Skocz do zawartości
Gmeru

JVC Reference Series 2018. Znamy szczegóły i datę wprowadzenia na rynek polski: DLA-RS1000, DLA-RS2000, DLA-RS3000 8K e-shift

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, maserlap napisał:

Może, ale wziąłem to na prostą matematykę czyli 700zł nowe ushio vs wielokrotność tej kwoty nowy dd board. Co więcej, mówi się, że jeśli egzemplarz  jest wadliwy, to ta usterka objawia się przeważnie na starcie lub jakoś w pierwszym tysiącu wypalonych godzin.  

Wczoraj próbowałem sforsować Batmana z 2008, pięknie zrealizowany, wersja fhd kładzie miejscami na łopatki, ale całościowy poziom aktorskiego krindżu niestety mnie obezwładnił 😖 Chociaż kreacja Ledgera klasa 🤡

Chillin'! 

Oryginalna lampa to bardziej jak 2000+ PLN. Podróbek nie ma sensu kupować bo ich żywotność jest znacznie krótsza, przeważnie też na starcie świeca już nie tak mocno jak OE i w dodatku ryzykujesz uszkodzenie PJ nimi, ze względu na nieco inne parametry pracy, balasty i takie tam (są też podejrzenia, że ludziom płyty padały właśnie od zamienników lamp).

Tak wiem że USHIO produkuje lampy dla JVC ale nie ma w sprzedaży dokładnie takiego samego modelu jak to co USHIO robi dla JVC jako fabryczna lampa. 

Sam niedawno kupiłem zapasową i zgłębiałem temat i po długim researchu to co widzisz powyżej jest wnioskami z przeczesania netu i tematu. Bodajże jeden Belg porównał 5-6 zamienników USHIO i tylko potwierdził to co powyżej ale takie same informacje są dostępne z kilku niezależnych źródeł.

Jak się już zapewne domyśliłeś kupiłem OE JVC od oficjalnego dystrybutora, całe assembly. Leży i czeka na półce jak przyjdzie na nią czas :). Na necie jest całkiem sporo internetowych sklepów, które twierdzą, że sprzedają OE lampy co jest nie prawdą także uważaj skąd kupujesz.

Myślę, że jak się powiedziało A i kupiło premium PJ to trzeba być konsekwentnym i powiedzieć B jak przyjedzie do jego serwisowania a nie próbować oszczędzać kilka groszy na kluczowym elemencie jakim jest lampa. Nie zrozum mnie źle, ja z chęcią zaoszczędzę ale tam gdzie ma to sense. IMHO tutaj nie ma.

 

Edytowane przez sebna
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sebna napisał:

 

Hmm, czyli teoretycznie to samo ushio w module za 2500, ushio solo za 700, i ushio montowane wyjściowo w proj to trzy inne ushia? 🙂 Wiem, że lampy to zawsze jakaś lumenowa loteria, ale to brzmi konsumencko niepokojąco. 

Jasne, nie brałem pod uwagę zamiennika żeby przycebulić parę zł, tylko uważam się za manualnie sprawnego i celuję na samą żarówę. Chociaż nie wiem dokładnie z czym będę się mierzyć 😉 Dzięki za feedback 👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sebna napisał:

Oryginalna lampa to bardziej jak 2000+ PLN. Podróbek nie ma sensu kupować bo ich żywotność jest znacznie krótsza, przeważnie też na starcie świeca już nie tak mocno jak OE i w dodatku ryzykujesz uszkodzenie PJ nimi, ze względu na nieco inne parametry pracy, balasty i takie tam (są też podejrzenia, że ludziom płyty padały właśnie od zamienników lamp).

Tak wiem że USHIO produkuje lampy dla JVC ale nie ma w sprzedaży dokładnie takiego samego modelu jak to co USHIO robi dla JVC jako fabryczna lampa. 

