć swoje ustawienie w swoich warunkach :)

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szewi napisał:

Grunt to znaleźć swoje ustawienie w swoich warunkach :)

Dokładnie ale nie zapominajmy że im dale pjj to natywny kontrast wychodzi.

 

Testowałem w ówczesnych warunkach różne odległości i full zoom odbierał pewną trójwymiarowość obrazu. Nie było to dzień i noc ale bylo.

 

Pozdrawiam 

6 godzin temu, szewi napisał:

nie zrobi projektora  2200lm

Oj trzeba by obadać bo jak bym powiedział że nawet więcej ale w filmach hdr oczywiście. 

 

Na low lampie z  madvr napewno jest jaśniejszy niż na high natywnie hdr z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2200lm zawsze tez można dołożyć madVR ;) 

Mialem okazje testować  madVR u siebie i porównać do wbudowanego JVC DTM. Różnicy dużej nie zaobserwowałem

MadVR oczywiście wyciągnął trochę więcej z obrazu, ale w stosunku do wbudowanego DTM to zmiana była raczej subtelna  (pewnie można by jeszcze więcej poprawić bawiac się dokładniej spersonalizowanymi ustawieniami - a czas był niestety ograniczony).

Różnice są na pewno dużo większe jak nie ma wbudowanego rozwiązania do mapowania tonów po dołożeniu madVR.

Co nie zmienia faktu, ze być może kiedyś dołożę mad'VR Envy, ale głównie zależy mi na kilku innych jego funkcjach ponad mapowanie tonów :) 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szewi napisał:

madVR u siebie i porównać do wbudowanego JVC DTM. Różnicy dużej nie zaobserwowałem

Mam nadzieję że w obu przypadkach była przeprowadzona profesjonalna kalibracja gdyż ona wprowadza ogromne zmiany in +.

Dci p3 czyli maskymalne możliwości projektora jeśli chodzi o pokrycie szerokiej palety barw jak i gamma do 2.2 według rekomendacji twórcy madvr.

 

Madvr oczywiście działa i w rec 709 z komputera ale to jest słabsze a już wogóle nieskalibrowane tryby thx w pj czy jakieś tryby normalne itd to już wogóle są słabe puszczając film hdr w przez madvr.

 

Piszę z autopsji po wszelakich testach dwa lata temu .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madVR ustawiał kolega który siedzi w temacie od dawna i korzysta tylko z tej opcji, kalibracja była robiona. 

pisałem o tym i o wrażeniach tu: 

 

Gwoli ścisłości ja nie pisze ze madVR nie daje efektu bo daje, tylko jak go porównujesz z wbudowanym mapowaniem tonów w nowszej serii natywnej projektorów JVC to ta różnice nie jest  typu night and day. 

Obraz przy użyciu madVR oczywiście podobał mi się  bardziej, o czym tez pisałem pod ww linkiem.

B duża poprawa jest jak do projektora gdzie nie ma wbudowanych rozwiązań do dynamicznego mapowania tonów  dołoży się madVR - co pokazały różne porównania projektorów (np w Kansas City) do których dołożono madVR :) tam z tego co pamietam RS420 z madVR zaprezentował się bardzo dobrze. nawet w porównaniu z nowszym projektorami.

Mad'VR Envy zdecydowanie jest na mojej liście zakupowej w pogoni za Ultimate performance :)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów .Od dłuższego czasu obserwuję ten temat i inne związane z salkami kinowymi i projektorami.

Po wielu latach marzeń o posiadaniu własnej salki , a raczej adaptacji salonu(mieszkam w bloku)  ,nabyłem na olx używany projektor Jvc X7900. Mam problem z ustawieniem prawidłowej , akceptowalnej ostrości.Zamówiłem i odebrałem już ekran ramowy Adeo Plano 106" z powierzchnią Reference White , ale pierwsze próby projekcji wykonałem na jasnoszarej ścianie. Finalnie planuję czasowe zaciemnianie części salonu ( ścian i sufitu)na czas projekcji  czarnym welurem, który również już czeka na montaż , a zamówiłem go z polecanego linku z Alibaba.com.

Zastanawiam się , czy przypadkiem nie trafiłem na jakąś felerną sztukę JVC X7900, bo za nic nie mogę wyregulować ostrości, próbowałem też wyregulować zbieżność paneli , ale tylko w prawym górnym kwadracie , gdzie znajduje się napis "FOCUS" i ciągle mam ten napis nie tak ostry, jak bym chciał. Nie wiem, czy to może zabrudzenia optyki, czy coś źle robię, czy oddać projektor do serwisu , czy może przyczyną jest , że wyświetlam na ścianie. Ludzie piszą , że obraz z projektorów JVC , jest bardziej miękki niż np. w SONY, czy EPSONIE.

Generalnie pisze tutaj z prośbą o kontakt z ludźmi z Trójmiasta lub okolic. Jestem z Gdańska i może znajdzie się jakaś dobra dusza :) i pozwoli podjechać do Siebie i poświęcić dłuższą chwilę na porównanie ze Swoim projektorem i pomóc w ustawieniach. Oczywiście zrewanżuję się dobrą Whisky :) i jeśli będzie taka potrzeba, to zapłacę za poświęcony czas.

Naprawdę na początku tej przygody jestem mocno zdegustowany, nie wiem co dalej robić, spakowałem projektor w karton i nie mam ochoty go wyciągać.Nawet przez myśl przeszło mi sprzedać całość i nie brnąć dalej w temat, tym bardziej,że minęło dużo czasu, przepychanek z drugą połówką, aby zacząć projekt salki kinowej w salonie .

Ktoś na forum napisał, że projektor JVC to nie jest "miłość od pierwszego wejrzenia" i potrzeba trochę czasu , ustawień, aż dojdzie się do pełnej satysfakcji z obrazu.

Naprawdę liczę na pomoc.

Może być kontakt na PW.

 

Adam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...