Skocz do zawartości
maciek8791

Wizyta w M. i totalnie wypalony LG C8

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

dzisiaj udałem się do sklepu na literę M w Łodzi, gdzie chciałem nabyć LG c8 65 cali.

Tymczasem sprzedawca załamał się, jak podjąłem ten temat, mówi "niech Pan pójdzie ze mną".

Następnie włączył na stojącym ekspozycyjnym LG C8 Youtube i wpisał "red screen". POjawił się idealnie czerwony ekran a na nim wypalone powidoki wielkości stodoły. Przynam się, że kopara mi spadła do ziemi. Spytał się, czy on ma jakieś reklamacje od klientów na to (myślę może to dlatego że expo), on na to że nie tylko ma reklamacje, tylko on sam cały czas osobiście pakuje takie telewizory do producenta. I generalnie absolutnie nie poleca LG. Podeszliśmy jeszcze do Philipsa oleda i poprosił żebym odwinął rękaw od kurtki - przystawiliśmy ręce i z Philipsa leciało gorąco od tej matrycy, podeszliśmy do stojącego A8 - ekran zimniutki. Też mi spadła kopara, nie wiem czy to wogóle może mieć wpływ na powidoki? Na koniec powiedział że jak już się upieram na OLED, to lepiej sony bo na to reklamacji nie miał ani razu, a na lg ciągle.

Słuchajcie co o tym sądzicie, bo wszedłem do sklepu zdecydowany na zakup a teraz naprawdę nie wiem. Czy ktoś kto ma LG C8 albo nawet starszy, może odpalić u siebie na youtube redscreen i powiedzieć czy u niego też widać taki efekt? Sprzedawca twierdził, że ten tv dostali we wrześniu, czyli niedawno. Dodam jeszcze, że efekt tych czarnych obrzydliwych wypaleń był tylko widoczny na czerwonym ekranie, na normalnym materiale demo nic nie było widać. 

pozdrawiam Maciek

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to czytam to sam nie wiem co oni tam wyświetlają na tych TV w tych sklepach.

Po przeczytaniu tego posta popędziłem sprawdzić mojego OLEDa. To 55E6V zakupiony jakieś póltorej roku temu. A może juz i dwa lata?

Puściłem plansze wszystkich kolorów oraz odcienie szarości. Nigdzie żadnego powidoka. Nigdzie żadnego nierównomiernego wyświetlania pasów w ciemnych szarościach. Wszystko w najlepszym porządku.

Jesli oglądam TVN24 to zazwyczaj ok. 30 min do godziny. Jesli oglądam TV to zazwyczaj programy typu BBC, Discovery, National Geo. Powiedzmy 1- 2 godzin dziennie. Razem TV to ok. 20% oglądania. Pozostały 80% czasu to oglądanie BD i BD-UHD. Zero grania.

I tak to u mnie wygląda.

 

Pozdro

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciek8791

Kolejny przykład na pseudo-sprzedawcy wprowadzającego potencjalnego klienta w błąd... OLEDy WSZYSTKICH producentów (LG, Sony, Phlilips, Panasonic) mają identyczną matrycę od LG Display z identycznymi parametrami, które są produkowane obecnie w jednej frabryce na świecie. Różnice występują wyłącznie w elektronice. Na generowane ciepło z matrycy OLED ma wpływ ustawiona jasność oraz to co leci na ekranie. Im wyższa jasność, tym każdy subpiksel produkuje więcej ciepła i wyłącznie taka jest różnica. No może jest jeszcze różnica w cieple generowanym przez samą elektronikę, ale tę mamy z tyłu. Podatność na wypalenia jest więc bardzo podobna, żeby nie powiedzieć identyczna, różnice istnieją bowiem jedynie w elektronice i tym jak ona potrafi chronić przed potencjalnymi wypaleniami.