Sam niedawno kupiłem zapasową i zgłębiałem temat i po długim researchu to co widzisz powyżej jest wnioskami z przeczesania netu i tematu. Bodajże jeden Belg porównał 5-6 zamienników USHIO i tylko potwierdził to co powyżej ale takie same informacje są dostępne z kilku niezależnych źródeł.

Jak się już zapewne domyśliłeś kupiłem OE JVC od oficjalnego dystrybutora, całe assembly. Leży i czeka na półce jak przyjdzie na nią czas :). Na necie jest całkiem sporo internetowych sklepów, które twierdzą, że sprzedają OE lampy co jest nie prawdą także uważaj skąd kupujesz.

Myślę, że jak się powiedziało A i kupiło premium PJ to trzeba być konsekwentnym i powiedzieć B jak przyjedzie do jego serwisowania a nie próbować oszczędzać kilka groszy na kluczowym elemencie jakim jest lampa. Nie zrozum mnie źle, ja z chęcią zaoszczędzę ale tam gdzie ma to sense. IMHO tutaj nie ma.

 

Popieram ja też mam oryginalną lampę JVC która sobie leży i czeka. Nie ma sensu robić sztucznych oszczędności wg mnie, tym bardziej że lampa oryginalna jest jaśniejsza. Na AVS zdarzały się przypadki że ktoś kupował 'zamiennik' który był ciemniejszy niż używana oryginalna lampa. 

AVSforums miało być. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maserlap napisał:

Hmm, czyli teoretycznie to samo ushio w module za 2500, ushio solo za 700, i ushio montowane wyjściowo w proj to trzy inne ushia? 🙂 Wiem, że lampy to zawsze jakaś lumenowa loteria, ale to brzmi konsumencko niepokojąco. 

Jasne, nie brałem pod uwagę zamiennika żeby przycebulić parę zł, tylko uważam się za manualnie sprawnego i celuję na samą żarówę. Chociaż nie wiem dokładnie z czym będę się mierzyć 😉 Dzięki za feedback 👍🏻

To co masz fabrycznie w PJ i to co kupujesz od JVC jako OE zastępstwo to ta sama żarówka od  Ushio. Wszystko pozostałe to już tylko lepiej lub gorzej zbliżone parametrami odpowiedniki bo Ushio nie może sprzedać żarówki o takich samych parametrach, pomimo, że je produkuje. Inna sprawa, są spekulacje, że to co sprzedaje Ci JVC to nie tylko żarówki zrobione do ich specyfikacji ale jeszcze, cherry picked z linii produkcyjnej, żeby parametry z umowy spełniały co czynni je oczywiście droższymi.

Co jest z tego prawdą a co nie to bez znaczenia IMHO, z tych opinii, do których dotarłem, ludzi, którzy próbowali znaleźć idealne zamienniki, pomimo szczerych chęci, poświęconego czasu i kasy nic z tego nie wyszło. Zamienniki zazwyczaj świeciły gorzej niż lampy JVC z setkami godzin na zegarze, do których były porównywane do tego ich krzywa jasności leci na pysk gdzie JVC do 2k potrafi zachować 90% jasności (a potem leci dość szybko na pysk) i sporo zamienników szybko zaczyna migać itp itd. Po prostu nie warto :)

Edytowane przez sebna
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szewi napisał:

Popieram ja też mam oryginalną lampę JVC która sobie leży i czeka. Nie ma sensu robić sztucznych oszczędności wg mnie, tym bardziej że lampa oryginalna jest jaśniejsza. Na AVS zdarzały się przypadki że ktoś kupował 'zamiennik' który był ciemniejszy niż używana oryginalna lampa. 

AVSforums miało być. 

Jak kupisz markowy żarnik np. OSRAMa czy Phillipsa lampa będzie świecić tak samo. Jak kupisz chińskie g to będziesz miał chińskie g. A tak przynajmniej był dla mojego starego JVC DLA-X7

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2022 o 15:43, sebna napisał:

Podróbek nie ma sensu kupować

 

I jeszcze jedno: to nie są żadne podróbki. Są to tzw. zamienniki. Szeroko przyjęte na świecie. Cały przemysł motoryzacyjny tak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki Panowie, to rzuciło trochę światła (!) na temat. Mam nadzieję, że karma nie wróci w postaci pionowych zielonych pasków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2022 o 08:52, pmcomp napisał:

I jeszcze jedno: to nie są żadne podróbki. Są to tzw. zamienniki. Szeroko przyjęte na świecie. Cały przemysł motoryzacyjny tak działa.

