Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja szukałem długo takiej przystawki z wyjściem optycznym na ampli, i ostatecznie padło na realme 4k stick + hdmi splitter z Amazona za 150zł (dwa wejścia hdmi, jedno out, optyk), nie narzekam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak podłączacie audio do ATV? Czy jest opcja "po kablu" czy wyłącznie bluetooth? 

Przystawka do amplitunera HDMI i dalej do projektora, drugim HDMI.
Ja szukałem długo takiej przystawki z wyjściem optycznym na ampli, i ostatecznie padło na realme 4k stick + hdmi splitter z Amazona za 150zł (dwa wejścia hdmi, jedno out, optyk), nie narzekam

A po co tak kombinować?

Jedny sens jaki widzę w takim połączeniu, to jeśli twój amplituner to starszy model, bez możliwości przepuszczenia HDR, lub wogole bez HDMI.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to starszy model, denon 1610, też nie jestem fanem kabelkologii, poza tym sprzęty stoją na przeciwległych ścianach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, maserlap napisał:

Tak, to starszy model, denon 1610, też nie jestem fanem kabelkologii, poza tym sprzęty stoją na przeciwległych ścianach. 

mam bardzo podobną sytuację, sprzęt audio typu vintage i też ustawiony daleko od projektora. Mógłbyś podesłać ten hdmi splitter z amazona bo dużo różnego sprzętu wyskakuję na stronie.  Nie kumam tylko jak to razem połączyć. Hdmi splitter łączy się z ampli, realme stick jest włożony w projektor, jak łączysz hdmi splitter z realme? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Realme bezpośrednio do splittera. Od splittera wyjście audio przez optyczny do ampli, a video do jvc przez hdmi. 

https://www.amazon.pl/Przelącznik-Tendak-rozdzielacz-przelącznik-sterowania/dp/B07YCZYRB3/ref=mp_s_a_1_2?crid=16XPX1295AID2&keywords=Tendak&qid=1652793173&sprefix=tendak%2Caps%2C208&sr=8-2

Dodatkowo dokupiłem kebelek otg micro usb za 8zł z Alle, pozwala podpiąć po usb zewnętrzny nośnik do realme (na stick można pobrać app vlc). 

Edytowane przez maserlap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, maserlap napisał:

Realme bezpośrednio do splittera. Od splittera wyjście audio przez optyczny do ampli, a video do jvc przez hdmi. 

https://www.amazon.pl/Przelącznik-Tendak-rozdzielacz-przelącznik-sterowania/dp/B07YCZYRB3/ref=mp_s_a_1_2?crid=16XPX1295AID2&keywords=Tendak&qid=1652793173&sprefix=tendak%2Caps%2C208&sr=8-2

Dodatkowo dokupiłem kebelek otg micro usb za 8zł z Alle, pozwala podpiąć po usb zewnętrzny nośnik do realme (na stick można pobrać app vlc). 

wszystko kumam dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopy co tak Cicho ja juz 1300 na lampie i jak odpalam ciagle banan,nie ma mowy o przesiadce na 4k przy 113calach myślę ze bez sensu i kontrast w moich warunkach się pogorszy.Oczekiwałem zmiany na lampie w balansie blieli,gammie ale ciężko to mi stwierdzić, może deko coś się zmieniło ale jak ktoś pamięta miałem kiedyś stara lampe i zmiany raczej w jasności niz w innym aspekcie.

Albo zacząłem mniej się wpatrywać 😄Pozdrawiam wszystkich kinomaniaków,choć sezon powróci na późną jesień😉

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś że do 2k godzin spadek jasności jest nieduży za to potem spada na łeb na szyję bardzo szybko. Ciekawe czy to prawda

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio robioną powtórną kalibrację RS520 przy ok. 1200 godzinach lampy. Nie było znaczących róznic w stosunku do pierwszej kalibracji po 50 godzinach.

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwnie cicho. Pewnie wszyscy oglądają Obi Wan'a lub Mandaloriana ;) Jakie są wasze odczucia ? Na początku Obi Wan spore rozczarowanie, ale po odcinku 5 coś drgnęło...

@Darulok ja mam podobny ekran i powiem Ci ze roznica 2k eshift po przesiadce na 4K w ostrosci jest u mnie w moich warunkach zauważalna  (pewnie wzmocniona jeszcze przez lepsza soczewkę).

Jednak grunt ze jesteś zadowolony.

