Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Przesyłka mnie zaskoczyła i ceną (negatywnie) i szybkością (pozytywnie).
90 dolarów (70 funtów), za przesyłkę lotniczą.
Zakup doszedł w 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yard to 0.91m x 44-45" to daje około m2 jeżeli dobrze to liczę. 

Zacznę od farby, pomaluje kawalek sufitu i postaram się gdzieś zalatwic kawalek aksamitu dla porownania, wtedy będę wiedział czy warto się w to bawić w ogóle. 

Wczoraj w ramach testu po nocnym malowaniu, pogralem z żoną trochę na ps5, a potem żeby nie schodzic do salonu, odpalilem odcinek serialu podroznicy z netflixa i powiem szczerze że jakość HDR zrobiła na mnie wrażenie. Jasnosc światła az razila po oczach a czernie i kolory nadal były świetne. Dzisiaj jeszcze porównam te sceny z moim qledem, ale wrażenie na ta chwile jest super, a po "dociemnieniu" może być tylko lepiej :)

a z innych ciekawostek, nikt nie próbował malowac, absurdalnie droga farba Black 3.0 o absorbcji światła na poziomie 99% :) efekt musiałby być piorunujacy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Marcin Kopacz napisał:

Yard to 0.91m x 44-45" to daje około m2 jeżeli dobrze to liczę. 

Zacznę od farby, pomaluje kawalek sufitu i postaram się gdzieś zalatwic kawalek aksamitu dla porownania, wtedy będę wiedział czy warto się w to bawić w ogóle. 

Wczoraj w ramach testu po nocnym malowaniu, pogralem z żoną trochę na ps5, a potem żeby nie schodzic do salonu, odpalilem odcinek serialu podroznicy z netflixa i powiem szczerze że jakość HDR zrobiła na mnie wrażenie. Jasnosc światła az razila po oczach a czernie i kolory nadal były świetne. Dzisiaj jeszcze porównam te sceny z moim qledem, ale wrażenie na ta chwile jest super, a po "dociemnieniu" może być tylko lepiej :)

a z innych ciekawostek, nikt nie próbował malowac, absurdalnie droga farba Black 3.0 o absorbcji światła na poziomie 99% :) efekt musiałby być piorunujacy ...

Widzisz tak się dzieje jak się stronka nie otwiera :D. Myślałem o stopie a powtórzyłem Yard jak papuga. Jeżeli oni sprzedają w Yardach to oczywiście masz racje.

Jest jeszcze czarniejsza farba niż Black 3.0 z Japonii ale przynajmniej ta z Japonii jest bardzo niestabilna. Z tego co rozumiem im bardziej farba ma pochłaniać światło tym bardziej musi mieć porowatą strukturę, żeby to światło miało co ze sobą zrobić (odbicia w strukturze farby zamiast odbicie do pokoju). Ceną za taką mikroporowatość jest to, że farba jest delikatna. Ta z Japonii kruszy się przy minimalnym kontakcie tracąc porowatość i stając się bardziej zwykłą czarną farbą.

Pomijając już, że zaczyna odbijać zamiast pochłaniać to ja osobiście nie chce wdychać pyłu z niestabilnej farby w pomieszczeniu.

Nie trać czasu i nie odkrywaj ameryki od nowa. Tak jak pisałem wcześniej ten materiał wyszedł jako najlepszy gdy weźmiesz pod uwagę stosunek jakości do ceny z duża oszczędnością ceny a tylko minimalnie innymi parametrami niż np Devour (czy jak on tam się nazywa). Devour jest podobno ciut lepiej pochłaniający ale za to dużo bardziej kierunkowy więc w efekcie gorszy (a przynajmniej trudniejszy w instalacji) i dużo droższy.

Farby nie bardzo mają nawet szansę startu w porównaniu. Takie wynalazki jak ta farba z Japonii mogą być super jako touch-up - czyli, żeby poprawić jakieś minimalne rzeczy.

Dodatkowym plusem materiału jest to, że kiedyś go zdejmiesz w 5 minut a pod spodem nie masz czarnej ściany do przemalowania :D (chociaż u Ciebie już za późno częściowo).

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą farba 3.0 to już tylko taki żarcik. 

Z farb i ich testów już jestem obcykany z aksamitem już też wiem o co chodzi. 

Plus farby jest taki że 200zl - 3h i mam zrobione. Z aksamitem, minimum 1000zl, 2-3tyg, robienie ramek, stelaży itp. I jeżeli farba da mi 95% efektu - to moge z tym zyc. Gdyby to miało być 80%.... to bym szedl w aksamit.