Trzeba pamiętać też, że LG ma największy udział w sprzedaży OLEDów (strzelam że z ok. 60-70% rynku TV OLEDów), bo jest po prostu generalnie najtańszy OLED, a jakość obrazu na wszystkich OLEDach jest generalnie zbliżona. Stąd też jak komuś się wypali OLED to największa szansa jest, że będzie to właśnie właściciel OLEDa, a nie Sony. Po drugie i chyba najważniejsze - wiemy że serwis LG w Polsce wymiena wypalone OLEDy i nie robią tu problemów. Sony odmówi naprawy (jest to wyraźnie napisane w gwarancji). Z kolei ponoć w przypadku Philipsa i Panasonica sprawa jest rozpatrywana indywidualnie przez serwis. Mogą wymienić matrycę, ale mogą też odmówić.

Co do ostatniej prośby - mam 65" C7 od półtora roku, na liczniku już prawie 7000 godzin, wyświetlane są różne materiały, w tym programy informacyjne w ilości ok. 25% wszystkich materiałów. Nie ma żadnych wypaleń na czerwonej planszy. Ale jedna uwaga - jak jesteś "maniakiem" programów informacyjnych i oglądasz głównie takie programy, to OLED nie jest dla Ciebie.

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maciek8791 napisał:

Dzień dobry,

dzisiaj udałem się do sklepu na literę M w Łodzi, gdzie chciałem nabyć LG c8 65 cali.

Tymczasem sprzedawca załamał się, jak podjąłem ten temat, mówi "niech Pan pójdzie ze mną".

Następnie włączył na stojącym ekspozycyjnym LG C8 Youtube i wpisał "red screen". POjawił się idealnie czerwony ekran a na nim wypalone powidoki wielkości stodoły. Przynam się, że kopara mi spadła do ziemi. Spytał się, czy on ma jakieś reklamacje od klientów na to (myślę może to dlatego że expo), on na to że nie tylko ma reklamacje, tylko on sam cały czas osobiście pakuje takie telewizory do producenta. I generalnie absolutnie nie poleca LG. Podeszliśmy jeszcze do Philipsa oleda i poprosił żebym odwinął rękaw od kurtki - przystawiliśmy ręce i z Philipsa leciało gorąco od tej matrycy, podeszliśmy do stojącego A8 - ekran zimniutki. Też mi spadła kopara, nie wiem czy to wogóle może mieć wpływ na powidoki? Na koniec powiedział że jak już się upieram na OLED, to lepiej sony bo na to reklamacji nie miał ani razu, a na lg ciągle.

Słuchajcie co o tym sądzicie, bo wszedłem do sklepu zdecydowany na zakup a teraz naprawdę nie wiem. Czy ktoś kto ma LG C8 albo nawet starszy, może odpalić u siebie na youtube redscreen i powiedzieć czy u niego też widać taki efekt? Sprzedawca twierdził, że ten tv dostali we wrześniu, czyli niedawno. Dodam jeszcze, że efekt tych czarnych obrzydliwych wypaleń był tylko widoczny na czerwonym ekranie, na normalnym materiale demo nic nie było widać. 

pozdrawiam Maciek

Póki co to możemy tylko wierzyć na słowo... bo żadnych dowodów nie ma (zdjęcia, film itp.). Ja mogę zaraz założyć temat, że widziałem wiele lcd z wypalonymi pixelami itp. co się też często zdarza. Dodatkowo polecam oglądać telewizję a nie jakaś red plansze bo tego na co dzień nie oglądasz. Aha nie może być różnic między producentami bo wszędzie siedzi ta sama matryca LG Display. Po prostu LG idzie duuuuuuuużo więcej niż innych firm razem wziętych. Więc i więcej ewentualnych reklamacji może być. 

Edytowane przez MarcinC
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, MarcinC said:

Póki co to możemy tylko wierzyć na słowo... bo żadnych dowodów nie ma (zdjęcia, film itp.). Ja mogę zaraz założyć temat, że widziałem wiele lcd z wypalonymi pixelami itp. co się też często zdarza. Dodatkowo polecam oglądać telewizję a nie jakaś red plansze bo tego na co dzień nie oglądasz. Aha nie może być różnic między producentami bo wszędzie siedzi ta sama matryca LG Display. Po prostu LG idzie duuuuuuuużo więcej niż innych firm razem wziętych. Więc i więcej ewentualnych reklamacji może być. 

Wiesz jakoś nie sądziłem że będziesz wymagał dowodów rzeczowych w postaci dokumentacji foto, sądziłem, że na forum szanujemy się nawzajem i coś takiego jest niepotrzebne.