To są podróbki a nie zamienniki.

Zammienik ma mieć takie same parametry a te lampy ich nie mają, bo nie chce tego JVC.

To tak jak mówienie że "Polo Cockta" to zamiennik Coca Coli... może dla niektórych :D, napewno nie dla mnie (pomijając że nie piję coli ani żadnych temu podobnych, to był tylko przykład).

 

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego JVC? Producent zarnika do projektora JVC jako zamiennik ustawi sobie parametry jakie bedzie chcial i nie poinformuje o tym klienta. Podrobka jest wtedy kiedy ktos naruszy patenty wykorzystane przy produkcji danego produktu i/lub zastrzezone znaki towarowe. Nie sadze, zeby w zwyklej zarowce, ktorych technologia produkcji znana jest od ponad 100 lat producent zamiennika naruszał jakies patenty. 

Jesli tak jest to musisz to jeszcze udowodnic.

Sztuką jest wybrać dobry jakościowo zamiennik nie ustepujący parametrami od oryginału.

W przemysle samochodowym czesto części będące zamiennikami maja gorsze parametry niz oryginaly. Np. klocki hamulcowe zuzywaja sie szybciej, bardziej pyla itp. BTW Audi, Mercedes, BMW czy inne marki same nie produkuja np. klockow hamulcowych tylko kupuja je produkowane wg. swojej specyfikacji u jakiegos znanego swiatowego producenta. Ten sam producent moze produkowac takie klocki pod marki zamienników dla kogos innego. Tak teraz wyglada swiat.

Niestety slownikjest bardzo ubogi i powsciagliwy w tej kwestii: https://sjp.pwn.pl/sjp/;2502687

Wg. tej definicji podróbka moze byc wszystko na tym świecie.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To są podróbki a nie zamienniki.
Zammienik ma mieć takie same parametry a te lampy ich nie mają, bo nie chce tego JVC.
To tak jak mówienie że "Polo Cockta" to zamiennik Coca Coli... może dla niektórych :D, napewno nie dla mnie (pomijając że nie piję coli ani żadnych temu podobnych, to był tylko przykład).
 
Z tych wszystkich coca coli,. najlepsza jest coca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ogląda na JVC transmisje z Kataru na TVP 4K?

Ten HDR HGL jest niby ok, ale jednak lekko "sprany" - muszę go poprawiać nasyceniem kolorów.

Jak wyłączę HDR, to znowu mam oczo_ebnie przesycone kolory.

Dodam, że ta sama transmisja na tv oled jest bardzo dobra kolorystycznie

 

ps

źródłem jest dekoder dualbox 4K (ten najnowszy od Canal+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam prośbę o poradę.

Kończę remont mieszkania i w salonie oprócz dźwięku 5.1.4 na Głośnikach Aurea NEO 44 i ich 8 kanałowym wzmacniaczu + Klipschach LCR na suficie i w ścianach oraz Denonie 3800/4800H, który to zdekoduje mam zagwozdkę co do projektora.

Mam już powieszonego Kaubera Blue Label Clear Vision 1.0 białego z czarnymi pasami i 40cm czarnym topem w 122", który będzie zjeżdżał przed szafkę RTV gdzie pewnie będzie jeszcze TV 85" do YT, podcastów i innych rzeczy na które szkoda odpalać PJ. Teoretycznie zależało mi na HDMI 2.1 i 4k/120Hz z konsoli i PC do gier i myślałem o JVC RS 1100 albo RS 2100 (widziałem testy i po kalibracji RS 2100 ma ok 100 ANSI więcej a laser nie świeci wcale jakościowo lepiej niż żarówka i skłaniałem się do RS 1100 patrząc na cenę, bo oprócz tego nie ma chyba? miedzy nimi żadnej różnicy).