34 minuty temu, sebna napisał:

Dodatkowym plusem materiału jest to, że kiedyś go zdejmiesz w 5 minut a pod spodem nie masz czarnej ściany do przemalowania

A odnośnie tego, to nie wiem jak to masz mocowane u siebie, ale ja planowałem robić do tego ramy, aksamit do nich od wewnatrz takerem i takie ramy wiercic/wieszac na kolkach. Więc, w razie co, łatwiej będzie mi kiedyś przemalowac pokój niz latac dziury i przemalowac pokój ;)

A z tego linku z alibaby to jest 54" czyli wychodzi 1.24m za 9zl + oczywiście wszystkie koszty. Chyba go zamówię tak czy siak, jak się nie wykorzysta bo zostane z farba, to na pewno jakis chętny na forum się na to znajdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tą farba 3.0 to już tylko taki żarcik. 
Z farb i ich testów już jestem obcykany z aksamitem już też wiem o co chodzi. 
Plus farby jest taki że 200zl - 3h i mam zrobione. Z aksamitem, minimum 1000zl, 2-3tyg, robienie ramek, stelaży itp. I jeżeli farba da mi 95% efektu - to moge z tym zyc. Gdyby to miało być 80%.... to bym szedl w aksamit.
A odnośnie tego, to nie wiem jak to masz mocowane u siebie, ale ja planowałem robić do tego ramy, aksamit do nich od wewnatrz takerem i takie ramy wiercic/wieszac na kolkach. Więc, w razie co, łatwiej będzie mi kiedyś przemalowac pokój niz latac dziury i przemalowac pokój
A z tego linku z alibaby to jest 54" czyli wychodzi 1.24m za 9zl + oczywiście wszystkie koszty. Chyba go zamówię tak czy siak, jak się nie wykorzysta bo zostane z farba, to na pewno jakis chętny na forum się na to znajdzie
Nie wiem czy farba da 50%....
Z tą farba 3.0 to już tylko taki żarcik. 
Z farb i ich testów już jestem obcykany z aksamitem już też wiem o co chodzi. 
Plus farby jest taki że 200zl - 3h i mam zrobione. Z aksamitem, minimum 1000zl, 2-3tyg, robienie ramek, stelaży itp. I jeżeli farba da mi 95% efektu - to moge z tym zyc. Gdyby to miało być 80%.... to bym szedl w aksamit.
A odnośnie tego, to nie wiem jak to masz mocowane u siebie, ale ja planowałem robić do tego ramy, aksamit do nich od wewnatrz takerem i takie ramy wiercic/wieszac na kolkach. Więc, w razie co, łatwiej będzie mi kiedyś przemalowac pokój niz latac dziury i przemalowac pokój
A z tego linku z alibaby to jest 54" czyli wychodzi 1.24m za 9zl + oczywiście wszystkie koszty. Chyba go zamówię tak czy siak, jak się nie wykorzysta bo zostane z farba, to na pewno jakis chętny na forum się na to znajdzie
Przesyłka lotnicza 70 funtów, podatek 50 funtów tyle wyszło kosztów dodatkowych za 38 yardów.
Plus jest taki tego materiału, że jest szerszy od tego z UK, jak zauważyłeś.
Ma 145cm szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcin Kopacz napisał:

Zacznę od farby, pomaluje kawalek sufitu i postaram się gdzieś zalatwic kawalek aksamitu dla porownania, wtedy będę wiedział czy warto się w to bawić w ogóle. 

Wczoraj w ramach testu po nocnym malowaniu,

Chyba coś przegapiłem... to pomalowałeś już, czy nie? To zdjęcie to twoje?

20210222_012001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomalowalem na 1.5m do okola sufit i ściany farbą która akurat miałem w domu jakiś luxens czarny mat. Zdjecie jest jakoś 2h po malowaniu, zobaczymy dzisiaj jak trochę wyschlo.

Ale skoro jest aż tak duża różnica,  to zrobię to aksamitem.

Kupiłem puszke 1l tikkurilli optiva 3 ral 9005, żeby do tego czasu trochę poprawic warunki plus nie na każdy kawalek ściany będę montowal aksamit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na innym forum robiłem test chyba 6 farb czarnych. Wygrała Tikurilla. Nawet trochę mniejsze odbicia miała niż flugerr. Ale także uważam, że ten aksamit będzie lepszy. Jak salka dedykowana to nie ma co się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Kopacz napisał:

to zrobię to aksamitem.

zrób i , przy najjaśniejszych scenach jest czarno jak smoła, ważne żeby od strony ekranu dać nie błyszczącą stroną gdyż jedna strona deko błyszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lycone napisał:
W dniu 21.02.2021 o 18:35, Bipo napisał:
Stelvio Kauber posiada ekrany w formacie kinowym. Jeśli tylko filmy to można się zastanawiać nad formatem kinowym 2,35:1 wtedy masz problem z głowy z pasami.