Nie musisz mi wierzyć na słowo, bo mój post przecież nie miał na celu przekonania kogoś że OLED jest be a lcd jest cool czy coś w tym rodzaju.

Napisałem to co widziałem dzisiaj na własne oczy. Filmik z youtube który gościu przy mnie wstukał można sobie znaleźć, po wpisaniu w youtube redscreen wyskakują dwa takie filmiki z wyraźnym czerwonym. Daleki jestem od tego zeby zdyskredytować LG i w ogóle OLED. Natomiast widok tak dużych powidoków jakie zobaczyłem (wypełniały cały ekran jakby zarys jakiegoś domu), zrobił duże wrażenie. A co do tego że nie może być różnic między producentami to nie byłbym takie pewny, ok matryce identyczne ale systemy ochrony tych matryc chyba mogą być różne u różnych producentów. Skoro wszystko byłoby to samo, to po co kupować C8 za 10 tyś, jak można b7 już poniżej 8 tyś kupić?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, maciek8791 napisał:

A co do tego że nie może być różnic między producentami to nie byłbym takie pewny, ok matryce identyczne ale systemy ochrony tych matryc chyba mogą być różne u różnych producentów. Skoro wszystko byłoby to samo, to po co kupować C8 za 10 tyś, jak można b7 już poniżej 8 tyś kupić?

Masz też W8 w oficjalnej cenie 27 tyś i ma on elektronikę identyczną jak w C8 który jest za 10 tyś, więc to akurat nie jest argument. Ale masz rację, że systemy zabezpieczeń między producentami są różne i wbrew pozorom jeśli miałbym wybrać najlepszy algorytm przed wypaleniami to jest on zaimplementowany w OLEDach LG. O ile bowiem kompensacje matryc są wykonywane przez wszystkich producentów zgodnie z zaleceniem LG Display (producenta matryc), o tyle np. Sony A8/A9 stosuje już algorytm wygaszania całego (tak, całego) obrazu w momencie wykrycia jakiegokolwiek stałego elementu na ekranie i nie można tego mechanizmu w żaden sposób wyłączyć. Jak przejdziesz wątek dot. OLEDów Sony to zobaczysz jaka była awantura z tego powodu gdy ktoś odpalał grę z HUDem i po kilku minutach cały ekran widocznie się ściemniał. Po ostatnim upgradzie ponoć ten problem zmniejszył się, ale wciąż istnieje. Natomiast LG stosuje tu algorytm wykrywania na ekranie stałego elementu i zmniejszana jest tu luminancja tylko tego obszaru ze statycznym elementem. Co więcej możesz zmienić poziom działania tego algorytmu i możesz go też po prostu wyłączyć.

Nie będę spekulował to co widziałeś w sklepie, ale musisz wiedzieć że OLEDy działają tam w "ekstremalnych" dla nich warunkach , bowiem wyświetlany jest w kółko na maksymalnej luminancji ten sam materiał demo od godz. otwarcia sklepu do jego zamknięcia. Zdarza się też, że OLEDy są wyłączane w sklepach z gniazda zasilającego (bo tak prościej i szybciej), a nie z pilota. Wyłączenie OLEDa z gniazda zasilającego powoduje, że OLED nie ma szansy wykonać automatycznej kompensacji. Poza tym nie wiemy co widziałeś - równie dobrze mógł to być powidok, którego można jednak pozbyć się poprzez właśnie automatycznie czyszczenie, ewentualnie poprzez długą kompsensację załączaną z menu telewizora.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak ... jako ktos chce zrobić sobie powidoka albo wypalenie na OLEDzie to ... na pewno go zrobi.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maciek8791 napisał:

Wiesz jakoś nie sądziłem że będziesz wymagał dowodów rzeczowych w postaci dokumentacji foto, sądziłem, że na forum szanujemy się nawzajem i coś takiego jest niepotrzebne.

Nie musisz mi wierzyć na słowo, bo mój post przecież nie miał na celu przekonania kogoś że OLED jest be a lcd jest cool czy coś w tym rodzaju.