Teraz przeczytałem, że starszy RS 2000, który co prawda nie ma HDMI 2.1 i obrazu 4K/120 ale ma super kontrast 80 000:1 + optykę porównywalną do obecnych RS 3100 (które są chyba takim sweet spot w tej serii NZ tak jak RS 2000 był w serii NX). Możecie potwierdzić, czy dobrze myślę żeby iść w RS 2000, który ma znacznie lepszy kontrast i optykę niż RS 1100 czy laserowy odpowiednik 2100 (40 000:1)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia: nie ma sensu dopłacać do RS2000 w stosunku do RS540. Więc jeśli hdmi 2.1 nie jest krytyczne, to polecam zastanowić się chwilkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, w rs540 masz kontrast 130tys:1, zamyka dzioba prawie wszystkim modelom z natywnym 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To myślicie dlaczego inni kupują RS2000 czy RS3000? Wcześniej mając właśnie ten model.

Chyba aż takiej różnicy na oko nie widać. A obraz gładszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rs 2000, to bym nigdy pod uwagę nie brał nawet, mając rs540.
Rs 3000, być może, jeśli miałbym ciśnienie na natywne 4k i i ten dynamiczny HDR, jednak to wszystko kosztem gorszego kontrastu.
Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej by było zobaczyć jeden do jednego. Na początek Rs540 kontra RS2000. I wtedy można powiedzieć czy warto. Ja akurat do takiej wymiany podchodzę sceptycznie. Ale nie mówię, że bym zdania nie zmienił.
RS3000 brałbym chyba w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał NX7 albo NX9 każdego dnia ponad X7900 (który posiadam).

Bo natywny 4k i ma DTM. Lekka strata kontrastu jest tego warta. Podobno obraz z N-ek jest znacznie bardziej plastyczny i spokojny niż z serii X.

Edytowane przez sebna
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak powiedziałem.

Natywne 4k i DTM, kosztem kontrastu. Co kto woli...

 

Do nx7, to chyba nie taka "lekka", ta strata .

 

 80tys vs 130tys.

To jest duża różnica, moim zdaniem.

 

Lekka to nawet nie można powiedzieć, że jest dla nx9, nadal znaczącą .

100tys vs 130tys.

To niemal 30% różnicy na plus dla rs540.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2022 o 23:16, STELVIO napisał:

To myślicie dlaczego inni kupują RS2000 czy RS3000? Wcześniej mając właśnie ten model.

Chyba aż takiej różnicy na oko nie widać. A obraz gładszy.

Jeśli chodzi o rs2000 to dałem się nabrać na marketing ;) Różnice widać - jest gorzej 😜

Natomiast rs3000 to inna półka jakościowa ze względu na obiektyw. To wyraźnie widać. I to jak!

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o rs2000 to dałem się nabrać na marketing  Różnice widać - jest gorzej

Natomiast rs3000 to inna półka jakościowa ze względu na obiektyw. To wyraźnie widać. I to jak!

Cenna uwaga. Dzięki.

Z tego co pamiętam to kolega Bipo był zadowolony ze zmiany. I pewnie też zrobił porównanie. Więc chyba jednak każdy indywidualnie do tego podchodzi.

Ale warto rozmawiać, porównywać,testować, bo to nie mała kasa jest.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o rs2000 to dałem się nabrać na marketing  Różnice widać - jest gorzej
Natomiast rs3000 to inna półka jakościowa ze względu na obiektyw. To wyraźnie widać. I to jak!
Ja też tak myślę, że jak bym miał zmieniać, to tylko rs 3000.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo. Może nie RS4100 ale RS3000 łyknąłbym jak najbardziej.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem możliwość użytkować, zobaczyć bądź potestować większość z tych projektorów (włączając RS4100).