A jak u Ciebie z pasami? Masz jakiś "polski" materiał bez ściągania z UK/USA. Do tego zwykły dywan na podłodze. Koledzy wyżej piszą, że wtedy jest tak sobie. Jesteś zadowolony z efektu?

Ja u siebie sufit mam cały wymalowany w tiqurilla, na bokach czarne matowe zasłony z Leroy. Jak dla mnie to wystarcza. Korzystam z tego już ładnych parę lat i nie widzę potrzeby aby coś zmieniać. Przy ciemnej scenie jest czarno w pokoju i nic kompletnie nie widać, przy jasnych scenach nie widzę przeszkadzających odbić. Moim zdaniem farba sprawdza się bardzo dobrze. To jest salon a nie pomieszczenie dedykowane. Moim zdaniem materiałem poprawie sobie minimalnie poziom od tego co już osiągnąłem. Kiedyś miałem czarny materiał  na suficie, ten co mam po bokach i nie widzę zbytnio dużej różnicy. Jedno jest pewne materiał mniej odbija światło od farby ale o ile procent tego nie wiem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bipo napisał:

Ja u siebie sufit mam cały wymalowany w tiqurilla, na bokach czarne matowe zasłony z Leroy. Jak dla mnie to wystarcza. Korzystam z tego już ładnych parę lat i nie widzę potrzeby aby coś zmieniać. Przy ciemnej scenie jest czarno w pokoju i nic kompletnie nie widać, przy jasnych scenach nie widzę przeszkadzających odbić. Moim zdaniem farba sprawdza się bardzo dobrze. To jest salon a nie pomieszczenie dedykowane. Moim zdaniem materiałem poprawie sobie minimalnie poziom od tego co już osiągnąłem. Kiedyś miałem czarny materiał  na suficie, ten co mam po bokach i nie widzę zbytnio dużej różnicy. Jedno jest pewne materiał mniej odbija światło od farby ale o ile procent tego nie wiem.

To ciekawe. Może jednak jest jakaś różna ta tiqurilla? Ja wymalowałem salkę tą najczarniejszą, matową polecaną m.in. tutaj i mam efekt sufitowy jak ze zdjęcia powyżej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tikurille. Taka samą. Sufit i boczne sciany. Ciemno jak...
Miałem porownanie przed i po na Epsonie i na JVC. U mnie nic nie odbija. Jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te obicia są w dużej mierze zależne jeszcze od odległości ekranu, od ścian i sufitu.
Na zdjęciu widać, że ekran jest bardzo blisko sufitu i tam z pewnością, lepszy będzie materiał, niż farba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś będę miał ten aksamit, to na pewno zrobię porownanie z farba i będzie widać jak na dłoni jaka jest roznica, więc każdy będzie mógł sobie zobaczyć i podjąć decyzję. 

STELVIO wlasnie z Twojego porownania korzystałem - dzięki :)

tak poza tym, ktos ze znajomych zasugerowal, żeby przykleic aksamit do ścian i sufitu i tak sobie pomyślałem o tasmach montazowych typu Tesa - moze przetestuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest też welur samoprzylepny, miałem już tym oklejony poprzednią kasetę od ekranu i również był bardzo matowy oraz nie odbijał światła . Teraz mam kasetę pomalowana czarną matową farbą i przy jasnych scenach jest minimalna różnica na plus tamtej kasety z welurem. 

https://allegro.pl/oferta/okleina-meblowa-folia-samoprzylepna-pcv-welur-45cm-8752069015?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=YzIwNzM0ZTQtYjA2Ny00NWQ2LWFiMzctYmY0MTg0N2YzMzMxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=5cbe41b4-bf24-4240-80bc-a9cbbd93ed8e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No baa.
Też mam kasetę oklejoną, różnica kolosalna, tylko że ja miałem białą.

Teraz się kaseta zalewa z sufitem, na którym, w czasie projekcji, jest Mikro Velvet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już kiedyś będę miał ten aksamit, to na pewno zrobię porownanie z farba i będzie widać jak na dłoni jaka jest roznica, więc każdy będzie mógł sobie zobaczyć i podjąć decyzję.  STELVIO wlasnie z Twojego porownania korzystałem - dzięki

tak poza tym, ktos ze znajomych zasugerowal, żeby przykleic aksamit do ścian i sufitu i tak sobie pomyślałem o tasmach montazowych typu Tesa - moze przetestuje....

 

Pamiętaj że farby mają różny współczynnik odbicia najlepsze są właśnie tikkurila i flugger 2s Mogą być zatem spore różnice jak porównasz do zwykłej farby która ma współczynnik odbicia dajmy na to 40 procent w stosunku do ww. kilka procent.