Ostatnio właśnie robiłem  ponownie kalibrację gammy i kolorów przy ~500 godzinach. Dużo się nie zmieniło, podejrzewam ze zauważalnego driftu gammy i spadku jasności nie było.  Muszę dokupić lux meter i z ciekawości pomierze  jasność. Ciekawi mnie szczególnie o ile spada jasność jak się ustawi inny aspekt native vs. zoom (w projach 4K JVC panel natywny jest większy niż fizyczna rozdzielczość UHD, przez co cala matryca nie jest wykorzystana - przy aspekcie zoom można to wykorzystać w aspekcie filmowym na 2,40:1 wtedy wykorzystuje się cała rozdzielczość/jasność panelu DILA.

Kontrast jest miodzio - tutaj mała próbka: 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/45759-jvc-reference-series-2018-znamy-szczegóły-i-datę-wprowadzenia-na-rynek-polski-dla-rs1000-dla-rs2000-dla-rs3000-8k-e-shift/?do=findComment&comment=561092

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2022 o 09:51, szewi napisał:

No właśnie dziwnie cicho. Pewnie wszyscy oglądają Obi Wan'a lub Mandaloriana ;) Jakie są wasze odczucia ? Na początku Obi Wan spore rozczarowanie, ale po odcinku 5 coś drgnęło...

@Darulok ja mam podobny ekran i powiem Ci ze roznica 2k eshift po przesiadce na 4K w ostrosci jest u mnie w moich warunkach zauważalna  (pewnie wzmocniona jeszcze przez lepsza soczewkę).

Jednak grunt ze jesteś zadowolony.

Ostatnio właśnie robiłem  ponownie kalibrację gammy i kolorów przy ~500 godzinach. Dużo się nie zmieniło, podejrzewam ze zauważalnego driftu gammy i spadku jasności nie było.  Muszę dokupić lux meter i z ciekawości pomierze  jasność. Ciekawi mnie szczególnie o ile spada jasność jak się ustawi inny aspekt native vs. zoom (w projach 4K JVC panel natywny jest większy niż fizyczna rozdzielczość UHD, przez co cala matryca nie jest wykorzystana - przy aspekcie zoom można to wykorzystać w aspekcie filmowym na 2,40:1 wtedy wykorzystuje się cała rozdzielczość/jasność panelu DILA.

Kontrast jest miodzio - tutaj mała próbka: 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/45759-jvc-reference-series-2018-znamy-szczegóły-i-datę-wprowadzenia-na-rynek-polski-dla-rs1000-dla-rs2000-dla-rs3000-8k-e-shift/?do=findComment&comment=561092

 

zacząłem od Mandaloriana na świeżoskalibrowanym RS520 i przyjemnie się ogląda. Taki spagetti western osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2022 o 09:51, szewi napisał:

Ciekawi mnie szczególnie o ile spada jasność jak się ustawi inny aspekt native vs. zoom (w projach 4K JVC panel natywny jest większy niż fizyczna rozdzielczość UHD, przez co cala matryca nie jest wykorzystana - przy aspekcie zoom można to wykorzystać w aspekcie filmowym na 2,40:1 wtedy wykorzystuje się cała rozdzielczość/jasność panelu DILA.

Potrzebujesz tej większej jasności? Mnie z założenia odpycha proces skalowania 3840->4096.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje więcej jasności, ale ciekaw jestem, bo ja tej różnicy nie zauważam, ale proces zmiany położenia soczewki i aspektu z pamięci  trwa chwile i może to przez to. Fakt przy "pełnym" panelu mamy skalowanie (tutaj tez nie zauważyłem żeby coś było mniej ostre) ;) 

Gdzieś czytałem ze to 5-7% jasności. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas mam odpalony w trybie zoom, zawsze pare cali więcej, nie widzę różnicy w jasności native vs zoom. 

Odnośnie lampy, ile jest prawdy w tym "hartowaniu" nowej w trybie high i dopiero później korzystanie z low? Podobno pierwsze ok. 100h powinno się dać jej rozpędzić na wyższych lumenach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ale głupie to forum się zrobiło!!!
Z wyjątkiem tego tematu i może jeszcze 2, 3.
Głównie chodzi mi o te wpisy osoby o ksywie "redakcja".
Ja chyba odpadam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, raf7705 napisał:

Chłopaki ale głupie to forum się zrobiło!!!

Daj spokój - już było pisane na ten temat. Wszyscy to widzą, łącznie z "redakcją" :)

Poszli w komercję i trudno się dziwić. Forum jest na doczepkę, z litości dla kilku maniaków. (to prawie cytat właściciela)... A że wygląda, jak wygląda, to pewnie i ci się wykruszą i "redakcja" z czystym sumieniem wyrzuci ten nadbagaż :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szewi madvr robi robotę , nie potrzeba wydawać tylę hajsu . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu u siebie porównanie jvc x5900 do mojego x7900 i różnicę w kontraście wyszły jak na dłoni, u mnie jakby oled w pewnych sytuacjach choć i x5900 czesto było bardzo dobrze.