Napisałem to co widziałem dzisiaj na własne oczy. Filmik z youtube który gościu przy mnie wstukał można sobie znaleźć, po wpisaniu w youtube redscreen wyskakują dwa takie filmiki z wyraźnym czerwonym. Daleki jestem od tego zeby zdyskredytować LG i w ogóle OLED. Natomiast widok tak dużych powidoków jakie zobaczyłem (wypełniały cały ekran jakby zarys jakiegoś domu), zrobił duże wrażenie. A co do tego że nie może być różnic między producentami to nie byłbym takie pewny, ok matryce identyczne ale systemy ochrony tych matryc chyba mogą być różne u różnych producentów. Skoro wszystko byłoby to samo, to po co kupować C8 za 10 tyś, jak można b7 już poniżej 8 tyś kupić?

Potwierdzam byłem widziałem i to nawet w dwóch sklepach i to na kilku tv .

porażka po 4 miesiącach się wypalił co z tego że leci tam program demo w pętli u mnie też są kanały np HBO  C+ które codziennie po kilka godzin są oglądane i po roku mam mieć powidoki loga tych kanałów  dziękuje poczekam 10 tysi za sałby produkt z dobrym marketingiem

w dwóch a może nawet w trzech sklepach sprzedawcy mi odradzali OLEDA zwłaszcza LG ze względu na duze ilosci reklamacji i zwrotów to chyba też nie przypadek

a czytająć teksty w stylu "jak ktoś chce to sobie wypali oleda "proszę was to co mam być niewolnikiem tv i oby nie za długo ogladać jeden kanał albo robić jakieś chore czyszczenia matrycy

chciał bym żeby ktoś napisał w jaki sposób robi tv to czyszczenie powidoków jak sam sobie naprawia te pixele wypalone ? oj oj chyba dopala resztę do stanu tych uszkodzonych czy nie tak ?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, a2b napisał:

w dwóch a może nawet w trzech sklepach sprzedawcy mi odradzali OLEDA zwłaszcza LG ze względu na duze ilosci reklamacji i zwrotów to chyba też nie przypadek

Kolegho tu akurat kłania się zwykła matematyka jak firma A sprzedaje 10 000 00 tv i ma 3% reklamacji to wychodzi mu 30000 zwrotu, zaś przy sprzedaży 10000 firmy B i zwrocie 300 sztuk dalej masz taki sam procent zwrotów... i co trzeba uznać od razu, że firma B produkuje lepszy osprzęt? ?

Odradzali Ci oleda od LG, a proponowali może Sony czy Panasa? Dam Ci drugą podpowiedź: matryce oled produkuje TYLKO I WYŁĄCZNIE LG, a na produktach sony mają po prostu wyższą prowizję dlatego je próbują wcisnąć, a już nie mówię o innych firmach, które wolą dać iks prezentów za sprzedaż zamiast obniżyć cenę dla klienta ostatecznego.

Nie chcesz być "niewolnikiem" weź sobie Samsunga z pseudo qledem i oglądaj na nim SUPER-EXTRA-PREMIUM-HD od polsatu tu na pewno nie masz papki marketingowej.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podejrzewam, że po przeczytaniu tego posta wszyscy maniacy oledow, włącznie ze mną polecieli sprawdzić, czy aby ich tv nie uległ wypaleniu. I pewnie większość odetchnęła z ulgą, że jednak jest dobrze. Sam posiadam LG 55eg910v od dwóch lat, dwie czasem trzy godziny dziennie oglądania, praktycznie tylko filmy w dobrej jakosci. Każdy kto choć trochę poczytałem o oledach wie że coś takiego jak wypalenie może się zdarzyć ale nie jest to takie proste.

Pozdrawiam oledowców?

4 godziny temu, maniek_ napisał:

Kolegho tu akurat kłania się zwykła matematyka jak firma A sprzedaje 10 000 00 tv i ma 3% reklamacji to wychodzi mu 30000 zwrotu, zaś przy sprzedaży 10000 firmy B i zwrocie 300 sztuk dalej masz taki sam procent zwrotów... i co trzeba uznać od razu, że firma B produkuje lepszy osprzęt? ?

