Skocz do zawartości
maciek8791

Wizyta w M. i totalnie wypalony LG C8

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, grundig napisał:

Wiem ze telewizorach oled panasonica  znajduje sie  panel  lg.  Nie mozna wykluczyc ze w przyszlosci panasonic bedzie produkowal swoje panele.Jesli porownamy panele plazmowe  lg  , samsunga i panasonica    to najlepsza  jakosc   paneli mial Panasonic.Samsung  ,  lg to  byla trzecia liga.

Znów piszesz o przeszłości. Nie ma żadnego przełożenia jakość TV plazmowych na OLED. Teraz pierwsza liga to OLEDy na panelach LG Display. A co do matryc OLED Panasonica to nie wiadomo czy w ogóle powstaną. Próbowało już wielu i jak na razie tylko LG udało się wyjść z etapu prototypów do komercyjnej sprzedaży. Panasonic jest obecnie tak małym graczem, że nawet nie ma go na tak olbrzymim rynku jak USA... Już szybciej jestem w stanie sobie wyobrazić że to Samsung wypuści OLEDa z Quantum Dot. Mają na to środki i możliwości.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazmy królowaly 10 lat temu (świetna technologia na swoje czasy). 

Warto jednak zapoznać się z godnymi nastepcami tej technologii jakich mamy obecnie, posiłkując sie przy tym np testami na forach (jak tutaj testy Macka), gdzie co drugi model  Oleda ma referencje (czyli jednak w czymś te oledy na matrycach LG display sa dobre :)

Jest też temat, gdzie sporo osob ma ten model C8/c7 i można sie sporo od nich dowiedzieć

Lepsze to niż wysnuwanie wniosków na niereprezentowalnej próbie po odwiedzinach witryn sklepowych... ;)

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Panowie prawią. Nie ważne co jest w środku i co kto produkuje oraz ile sprzedaje. Liczy się jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możecie sobie kupić LCDeka haha. Nie wypala się itd.Ta czerń i równomierność ekranu. A kąty! huh. 

 

Edytowane przez MarcinC
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Gmeru napisał:

Liczy się jakość obrazu.

...a z tą w przypadku OLEDów wcale nie jest tak kolorowo, jak na tym portalu (oraz forum) wiele osób twierdzi (próbując wmówić mniej "doświadczonym" użytkownikom, że najlepsze wrażenia zapewni tylko OLED). Owszem, w kwestii kontrastu ta technologia nie ma (i pewnie nigdy mieć nie będzie) sobie równych. Natomiast w innych aspektach telewizory LCD wypadają podobnie lub nawet lepiej. Pomijam szerokie kąty widzenia OLEDów, bo w normalnym użytkowaniu ta "przewaga" nie powinna mieć żadnego znaczenia (chyba że ktoś kupuje ponad 60-calowy TV za 10-20 tysięcy i przez większość czasu ogląda go z ostrego kąta - może są i tacy, iście "kinowe" doznania).

Miałem dwa fabrycznie nowe egzemplarze B7v, oba przyszły do mnie z mnóstwem mniej lub bardziej dokuczliwych wad (plamy, zafarby, banding, martwe piksele, itp. itd. - pisałem o tym wielokrotnie więc nie ma sensu się powtarzać). Czerń wieczorem powalała, ale przez resztę dnia efektu "wow" nie było (wręcz przeciwnie - pojawiała się frustracja z powodu ogromnych refleksów na praktycznie szklanej matrycy, spotęgowana dodatkowo przez ww. wady). Nie będę tu pisał o słabym upłynniaczu, bo to akurat zarzut pod adresem LG, a nie technologii OLED jako takiej.

Miesiąc/dwa temu kupiłem Q9FN - rewelacja. Żadnych plam, żadnych zafarbów, bandingu (jest minimalny ghosting, ale znacznie mniejszy niż pionowe pasy w OLEDzie). Wreszcie mam jednolite/ą niebo/murawę na całej powierzchni. Kolory i ich równomierność są wręcz idealne, pod kątem jakości obrazu nie mam się praktycznie do czego przyczepić. Czerń jest praktycznie OLEDowa, natomiast mam świadomość że uzyskano ją kosztem utraty niektórych drobnych detali (na pewno nie tak dużych, jak twierdzi pewien płatny troll na tym forum).

Korzystając z obniżek tydzień temu kupiłem XF90 i podobnie jak w przypadku Samsunga - rewelacja. Obraz jest w zasadzie idealny (żadnych plam, zafarbów, martwych pikseli, itp. itd.). Jedyna stwierdzona póki co "wada" to prześwitujące niekiedy górne/dolne pasy, natomiast liczyłem się z tym przed zakupem tego modelu. Przy 40-50 strefach wygaszania i tak moim zdaniem system radzi sobie nieźle. Pozytywnie zaskoczyło mnie też to, że jak wzrok skupi się na "normalnym" oglądaniu, to tych minimalnie podświetlanych pasów praktycznie w ogóle się nie zauważa (trzeba na nie celowo patrzeć, żeby to wyłapać). Powiem więcej... Gdybym miał kupować "główny" TV teraz, to przy obecnych cenach mocno zastanowiłbym się, czy jest sens dopłacania do Samsunga. Q9FN jest pod wieloma względami lepszy (w XF90 rozczarował mnie jedynie dźwięk - "boli" to tym bardziej że TV wisi w sypialni a tam nie planowałem zakupu żadnego dodatkowego systemu audio, teraz zacząłem myśleć o jakimś tanim soundbarze), natomiast nie wiem czy zdecydowałbym się na dopłatę prawie 100% (6700vs12500), czy nie wolał przeznaczyć tych pieniędzy na coś innego.

Tym wpisem ponownie żegnam się na jakiś czas z forum. W przeciwieństwie do niektórych "kolegów" nikt mi za wpisy nie płaci, nie mam więc interesu by wchodzić tu codziennie i tracić po kilka godzin na reklamowanie jednej czy drugiej marki (głównie tej jednej, od "dobrego życia"). Wolę jak normalny człowiek (a nie płatny troll czy pracownik sklepu na prowizji) spędzać czas na korzystaniu z zakupionego telewizora, a nie rozprawianiu o nim i nachalnym reklamowaniu go na forum (jak kolega S., który niemal w każdym wpisie rozpływa się nad produktami jednej marki).

 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...