 Porównanie aksamitu do farby ma tylko sens w przypadku dwóch wymienionych farb wg mnie

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Marcin Kopacz napisał:

Kupiłem puszke 1l tikkurilli optiva 3 ral 9005

Tak wiem o tym :)

zastanawiam się jeszcze nad zamówieniem probek kilku aksamitow/welurow z PL, łącznie z tym kawalkiem samoprzylepnym. Nie ma ktoś skrawka tych polecanych, o których tu rozmawiamy (ktoś w Polsce :). Ewentualnie, już zamontowanego na ścianie, to ja bym wysłał próbki do porównania z gotowa instalacją? Może się okazać że pod nosem mamy do kupienia dobry zamiennik.

Zamowilem 5, czekamy aż przyjdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Marcin Kopacz napisał:

Tak wiem o tym :)

zastanawiam się jeszcze nad zamówieniem probek kilku aksamitow/welurow z PL, łącznie z tym kawalkiem samoprzylepnym. Nie ma ktoś skrawka tych polecanych, o których tu rozmawiamy (ktoś w Polsce :). Ewentualnie, już zamontowanego na ścianie, to ja bym wysłał próbki do porównania z gotowa instalacją? Może się okazać że pod nosem mamy do kupienia dobry zamiennik.

Zamowilem 5, czekamy aż przyjdą :)

Jeżeli to jest ten sam samo przylepny flock (tak to tutaj nazywają) co w UK / IRL to on jest znacząco bardziej odbijający światło. Przy Mvel22 wygląda na szary bardziej.

Trochę się zakręciłeś z cytowaniem samego siebie i odpowiadając samemu sobie, że wiesz o tym co sam napisałeś :D (chociaż chyba rozumiem co miałeś na myśli :D)

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten samoprzylepny "welur" przypomniał mi właśnie technikę flokowania.

Nie bardzo znam się na tym, ale wydaje mi się, że to rodzaj natryskowego, porowatego materiału, który teoretycznie może być najlepszym rozwiązaniem.

Ktoś coś wie więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Ten samoprzylepny "welur" przypomniał mi właśnie technikę flokowania.

Nie bardzo znam się na tym, ale wydaje mi się, że to rodzaj natryskowego, porowatego materiału, który teoretycznie może być najlepszym rozwiązaniem.

Ktoś coś wie więcej na ten temat?

To co jest dostępne z tego na wyspach a pewno to jest to samo to jest gorsze od Mvel22. Są zdjęcia porównujące na UK forum.

Dodatkowa informacja jest taka ze zdjęcie tego ze ściany to podobno totalny hardcore :D. Schodzi z tynkiem w mękach :)

Jeden użytkownik z UK wymieniał na Mvle22 (bo różnica dla niego była tego warta) i miał dość jak to zrywał ze ścian (on używa akurat tego nadal do obklejania głośników jako prostej i wygodnej opcji - obkleja tym czarne matowe głośniki... :D).

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cytowalem siebie odnośnie czy wiem jaka farbę mam użyć ;) a pisalem o tym kawalek wyżej. 

jako, że pewnie nie uda mi się dostać do porównania tych polecanych (triple black, mvle22, micro 5000) to porównam do ramy ekranu. Zakladam że robią to z czegoś naprawdę czarnego i matowego. 

A o samoprzylepnym myślałem na regips na suficie, jak się zerwie to raczej tylko z farbą. Swoją drogą po co to zrywal jak chciał polozyc nowe, trzeba było na to. 

A jeszcze pytanie odnośnie ścian. Lepiej położyć aksamit na gladko, czy raczej rozwiesic pomarszczone jak zaslone ? Większe zuzycie materialu ale przy okazji dodatkowe wygluszenie, plus więcej powierzchni w której może się "gubic" swiatlo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, z farbami juz sie bawil nie bede. Kupilem, dzisiaj pomaluje i starczy - madrzejsi przede mna juz robili testy, wystarczy. Czekam na aksamity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sebna napisał:

To co jest dostępne z tego na wyspach a pewno to jest to samo to jest gorsze od Mvel22. Są zdjęcia porównujące na UK forum.

Dodatkowa informacja jest taka ze zdjęcie tego ze ściany to podobno totalny hardcore :D. Schodzi z tynkiem w mękach :)

Jeden użytkownik z UK wymieniał na Mvle22 (bo różnica dla niego była tego warta) i miał dość jak to zrywał ze ścian (on używa akurat tego nadal do obklejania głośników jako prostej i wygodnej opcji - obkleja tym czarne matowe głośniki... :D).

Nie o tym pisałem. Chodzi mi o flokowanie, czyli pokrycie jakąś masą dowolnej powierzchni. Zapewne natryskowo.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...