Odradzali Ci oleda od LG, a proponowali może Sony czy Panasa? Dam Ci drugą podpowiedź: matryce oled produkuje TYLKO I WYŁĄCZNIE LG, a na produktach sony mają po prostu wyższą prowizję dlatego je próbują wcisnąć, a już nie mówię o innych firmach, które wolą dać iks prezentów za sprzedaż zamiast obniżyć cenę dla klienta ostatecznego.

Nie chcesz być "niewolnikiem" weź sobie Samsunga z pseudo qledem i oglądaj na nim SUPER-EXTRA-PREMIUM-HD od polsatu tu na pewno nie masz papki marketingowej.

Dobrze napisane ,,pseudo qledem,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, a2b napisał:

a czytająć teksty w stylu "jak ktoś chce to sobie wypali oleda "proszę was to co mam być niewolnikiem tv i oby nie za długo ogladać jeden kanał albo robić jakieś chore czyszczenia matrycy

chciał bym żeby ktoś napisał w jaki sposób robi tv to czyszczenie powidoków jak sam sobie naprawia te pixele wypalone ? oj oj chyba dopala resztę do stanu tych uszkodzonych czy nie tak ?

 

To chore jest w samochodzie zmieniać olej co pewien czas albo dolewać ... nie?

A jeść codziennie i do tego trzy posiłki, jakaś masakra? 

Życie jest upierdliwe, OLEDy też.

 

:) 

 

Wszystko trzeba robić z głowa i rozumem. Zmieniać olej, wyłączać OLEDa aby przeszedł proces "czyszczenia", nie oglądac przez tydzień 24/7 TVN24 albo innych programów ze stałym paskiem czy z logo. Wszystko jest dla ludzi.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy specjalnie tego egzemplarza nie wypalili żeby straszyć później klientów :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ale tutaj akurat nie ma niczego dziwnego. Jak wchodził OLED do polski to po roku stania w mediaku większość EA980 była do śmieci. Sklep jest tragiczny dla OLED tak jak kiedyś dla plazm. Więc tutaj bym się za bardzo nie podniecał bo w domowych warunkach nie ma możliwości by doprowadzić telewizor do takiego stanu.

1 godzinę temu, xpok napisał:

 Ciekawe czy specjalnie tego egzemplarza nie wypalili żeby straszyć później klientów :).

Specjalnie czy nie to i tak się dzieje gdyż tv chodzi od rana do nocy, często jest gaszony on off itd... systemy oczyszczania mają bardzo trudne życie w takich warunkach ;D

Kto pracuje na sklepie ten widzi rzeczy, których nikt z ulicy by się nie spodziewał;-) Mnie już nic nie zaskoczy.

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, maciek8791 napisał:

Podeszliśmy jeszcze do Philipsa oleda i poprosił żebym odwinął rękaw od kurtki - przystawiliśmy ręce i z Philipsa leciało gorąco od tej matrycy, podeszliśmy do stojącego A8 - ekran zimniutki. Też mi spadła kopara, nie wiem czy to wogóle może mieć wpływ na powidoki? Na koniec powiedział że jak już się upieram na OLED, to lepiej sony bo na to reklamacji nie miał ani razu, a na lg ciągle.

Normalnie mistrz marketingu. Wpaść na to żeby wykorzystać temperaturę ekranu żeby przekabacić klienta to naprawdę trzeba mieć fantazję. W życiu bym na to nie wpadł. Fakt jest taki że AF8 jest chłodniejszy od innych oledów np C8. RTINGS podaje że u Sonego średnia temperatura to 27 stopni a w LG 31. Rozkład ciepła wygląda jednak podobnie. 

C8 ma tak:

LG C8 Temperature picture

Sony AF8 tak:

Sony A8F Temperature picture

Na co to wpływa? Dokładnie na nic.