Wszystko zależy kto czego oczekuje, jakie ma warunki i jaki budżet chce przeznaczyć na projektor.  

Jak ktoś pyta mnie, to owszem 540 w swojej cenie nie ma konkurencji i oferuje wiele, to był mój ulubiony projektor, ale z punktu upływu czasu po przesiadce widzę sporo kwestii, których nie zauważałem posiadając go, a które teraz by mi doskwierały m.in: brak DTM, ciemniejszy obraz, dłuższe czasu synchronizacji, obraz wydaje się bardziej miękki zaziarniony i dużo mniej ostry  (e-shift), słabsza optyka. Plusy to bezdyskusyjnie kontrast bajka :)

Ale co do różnic w kontraście przy oglądaniu moje oko ze dużej różnicy nie wychwyciło w moich ulubionych scenach w nowszej serii, za to od razu zauważyłem inna ostrość i wymiar  obrazu  to w połączeniu z DTM zmienia b dużo. Prawda jest taka ze bazowo kazdy JVC ma b dobry kontrast. Choć oczywiście jest on trochę gorszy w seriach natywnych.

Pewnym minusem jest cena, bo żeby coś sensownego kupić to trzeba sporo dopłacić do 540.

@BeNew optyka 3100 i 1100 nie rozni sie znaczaco. W 3100 jest dodany tzw high kontrast Block czyli poprawiono wewnętrzne rozproszenie światła co powinno się przełożyć na lepszy kontrast ANSI, ale reszta elementów obiektywu jest podobnych. Optycznie dużo różnią się 3000 i 4100 które dziela podobny większy obiektyw, za który trzeba sporo dopłacić. Z tego co czytam fora to chętnie wybierany jest 1100, część osób wychodzi chyba z podobnego założenia ze sam laser nie daje jakościowo lepszego obrazu niż lampa. Oczywiście pod warunkiem ze ktoś nie potrzebuje dodatkowej jasności lasera i nie korzysta z filtra kinowego.

122" cale spokojnie 1100 powinien ogarnąć. Jak nie potrzebujesz HDMI 2.1 to  2000 tez jest jakaś alternatywą, pod warunkiem że masz okazje zobaczyć przed zakupem, zweryfikować jakoś (ostrość) optyki itp. Jak w każdej serii są modele lepsze i gorsze. Dobrze żeby była gwarancja.

Daj znać co wybrałeś. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie n5? 🙂 

Jeśli nie masz jaskini to różnica w porównaniu z n7 będzie mało zauważalna. Optyka jest ta sama. W testach mierzalny kontrast to ok 5000 na rzecz n7. 80000:1 to kontrast on/off, poza tym masz drugą przesłonę.

DTM daje naprawdę radę, chociaż opcja spięcia 540 z zewnętrznym proc typu lumagen/madvr też brzmi super, pieniądz w tym combo podobny. 

Warto wziąć na poprawkę, że NP5 to pewnie ostania lampa od jvc, i z tym modelem mają doprowadzony do perfekcji system lampowy. Całościowy cykl życia proj lampówek wydaje się też dłuższy niż laserków, laser po 20.000h będzie dawać 50% wyjściowego światła, nic z tym nie zrobisz, a żarówkę możesz w każdej chwili zmienić i mieć proj jak nowy. Pytanie ile jesteś w stanie przejść 🙂

Dobra wnikliwy test, polecam 

https://simplehomecinema.com/2022/06/18/jvc-dla-np5-review/

4k/120 raczej nie wykorzystasz w konsolach obecnej generacji 😣

Obecnie na N5 rzucam 130" na białą ścianę, czyli gain blisko 1.0; odległość proj 4,7 m, nie narzekam 🙂 Widzę jak istotna jest adaptacja pomieszczenia, im więcej dokładam weluru tym lepiej. 

Na Twoim miejscu sprawdziłbym w akcji N5 i NP5 w profesjonalnej salce i zastanowił się nowszy model jest warty ekstra pieniędzy. 

Edytowane przez maserlap
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...