Nie wiem na ile ten filtr kolorów u mnie zmienia bo tam go nie ma i x5900 nieskalibrowany, ale szeroka też u mnie na plus w bardzo czestych sytuacjach. Nie zachwalając że to moje ale jednak czuć lewel wyżej, x5900 z 8 godzin w sumie u siebie.Od tego kontrastu ciężko się będzie odzwyczaić.

 

Wygląda że jasność miał wyższą od mojego na oko mimo że na lampie 200godzin więcej, Eshift właściwie niesłyszalny a u mnie deko piszczy i tam przesłona podczas ustawiania cicha a u mnie to się dość głośno odbywa podczas zmiany.

 

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Darulok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria RS jest niby robiona na selekcjonowanych komponentach więc może to jest właśnie powód dla, którego jest jaśniejszy i cichszy itp itd.

A nie zwróciłeś uwagi jak jest z ostrością w różnych częściach ekranu bo RS powinien też mieć szanse przynajmniej na lepszą optykę / soczewkę.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seria RS jest niby robiona na selekcjonowanych komponentach więc może to jest właśnie powód dla, którego jest jaśniejszy i cichszy itp itd.

A nie zwróciłeś uwagi jak jest z ostrością w różnych częściach ekranu bo RS powinien też mieć szanse przynajmniej na lepszą optykę / soczewkę.

Pozdro

Sebna ale Darulok nie pisze nic o wersji RS. Tylko o X

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sebna napisał:

Seria RS jest niby robiona na selekcjonowanych komponentach więc może to jest właśnie powód dla, którego jest jaśniejszy i cichszy itp itd.

A nie zwróciłeś uwagi jak jest z ostrością w różnych częściach ekranu bo RS powinien też mieć szanse przynajmniej na lepszą optykę / soczewkę.

Troche OT, ale skoro wywołałeś ten temat, to uważam, że to jakaś "miejska legenda" z tą lepszą selekcją dla RS vs X.

Mój osobisty RS540 miał kiedyś wyraźną wadę ostrości po jednej stronie. Nie przeszkadzało przy oglądaniu, ale wqrwiało, jak się już zobaczyło ;)

Teraz mam dużo wyższy model RS i  e-shift jest mocno hałaśliwy, więc go nie używam :)

Wg mnie, czytając na przestrzeni lat różne opinie na forach, jakość optyki i  e-shift jest niestety dość losowa... i nie jest związana z serią RS lub X

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sebna ale Darulok nie pisze nic o wersji RS. Tylko o X 

Otóż, to.

Gdzie tam mowa o rs ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Barnaba napisał:

Troche OT, ale skoro wywołałeś ten temat, to uważam, że to jakaś "miejska legenda" z tą lepszą selekcją dla RS vs X.

Mój osobisty RS540 miał kiedyś wyraźną wadę ostrości po jednej stronie. Nie przeszkadzało przy oglądaniu, ale wqrwiało, jak się już zobaczyło ;)

Teraz mam dużo wyższy model RS i  e-shift jest mocno hałaśliwy, więc go nie używam :)

Wg mnie, czytając na przestrzeni lat różne opinie na forach, jakość optyki i  e-shift jest niestety dość losowa... i nie jest związana z serią RS lub X

Teoretycznie tak powinno być z serią RS - dlatego jest droższa i istnieje, ale jak jest w praktyce to sam nie wiem a po tym co piszesz jest w najlepszym przypadku różnie / losowo :) (co o ile mnie nie cieszy dla tych, którzy do RS dopłacili to na pewno mi nie przeszkadza myśl, jako posiadaczowi serii X, że być może mój X7900 jest tak dobry albo i lepszy w pewnych parametrach niż, niektóre RS-ki).

Podstawa to nie porównywać, tylko się cieszyć sprzętem a kombinować na lepsze tylko jeżeli obecnie używane ma ewidentne braki :). To jest coś czego nauczyłem się przez lata z różnymi hobby, w które się bawię(-łem).

EDIT: Mówiąc to co powyżej, właśnie kupiłem Emo XMC-2 :D, żeby porównać do mojej Yammy CX-A5200 (ale zgodnie z tym co pisałem wyżej, zrobiłem to bo wieżę, że da się więcej z systemu wycisnąć niż na to pozwala CX-A5200 - czy mam rację, i czy odpowiedzią jest XMC-2, się okaże :D)

 

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...