Jeżeli chodzi o reklamacje to sprzedawca zmanipulował fakty. Być może powiedział prawdę, ale nie przedstawił przyczyny. Na Sonego nie miał reklamacji bo sprzedaje ich mało. Głównie ze względu na politykę firmy Sony, która nie uwzględnia wypaleń na gwarancji. Ludzie o tym wiedzą i kupują głównie LG które nie robi problemów z wypaleniami w czasie gwarancji i każdemu na tym forum kto opisywał taki przypadek wymieniło panel, albo cały telewizor. Jeżeli sprzedają się głównie oledy LG ze względu na świetny stosunek cena-jakość i bezproblemowy serwis to wiadomo, że reklamacji tych TV też jest dużo dużo więcej niż innych producentów. Dodatkowo jak ktoś wspomniał Sony jest najdroższe. Marża procentowa na tych TV jest taka sama jak na innych, ale kwota w złotówkach wyższa. Tak więc zarobi więcej sprzedając Sonego. 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem lg oled EC930V po 3,5 roku użytkowania w dniu wczorajszym na matrycy pojawił się niebieski pionowy pasek , telewizor za 8 tysięcy do wyrzucenia , nie kupujcie LG OLED

20181115_215353302_iOS.jpg

  • Lubię 2
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, karolewicz napisał:

Kupiłem lg oled EC930V po 3,5 roku użytkowania w dniu wczorajszym na matrycy pojawił się niebieski pionowy pasek , telewizor za 8 tysięcy do wyrzucenia , nie kupujcie LG OLED

Ok, tylko że nie jest to wypalenie. Taka usterka może powstać na każdym telewizorze.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat bo dotyczy OLED LG.  Jakosc slaba  jesli    drogi telewizor uszkodzil sie po trzech latach.Przykladowo  moj  panasonic  z  2011 roku  tx-p42cx3e dziala  do tej pory bez usterki.W  telewizorze  oryginalny japonski panel plazmowy.W plazmach panasonica zawsze byly montowane  panele panasonica made in japan, Telewizor kosztowal    1500zl Na statyczne obrazy  w oled trzeba uwazać  jak w pdp czyli telewizorach plazmowych.Statyczne obrazy to np paski informacyjne na kanalach  tvp info  hd  ,tvn24 hd

Jesli w przyszlosci kupie kolejny telewizor to na pewno bedzie to OLED.Oczywiscie Panasonic ?

Oczywiscie  kanalow informacyjnych czyli  tvn24hd nie ogladam.Co to za stacja  jesli ma grafike z innej epoki  i nie reaguje  na informacje od telewidzow.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grundig napisał:

Na temat bo dotyczy OLED LG.  Jakosc slaba  jesli    drogi telewizor uszkodzil sie po trzech latach.Przykladowo  moj  panasonic  z  2011 roku  tx-p42cx3e dziala  do tej pory bez usterki.W  telewizorze  oryginalny japonski panel plazmowy.

To w takim razie jakość plazmy Panasonica też jest bardzo słaba. Mogę Ci podać dziesiątków przykładów plazmy Panasonica, które padły krótko po skończonej gwarancji - np. po 2.5 latach użytkowania... Naprawdę śmieszą mnie takie opinie gdy ktoś pisze o słabej jakości telewizora na podstawie JEDNEGO przypadku, gdy sprzedano w międzyczasie miliony OLEDów, gdy LG ma też zdecydowanie największy udział w sprzedaży OLEDów i jednocześnie ktoś pisze, że jakość Panasonica jest super powołując się wyłącznie na podstawie swoich doświadczeń z jednym egzemplarzem ? Każdy telewizor może się uszkodzić w dowolnym momencie...

Edytowane przez Subman
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dokłądnie jest tak jak @Subman oraz @pmcomp piszą. 

Jak ktoś chce wypalić oleda to go wypali, sklepy/ekspozycje mogą i LCD wypalić... ;)

Nie ma na ten moment (podkreslę to jeszcze raz NIE MA) lepszej technologii  dajacej lepszy obraz filmowy, zadne LCD itp.

Ja wprawdzie krotko uzytkuje oleda LG C8, ale  zadnych historii jak opisywane tutaj u siebie nie widzę przy zbilanowanym uzyciu.

Trzeba rozgraniczyć to co sie dzieje na modelach "katowanych" trybami dynamicznymi / sklepowymi  z pobiciem wszystkich możliwych ustawień na max+ w sklepie dzialajacych wkolko na tym samym kontencie, a modelach uzytkowanych z glową w domowych warunkach.

 

 

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Subman napisał:

To w takim razie jakość plazmy Panasonica też jest bardzo słaba. Mogę Ci podać dziesiątków przykładów plazmy Panasonica, które padły krótko po skończonej gwarancji - np. po 2.5 latach użytkowania... Naprawdę śmieszą mnie takie opinie gdy ktoś pisze o słabej jakości telewizora na podstawie JEDNEGO przypadku, gdy sprzedano w międzyczasie miliony OLEDów, gdy LG ma też zdecydowanie największy udział w sprzedaży OLEDów i jednocześnie ktoś pisze, że jakość Panasonica jest super powołując się wyłącznie na podstawie swoich doświadczeń z jednym egzemplarzem ? Każdy telewizor może się uszkodzić w dowolnym momencie...

Mam  jeszcze dwie plazmy panasonica  czyli st50 i x60.Tez dzialaja bez usterki .Inny przyklad, brat kupil plazme  LG  .Przestala dzialac  po uplywie  gwarancji.Pionowy pas na srodku  ekranu.Na kanadyjskiej  internetowej stronie ochrony konkurencji i konsumenta Pioneer i Panasonic  zajmowal  dwie pierwsze pozycje  pod wzgledem  niskiej awaryjnosci  sprzetu.

Obejrzyj film tajemnice  korporacji, dowiesz sie wiecej .

Edytowane przez grundig
  • Lubię 2
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grundig napisał:

Mam  jeszcze dwie plazmy panasonica  czyli st50 i x60.Tez dzialaja bez usterki .Inny przyklad, brat kupil plazme  LG  .Przestala dzialac  po uplywie  gwarancji.Pionowy pas na srodku  ekranu.Na kanadyjskiej  internetowej stronie ochrony konkurencji i konsumenta Pioneer i Panasonic  zajmowal  dwie pierwsze pozycje  pod wzgledem  niskiej awaryjnosci  sprzetu.

No to faktycznie masz bardzo dużą próbkę - 3 plazmy na dziesiątki millionów sprzedanych... Poza tym to co piszesz to przeszłość. Nikt nie sprzedaje plazm. Porównywanie plazm do OLEDów jest po prostu nieporozumieniem. Zupełnie inna technologia, zupełnie inna elektronika. Poza tym nie zastanowiło Cię, że nigdzie nie widać zalewu uszkodzonych OLEDów LG w podobny sposób jak u kolegi powyżej ??? Zauważ też, w Twoim przyszłym OLEDzie firmy Panasonic znajduje się matryca nie "made in Japan", ale "made in Korea" - od LG Display - ta sama co w telewizorach LG. Szansa, że coś się zepsuje w matrycy OLED jest więc identyczna zarówno w przypadku OLEDów Panasonica jak i LG. I wcale nie zdziwiłbym się, gdyby to właśnie matryca była przyczyną usterki u kolegi @karolewicz

Edytowane przez Subman
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze telewizorach oled panasonica  znajduje sie  panel  lg.  Nie mozna wykluczyc ze w przyszlosci panasonic bedzie produkowal swoje panele.Jesli porownamy panele plazmowe  lg  , samsunga i panasonica    to najlepsza  jakosc   paneli mial Panasonic.Samsung  ,  lg to  byla trzecia liga.

We wszystkich plazmach panasonica ,bez znaczenia czy  byl to wysoki czy niski model  telewizora  znajdowal sie  japonski panel plazmowy Panasonica.

W telewizorach plazmowych  lg  byly panele  lg  w samsungu    panele samsunga.Kazda  firma    instalowala  tylko swoje panele plazmowe.W  przypadku  telewizorow  Oled   jest inaczej.Na razie  monopol ma LG.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli idąc twoim tokiem myślenia, jak w OLEDzie Panasonica padnie matryca LGDisplay to winne jest LG, a nie Panasonic. Jak w modelu OLED LG padnie matryca to sytuacja jest identyczna, winę ponosi LG. Panasonic w żadnym wypadku nie ma prawa się zepsuć ze swojej winy. 

To w sumie dość wygodne. Gorzej, że taki topowy LCD LED DX900 Panasonica miał szereg przypadków zanieczyszczenia "smogiem". W tym wypadku pewnie też Panasonic jest bez winy, a winę ponoszą warunki w Polsce smogowe?

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...